.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016

    Любимо кафе

    Здрасти,
    Харесвате ли кафе? А кое ви е любимото кафе или напитка с кафе?
    Разкажете ;P

  2. #2
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    обичам кафе твръде много;

    обичам: да си взимам насипно на зърна, всеки път различно ( по-леко, по-силно, по-плодово, по-тежко миришещо, кото ми хареса )
    да си го смеля - оле колко обичам миризмата

    и след това:
    1. в кафеварката, и сипвам 2 части кафе, 1 част студено мляко. Пия кафето студено
    2. в джезвето
    - турско, чисто
    - "арабско", с канела, кардамом, понякога малко мед

    обичам и чисто кафе от кафеварка с малко кокосово масло

    по заведенията пия лате със студено мляко
    или в БГ - бяло фрапе

    в БГ нашите пият нещо като капсули, но са пакетчета кафе като чай; донесла съм им няколко вида от чужбината
    и аз пия от това, пак с мляко

    в по-редки случаи пия нес кафе с мляко

    също пия черен чай, това е друга тема :Д

    не обичам 3 в едно и всякакви бози от машината ( въпреки, че по офиси и фабрики понякога си взимам )

    мога и да не пия кафе седмици, но ппц обичам кафе
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  3. #3
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    обичам кафе твръде много;

    обичам: да си взимам насипно на зърна, всеки път различно ( по-леко, по-силно, по-плодово, по-тежко миришещо, кото ми хареса )
    да си го смеля - оле колко обичам миризмата

    и след това:
    1. в кафеварката, и сипвам 2 части кафе, 1 част студено мляко. Пия кафето студено
    2. в джезвето
    - турско, чисто
    - "арабско", с канела, кардамом, понякога малко мед

    обичам и чисто кафе от кафеварка с малко кокосово масло

    по заведенията пия лате със студено мляко
    или в БГ - бяло фрапе

    в БГ нашите пият нещо като капсули, но са пакетчета кафе като чай; донесла съм им няколко вида от чужбината
    и аз пия от това, пак с мляко

    в по-редки случаи пия нес кафе с мляко

    също пия черен чай, това е друга тема :Д

    не обичам 3 в едно и всякакви бози от машината ( въпреки, че по офиси и фабрики понякога си взимам )

    мога и да не пия кафе седмици, но ппц обичам кафе


    факти за мен и кафето:
    - започнах да пия кафе на 18, на работа ме зарибиха.
    - генетично предразположена съм да обичам кафе, имам някакъв ген, в ДНК изследванията пише :Д което не се и съмнявам, и нашите много обичат кафе.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  4. #4
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Обожавам. Обикновено пия Нескафе или ако няма, друго инстантно с МНОГО захар. :3 Това е, понеже нямам кафемашина и място. Иначе харесвам еспресо и шварц, мечтая си да имам възможност да си правя капучино (тръбичката с парата отстрани). Имам миксер за фрапе, който ми докарва пяната, а когато стопля млякото тя успява да се задържи, но е ту мъч уърк и като изляза по барчетата. Обожавам и фрапе - понякога черно със сладолед; друг път бяло, понякога слагам алкохол... И мега-гига-ултра-адски много обожавам виенско кафе, та миксера за фрапе влиза и за това в употреба - за една чаша кафе отсипвам само сметана и разбивам с него за секунди, достатъчно силен е за малко количество и се мие 20000 пъти по-лесно от нормалните.
    Кафето е любов, кафето е живот. <3
    квак

  5. #5
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    Релакса
    WE ARE NOT ANGELS!

  6. #6
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Аз наскоро си взех долче густо пиколо от била намалена машина с доста различни капсули. И си правя по 3-4 пъти еспресо на ден по различни начини. Обикновено пия с мляко. Даже имам кондензирано мляко за максимална плътност. Понякога слагам топка сладолед в чашата и пускам кафето отгоре. Или парченце шоколад на дъното на чашата и отгоре горещото кафе. Изобщо много харесвам кафе. Имам и замразено кафе обикновено на ледени кубчета за фрапе, да не се разводнява. Сладкиши с кафе, кола с кафе, кремове с кафе, маски с кафе, само дето не се къпя с кафе още (има някои хора го ползват за scrub и било доста ефективно). Душ гелът ми даже е от серията Cottage за мъже с кафе
    А и понякога ям и сладолед поръсен с мляно кафе и отгоре излята лъжичка бейлис или уиски, мн вкусно става.
    Допи ми се кафе от всичките яки отговори

    P.S. Това арабското какво представлява ?

