.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1

    Дали аз не правя нещо грешно?

    Здравейте, никога не съм писала в подобни форуми и ми е малко странно, но бих искала да чуя и някое чуждо мнение по моят въпрос. Преди 2 години преживях много тежка бременност (спонтаннен аборт в 12та седмица), след което с моят годеник тръгнахме по много лош път, не искаше да говорим по темата и всеки път повтаряше че сме млади и имаме време за нов опит. Мисля че всяка жена би ме разбрала, тъй като колкото и други опити да направя винаги ще ми е болна тема.Та така, след доста караници и не разбирателство аз заминах в чужбина да работя и той трябваше да дойде с месец по-късно. През цялото това време ние с него постоянно се карахме, той ме отвиняваше че му изневерявам, а в същият момент аз намирах разни чатове тук-там. След като дойде при мен, аз цялото това време обмислях дали да прекратя връзката ни след като почти бях всеки ден вбесена от него и изпадах във някакви кризи.Най- накрая го направих и го изгоних от къщата след много голям скандал. За известно време бях сама и ходех на психолог, имах един приятел (8г по голям от мен) с който споделяхме много и той беше свидетел как ме третираше бившият ми, и леко по леко започнахме да се виждаме. Той ми беше споделил за неговото изживяне с бившата си - с която има дете. Последната година сме заедно с този човек, но някак си не се чувствам като себе си с него, в началото ми показваше много грижовност, говореше ми как иска да е с мен, че аз съм човекът който е търсил винаги и т.н. Но от както се познаваме той постоянно взима пари от мен, истината е че винаги ми ги връща, но проблемат е че не прави нищо романтично за мен, което дори не изисква пари. Тази година, не бяхме финансово добре, но му направих торта за рожденният ден (което не изисква много пари), а той за моят си намери извинение че бил нямал пари, бил се опитал да вземе от приятел и му бил отказал.Никога не съм била материялистка, винаги дори съм си плащала, то било в ресторанти, то било на разходки и подараци, сметки и други разходи. Но почти във всяка връзка която съм имала съм била доволна и от една роза. След това, дойде денят на детето, и ми иска пари за да прати на детето си и на баба си която имала рожден ден. Естествено аз му дадох, но ми стана гадно и му го казах защото съм човек който не може да скрие емоцийте си. След което той ми каза че предпочитал да не пуши една седмица от колкото да не пратил за детето. Което пак ме разочарова, защото се чувстам не оценена. Едва ли не аз обирам пешкира за бившата му.Много пъти се опитва да ми втълпи някво чувство за вина, спрямо финансите му, че как аз съм искала кола и друга квартира и т.н. В момента ние се намираме в ситуация неловка за мен. Преместихме се заедно, но къщата която имаме е не обзаведена и тотално разбирам че не можем да си позволим нещо повече, дори мога да кажа че аз дори се карам че не искам да излизам, и ако той харчи за излишни неща пари. Няколко пъти се чудя дали пак е по добре да се разделим, но после се замислям колко усилия съм направила за да мога да се доверя на него, и се преместихме, а пък и колко изморително е да започна нова връзка след това. Истината е че съм на 25 и все си мисля че ако и той не е човекът за мен, може да си остана много дълго време сама. Надявам се на вашите коментари и sorry ако има правописни грешки, но много години не живея в България.

  2. #2
    Страхотно утро, юзър22! Има доста Алфа мъжкари по света и у нас, но може би за първи път се натъквам на Алфа женска. Чудесно. Ето какво обективно виждам в историята и мога да кажа, споделя и посъветвам за момента.

    Всеки има ограничен капацитет за занимаване особено с лоши неща и „болни теми“. Ако някой ясно покаже, че няма възможност или желание за дискусия в такава по-мрачна посока значи е важно да бъде уважена свободната им воля всеки път без изключение. Иначе веднага става проблем и той се поражда от страната, която изисква да бъде дълбано в нещо неприятно, което другата страна не иска да прави. Ето това е една вечна червена линия, която е от огромно значение да се уважава и съблюдава за да се избегнат всякакви проблеми и дори сривове в отношения.

    За различни хора различни неща ще са от интерес и различни ще са „без мен“. Затова добре са съветвани всички тук да бъдат чувствителни къде, кой и за какво е теглил някаква червена линия и ДОТАМ! Дори една крачка през нея и е налице сигурен проблем, след което може да последва какво ли не дори срив в отношенията. Това че нещо е много важно за една страна никога няма как да бъде използвано за да бъде един вид изнудвана или разигравана друга страна да слуша, да се интересува, да бъде съпричастна към нещо или някой. Всичко това е въпрос на лична свободна воля и така е най-добре да си остане. Да се критикува или дори атакува някой само, защото не иска да слуша или дискутира нещо неприятно или някаква „болна тема“ за другата страна е по-голямото зло.

    Като такова ще има по-сериозни и по-негативни последици ако тяхната свободна воля не бъде уважена, а те оставени намира. Много често проблемите между две страни ескалират именно, защото доста бързо заприличват на две радиа стоящи едно срещу друго, които само говорят нещо без да се чуват. Това си е рецепта за всякакви проблеми и дори за срив в отношенията достатъчно скоро. Затова всеки, който вижда, че другата страна е важна, ценна и полезна да бъде така добър да СЛУША И ЧУВА какво тя казва; какво е важно, ценно, полезно и желано за нея.

    После само където има естествен и непринуден съвпад като двустранен интерес за дискусия по дадена (болна) тема ще има и дискусии по нея. Където има само едностранен интерес значи това е сигнал тя да си потърси някой друг, с който да дискутира (болната) тема. Така има едно първоначално и важно опипване на почвата къде има достатъчен съвпад и интерес за нещо и къде просто няма такъв. Значи там някак как и защо да се изисква такъв от другата страна. Иначе това веднага би нарушило свободната воля на другата страна, което тя рано или късно ще отчете и въобще няма да хареса, че един вид е поставена в позицията на втора ръка страна в отношенията.

    Има възможност така наречения бивш да има съществени нарцистични тенденции. Така или иначе това е възможност да предупредя всички уважаеми тийнейджъри на България и не само, че рано или късно ще си имат работа с хора с такова личностно разстройство на психиката им. Това си е реален сравнително сериозен психиатричен проблем, който доста често нито се знае от човека, нито се контролира добре за да не създава сериозни проблеми на човека и особено на практически абсолютно всеки по-близък до него.

    Накратко, ако някой ви причинява безкраен стрес, тормоз и особено ви подлудява по всевъзможни начини има огромна вероятност да си имате работа именно с нарцисист. При подозрения за това веднага гледате в ютуб видеа за справяне с нарцисист. Те доста бързо ще Ви ориентират дали това е ситуацията и ако е така как да процедирате. По принцип няма наистина добре работещи стратегии с някой, който има силно изразени нарцистични тенденции. Най-доброто решение И спасение обикновено е пълно прекратяване на всякакви отношения с тях.

    Такъв ако има възможност ще ви разиграва и подлудява безкрайно, защото това е, което правят всички със силно изразени нарцистични тенденции. Ако единият иска всичко да е спокойно, мирно и прекрасно, а другият като че ли не може да живее без проблеми, драми, скандали и безкрайно да ви стресира как ли не и за какво ли не значи има фундаментално разминаване в нуждите, желанията и очакванията. Има и голяма вероятност проблематичният в двойка да е с нарцистични тенденции и именно заради тях да бъде като отворена кутия на Пандора, от където постоянно идват какви ли не драми, обвинения, стрес, скандали и така нататък, които са изцяло изфабрикувани от тях. Целта им е винаги една и съща- тотален контрол над вас! Точка.

    Всички такива имат отчаяна нужда тотално да контролират другият и затова са способни да разиграват и измислят какви ли не обвинения, проблеми, драми, скандали и сцени само и само да държат другата страна максимално и постоянно объркана, несигурна, стресирана, шашната, на нокти и дори останала без думи, защото всичко е малко или много налудничаво и абсурдно, НО тъй като помага за целта им си е много логично и напълно оправдано от тяхна гледна точка. Тя е единствената, за която мислят и от която се интересуват.

