.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Question Какво се случва с този форум?

    Покрай меланхолията, която ми докараха карантината и самоизолацията, започнах да се вглъбявам в носталгични и сантиментални емоции. Изведнъж и този форум изплува от дебрите на съзнанието ми. Почувствах сякаш отварям прашно чекмедже, пълно с черно-бели снимки. Ех, много пък поетично стана

    Ще започна с това, че съм от старите потребители, но не от най-популярните. Акаунта ми не е активен от минимум 5 години, а и честно казано въобще не ми се занимава да го възстановявам. Нека си остане в миналото. А и ника ми е доста криндж, това допринася!

    Бях тук по времето, когато всеки ден хората се вълнуваха дали има как да са бременни.
    Бях тук, когато SisiStrange и Sh@dow се залюбиха.
    Бях тук по времената на Rabalka, която активно демонстрираше своята сексуална разкрепостеност.
    И Bleskawotokotencce, която пък упорито споделяше своите училищни любовни драми със Сашко.
    И Shtrudel и kalpazanka, които раздаваха правосъдието.
    Помня и споровете на papugai с всички.
    Помня DragonLady, lamer4e7o, DisappointedDreamer и Hilary_

    И тнтн. Има и още, но няма смисъл да изреждам всичко. Схващате основната идея. Освен това, наистина нямах толкова контакт с чак толкова много потребители, имах съвсем повърностни знания за комюнитито тук. Явно тези неща са ми направили най-много впечатление от пребиваването ми тук.

    Много странно се чувствам от това, че си спомням толкова много от никовете, при положение, че сe очаква да са изтрити завинаги от крехката ми памет. (Е, признавам си, някои ги сърчнах в Гугъл и в стари мнения за да се уверя, че са изписани правилно) Но чувството е същото, както когато чуя някаква песен от детството ми и осъзнавам, че все още знам целия текст наизуст.

    Та реших да проверя какво се случва, от чист интерес. Обаче забелязах, че тук има само 4-5 активни потребителя, което е доста потискащо. Явно пораснахме, поехме си всеки по своя път и сме твърде ангажирани в собственото си натоварено ежедневие, за да посетим това място.

    Забавното е, че много хора по времето на пубертета си именно от тук черпиха полезна информация за сексуален опит, здравни проблеми, свалки, първи любовни трепети, училище, училищен тормоз, музика, субкултури и най-различни социални теми. Беше си като справочник за много тийнове, които се учиха да изграждат мнение по определени въпроси. Наистина, освен простотии, понякога се водиха и интелектуални разговори и имаше хора с доста широкоскроени гледни точки.

    Но да, още помня едни мои приятели, които бяха двойка в училище, как се допитваха до тук за това какви противозачатъчни да пие момичето или нещо от този сорт. Също така си спомням, че на един познат тук много му помогнаха с есето му по литература. Абе, беше си местенце за всичко!

    Когато по-рано днес се сетих за това място и влезнах да разгледам, малко се учудих, когато забелязах, че някои от активните потребители упрекват всеки нов потребител, който се осмели да пусне тема. Дори и да не е трол или бот (в такъв случай е напълно разбираемо), а да цели да създаде някаква дискусия, обикновено му се прави пълен морфологичен и синтактичен разбор на всяко изречение. Така де, просто цитат по цитат му се преглежда цялото съобщение, за да му се обясни именно защо е фейк и къде се е издал. А в някои случаи наистина може да не е фейк.

    Та, според мен това може да отблъсне потенциални нови събеседници (или пък стари и недотолкова активни потребители, които просто са решили да си създадат нов профил и/ли да се върнат, защото са се присетили - даже това е по-вероятния вариант).

    Та проблема е, че в същото време половината от въпросните активни потребители се оплакват, че форума е мъртъв и никой не пише в него. Според мен за да се съживи малко това пространство, не трябва да се прокуждат веднага новодошлите. Все пак, не е задължително някой да е непременно трол, само защото си е създал нова регистрация. Или заради това, че има 10 мнения и е писал последно през 2015, примерно. Точно това доказва, че може да се е присетил за форума и да иска да потърси мнение именно тук.

    Просто ми е интересно защо се случва това. Може би си струва на някои да им се даде шанс. Поне от това, което разгледах аз, не всичко миришеше отдалеч на измислени истории или на реклами на сайтове за играчки и нижно бельо. Имаше някои очевидни тролове, но други ми изглеждаха доста невинни.

