.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2

Hybrid View

  1. #1

    Не искам да живея

    От години съм в една бавно засилваща се депресия и наистина става непоносимо вече. Мислите да си прекратя живота са ми доста често в главата и усещам как в един момент ще се поддам. Усетът ми много рядко лъже, познавам се добре. Не го приемам като нещо особено. Абсолютно съм безразлична както и към всичко останало. Никога не съм имала силни емоции но сега те почти са ме оставили. Предполагам че се почна преди около 7 години, когато започнах да развивам проблеми с храненето. В момента дори не мога да се фокусирам върху тях, въпреки многото години от които са с мен, защото нямам енергията и мотивацията да правя каквото и да било (дори неща извън моя контрол). Започнах пак да се самонаранявам, макар и да не е от най-лошите случай и това просто циментира ниската точка до която съм се докарала. Единственият човек, с когото съм говорила за някои от тези работи е бившият ми (близки сме си), но в момента реших че не мога да се занимавам с нищо социално и игнорирам притеснените му съобщения и обаждания от няколко дни. Доста гадно знам.
    Какво да правя? Не мога да си позволя терапевт и съм загубила желание за всичко. Как да се опитам поне малко да се стабилизирам сама?

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Най-голямата заблуда е, че ако се самоубиеш ще избягаш от проблемите си, напротив, ще ги задълбочиш още повече до безкрайност, защото директно отиваш в ада за цяла вечност. Самоубийството е пряк път към мястото на всичките ти подсъзнателни страхове, а не спасение от тях.

    Най-добре отиди в някоя православна църква да се изповядаш какви проблеми те мъчат и разкажи на свещеника за тях. Той най-вероятно ще ти даде съвет. Безплатно е, изповедта е безплатна, нищо не губиш.
    Последно редактирано от defender : 07-04-2021 на 16:12

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си