    Накратко никой няма нужда от отворена кутия на Пандора в живота си отвъд всяко съмнение. Който докаже, че е такава и държи да си остане такава по най-бързият и безопасен начин трябва да бъде дистанциран от живота ви. Няма друг начин да се спасите от (нарцистична) кутия на Пандора. От нея могат да идват само и единствено лоши, стресиращи и депресиращи глупости, гадости, лудости и абсурди, които постоянно и безкрайно ще ви стресират и побъркват, докато ви съсипят, скапят и дори погубят!

    Силните нарцистични тенденции вървят със силни садистични нужди и желания да се причинява страдание на другата страна, което се харесва и поради липсата на капацитет за съчувствие няма спирачки да се доведе до екстремност при възможност. Това е едно от нещата, които правят връзката с нарцисист потенциално опасна. Всеки със силно изразени нарцистични тенденции е (краен) егоист, който мисли само за себе си независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко. Те са (крайно) неподходящи за дългосрочна връзка тъй като са изключително добри само в това да искат и изискват какво ли не, а другата страна трябва да дава и да дава, защото така! Иначе лошо им се пише.

    И така да продължим с поста. Ако някой е източник на безкрайни проблеми и кризи значи обективно е същинска отворена кутия на Пандора в живота ви и по най-бързия начин трябва да бъде затворена и дистанцирана! Точка. Доста често обаче е по-трудно да се прецени какво е най-доброто да се направи в дадена ситуация. Има черно-бели такива, но повечето в наши дни като че ли са сиви. Имат и добри и лоши страни. Ето те доста объркват и дълго време тормозят хората в тях, защото те не знаят как да постъпят. Именно тази обърканост, несигурност и нерешителност са главните неща, които започват да ги стресират, тревожат и дори измъчват.

    В такъв случай най-добрият вечен инструмент, който всички наши велики деди са използвали с прекрасни, разкошни и завидни резултати е вечният топ принцип за по-малкото зло. Той върви с вечният въпрос: „Какво е по-малкото зло в този случай? Ако има само негативни възможности, то топ принципът за по-малкото зло бързо и успешно ще идентифицира тази, която е с най-малко негативни последици. Ако има положителни възможности, той ще идентифицира най-добрият вариант, защото всеки друг би бил по-компромисен и следователно по-голямо зло. Какво по-хубаво от това?

    Ето как през хилядолетията нашите велики деди са се ориентирали много бързо, лесно, надеждно, сигурно и безпроблемно във всевъзможни ситуации и казуси от лично до международно ниво. Просто няма друг по-лоялен, всеотдаен и всячески полезен качествен компас от вечният топ принцип за по-малкото зло! След като се помисли най-обективно и безпристрастно каква е реалната ситуация тук и сега, а после какво е най-вероятно да стане в един или друг вероятен сценарий за в бъдеще става доста лесно да се види ясно какво е по-малкото зло оттук нататък. После остава едно нещо. Да се тръгне И върви в идентифицираната посока на по-малкото зло независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко за да се избегне всякакво идентифицирано по-голямо зло!

  3. #3
    Ето авторката на поста и в деня, когато му е посочила вратата и сега и след десет години и след петдесет години като се обърне назад ще бъде сигурна, че в онази ситуация, с онзи човек това е било по-малкото зло И тя го е направила независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко, защото абсолютно всичко останало би било по-голямо зло за нея. Следователно би страдала и/или загубила повече от него отвъд всяко съмнение!

    Когато се идентифицира И върви строго в посоката на по-малкото зло няма съжаления след това, защото и тогава и десетилетия след това няма как да се прецени, че някакво алтернативно по-голямо зло е било по-добро и по за предпочитане да се избере тогава. Хората са пълни със съжаления, когато се обърнат назад именно, защото от позицията на времето са повече способни и желаещи да видят обективно, какво е било по-малкото зло И че е трябвало да изберат него независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко.

    Когато са правили нещо друго, което е било по-голямо зло са и страдали повече напълно ненужно и безсмислено. Точно затова основателно съжаляват и се ядосват на себе си после дори цял живот. Доста често при обективен и безпристрастен анализ на дадена ситуация няма положителни варианти. Просто няма. Да вземем един по-стар пример с Бай-Ганьовото: „Всички са маскари!“ Повече от век след това повечето Българи биха казали същото за съвременните политици. Все пак и преди и сега е важно да има политици, защото някой трябва да управлява държавата.

    Ето тук идва на помощ вечният топ принцип за по-малкото зло. Ако има само „маскари“ за избор веднага се идентифицират И подкрепят най-малките маскари за да не дойдат най-големите маскари, които да съсипят и дори фалират държавата. И едните и другите ще направят проблеми ако действително „всички са маскари“, НО едните ще направят много по-малки проблеми за разлика от другите, което Е от огромно значение.

    Вечният принцип за по-малкото зло изисква РЕШИТЕЛНО ДЕЙСТВИЕ ВЕДНАГА след като успешно се идентифицира по-малкото зло в дадена ситуация, каквото и да се окаже, че е по-малкото зло. Ето доста знаят кои са по-малките маскари, НО си остават в къщи на изборен ден и така не се възползват от по-малкото зло, с което отварят широко вратите на по-голямо зло да дойде на власт и да работи срещу тях и всеки друг!

    Нашите велики деди никога няма да направят нещо толкова безотговорно като успешно да идентифицират по-малкото зло, а после да забравят за това като с бездействието си помогнат на по-голямо зло да се активира и задейства. Затова и който погледне назад към добрите решения в живота си винаги ще види поне две неща. Те винаги са по-малкото зло И винаги има направени конкретни действия в тази по-добра посока вместо само идентифициране и толкова.

    Тоест при примера с избори се идентифицират политици, които са по-малкото зло И след това се гласува за тях всеки път. При всички други варианти или не се използва този вечен най-добър компас във всяка една ситуация дори най-заплетената или не се използва на практика безценния съвет получен от него в посока към по-малкото зло независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко, защото всичко друго ще е по-голямо зло.

    Всичко друго ще донесе по-големи проблеми и/или загуби на ползи, привилегии и/или предимства. Модерните времена са особено предизвикателство към идентифицирането на по-малкото зло всеки път. Затова и ето един много важен, ценен и полезен спомагателен въпрос за предварително и/или допълнително ориентиране в дадена ситуацията. Това повече полезно ли е, ДА или НЕ? При „бившият“ отговорът опредено е бил НЕ. Той е бил повече вреден за нея и като такъв е било по-малкото зло да се отърве от него час по-скоро. Вече при вторият само авторката може да прецени дали й е повече полезен или вреден. Това и може да наклони везните към това дали е по-малкото зло да остане в живота й или и той да заминава с най-добри пожелания.

    Относно това с една роза си личи липсата на опитност на авторката с мъже по принцип. Дори една жена много трудно би чела мислите да друга жена успешно и постоянно, а пък за мъж това е вечно изключено. В същото време безброй съвременни жени искрено вярват в следният популярен абсурд. Ако той наистина ме обича трябва да ми чете мислите и да знае аз кога, какво и как искам или не искам в и извън леглото. Това уважаеми дами просто няма как да стане отвъд всяко съмнение. Това няма нищо общо с това дали някой обича някого.

    Накратко уважаеми дами на България, когато искате роза си казвате: „Искам една роза.“ Или „Искам преградка.“, „Искам целувка.“, „Искам здраво чукане.“ Въобще каквото точно искате го казвате 1:1 на някой близък или скъп мъжкар, който би могъл да го направи за вас. Точка. Никога никакви увъртания, никаква двузначност, никаква мистерия и особено объркване от типа: „Тя какво точно иска и има предвид?

    Тоест говорете точно, ясно и директно в стил „искрено и лично“ с близък мъж. „Искам една роза“ и това е ТОЧНО, каквото искате. Ако искате 3 рози, а кажете, че искате една роза ВИЕ сте отговорни за разочарованието си като получите една роза и направите кисела физиономия, защото всъщност сте искали 3 рози! НИКОГА ТОЙ, който е чул точно това, което вие сте казали и го е изпълнил 1:1. Така че винаги говорете при искания 1:1 и само очаквайте да се изпълни поне 1:1 всеки път без изключения. Ако се поиска една роза, а той донесе 3 е приемливо разбира се, но е малко вероятно да стане такова надхвърляне на очакванията Ви особено често.

