.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    Голям проблем със съседите под нас.

    Здравейте.
    От 3 години живеем в апартамент под наем.
    Винаги и почти всеки ден съседите, които са под нас вдигат прекалено много шум.
    В началото се опитвахме да не обръщаме внимание, но нещата се влошават с времето.
    Явно хората си имат някакъв проблем в семейството (което въобще не ме засяга попринцип), но без значение какъв час от денонощието, те редовно крещят, псуват се, замерят се, гонят се, някакви блъсканици се чуват през цялото време и не може грам да се спи. И то доста често. Днес вече ми кипнаха нервите. Все пак съм човешко същество и не мога да издържам на всичко това. В 5:30 сутринта съм заспала, понеже имах работа за вършене. И от 8 часа сутринта са започнали редовните си караници или каквото правят до 12:30 на обяд се опитвам да заспя, но не се получи. Ядосах се станах и подскочих на пода 4 пъти и се извиках "спри да крещиш, хората не могат да спят от теб". Чу се пълна тишина за 5 минути и тя се качи да ми звъни на звънеца и да ме заплашва със всеподобни чудесии. Преди 1 година ги наводнихме с 10 литра вода. И тя заплашва навсичкото от горе, че и затова щяла да ме съди. Имам огромна нужда от съвет. След 1 година има ли право да ме съди за това, след като доброволно не ми е поискала пари за ремонт (боя например), защото доколкото знам само по стените е текло. Има ли право да си търси глоби и обещетения от нас при положение, че е минало толкова време. И аз мога ли някъде да се оплача от шума и главоболията, които ми създават, но някой сериозно да им обърне внимание на тези хора. Бих била изключително благодарна за каквито и е да е мнения и съвети.

  2. #2
    Здравей,

    Определено това, което ви се случва изобщо не е приятно. Преминал съм през подобни проблемни съседи, което за съжаление е напълно нормално в днешно време. Обикновено има варианти да се оплачете в полицията за вдигане на шум, но трябва да го направите, когато сте сигурни, че докато дойдат полицаите това няма да приключи. По закон шум не трябва да се вдигна между 14:00ч и 16:00ч, както и след 22:00ч. Това е описано в "ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА ОТ ШУМА В ОКОЛНАТА СРЕДА".

    Може да поговорите нормално с тях и да им обясните, че ако не спазват нормалните съседски навици ще се оплачете в полицията.

    До колкото по другият въпрос дали може да се оплачат за нещо, което се е случило преди 1 година - "Принципно" да. Тук обаче е доста сложно и леко смешно бих казал, защото съм абсолютно сигурен, че след въпросното наводнение не са останали видими доказателства за това. Освен разбира се, ако все още не са направили ремонта. Дори и да има някакви следи, това не гарантира, че ще успеят да ви направят нещо, защото може да се счита за битов проблем/спукана тръба и т.н.

    Надявам се, че съм помогнал с мнението ми!
    Тревата е за деца, ракията е за мъже!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си