.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Много особена ситуация.

    Здравейте! За първи път пиша тук. На 18 съм, скоро 19, завърших средното наскоро. В края на учебната година бяхме с група от випуска на почивка в чужбина. Там се запознах с едно наистина уникално момиче, беше ни екскурзоводка. Тя беше с нас по време на целия ни престой, купонясваше с нас, ходехме по пазари и магазини заедно, на няколко пъти ни спаси половината група от изгонване от хотела дори. Изобщо много ни помагаше и винаги беше на линия, когато ни потрябва помощ. Успяхме да я поопознаем поне малко. Още първата вечер бяхме заедно с нея двамата по магазини и тн, на кафе... По едно време усетих, че наистина се привързах към нея. Аз принципно съм малко особен човек, не съм имал никога гаджета, в гимназията не бях от най-социализираните през повечето време. Някак си в нея видях нещо наистина красиво, нещо, което за тези тинейджърски години не видях в никоя друга. Тя е една зряла, красива, добра и лъчезарна млада жена. Има един проблем, и той е, че тя е с 11-12 години по-голяма от мен, а аз усещам, че съм доста хлътнал. Оттогава мина повече от месец, а аз не мога да я забравя. Тя ми се стори един наистина широкоскроен човек, споделяхме си с нея разни неща от живота... Просто се влюбих, колкото и грешно да звучи. Обиколила е много държави, видяла е свят. По време на екскурзията често гледах да съм около нея, да съм любезен, вежлив... Черпих я питиета, показах отношение, а това значи, че може би ме е усетила. Дано не ме е помислила за някой откачен, хахахаха. Разбира се, другите от групата бързо ме надушиха, подмятаха някой-друг майтап по повода, но от това само ми стана приятно. От цялата екскурзия тя ми липсва най-много. Тя живее и работи, доколкото разбрах и в България, когато не пътува. Не каза, че има човек до себе си, но намекна, че може би има нещо с някой мъж. Но това не ме отказва от любовта ми към нея. Аз напълно осъзнавам, че тя ще иска до себе си зрял и стабилен мъж, който може да ѝ предложи сигурност и спокойствие. Знам, че и аз нямам никакви шансове, но чувствата ми не утихват нито за миг. Бих посетил работното ѝ място някой ден, просто за да я видя. Не знам защо го пиша това, но изпитвам необходимостта да споделя за това анонимно пред някой, ще съм благодарен, ако някой даде и съвет.

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    Здравей vzhd14. Поздравления за чудесното преживяване, което си имал и за неочакваното развитие с тази интригуваща те жена. Това, което виждам от позицията на моя 2 десетилетен по-богат житейски опит е следното. От това, което пишеш става ясно, че тя самата си осигурява достатъчно „сигурност и спокойствие“. Така че няма как и защо автоматично да предполагаш, „че тя ще иска до себе си зрял и стабилен мъж“.

    Тя е уникален и свободен човек, който има пълно право да иска и очаква какво ли не от кого ли не. Може да иска такъв, а може да иска някой точно като теб. Няма как да знаеш точно и сигурно без да я попиташ дипломатично и тя да ти отговори искрено и лично.

    Освен това защо автоматично предполагаш, че един по-зрял от теб мъж може И иска да „ѝ предложи сигурност и спокойствие“? Отново има всякакви мъже, които могат или не могат дори на себе си да предложат тези прекрасни неща особено в кризисни време като тези.

    Ето тук отново има огромен брой разлики. Аз имах дългогодишна връзка, при която имахме разлика във възрастта от една седмица. Бяхме една възраст, височина, Лъвска зодия, въобще неочаквано много неща бяха еднакви. От моя страна нямаше никакъв проблем, но от другата страна това доведе до възприятие за скука и отегчение.

    Ето това е по-вероятно да стане, когато няма съществено различие. Ако вие имате едно десетилетие разлика, това веднага отваря прекрасни, разкошни и завидни възможности да се допълвате в и/или извън леглото за да поддържате нещата по-интересни и динамични за връзката или двойката.

    Ето ако искаш да залепиш два магнита те трябва да са с различни полюси. Иначе само ще се отблъскват. Ти си бил привлечен от нея и тя изглежда поне те харесва. А това, че евентуално имала нещо общо с някой по-скоро мисля, че идва от предразсъдъци в нейната глава какво евентуално може някой да си помисли ако си позволи да има нещо по-близко с някой тийнейджър.

    Въобще и в твоята и в нейната глава май има изобилие от клишета, предразсъдъци и етикетчета, които до какво обективно водят досега? До +1 малко нищо, от което само губите. Защо трябва да губите? Защо трябва да мълчите като риби, да стискате зъби и дори да страдате мълчаливо? Защо?

    Виж, vzhd14. Ако това число и нищо повече наречено възраст има някакво значение, то е за да си нямате проблеми със закона. Той е начертал една червена линия, както в цяла Европа и по-голямата част от света при 14-ти рожден ден.

    Така че ако и двама души вече имат 14 навършени години или и двамата нямат значи са от едната страна на тази законово прокарана червена линия. Така че най-спокойно и законно са в пълното си право и могат да правят един с друг в и извън леглото, каквото безопасно и разумно преценят и искат. Това е. Единствено проблем има, когато единия е от едната страна, а другия от другата на 14-ти рожден ден.