    Ето така уважаеми дами се говори с любим мъж (и с домашно куче). А дали минава теста за по-малкото зло? Веднага и с лекота! Ето така са правили всички умни и опитни жени по света и у нас през хилядолетията. А това, че съвременните им потомки изискват и очакват някой безкрайно и успешно да им чете мислите, а като не стане или не е достатъчно добре се сърдят и дори реагират по-лошо оставям без повече коментар, защото е под всякаква критика като много по-голямото зло за всички отвъд всяко съмнение!

    Сега получавам телепатично обаждане. „А какво е романтичното да си поискам една роза?“ Ако от десет пъти „искам една роза“ резултатът е поне пет пъти една получена роза значи има чуваемост и „романтичност“, каквото и да значи тази дума-празна чаша. Ако от десет пъти резултатът е нула получени рози значи няма чуваемост за това искане, а може и да няма „романтичност“. Ако получаването на по една роза е толкова важно, че да бъде по-малкото зло е посочена нова посока, по която да продължат нещата.

    Ако е по-малкото зло да се забрави (временно) за една роза значи нещата продължават в същата посока. Ето как вечният принцип за по-малкото зло стои като ангелче небесно на рамото и авторитетно съветва нонстоп по всякакви въпроси и заплетени казуси. Обективно погледнато „Искам една роза“ е лукс особено в кризисни време като тези. Колко съпруги ей така са получили поне една роза през хилядолетията? Малко! Колко съпруги са получили поне един шамар през хилядолетията? Много. Вече когато става въпрос за обективна нужда като „Искам сега едно диво и незабравено безопасно здраво чукане“, а реакцията от другата страна е една прозявка ето това вече променя нещата.

  4. #4
    Вечният топ принцип за по-малкото зло вечно ще идентифицира и веднага насочва в посока към адресиране и задоволяване на всяка една установена обективна нужда от всякакъв тип по най-добрия безопасен, достъпен, наличен и достатъчно добър начин всеки път без изключения. Така че ако той на може или не иска да се погрижи за адресиране и задоволяването на тази обективна нужда значи веднага някой друг печели това право независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко!

    Защо? Защото иначе трябва да стиска зъби и страда мълчаливо този път, а най-вероятно и безброй следващи такива пъти! Когато няма 5/6 при обективните нужди, както и най-основателно съветва вечният топ принцип за по-малкото зло няма и 5/6 при задоволяването им! Точка. Който не може или не иска да се грижи за тях отпада веднъж, два пъти, десет път или напълно достатъчно скоро ако е много по-вероятно да се получи прозявка, отколкото нужното за максималното и най-добро възможно задоволяване на дадена изразена обективна нужда.

    Няма как един прагматичен реалист да приеме някога да мълчи като риба, да стиска зъби и да страда мълчаливо само, защото някой не е благоволил да се погрижи за някаква обективна нужда в и/или извън леглото! Това е вечна червена линия, която всеки сам първо е от критическо значение да уважава, а после и всеки друг да уважава. Ако някой не може или не иска поради, каквото и да било извинение или измиване на ръце да я уважава веднага вечното по-малко зло е да бъде бутнат встрани за да не пречи особено като създава (повече) проблеми от най-фундаментално естество като бързото и качествено адресиране и задоволяване на абсолютно всяка една обективна нужда всеки път всеки ден цял живот независимо от всичко, а ако е нужно и въпреки всичко!

    Ето сега ми идва на ум пример от Библията, където Христос е питан за ядене на месо. Той точно като обективен реалист напомня, че каквото влезе в тялото бързо излиза. Затова няма проблем. Действително проблемите идват обикновено от всеки и всичко, които НЕ излизат от живота на хората. Вместо да ги обогатяват по някакъв начин и така да минават теста, че са им повече полезни, те са точно обратното. Повече вредни и следователно е по-голямото зло да ги привлече И задържи човек в живота си. Когато някой или нещо е обективно като съкровище, то е винаги повече полезно и е по-малкото зло да се провлече И задържи в живота.

    Ето дори всеки ден ние всички използваме продукти. Част от тях се озовават доста бързо в „кофа“, която редовно се изсипва в по-голяма кофа навън и целият този „боклук“ отива някъде, където дори не искаме да знаем подробности, защото въобще не ни интересува вече какво става с всичко, което удобно сме хвърлили в кофата и оставили зад гърба си. Може само да сме спокойни и благодарни ако бързичко се отървем от „боклук“ и повече не го видим.

    С „продукти“ хората нямат съществен проблем да мислят подчертано прагматично и реалистично. Уви, с много други неща имат и резултата е десетилетно акумулиране на (токсични) боклуци, които само им скапват и дори тровят живота. Затова и всеки, който има сериозно намерение да има качествен и дълъг живот е от критическо значение редовно да „изхвърля боклука“ във всяка една област от живота си. Точка.

    Няма как абсолютно всеки и всичко да бъде обективно съкровище цял живот. Рано или късно повечето неща и хора в живота ни стават в най-доброя случай безполезни боклуци или доказват, че винаги са били такива, но ние не сме си отваряли достатъчно очите за да го видим достатъчно ясно и скоро. Затова и тогава веднага по-малкото зло е да изхвърлим боклука и да продължим без него! Какво по-важно от това?

    Огромният брой по-обикновени хора вярват какво ли не за по-успелите и открояващи се хора по света и у нас. За тях тези дългогодишни впечатляващи успехи са си късмет или доказателство, че са нещо Богоизбрани. Вечната тайна е вечният компас- топ принципът за по-малкото зло. Именно той им позволява да станат прагматични реалисти, а след това да останат такива.

    Тогава е лесно да се ориентират всеки ден и всеки час, какво е по-малкото зло да правят или да не правят (повече). Така те стават И остават лазерно фокусирани върху високи и достойни цели, към който политат неотклонно, защото във всеки момент някой или нещо може да завлече някой в някаква алтернативна реалност, която е по-голямото зло, но това вече не се отчита, защото така.

    Когато с еднаква лекота и решителност се оставят зад гърба и безполезни продукти и всеки и всичко друг, които вече не могат или не искат да бъдат повече полезни ето тогава може да се постигне полет като на изстреляна стрела. Такава никога няма да спре някъде или да зачака някой някога да благоволи да си мръдне пръста за нещо важно, ценно и полезно. Ако някой може и иска тук и сега- чудесно! Ако ли не се подминава като крайпътно дърво и толкова на път към следващият план Б!

    Самият живот е като полета на стрела. Преди да се усети човек е свършил и няма повече. Каквото е успял да види, преживее и колекционира като преживявания в и извън леглото това е! Точка. Затова и прагматичните реалисти няма как да забравят най-удобно, че утре все още не е обещано на никого. Затова и бързат бавно към високи и достойни цели. Няма кой и как да им се изпречи на пътя и да ги спре особено, когато става въпрос за безопасно и качествено задоволяване на обективни нужди, защото така.

    По-обикновените/непрагматични хора мислят така- „ако и той не е човекът за мен“. Прагматичните реалисти мислят кой и какво им е повече полезен. Който, каквото и докогато им е повече полезен има основателно гарантирано и запазено място в живота им независимо от всичко тъй като няма нищо и никой съвършен. Това е един напълно друг подход и дори поглед към всеки и всичко. Има желязна логика и той определено е вечното по-малко зло. Такъв подход е и много повече полезен, отколкото безкрайно двоумене кой е „подходящ“, каквото и да значи това и кой не.

    Ето този втори мъж може би е повече полезен и следователно има място в живота на авторката поне засега. За в бъдеще може да престане да бъде такъв и по този начин по-малкото зло да стане той да стане история независимо от всичко като известен период да остане сама. Той може да продължи дълго, а може да продължи кратко. Отново зависи тя до колко е широко отворена към всеки и всичко, които са повече полезни и могат да обогатят живота й в и/или извън леглото. Това е.


    Аз нито мога, нито трябва да давам конкретни съвети на уважаемата юзър22. Заложих на вечни инструменти като топ принципът за по-малкото зло. Ето това му е най-хубавото на вечният прагматичен реализъм. От една страна ти помага да избягваш блата и каши, а от друга, когато се намериш в такива да се измъкнеш най-бързо, лесно и успешно. Безброй хора по света и у нас си гният в някое ужасно до кошмарно блато или страдат от някоя забъркана каша и безкрайно мислят и умуват после какво да направят. Те дори не са чували за вечният топ принцип за по-малкото зло въпреки, че е доста близо до ума като всички по-гениални неща.

