Здравейте, не знам от къде да започна. Изпитвам ужасно чувство за вина което ме измъчва и дори не мога да спя. До преди седмица гледах вълнисти папагали, гледала съм общо папагали около 6,7 години. Беше ми омръзнало от грижите по тях признавам, но не съм спирала да се грижа за тях, накрая реших защото винаги съм искала да си взема куче и ги дадох на майка ми да ги гледа защото нямаше как да гледам и двете неща. Но мъжкият ми папагал преди 3 дни почина защото при тях всичко се развива много бързо и аз сега не спирам да се обвинявам че не му обърнах внимание на време защото не бях сигурна че е болен, видях го че започна с неадекватните си движения, които извършваше когато предния път беше болен това беше преди повече от половин година, но тогава го спасих. Видях че си изхвърляше храната и седеше накукушинен, но не през цялото време седеше така накукушинен и аз просто за няколко дни не му обърнах внимание че нещо има и се случва. Накрая вече когато се видя напълно че е болен му взех антибиотик но изпи 1 път от него, той беше за 10 дни но просто не изкара до тогава и почина , просто го опуснах закъснях с лечението. А преди това бях прочъчала едни хубава витамини за подсилване още преди да се разболее и им дадох точно 2 пъти и се чудя възможно ли е от тях нещо да му е станало за което се съмнявам, просто си се разболя и не му обърнах внимание на време. И мисълта ми е че аз не съм си особено стабилна психически смисъм слаба ми е психиката и лесно се разтройвам и много премислям нещата. И сега след този случай след неговата смърт аз не спирам и денем и нощем да се обвинявам че аз съм виновна за всичко и за това че той сега не е жив. Аз много си ги обичах и си ги гледах добре. Моля за помощ......