  7. #7
    Само енергийни напитки, баце! Мани го туй кафе!

  8. #8
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не пия кафе и не ми липсва. Действа ми на нервната система и не мога да заспивам.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    P.S. Това арабското какво представлява ?
    Фино смляно кафе от арабски сорт, пие се нефилтрирано и по традиция на обяд, черно, поднесено с фурми. Като турското е, но се приготвя в друг съд. Също се добавя и кардамон, ако ти е по вкуса. Кафето е по-слабо в началото и по-силно накрая, чака се към 5 минути преди да се сипе, за да отиде смляното кафе на дъното.
    Последно редактирано от Юнгинген : 07-18-2018 на 10:15

  10. #10
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от ApocalipsE Виж мнението
    Само енергийни напитки, баце! Мани го туй кафе!
    Е от време на време и от тях пия. Монстърче, редбулче ммм

    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Фино смляно кафе от арабски сорт, пие се нефилтрирано и по традиция на обяд, черно, поднесено с фурми. Като турското е, но се приготвя в друг съд. Също се добавя и кардамон, ако ти е по вкуса. Кафето е по-слабо в началото и по-силно накрая, чака се към 5 минути преди да се сипе, за да отиде смляното кафе на дъното.
    Звучи вкусноо

  11. #11
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Обикновено пия Нескафе или ако няма, друго инстантно с МНОГО захар. :3
    На твое място бих се тренирал да го пия без захар. Проучи как действа захарта и ще разбереш защо.

    Аз кафета не пия, но тия дни експериментирах малко с тези 3 в 1 за да видя дали не изпускам нещо. Освен че ми дразнят корема и може би малко ме изнервят, не отчетох приятен положителен ефект. Кафетата явно създават някакъв навик да се пият всяка сутрин. Но ако една кафява течност всеки ден ми създава липса и ме принуждава да я пия само за да не мисля за нея по цял ден... това не ми звучи като оферта, ама въобще

  12. #12
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    На твое място бих се тренирал да го пия без захар. Проучи как действа захарта и ще разбереш защо.

    Аз кафета не пия, но тия дни експериментирах малко с тези 3 в 1 за да видя дали не изпускам нещо. Освен че ми дразнят корема и може би малко ме изнервят, не отчетох приятен положителен ефект. Кафетата явно създават някакъв навик да се пият всяка сутрин. Но ако една кафява течност всеки ден ми създава липса и ме принуждава да я пия само за да не мисля за нея по цял ден... това не ми звучи като оферта, ама въобще
    Ииииии какъв е проблемът с многото захар, която така или иначе вероятно ако не приеме с кафето ще приеме по друг начин, ако не е някаква кето тайна разбира се това?
    Тези 3в1 или както им викам трифедно-та хич не са хубави, в смисъл то няма и много кафе там, ама стават така за изпът примерно да си направиш едно. Единствено това 3в1 айс е да речем приложимо, и има едно с ягодов вкус, просто за ебавката така. Е изнервянето ще се получи от всичко с малко повечко кофеин, все пак има стимулиращ ефект. Аз лично най мн се "изнервам" да го наречем или научно по-точто изпитвам соматичните ефекти на кофеина като изпия една голяма чаша силен черен чай много бързо два редбула наведнъж. Но не мога да кажа, че е нещо приятно в никакъв случай.

    Акооо е друг цвяят течноста може ли? бъзикам се.

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Кола с кафе ми е любимата напитка! Също Coffee cola Derby. Иначе пия кафеварка понякога,джезве , най-често разтворимо кафе,че нямам хубава кафемашина.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си