    Затова и съм сигурен, че авторката и всички други, които прочетат отговора ми ще бъдат много по-добре подготвени да се опазят от блата и каши, както и бързо и лесно да излязат от такива за да не страдат излишно и особено безкрайно! Какво по-ужасно от това? Бих казал, че на задаващото се Българско виртуално елитно ниво ще дойдат всички настоящи и бъдещи Български прагматични реалисти, защото то ще бъде по-малкото зло отвсякъде спрямо всичко ставащо и неставащо на реално ниво по света и у нас. Поне ние ще може да живеем спокойно и достойно разкошно и завидно, защото на реално ниво дори да оцелее човек вече ще става все повече Мисия Невъзможна.
    С цялото дължимо уважение,
    М

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от AlphaBossM Виж мнението
    Вечният топ принцип за по-малкото зло вечно ще идентифицира и веднага насочва в посока към адресиране и задоволяване на всяка една установена обективна нужда от всякакъв тип по най-добрия безопасен, достъпен, наличен и достатъчно добър начин всеки път без изключения. Така че ако той на може или не иска да се погрижи за адресиране и задоволяването на тази обективна нужда значи веднага някой друг печели това право независимо от всичко, а ако трябва и въпреки всичко!

    Защо? Защото иначе трябва да стиска зъби и страда мълчаливо този път, а най-вероятно и безброй следващи такива пъти! Когато няма 5/6 при обективните нужди, както и най-основателно съветва вечният топ принцип за по-малкото зло няма и 5/6 при задоволяването им! Точка. Който не може или не иска да се грижи за тях отпада веднъж, два пъти, десет път или напълно достатъчно скоро ако е много по-вероятно да се получи прозявка, отколкото нужното за максималното и най-добро възможно задоволяване на дадена изразена обективна нужда.

    Няма как един прагматичен реалист да приеме някога да мълчи като риба, да стиска зъби и да страда мълчаливо само, защото някой не е благоволил да се погрижи за някаква обективна нужда в и/или извън леглото! Това е вечна червена линия, която всеки сам първо е от критическо значение да уважава, а после и всеки друг да уважава. Ако някой не може или не иска поради, каквото и да било извинение или измиване на ръце да я уважава веднага вечното по-малко зло е да бъде бутнат встрани за да не пречи особено като създава (повече) проблеми от най-фундаментално естество като бързото и качествено адресиране и задоволяване на абсолютно всяка една обективна нужда всеки път всеки ден цял живот независимо от всичко, а ако е нужно и въпреки всичко!

    Ето сега ми идва на ум пример от Библията, където Христос е питан за ядене на месо. Той точно като обективен реалист напомня, че каквото влезе в тялото бързо излиза. Затова няма проблем. Действително проблемите идват обикновено от всеки и всичко, които НЕ излизат от живота на хората. Вместо да ги обогатяват по някакъв начин и така да минават теста, че са им повече полезни, те са точно обратното. Повече вредни и следователно е по-голямото зло да ги привлече И задържи човек в живота си. Когато някой или нещо е обективно като съкровище, то е винаги повече полезно и е по-малкото зло да се провлече И задържи в живота.

    Ето дори всеки ден ние всички използваме продукти. Част от тях се озовават доста бързо в „кофа“, която редовно се изсипва в по-голяма кофа навън и целият този „боклук“ отива някъде, където дори не искаме да знаем подробности, защото въобще не ни интересува вече какво става с всичко, което удобно сме хвърлили в кофата и оставили зад гърба си. Може само да сме спокойни и благодарни ако бързичко се отървем от „боклук“ и повече не го видим.

    С „продукти“ хората нямат съществен проблем да мислят подчертано прагматично и реалистично. Уви, с много други неща имат и резултата е десетилетно акумулиране на (токсични) боклуци, които само им скапват и дори тровят живота. Затова и всеки, който има сериозно намерение да има качествен и дълъг живот е от критическо значение редовно да „изхвърля боклука“ във всяка една област от живота си. Точка.

    Няма как абсолютно всеки и всичко да бъде обективно съкровище цял живот. Рано или късно повечето неща и хора в живота ни стават в най-доброя случай безполезни боклуци или доказват, че винаги са били такива, но ние не сме си отваряли достатъчно очите за да го видим достатъчно ясно и скоро. Затова и тогава веднага по-малкото зло е да изхвърлим боклука и да продължим без него! Какво по-важно от това?

    Огромният брой по-обикновени хора вярват какво ли не за по-успелите и открояващи се хора по света и у нас. За тях тези дългогодишни впечатляващи успехи са си късмет или доказателство, че са нещо Богоизбрани. Вечната тайна е вечният компас- топ принципът за по-малкото зло. Именно той им позволява да станат прагматични реалисти, а след това да останат такива.

    Тогава е лесно да се ориентират всеки ден и всеки час, какво е по-малкото зло да правят или да не правят (повече). Така те стават И остават лазерно фокусирани върху високи и достойни цели, към който политат неотклонно, защото във всеки момент някой или нещо може да завлече някой в някаква алтернативна реалност, която е по-голямото зло, но това вече не се отчита, защото така.

    Когато с еднаква лекота и решителност се оставят зад гърба и безполезни продукти и всеки и всичко друг, които вече не могат или не искат да бъдат повече полезни ето тогава може да се постигне полет като на изстреляна стрела. Такава никога няма да спре някъде или да зачака някой някога да благоволи да си мръдне пръста за нещо важно, ценно и полезно. Ако някой може и иска тук и сега- чудесно! Ако ли не се подминава като крайпътно дърво и толкова на път към следващият план Б!

    Самият живот е като полета на стрела. Преди да се усети човек е свършил и няма повече. Каквото е успял да види, преживее и колекционира като преживявания в и извън леглото това е! Точка. Затова и прагматичните реалисти няма как да забравят най-удобно, че утре все още не е обещано на никого. Затова и бързат бавно към високи и достойни цели. Няма кой и как да им се изпречи на пътя и да ги спре особено, когато става въпрос за безопасно и качествено задоволяване на обективни нужди, защото така.

    По-обикновените/непрагматични хора мислят така- „ако и той не е човекът за мен“. Прагматичните реалисти мислят кой и какво им е повече полезен. Който, каквото и докогато им е повече полезен има основателно гарантирано и запазено място в живота им независимо от всичко тъй като няма нищо и никой съвършен. Това е един напълно друг подход и дори поглед към всеки и всичко. Има желязна логика и той определено е вечното по-малко зло. Такъв подход е и много повече полезен, отколкото безкрайно двоумене кой е „подходящ“, каквото и да значи това и кой не.

    Ето този втори мъж може би е повече полезен и следователно има място в живота на авторката поне засега. За в бъдеще може да престане да бъде такъв и по този начин по-малкото зло да стане той да стане история независимо от всичко като известен период да остане сама. Той може да продължи дълго, а може да продължи кратко. Отново зависи тя до колко е широко отворена към всеки и всичко, които са повече полезни и могат да обогатят живота й в и/или извън леглото. Това е.


    Аз нито мога, нито трябва да давам конкретни съвети на уважаемата юзър22. Заложих на вечни инструменти като топ принципът за по-малкото зло. Ето това му е най-хубавото на вечният прагматичен реализъм. От една страна ти помага да избягваш блата и каши, а от друга, когато се намериш в такива да се измъкнеш най-бързо, лесно и успешно. Безброй хора по света и у нас си гният в някое ужасно до кошмарно блато или страдат от някоя забъркана каша и безкрайно мислят и умуват после какво да направят. Те дори не са чували за вечният топ принцип за по-малкото зло въпреки, че е доста близо до ума като всички по-гениални неща.

    Затова и съм сигурен, че авторката и всички други, които прочетат отговора ми ще бъдат много по-добре подготвени да се опазят от блата и каши, както и бързо и лесно да излязат от такива за да не страдат излишно и особено безкрайно! Какво по-ужасно от това? Бих казал, че на задаващото се Българско виртуално елитно ниво ще дойдат всички настоящи и бъдещи Български прагматични реалисти, защото то ще бъде по-малкото зло отвсякъде спрямо всичко ставащо и неставащо на реално ниво по света и у нас. Поне ние ще може да живеем спокойно и достойно разкошно и завидно, защото на реално ниво дори да оцелее човек вече ще става все повече Мисия Невъзможна.
    С цялото дължимо уважение,
    М


    За съжаление не съм сигурна дали разбрах всичко, тъй като не е съвместимо с това което съм писала.