    Възможно е голяма част от "разглеждащите" да не са ботове или адове, а реални хора, които са решили да видят в какво се е превърнал този форум, например като мен. Но едва ли на всеки ще му се занимава да пусне подобна тема.

    Или пък... като цяло проблема може би е в това, че форумите са остаряла концепция и са изместени напълно от социалните мрежи. Може би новите поколения никога няма да се докоснат до истинската магия на това изобретение. Тъжно, явно наистина остаряваме!

    Интересно ми е според вас защо се случва това.

    Оставям ви малко хляб за размисъл. Иначе се забавлявах на новите ви мнения, които прочетох. Макар и да ми се струва, че все въпросните 4-5 човека се събират и спорят и се обиждат по всяка възможна тема. И то с доста дълги съобщения. Даже и там присъства тоя pattern, че се обвинявт един друг, че са фейкове. Явно това е вече много чувствителна тема в този форум и голяма обида Мир и любов, братя.

    Та, добър throwback си направих и си заслужаваше да ви напиша едно Здрасти. Пожелавам ви всичко най-хубаво и се надявам, че следващия път, когато се сетя за това място, ще е една идея по-живо!

  2. #2
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    То и на мен доста хора от тук ми бяха приятни и съм си писал с тях, още със стария си акаунт и сега като се сетя, че са минали 13 години оттогава... Имаше хора, с които можеше да си пишеш за любов, за коли, за мотори, за музика, за всичко. Дори имах 3 приятелки, с които съм се запознал тук... Сега форума е тотално умрял. Жалко. Ще се четат глупости във фейсбука, написани за хора с IQ на мравка и това е.
    Последно редактирано от RedArmy : 07-20-2020 на 00:00 Причина: Допълнение
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  3. #3
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    То и на мен доста хора от тук ми бяха приятни и съм си писал с тях, още със стария си акаунт и сега като се сетя, че са минали 13 години оттогава... Имаше хора, с които можеше да си пишеш за любов, за коли, за мотори, за музика, за всичко. Дори имах 3 приятелки, с които съм се запознал тук... Сега форума е тотално умрял. Жалко. Ще се четат глупости във фейсбука, написани за хора с IQ на мравка и това е.
    И другите ли са като Елисавета?

    Проблемът си е в теб, ако се чувстваш с IQ-то на мравка след като четеш във фейсбук. Социалните мрежи препоръчват на човек това, което най-много е търсил. От това просто излиза, че не си с голям капацитет в интересите. Аз например как не чета такива неща и не обвинявам нито форума, нито фейсбук? Един интелигентен човек винаги може да си намери интелигентно, полезно или интересно занимание. И ако става скучно тук е, защото много малко хора се стараят. Ти например само се скатаваш. Вместо това я разкажи как беше на протестите? Ходи отново, нали? Как беше, доволен ли си?

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от afterShoCkche Виж мнението
    Интересно ми е според вас защо се случва това.
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  5. #5
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от afterShoCkche Виж мнението
    забелязах, че тук има само 4-5 активни потребителя, което е доста потискащо.
    Да и са напълно достатъчни, за да се наситиш на интриги. Лично на мен "така" форумът ми се харесва много повече. Тих, спокоен, подреден и чист. С малко мнения, които да те втрещят, особено такива в "секс-а".

    Цитирай Първоначално написано от afterShoCkche Виж мнението
    Забавното е, че много хора по времето на пубертета си именно от тук черпиха полезна информация за сексуален опит, здравни проблеми, свалки, първи любовни трепети, училище, училищен тормоз, музика, субкултури и най-различни социални теми. Беше си като справочник за много тийнове, които се учиха да изграждат мнение по определени въпроси. Наистина, освен простотии, понякога се водиха и интелектуални разговори и имаше хора с доста широкоскроени гледни точки.
    Когато бяха активните години на това място, валяха ежеминутно неграмотни теми и мнения пълни с образователни грешки и, както М**** отбеляза, именно от тук тръгват хиляди венерически проблеми на нацията. Добре че тийнеджърите вече не се съветват един друг тук. А може би и сега има някое друго хубаво място, за което не знаем. Някое по-модерно и за модерни тийнейджъри. И ако толкова искаш да изградиш интелектуалното си мнение по определени интелектуални въпроси с чуждата помощ от тук, това е напълно постижимо, защото тук от време на време все се намира по някой друг самотен и отзивчив интелектуалец. Това обаче може да стане в случай, че ти самият имаш капацитета да отсяваш кое мнение е интелектуално и кое не. Отработва се с времето и ако си на прав път, тук наистина ще можеш да изградиш солидно мнение за любовта, света, живота и множество интелектуални въпроси, които те вълнуват и, за които тук има много добри специалисти.