    Вие двамата сте от едната страна и вече далече от тази линия. Така че спокойно може да правите абсолютно всичко безопасно и разумно от истински интерес в и/или извън леглото. Това е, vzhd14! Ако позволявате на разни всякакви пропагандни етикетчета, промивания на мозъци и зловредни предразсъдъци да изникват пред вас като същински Берлински Стени, то и там ще си останете. Там и ще се скапе и дори умре всякаква реална надежда и възможност да обогатите живота си с нещо важно, ценно и полезно от интерес за вас!

    Може би е добре да ти напомня, че утре все още не е обещано, на който и да било, а какво остава за гарантирано! Така че ДНЕС имаш живот и днес имаш възможност да живееш. Така че използвай я на максимум разбира се най-отговорно и разумно!

    Определено имай предвид vzhd14, че да, има над 8,000,000,000+ хора по света и у нас. Само че реално през целия си живот ще може да си взаимодействаш с много малко от тях. Останалите ще са малко или много като духове, които хем ги има, ама и хем ги няма в твоя живот и обективна реалност.

    Ето тук има реален потенциал за нещо важно, ценно и полезно от интерес. Може да стане двустранно, а може и да си остане едностранно. Дори така му се наслаждавай, защото няма как едно „влюбване“ да продължи повече от година-две.

    Така че сега е налично. Сега обогатява живота ти, сега му се радвай максимално, докато все още е налично. Ако е споделено още по-хубаво. Твърдо изискване да бъде споделено може бързо да съсипе всичко, защото ще наруши друга вечна червена линия, а именно свободната воля на всеки. Тя може да изпитва нещо по-специални към теб, а може само да й е било приятно да ви бъде образцовия екскурзовод на една приятна екскурзия и толкова.

    Ти си напълно свободен да споделиш, че тя е специален човек за теб, към когото имаш специално отношение. Това е обективната реалност за теб. Няма защо да се чувстваш зле или да се извиняваш на някого. Ти имаш пълното право да чувстваш, каквото чувстваш всеки път всеки ден, както и да се интересуваш, от когото и каквото се интересуваш.

    Ако някой някога има някакъв проблем с това, то това си е САМО ТЕХЕН ПРОБЛЕМ НИКОГА ТВОЙ! Уверявам те vzhd14, че мислене, говорене и живеене в стил +1 добра овца води до +1 масово жалко живуркане, което много бързо престава да си заслужва да се живурка.

    Бъде отворен за комуникация с нея и евентуално повече ако има възможност за повече. Виж какво ще последва, защото няма как да насилваш друг човек да има специално отношение към теб. То или го има или го няма. Обикновено е така. Когато и където ти имаш специално отношение го показвай смело и деликатно за да знае със сигурност другата страна.

    Оттам нататък си отваряй очите дали има и към теб специално отношение. Понякога другата страна няма да може или иска да отвърне със специално отношение. Понякога ти самия няма да искаш или можеш да отвърнеш със специално отношение. Затова дълбоко уважавай своята свещена свободна воля, както и тази на всички други.

    Това автоматично ще ти спести огромен брой потенциални гадни проблеми отвъд всяко съмнение. Така никога няма да бъдеш ревнив, завистлив, нахален, натрапчив и т.н. Нито ще стискаш зъби и страдаш мълчаливо от някой такъв, защото така им харесва или нагло твърдят, че е единственото добро, правилно и приемливо нещо.

    Колкото повече избереш да бъдеш прагматичен реалист, който просто наблюдава какво реално става или не става, толкова повече това ще те предпазва от какви ли не (масови) глупости, гадости, лудости и абсурди, с които неизбежно ще се сблъскваш редовно през целия ти живот особено тук в България. В крайна сметка, какво става или не става в твоя уникален живот в най-голяма степен зависи от това, какво твоята горна глава командва и контролира.

    Така че използвай я за много повече от декорация и носене на шапки! Освен това никога отново бъде нелоялен към долната си глава, която абсолютно трябва да разчита на горната ти глава да бъде винаги на нейна страна независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко! Никога отново лоялност към разни всевъзможни измислени наскоро пропагандни етикетчета, промивания на мозъци и зловредни предразсъдъци в и извън леглото, от които обективно само губиш и страдаш, а те нямат никакъв проблем с това! Иначе и ти се приготви за десетилетия напред да мълчиш като риба, да стискаш зъби и да страдаш мълчаливо в и извън леглото, защото така им харесва!

    А това, че такива неизбежно водят до +1 жалко живуркане, което въобще не си заслужава да се живурка ще си е винаги твой проблем, който особено ще напомня за себе си на 30-ти и 40-ти рожден ден отвъд всяко съмнение. Ти имаш разкошната и завидна възможност сега да го избегнеш. Възползвай се максимално и всячески от нея.

    Иначе те очаква същото, което пишат други по форуми с по-богат и незадоволителен житейски опит от теб. Уверявам те vzhd14, че на всички тях много им се иска да върнат времето назад, защото биха правили много неща (по-различно) вместо месеци, години и дори десетилетия да чакат да падне небето или да се страхуват, какво евентуално може да си помисли някой!
    Всичко хубаво, vzhd14!

  4. #4

    Регистриран на
    Aug 2022
    Мнения
    17
    лол

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си