  6. #6
    Ето допълнително по историята. (Ако има конкретни висящи въпроси и затруднения е добре да бъдат допълнително написани, защото самата история е точно това. Едно споделяне какво е станало в миналото, а важното е предстоящото бъдеще.

    Въпросът с парите е много важен и централен. Той напълно заслужава да се изясни веднъж завинаги в една връзка най-добре още в началото, защото е добре известният №1 убиец на връзки и бракове! Иначе ще бъде висящ основен проблем, от които ще възникнат безброй други проблеми. Ако той трябва постоянно да иска пари това не е добре за него, защото го поставя в слаба и уязвима ситуация.

    Ако авторката е водещата във връзката като изкарваща повече или имаща повече пари всеки месец, то е добре да помисли как да подкрепя финансово следващия я партньор така, че той да никога отново да се чувства като просяк там. За един мъж е достатъчно трудно да бъде втори в една дългосрочна връзка тъй като обикновено жената е втора и зависима от него. Разбира се в наши дни има много оправни Алфа жени, които най-добре си пасват с допълващи и подкрепящи ги мъже. Може би този случай е точно такъв.

    Който изкарва пари или повече пари е логично главата в (неофициалното) семейство и като такава отговаря за финансовото състояние и благоденствие на цялото семейство. Иначе няма нещо такова. Няма загриженост. Няма нищо. В едно семейство не би трябвало постоянно някой да иска на някого пари. Някаква гарантирана сума всеки месец особено ако се връща е много по-добър вариант. Важно е всеки да може да има И запази достойнството си, а това трудно може да стане ако някой трябва най-редовно да влиза в ролята на просяк. Това трябва да се избягва при всички положения!

    Относно високи очаквания и особено изисквания в една връзка, те са обикновено по-голямото зло и водят до редовни дори безкрайни разочарования. Всеки може и иска да прави само определен кръг неща и толкова. Затова вместо изисквания и разочарования е много по-добре искания и благодарност за всичко, което се получи след това. Така има активно сигнализиране и взаимодействие вместо настояване и караници, защото другата страна има призната свободна воля, която няма как да бъде погазвана без последици особено дълго време.

    Никотинът в цигарите има успокояващ ефект. От такъв имат нужда стресирани и тревожни хора. Доколкото виждам, той има защо да се чувства стресиран, тревожен и несигурен. Това би обяснило и тези ходове от негова страна, които се отчитат като вменяване на вина. Това е начин за контрол над другата страна. Въобще нещата в тази връзка са много неопределени, а и нетрадиционни, което води до хроничен силен стрес при него.

    Няма да се учудя ако има нисък тестостерон, нисък интерес към интимност и/или свършва много бързо. Въобще един мъжкар няма как да бъде с много кофти ситуация извън леглото, а в леглото да се представя като Супермен. Нещата както обикновен са много свързани. Авторката също е малко или много контролираща, защото липсата на установени ясни правила е също вид начин да държи нещата под нейн контрол и да ги насочва, както иска и когато иска.

    Ако вижда бъдеще в тази връзка и то основателно като по-малкото зло е важно да се изяснят важни въпроси и да има правила и яснота по тях за да намалее стреса и тревожността при него, както и нереалистичните очаквания към него и въобще тази връзка.
    Ако няма особено бъдеще е най-добре той да бъде информиран предварително за да си намери друг, с който може да гради по-спокойно и сигурно бъдеще базирано на ясни правила и искрена взаимна загриженост.

    По въпроса за недооценяването. Няма по-голямо оценяване от това някой да има връзка с друг. Докато връзката е факт е безспорно налице най-високо ниво на оценяване към другия! То няма и как да е различно при наличието на 8,000,000,000+ хора по света и у нас. Това е огромен избор и от безброй потенциални кандидати да се избере един човек е безспорен признак за най-високото му оценяване. Затова поне този въпрос може да отпадне веднага. Няма нещо, което да каже или направи някой в една връзка, докато тя е факт, което да се тълкува като недооценяване от другата страна. Би било абсурдно.

    Реалното оценяване се определя от това дали връзката е актуална или прекратена. Ако някой реално недооценява някого ще прекрати тази връзка. Ето тогава вече има обективно доказателство за недооценяване или подценяване на другата страна. Затова и във всяка връзка е задължително да се подхожда стриктно с благодарност към всичко получено, защото реално никой на никого не дължи нищо дори в една връзка. Свободната воля си е факт и тази вечна червена линия няма как и защо да бъде погазена някога или някъде.

    Не виждам авторката да мисли и подхожда към партньора си като към благословия в живота си, а той реално е точно това и би могъл да бъде точно това за нея. Разбира се, тя трябва искрено да го уважава, подкрепя и насърчава да има реален, пълноценен и достоен живот в и извън леглото. Тя може да направи много повече в тази посока, но трябва да иска това и да вижда обективно основание за това. Човек би казал, че тя май е решила да му бие шута и иска някой да потвърди във форума, че това е правилния ход.

    За Алфа тип хора е лесно да бъдат сами, защото те са си много самодостатъчни. Все пак е по-добре да има поне един партньор особено за разкошно и завидно изобилие от диво и незабравим безопасно здраво чукане най-редовно, защото това е друго много важно нещо за всички такива. Иначе оставяйки сам това веднага пропада, а после много липсва и ужасно тормози точно Алфа тип хора.

  7. #7
    Авторката нищо не казва какво е положението в леглото при тях. Ако е реално недоволна именно там и затова се е настроила срещу него ами да пита как да се подобрят нещата там вместо да иска потвърждение, че трябва да му бие шута. По възможност още от днес той да започне да приема всяка сутрин със закуската по една капсула от хранителната добавка Есенциале Форте 300 мг ацетилхолин. Би трябвало да го има във всяка по-голяма аптека в Европа.

    Това е невротрансмитера на парасимпатиковата нервна система, без който тя не може да функционира нормално и да си изпълнява денонощно всевъзможни контролни и успокояващи функции в цялото тяло. Още същият ден ще се почувства по-спокоен, сигурен и уверен в себе си и дори скоро ще може да спре цигарите, защото той ги използва главно за да се успокоява и компенсира своя +1 ацетилхолинов дефицит.

    Когато име недостиг на ацетилхолин, а това е при почти всички съвременни мъже резултата е най-малкото хроничен стрес и безпричинна тревожност. От това много бързо възможностите му и в леглото ще скочат нагоре отвъд всяко съмнение. Също сутрин и мулти-витамини на Джеймисън, както и отделно приемани, но не с месо техните „калций, магнезий и цинк“.

    За още повече започва всеки ден на обяд да яде по 2 висококачествени яйца най-добре обогатени с омега-3, а най-добре с добавка на малко студено пресовано/вирджин (био) масло от лен в храната, който е най-богатия чист източник на жизнено важни омега 3 мастни киселини. В рибите има какви ли не тежки метали и други отрови така, че е най-добре да забравите завинаги за всякакви такива речни и морски работи.

    В яйцата има какво ли не много важно, ценно и полезно за човешкото тяло и здраве. Ето само дори с тези няколко стратегически промени в хранителния режим ще се успокоите извън леглото, а ще подивеете в леглото отвъд всяко съмнение. Тя също задължително да мине на същото, че и тя май има още по-голяма нужда от вътрешен мир и спокойствие на душата. Разбира се апетита идва с яденето. Затова и тя е важно да започне много повече да иска и откликва на желание за диво и незабравимо безопасно здраво чукане с него.

    Когато нещата вървят добре в леглото е много по-лесно да вървят добре и извън него. Когато нещата закуцат в леглото моногамна връзка обикновено става неспасяема въпреки, че обикновено има много, което да се направя, но никой нито пита, нито прави нещо и нещата се сриват много бързо.

    Цигарите трайно намаляват капацитета му за изключително представяне в леглото всеки път. Затова е добре да ги спре, а и по финансови причини. Въобще ако авторката иска качествена връзка ами да направи, каквото зависи от нея. Все пак тя държи 51% от нещата, което е МНОГО! Ако тя директно и индиректно му сигнализира, че сериозно мисли да му бие шута това още повече ще го стресира и тревожи, от което още повече ще се сдухва в и извън леглото, което още повече ще затвърждава мнението й, че той не става за нищо и трябва да го разкара. Въобще става едно самоосъществяващо се мрачно пророчество.

