.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 1 от общо 1
  1. #1
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490

    За мезетата

    Значи ще ви кажа 3 неща, щото 2 има такава песен на Галена, пък вече модерен европоп не слушам. Първо, днес получих кард бланш да си се напия, само че компанията ми я няма, но в момента се възползвам въпреки това по правилен начин. И как си пия на телевизора, слушам си стар балкан хиджас, нещо ми хрумна, второ, че може да пусна нещо смислено за мен тук, провокирано от пост на една стрина у една група, дето гледам, жената на похвална възраст, иска да си купи плато сушени мезета, че не можела да си ги нареже сама и нареди. Престъпление е да давате кинти за подобно нещо. От две три години с кума ми си правим мезета домашни, пастърми, суджуци, сланини, туршии и прочее. За да нарежете едно мезе на вестник има, по мое наблюдение, има няколко фактора:
    1. хубав Остър нож;
    2. леко да го замразите, ма не на камък, ми 30-40 минути във фризера;
    3. кухненска хартия да не ви замръзне ръката.
    Взимате един суджук, една луканка, едно филе елена, пастърма, кот ви харесва, фризер за съответното време и после дялкате с острия нож отблизо, без натискане и с бързи, енергични движения. После редите на каква ви форма душа иска, па кашкавалчета, маслинки, магданози, украса розичка тип балкантурист и радио Жега. Обявявам се против готовите такива плата, щото струват цената да си направите 4 такива и са изсъхнали на куче.
    Мерси за вниманието за вероятно мега безсмислената и вероятно всеизвестна информация, трябваше да го изкльопам някъде.
    Трето, наздраве и живи и здрави
    Последно редактирано от prosto_chovek : 05-08-2022 на 18:08
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си