Здравейте.
От 3 години живеем в апартамент под наем.
Винаги и почти всеки ден съседите, които са под нас вдигат прекалено много шум.
В началото се опитвахме да не обръщаме внимание, но нещата се влошават с времето.
Явно хората си имат някакъв проблем в семейството (което въобще не ме засяга попринцип), но без значение какъв час от денонощието, те редовно крещят, псуват се, замерят се, гонят се, някакви блъсканици се чуват през цялото време и не може грам да се спи. И то доста често. Днес вече ми кипнаха нервите. Все пак съм човешко същество и не мога да издържам на всичко това. В 5:30 сутринта съм заспала, понеже имах работа за вършене. И от 8 часа сутринта са започнали редовните си караници или каквото правят до 12:30 на обяд се опитвам да заспя, но не се получи. Ядосах се станах и подскочих на пода 4 пъти и се извиках "спри да крещиш, хората не могат да спят от теб". Чу се пълна тишина за 5 минути и тя се качи да ми звъни на звънеца и да ме заплашва със всеподобни чудесии. Преди 1 година ги наводнихме с 10 литра вода. И тя заплашва навсичкото от горе, че и затова щяла да ме съди. Имам огромна нужда от съвет. След 1 година има ли право да ме съди за това, след като доброволно не ми е поискала пари за ремонт (боя например), защото доколкото знам само по стените е текло. Има ли право да си търси глоби и обещетения от нас при положение, че е минало толкова време. И аз мога ли някъде да се оплача от шума и главоболията, които ми създават, но някой сериозно да им обърне внимание на тези хора. Бих била изключително благодарна за каквито и е да е мнения и съвети.