    Много е трудно връзка между двама Алфа хора. Ето тук май има Алфа женска и не Алфа мъжкар, което е много по-лесно да работи. Разбира се тя трябва да води разумно и отговорно и то най-добронамерено, както и да бъде искрено благодарна за тази благословия, която е той в живота й. Няма как да гледа отгоре на него, а после да очаква разкошна и завидна връзка в и извън леглото. Нещата са винаги много свързани. Ето че всичко опира до вечните два въпроса: „Кое е по-малкото зло?“ и „Какво е повече полезно?“

    Това до голяма степен може да каже само авторката. Учудваме, че една връзка е толкова изморително нещо за нея. Може би, защото реагира твърде емоционално на всичко и има твърде високи очаквания. Аз съм същият, но отдавна съм се научил да си контролирам тази висока емоционалност за да не страдам аз и други от нея. Все пак тя си е налице, но емоциите са само емоции. Те са като вълни, които постоянно идват и си отиват като много повърхностно нещо. Няма как и защо да оказват твърде съществено влияние особено за важни и стратегически неща.

    Въобще това тя да се кара, да изисква, да се разочарова, да мисли редовно за прекъсване всичко това постоянно стресира нея, а със сигурност ужасно него. Всичко това да, най-вероятно е много уморително. А всичко може да е толкова лесно, просто и приятно стига да се мисли, говори и действа само в посоката на по-малкото зло, което е никога никакви караници и скандали, защото те само увреждат и рушат нещо много деликатно като връзка между две деликатни души.

    Благодарност и взаимна подкрепа в добри и лоши времена е това, за което хората винаги са се събирали и обединявали усилия, ресурси и така нататък. Въобще авторката сее И жъне посятото. Ако иска по-различно ами да сее по-различно. Иначе как да стане номера?
    Въобще всички да си дадат ясна сметка, че е вечно изключено всякакви караници и скандали в посока на някой скъп или близък човек, който е със статут на изключително, безкрайно и всячески полезна благословия. Единственото подходящо отношение е изключително и безкрайно уважение и благодарност към тази благословия НИКОГА ИНАЧЕ!

    Дори една караница или скандал може да е като да подкарате (огромен) валяк и да минете отгоре й. След това каква благословия ще очаквате да бъде в живота Ви този човек и въобще защо ще очаквате, каквото и да било повече? Всичко има последици и затова си има вечни червени линии, които НИКОГА ОТНОВО не се прегазват, защото след това ще има нещо прегазено, което обикновено си остава прегазено!

    Като се замисля сега май нещата са точно в неутралната среда на спектъра полезно-вредно. Затова и тя самата се чуди дали той и връзката с него е повече полезна или вредна. Ами ако тя използва този огромен капацитет за влияние от 51%, който има в рамките на нейната водеща част от връзката може да направи чудеса в тази връзка и тя да полети към изключително, безкрайно и всячески полезна благословия за нея.

    Разбира се може и да тласне нещата към мрачния край и тя да стане вредна за нея, а и още повече за него. Когато нещата са в неутралната среда е тотално въпрос на свободна воля и от страна на двамата какво искат и предпочитат, защото самата връзка не е вредна и няма защо да бъде набеждавана като вредна. Следователно и по-малкото зло да бъде прекратяването й. Ето още Алфа храна за мисълта.

  8. #8
    Искам да уточня че работим в една и съща компания и заплащането ни е равно. Има много други неща за който бих могла да споделя но искам да запазя анонимност. Цялата истина е че аз не изпитвам силни чувства към него, загрижена съм но не бих казала влюбена и това ми позволява по някакъв начин да не се държа много добре с него. Както писах и в началото, немога да преценя как да постъпя. По някой път мисля че и той не ме обича и просто си трае защото вече е имал семейство. Найстина много е неловка ситуацията.

  9. #9
    Уважаема, Вие можете И вече сте преценила как да постъпите. Реалният въпрос е какво по-точно Ви спира да поемете в избраната посока? Разбирам, че мълчите във форум, но защо и мълчите пред него? С мълчане нещата само могат да станат по-зле, защото така нито давате шанс на него, нито на Вас да изясните и насочите нещата към по-добро за двамата. Вие типично повече мислите, отколкото говорите, споделяте и преговаряте.

    За Вас по-добре и за предпочитане ли ще бъде да останете сама, ДА или НЕ?
    Той Ви е повече полезен ИЛИ вреден?

    Ето поне два обективни стратегически въпроса, които допълнително ще Ви ориентират какво е по-малкото зло във вашия типичен случай? Ама и Вие ли като Евгени започнахте да говорите за „любов“, каквото и съдържание да вкарвате в тази дума-празна чаша? Ако имате „любов“, каквото и да означава това към него или някой друг чудесно. Това е някакъв бонус. В обективната реалност имате обективни нужди в и извън леглото, както и стратегически интереси!

    Той повече полезен ли Ви е за тях или безполезен в най-добрия случай? Ето това е доста по-важно и достойно да мислите върху него вместо за „любов“ или някакво друго пропагандно етикетче или банално клише. Да не мислите, че през хилядолетията хората по света и у нас много са се обичали като Ромео и Жулиета.

    Ето аз нямам спомен да съм обичал или имал някакво специално чувство към някоя секс играчка. Нямал съм и лошо отношение към такава. Той за вас може да е поне като по-голяма и подвижна секс играчка. Това е достатъчно за да Ви бъде полезен и да имате поне елементарно уважение и благодарност, че го има в живота Ви.

    Ако и толкова не може да Ви бъде полезен или не му позволявате ами или му позволете или затворете тази врата за да може да се отвори друга в живота Ви. Явно за Вас да имате 2+ скъпи и близки мъже в живота Ви е прекалено екзотично въпреки, че като (кандидат) Алфа женска би трябвало да е доста лесно и дори естествено да сте широко отворена за доста повече от това, което може да Ви предложи само един мъжкар в и извън леглото.

    Обикновено повече е по-добре и в леглото и извън него. А за повече трябва първо да сте отворена за повече! Иначе как да дойде И остане нещо повече, по-добро и по-различно от истински интерес в живота Ви?
    Няма неловка ситуация при Вас. Има прекалено умуване, което е по-голямото зло. Повече се фокусирайте за в бъдеще кой и как Ви е ПОЛЕЗЕН в и/или извън леглото след, което бъдете благодарна за всичко, с което обогатяват живота Ви. Това е НАПЪЛНО ДОСТАТЪЧНО отвъд всяко съмнение!

  10. #10
    Какво става при Вас? Няма проблем всичко да е супер анонимно и потайно да не разберат от някое разузнаване, че кой знае какво ще стане после. Между другото в някои витамини на Джеймисън има Сибирски женшен. Той е изключителен адаптоген и дава сили, бодрост, издръжливост, чудесно настроение, т.н. Аз си го имам като отделна хранителна добавка.

    Само че има и тенденция особено в по-големи дози и приеман по-продължително време да повишава кръвното. За някой с по-ниско кръвно като доста обездвижени интелектуалци това дори би било добре. Само че за някой с по-високо кръвно или пък, който яде много сол, която също повишава кръвното въобще не е добра комбинация!

    Въобще трябва да се преценява ако се приема Сибирски женшен, под каквато и да е реална и качествена форма, защото високото кръвно е здравословен проблем, който може да уврежда цялата сърдечно съдова система. Така че няма 5/6, както и при приема на много повече от много малкото сол, която е нужда всекидневно. Оттам нататък солта е само и много вредна!!!

    Уви, естествено съдържаща се сол има навсякъде, а обикновено и се добавя! Така че ИЗБЯГВАЙТЕ ДА СОЛИТЕ ХРАНАТА СИ, защото със сигурност така ще приемате много повече!!! Особено, както и се задържа в тялото, а после то трябва да задържа вода за да я неутрализира. Тя спокойно може да убива клетки ако не е достатъчно разтворена. Не случайно се използва за консервант в хранителната промишленост.

    Замислих се за Вас двамата и така наречената Ви връзка. Дадох си сметка, че ако ти най-редовно не му вадиш голямата патка за да я лапаш лакомо, както и се надупваш подпряна на някоя стена за да ти скъса и женската и подготвената парти путката отзад значи за каква реална, разкошна и завидна „връзка“ със светло бъдеще става въпрос? За някаква въображаема? За някаква „любовна“? Това за някоя 16 годишна би подхождало, но тук има доста по-зряла и женска и въобще прагматичен и реалистичен човек насреща.