    Цитирай Първоначално написано от afterShoCkche Виж мнението
    Когато по-рано днес се сетих за това място и влезнах да разгледам, малко се учудих, когато забелязах, че някои от активните потребители упрекват всеки нов потребител, който се осмели да пусне тема. Дори и да не е трол или бот (в такъв случай е напълно разбираемо), а да цели да създаде някаква дискусия, обикновено му се прави пълен морфологичен и синтактичен разбор на всяко изречение. Така де, просто цитат по цитат му се преглежда цялото съобщение, за да му се обясни именно защо е фейк и къде се е издал. А в някои случаи наистина може да не е фейк.
    Дискусия може да се получи дори и с трол. Въпросът е, че състоянието на форума е такова, че редовните тук имаме опрелени критерии за дискусиите, защото все пак сме единствените, от които в крайна сметка зависи това дали ще раздвиждат тези теми отговаряйки им или не. И това в крайна сметка де факто ни прави като тези, които "поръчват музиката". Ако нещо не ни харесва, нормално е да го оценим с пренебрежение. А и има много съмнителни теми и потребители, които изглеждат подставени лица (фейкове), за да раздвижват форума като фалшивите протестъри, на които им плащат в момента, за да са по протестите. А ти също хвърляш голяма сянака на съмнение с този нов профил и предпазливите си твърдения "имам профил, но не бях популярен и предпочитам да пиша от този и то само, за да ви кажа накрая, че съм дошъл да ви поздравя и да си ходя". Темата прилича на проучвателна, така че да се събере информация за новите тенденции тук и да се направи по-лесна оценка на това колко струва форума към днешна дата получавайки информацията за това под формата на мнения от редовните потребители.


    Цитирай Първоначално написано от afterShoCkche Виж мнението
    Та, според мен това може да отблъсне потенциални нови събеседници (или пък стари и недотолкова активни потребители, които просто са решили да си създадат нов профил и/ли да се върнат, защото са се присетили - даже това е по-вероятния вариант).
    И като ти толкова си се присетил и си толкова загрижен, защо няма да останеш, за да пишеш?


    Цитирай Първоначално написано от afterShoCkche Виж мнението
    Та проблема е, че в същото време половината от въпросните активни потребители се оплакват, че форума е мъртъв и никой не пише в него. Според мен за да се съживи малко това пространство, не трябва да се прокуждат веднага новодошлите. Все пак, не е задължително някой да е непременно трол, само защото си е създал нова регистрация. Или заради това, че има 10 мнения и е писал последно през 2015, примерно. Точно това доказва, че може да се е присетил за форума и да иска да потърси мнение именно тук.
    Много пъти редовните потребители сме изказвали своите опасения, че старите профили изглеждат като франкенщайновски творения събудени от екипа само, за да се симулира движение на форумната маса. Не искам да навлизам твърде надълбоко в конспиративните теории, но тези стари профили са достатъчно красноречиви с късото си пребиваване и неадекватщината си, за да се усъмниш, че това не са те и може би има нещо гнило като цяло.

    Цитирай Първоначално написано от afterShoCkche Виж мнението
    Просто ми е интересно защо се случва това. Може би си струва на някои да им се даде шанс. Поне от това, което разгледах аз, не всичко миришеше отдалеч на измислени истории или на реклами на сайтове за играчки и нижно бельо. Имаше някои очевидни тролове, но други ми изглеждаха доста невинни.
    Случва се, защото социалните мрежи се централизираха и хората с овчи манталитет решиха да се преместят масово в скучните корпоративни социални платформи за лицемерие и позьорство като фейсбук и забравиха за другите места или просто спряха да искат да бъдат себе си. Според мен може би в бедещото, ако хората узреят достатъчно за това, социалните мрежи ще се децентрализират и този тип платформи отново ще се събуди. Но това е само едно може би. До тогава това не пречи все пак на онези от нас, които са решили да продължават да ги ползват. Даже, както казах вече по-рано, по-добре ми е и ми е по-спокойн "така", без хилядите маймуни на клона.
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-20-2020 на 17:57

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849

    Какво се случва във форума ли?!

    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #7
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Форумът е олицетворение на държавата - пропаднал от некадърно управление.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си