.

Виж резултатите на анкетата: Какво използвате по време на цикъл

Гласували
3. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Менструална чашка

    1 33,33%
  • Тампони със апликаторче

    1 33,33%
  • Тампони без апликаторче

    0 0%
  • Дамски превръзки

    2 66,67%
  • Дамски превръзки за многократна употреба

    0 0%
  • Менструална левантийска гъба

    0 0%
Анкета с повече от един глас.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Какво използвате по време на цикъл

    Здравейте , казвам се Зорница и съм на 26 години . От доста време искам да спра да използвам превръзки и тампони. Вредни са за околната среда и за тялото като цяло. Спарват, а освен това тампоните са си опасни. И така ще помоля жените в този форум да споделят мнения за или против менструалните чашки, удобни ли са, през какъв период се сменят, има ли опасност от протичане, как да си избера размер (нераждала жена), безопасни ли са или също като тампоните могат да доведат до токсичен шок, усилват ли болката по време на менструация (знам, че тампоните го правят).

    Проучвала съм по темата, но така и не се реших защото имам твърде много въпроси. Много ще съм благодарна, ако получа отговори . Освен това темата може да бъде полезна и образователна и за други дами. Също така, ако използвате друга алтернатива на превръзките и тампоните освен чашки, ще се радвам да споделите мнения, съвети, ползи, вреди, марки, от които сте доволни и т.н
    Последно редактирано от zorityyy : 09-01-2022 на 01:40

  2. #2
    Здравейте,зачетох се из темата и ми стана интересно.По време на цикъл съм свикнала да използвам предимно тампонче пред превръзката гадната Grinning или ако използвам превръзка , ще е вечерта . Използвах предимно такива със апликаторче ,но в последно време даже и не мога да си ги намеря . Една колежка ми разказа за тези менструални чашки и си поръчах Meluna S . Още като отворих пратката и като видях колко е голяма и си викам ъпсурд това нещо да влезне . Прочетох упътването и инструкции но не мога явно да се отпусна достатъчно , за да я подмине тази срамна кост и да прилепне и уплътни така че да се получи вакуум . Какво ли не правих , честно измъчи ме доста . Гледах клипчетa някакви , четох и други материали и не мога да го постигна този вакуум и да съм сигурна че няма да протече и да се изплескам цялата . Във някой материали които прочетох пишеше че можеш със вагиналните си мускули да придърпаш чашката и когато е прилепнала по стените на вагината , вакуума е възможно дори и да го чуеш.Опитах но къде ти , не успях дори срамната кост да подмина . Бутах,въртях се как ли не , не става.После опитах да разтворя устните и вкарах пръстче да опипам по ръбчето и да я прилепя,стоеше си прегъната един вид и смачкана , да не кажа сплесната .
    Последно редактирано от LayllaDane : 09-01-2022 на 11:46

  3. #3
    Мелуна С е от най-малките чашки. Нямам идея какво пише в упътването, но срамната кост има значение при поставянето на дискове, не на чашки. Чашката изобщо не е нужно да стои високо както тампон. Нужно е просто да е влязла цялата, така че да не стърчи, не е нужно да се бута допълнително нагоре. Но разбира се е индивидуално, някои жени я поставят малко по-нагоре, други по-ниско, има голямо значение и височината на цервикса.
    Бих препоръчала да опиташ различни начини на сгъване и различни пози (клекнала, седнала, изправена с повдигнат крак, дори легнала). И да, добре е да си отпусната, може да опиташ например под душа.

  4. #4
    Сега пробвах да видя моя и го напипах ... относително ниско долу , може би на 6-7 см от входа . Може би при първия цикъл когато се борих със нея , затова да съм изпитала и лекия дискомфорт като цяло Поставих я сега уж , мисля че се получи този път ... Дано За всеки случай сложих и една превръзка Само където струва ми се че е много плитичко поставена сякаш имам чувство че ще падне всеки момент докато вървя , но не я усещам като цяло
    А дръжката така ли трябва да надстърча навън и да ми се пишка едва ли не постоянно ?

  5. #5
    Ако цервиксът е ниско разположен и чашката не се качва нагоре няма особена нужда от дръжката. Чашката не се дърпа за дръжката така или иначе, тя само помага да достигнеш до основата на чашката. А вакуумът се разваля като се стисне самата чашка.
    Не е нормално да ти се пишка постоянно, позицията може би не е идеална (трябва да стои по-високо или по-ниско, за да не притиска мехура), другият вариант е по-мека чашка.

  6. #6
    Напипах си цервикса, мисля, че е сравнително ниско, но не прекалено.
    Когато я вкарвам, винаги я усещам, че не се е отворила и каквото и да правя, не успявам да я накарам да се отвори. Когато, обаче, я вадя, винаги е отворена. Тоест, явно си се намества някак си сама в последствие и пак пропуска...
    Не знам дали с друга чашка биха се получили нещата, така или иначе всички са на този принцип.. А доста ми се искаше да се разберем с чашката :/

  7. #7
    Ако опипваш винаги целия ръб на чашката дали е хубаво отворена няма как да пропуснеш/подминеш шийката Simple Smile тя остава вътре в ръба на чашката. Ако ти е твърде високо за да стигаш ръба прави го леко приклекнала.

  8. #8
    Първо да те питам, с какво превръзките не са удобни? Да, може да спарват, но ти няма да стоиш цял ден с тях. Освен това, те не водят до токсичен шок и не ги слагаш в тялото си, както тампоните и м. чашка.
    Второ, пробвала съм менструална чашка. Като цяло съм доволна от нея, тя е дискретна, не е неудобна и можеш съвсем спокойно да си плуваш с нея(не предизвиква т.шок). Ноо ще ти препоръчам менструално бельо. Него можеш да го носиш цял ден и през нощта сменяш с друго(няма токсини). Ти си решаваш, все пак.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си