    Освен това като поне (кандидат) Алфа женска със сигурност капацитета и зверския глад в леглото е много по-голям. Значи е още повече от значение поне няколко пъти в седмицата да е налице поне безопасна тройка за да ти скъсват и двете путки едновременно, а ти да губиш ума и дума от върховен екстремен оргазмен екстаз! Колкото и да се старае един мъжкар просто няма как сам да задоволи напълно една женска особено ненаситна и с две подготвени ненаситни путки!

    Затова и трябва да вика най-редовно поне още един скъп или близък доверен мъжкар за да стане работата. Въобще женските по принцип имат ГОЛЯМ капацитет в леглото, а хилядолетната пропаганда всячески се е постарала той да бъде направо занулен. Иначе колко още по-плодовити и влиятелни могат бързо и лесно да станат така женските. Като едва ли не са асексуални преподобни монахини, нито ще раждат особено, нито дори ще разберат някога колко лесно могат да си играят диво и щастливо с поне двама-трима безопасни мъжкаря едновременно най-редовно!

    Като всяка нова дейност ще изисква известно време за да се изпипат и автоматизират доста неща точно като при карането на кола за да може хем да ги стимулира перфектно, хем и тя самата да си пълни душата на максимум всеки път. Няма как да стане от един път или дори един месец. Както винаги си трябва практика. И то сериозна за да се отработят нещата точно, както е при шофирането.

    То е несравнимо по-сложна и комплексна дейност, но всички се справят особено с времето и шофирането. Няма друг начин да се постигне майсторство и висока степен на автоматизация. В началото няма как да е лесно и дори много приятно като трябва да се мисли за какво ли не, но достатъчно скоро много неща ще са автоматизирани и ще може да остане само приятното, разкошното и завидното от дейността.

    Затова и в леглото си трябва много практика дори с един мъжкар, а какво остава с повече. Бих казал, че за да станат свирките за някой незабравими са нужни поне 2-3 месеца най-редовно лакомо лапане. И двамата трябва да се научат точно какво, кога и как да се прави и да не се прави за да обръща очите от върховен екстаз още от началото. Иначе няма как да стане.

    Затова и е добре да има по-постоянни или поне познати безопасни интимни партньори. Иначе качеството неизбежно пропада, а оттам и задоволството и мотивацията за повече. Когато някой ще е редовен партньор има смисъл да се преглътнат доста нищо особено до направо разочароващи свирки и безопасно здраво чукане, докато си паснат и изпипат нещата.

    Иначе няма как и защо да се извиняват такива. Така че отношение тип носни кърпички, които духаш и хвърляш е разочароваща поне в леглото, защото там си трябва майсторство, а то изисква време и много практика точно като при карането на дадена кола с всичките й особености.

  11. #11
    Нищо интересно, както си беше и преди. Последните няколко дни дори немога да заспя защото само обмислям какво да правя. Колкото и да се опитвам да разговарям със него все не се разбираме. Имаме тотално различни видения и мисления за бъдещето. Проблемът е че аз пак правя малки жестове а той си знае неговата…

  12. #12
    В това няма дори жалка имитация на „връзка“ или поне на каишка. Вие сте съквартиранти в най-добрия случай. При това съквартиранти, които не се разбират особено. Няма ли други кандидат съквартиранти, с които има по-голям съвпад на интереси, мнения и виждания какво и как да става в и извън леглото? Може пък и да е Алфа мъжкар или поне да се опитва да се развива натам и да очаква следваме вместо спорене и умуване. Какъв е толкова проблема да се следва и да става, както той иска и предпочита?
    Последно редактирано от AlphaBossM : 07-21-2022 на 20:46

  13. #13
    Точно това е проблемът, че всеки мисли само за себе си, по принцип аз не съм така но той по много начини ми показа че едва ли не, не може да имаме всичко на едно. Същи така стана на въпрос преди няколко дни че ако нямам търпение нещата да се случват бавно да не го занимавам. Проблемът е там че, аз знам много добре че ако съм си сама ще мога да си предоставя абсолютно всичко, няма смисъл да съм с човек с който немога да си позволя да мечтая за хубаво бъдеще. Опитвах се много пъти да му дам шанс да поправи начина по който се държи с мен.

  14. #14
    Май е крайно време да остане в облака от прах отзад за да може да дойде следващият или поне да не смущава и пречи.

  15. #15
    Незнам как точно да му кажа, всеки път щом почна да говоря той започва да казва как това няма смисъл и че греша.. аз имам проблем със самозащитата.. точно заради това още не съм взела решението защото незнам найстина дали всичко е заради него или заради мен, може пък найстина да съм нетърпелива и да искам много неща едновременно.

  16. #16
    След задълбочен размисъл и паралел с моя опит ето какво още важно, ценно и полезно мога да кажа по казуса. Алфа тип хората за да фантазират и мечтаят редовно за повече, по-добро и по-различно от интерес неизбежно се придвижват към утопичен идеализъм. Това е важно за всеки (кандидат) визионер или поне мечтател.

    Ако някой е строго прагматичен реалист само ще се оглежда наоколо всеки път и ще се задоволява благодарно само, с каквото безопасно, достъпно, налично и достатъчно добро има там и тогава. Ако това е боб и леща всеки ден то и такъв ще яде боб и леща до припадък цял живот, защото като се огледа наоколо няма нищо повече, по-добро и по-различно от интерес.

    Такъв и няма да тръгне да прави, каквото и да било, защото това само ще го премести в посока на утопичен идеализъм. Само там Е възможно да види някой много повече отвъд всичко тук и сега, а след това ще трябва и някак си да полети към сбъдването на зародила се мечта или фантазия.

    Бик казал, че той е благословен с Алфа женска, която фантазира и мечтае за повече, по-добро и по-различно от интерес и да, е нетърпелива дори нереалистична за това колко много работа, инвестиции и търпение ще са нужди дори за да започне един полет към сбъдването на такава амбициозна програма.

    В същото време той е много по-прагматичният реалист. Затова и е много по-подходящ да преценява кой от всички възможни пътища е най-добрият към дадена мечтана цел. Например визионер определя, че най-добрата цел е от София да се отиде във Варна.

    Оттам нататък прагматичен реалист е най-добре да прецени кой от всички възможни пътища е най-добре да се използва. Може с кола през Южна или Северна България. Може със самолет. Може с влак или автобус. Има много пътища и варианти при тях като всеки си има своите плюсове и минути.

    Един по-визионерски настроен Алфа се интересува от голямата картина и крайната цел. Затова и с лекота изпуска или само хвърля по един поглед на голям до огромен брой детайли и подробности, които са също важни за да бъде резултата достигане на целта вместо + пълен провал.

    След като са налице вече високи и достойни цели пред двойката вече е най-добре той да прецени и планира какви последователни стъпки да се правят ден след ден и седмица след седмица за да се бърза бавно към тях. Да се качи някой в някое червено ферари и да даде газ до дупка без промяна след това само гарантира бърза катастрофа!

    Това, че може да вдига висока скорост никога не означава, че трябва веднага да се кара на максимална скорост и то нонстоп! В обективната реалност това само гарантира катастрофа като несъвместимо със сложната ситуация, която често се променя много.

    Ето аз игнорирах доброжелателни и ценни съвети като твърде много харчиш и твърде високо и директно се целиш, защото не виждах проблеми с това, докато не дойде Голямата Рецесия 2008. Нея тотално не я очаквах. Тя напълно би обърка сметките и плановете и партньора се оказа прав. Аз не очаквах нещо да се промени по света и у нас, а това е изключително наивно. Доста е типично за Алфа мечтател, но един много прагматичен реалист отстрани веднага го вижда и направо му вади очите!

    Ако има кой да слуша- добре, но обикновено няма, защото мечтателите си живеят с всеважните мечти и фантазии, които са в друга идеалистична реалност, която има малко до нищо общо с обективната. Визионерите традиционно не са добри и ефективни практици, а практиците традиционно нямат много мечти и фантазии. Затова е най-добре двата типа хора да работят заедно в и извън леглото за да има прекрасен напредък без да се тъпче на едно място до припадък или да се катастрофира набързо.

    Накратко вашата връзка е зряла. Тоест там няма илюзии, няма „любов“ и прочие романтични лигавщини. Тя е идеална за разкошно и завидно изобилие от диво и незабравим безопасно (групово) здраво чукане плюс взаимно помагане за вдигане на стандарта на живот. Заедно сте много по-силни и стабилни особено като има допълване по линия на визионер-практик.

    Важно е да има кой да мечтае и да гледа напред към едно по-светло бъдеще. Важно е и да има кой да гледа подобно на шофьор тук и сега какво реално става наоколо и е възможно да става като стъпки за да се избегне катастрофа, както стана при мен! Сега като се обърна съжалявам, че не слушах, защото можеше да съм в много по-силна и стабилна позиция, когато дойде онази Голяма Рецесия, която ме удари силно.

    Ето дойдоха след това и други глобални кризи, а те ще бледнеят с кризата, която ще започне, когато Китай лапне Тайван. Тогава ще има кратка война между Америка и Китай, от което всякакви връзки между топ две икономики в света ще се занулят за няколко години. Покрай тях и тези в техните блокове, които вече са доста ясно очертани покрай сегашният по-малък конфликт. Той е генерална репетиция за същинският глобален кошмар, който ни очаква достатъчно скоро!

    Въобще резултатът ще е много По-Голяма Депресия от Голямата Депресия преди 1 век. Така че уважаема споделяйте мечтите и фантазиите си с него, а после удобно го оставете да прецени и планира какво, кога и как да стане по изпълнението им. Междувременно максимално се наслаждавайте един на друг. Все пак утре продължава да не е обещано, на който и да било.

  17. #17
    Искам също так да добавя че съм зодия риби , незнам до колко и аз самата вярвам на зодиите но найстина аз съм много емоционална. За съжаление когато не ми се обръща внимание от половинката няма как да продължа да мисля за бъдеще с него. Аз говорех открито и не бях изслушана. Има моменти където седя и споделям с него и той си ‘цъка’ на телефона без да казва нищо. Това незнам колко реалистично е…. Също на скоро споделих и ситуацията с майка ми и баща ми, те никога не са се виждали или говорели. Много е важно също да уточня че аз от много малка не живея в България и колкото и да е предишните ми връзки всички са били на ниво, но сегашният ми партньор е Българин и мога да кажа че не съм впечатлена, нашите винаги ми повтаряха как искат да си намеря Българин, и ето намерих го но найстина не ми харесва тази връзка. Там където съм живяла хората са с много по различен манталитет и мислене… незнам може пак да е от разликата в годините, той е с 8 години по голям от мен, изживял е повечето неща, все ми разправя за миналото си за това колко хубави моменти има, но с мен не иска да гради такива моменти до колкото разбирам а аз съм едва на 25!

  18. #18
    Очаквах такава зодия, която прогресира към Огнен Овен, на което и се дължи това мислене и поведение тип Алфа женска, както и нетърпението и импулсивността. Значи е още по-важно да има по-трезво мислещ човек, с който да се съгласува всичко. Вижте Уважаема.

    На всеки мъжкар особено толкова прагматичен реалист като вашият партньор му трябва разкошно и завидно изобилие от незабравими свирки и здраво чукане ПЪРВО преди да има смисъл да слуша безкрайни емоционални излияния от ваша страна.

    Той не е една от приятелките Ви и никога няма да бъде! Той е мъжкар! Той е много различен от Вас! Ако имате емоционални нужди, които той сега или след като поне една седмица спрете да говорите и започнете да лапате и да му се надупвате продължи да не отговаря на емоционални разговори, значи си намирате някоя приятелка за тези работи! Точка.

    Про принцип никой мъжкар не му се слушат емоционални лигавщини! За Вас може да са важни, но не и за него. Погледнете нещата и от негова гледна точка. Вие давате ли ПЪРВО преди да искате, каквото и да било? Той има ли, каквато и да била увереност, че отношения с Вас имат някакво реално и хубаво бъдеще, че да прави максималното и най-доброто? Ето затова наблегнете на безопасна разкошна интимност ПЪРВО и чак след това вижте какво ще прави и как ще се отнася с Вас.

    Вие май отдавна сте го оставили на гладна диета в леглото, говорите му разни неща, давате сигнали, че усилено мислите да му биете шута, а после се чудите, защото той не Ви сваля звезди от небето. Е, ми то и Вие да бяхте на негово място и Вие нямаше много да се стараете за какво ли не при такова отношение.

    Въобще изяснете си какво му давате ПЪРВО преди да искате и особено изисквате от него, каквото и да било ВТОРО! Има ред! Има минимални изисквания, на които трябва да отговорите ПЪРВО за да бъде реалистично, разумно и оправдано да се занимава той с Вас или, който и да било друг на негово място.

    Досега гледате много от своя страна на всичко и все се фокусирате върху това, което не Ви харесва или изнася вместо върху това какво получавате И може да получите от него ако си правите труда ПЪРВО и най-редовно да му давате всичко, от което той има нужда в и извън леглото.

    Накратко просто млъкнете за поне една седмица и започнете много да акцентирате на интимната Ви връзка поне веднъж дневно! След като се позасити го попитайте какво вижда като най-добри следващи стъпки към далечните високи цели, за които мечтаете. После ги направете тези стъпки.

    Ето така нещата ще работят и за двама Ви. Той няма манталитета на +1 добро момче с промит мозък на Запад. Той е доста по-естествен и мъж, отколкото +1 западно лошо пуделче, което може да държите на къса и стегната каишка. Това е добре, защото може да разчитате на него, за разлика от някое пуделче.

    Дръжте се с него като с мъжкар. Адресирайте и задоволявайте ВСИЧКИТЕ му обективни нужди и чак след това като има нещо между Вас отвъд всяко съмнение вече има смисъл да се говори и дискутира. В момента няма НИЩО между Вас заради Вас, а Вие се чудите какъв е проблема между Вас.

    Ми това е проблема! Оправете проблемът, който сама сте създала и вижте какъв разкошен обрат може да стане в тази зряла връзка без лигавщини още тази разгорещена седмица. Щом стой с Вас значи Ви цени и вижда бъдеще с Вас. Остава и Вие да му покажете с максимално количество и качество незабравима интимност, че и Вие виждате бъдеще и цените него и това, което много може да направи за Вас в и извън леглото.

    Иначе приемете, че сте само съквартиранти, а на съквартирант нямате право безкрайно да говорите, каквито лигавщини Ви дойдат на акъла. Той няма време и интерес за лигавщини! Той има само време и интерес поне за безопасна незабравима свирка! Точка.

  19. #19
    Истината е че започвам малко да се изнервям от вулгарните коментари наблягащи само за секс и т.н. То че връзката ни и сексуално не е ок, но моето питане е друго. Не може всичко да се реваншира само в леглото!!! Проблемът е че той има някой проблеми след като е по голям от мен (болки в кръста, други лични проблеми спрямо зъби). По някой път се отвращавам, не искам дори да го целувам. Но пък някой друг път ми е тъпо и все чакам нещо да се промени, но май че няма!

  20. #20
    Уважаема няма реална и полезна връзка без доста интимност поне за един здрав, прав, корав и амбициозен мъж! Ако има проблеми със зъбите максимално бързо да ги реши! Има зъболекари за тази работа. За болките в кръста може да е от недостиг на ацетилхолин. Той започна ли да пие поне ацетилхолин и мулти-витамини или очаквате някакво (религиозно) чудо?

    Няма как да Ви отвращава той или някой друг мъж, а Вие да чакате нещо да се промени към по-добро. Щом нещата в леглото не вървят и не потръгнат след конкретни мерки значи е време за следващият! Просто е.
    Направо се учудвам щом така стоят нещата при Вас какво толкова се чудите? Или му казвате какво точно не е наред и той го оправя или следващият от 4,000,000,000+ мъже на Ваше разположение по света и у нас. Мъже да искате уважаема!

    Ако намирате за вулгарно да имате интимни отношения с мъж значи си потърсете следващият път някое момиче. Там няма свирки и подобни нужди. Ще бъдете спасена от такива „вулгарности“.

  21. #21

    Регистриран на
    Aug 2022
    Мнения
    17
    Много полезна информация

  22. #22

    Регистриран на
    Aug 2022
    Мнения
    17
    Благодаря

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си