.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16

Hybrid View

  1. #1

    Вероизповеданията според преброяването

    Добре е да се знае поне за обща представа.

    https://www.vesti.bg/bulgaria/eto-ko...gariia-6155970
    Последно редактирано от Pitancho : 11-24-2022 на 23:24

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето, като какъв ли се е самоопределил?

    Всъщност няма значение за какъв се самоопределя докторчето, това си е просто неговата илюзия. Така или иначе без искрена вяра в Бога, човек е сатанист (независимо от това как той се самоопределя, ако ще и да се самоопределя, като безобиден, добродушен образ като "червена шапчица" или "розово пони" пак е сатанист) и най-лошото е че той е сатанист и към самия себе си, дори без да го осъзнава. Според квантовите закони, подобното привлича подобно, така че какво да привлича един сатанист в живота си, освен сатанински обстоятелства и самопрецакване. Може би затова и в Библията е казано, че "невярващ човек по-добре да не се бе раждал", и това е наистина така, защото този човек цял живот живее в режим на самопрецакване, а след смъртта го чака венеца на неговото самопрецакване, в съвършенство и вече без възможност за комфортно бягство в илюзии (позитивен нихилист, ляв, десен, либерал, консерватор и тем подобни щуротии, безсмислици и упойки за съзнанието и егото с единствената цел човек да си изгуби времето, което му е дадено).
    Последно редактирано от defender : 11-26-2022 на 02:53

  3. #3
    Значи според последните цифри в материала, хората без вероизповедание са 5-6 %. Демек заявили се без вероизповедание атеисти. На останалите или им е все едно, или вярват, че има ,нещо" неясно какво, напр магии, зодии, суеверия, съдба, карма или мишмаш от дочути оттук оттам неща за отвъдни или висши сили. Само че атеистите твърдят, че били мнозинство, което е явна лъжа.
    Не си правя илюзии, че пък всички, определили се като православни знаят поне ,,Отче наш", но ,,със сърце се вярва за оправдание, а с уста се изповядва за спасение".

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторчето, като какъв ли се е самоопределил?

    Всъщност няма значение за какъв се самоопределя докторчето, това си е просто неговата илюзия.
    Няма значение който и да е като какъв се самоопределя, защото всичко е филм и илюзия. И докато все пак един широкоскроен човек оставя другите да живеят с филмите си, то само един крайно филмиран би анатемосал всички останали само щото не са в неговия филм. А за мен е по-скоро като да гледам децата как си представят че са Супермен или Батман. Така или иначе, вярата е могъщ инструмент, особено в социалния свят, но и във вътрешното изграждане. Само че в това е разликата - на мен вярата ми служи, а ти си роб на вярата. Най-вече защото не идва съзнателно, а е подхранвана от несъзнателни процеси и мотиви. То точно затова няма значение, понеже вярата като цяло, в каквото и да е, е цел, мотив, и потребност сама по себе си - другото е въпрос на културни и донякъде лични особености. Едва когато отпадне като потребност, вярата вече става утилитарна, сиреч използваема като инструмент. Така както един наркотик може да има положителен ефект в дадена ситуация, но дадеш ли го на склонен към зависимости и неосъзнал и нерешил вътрешните си проблеми човек, то го превръщаш в наркоман. Но дори и наркомана донякъде осъзнава, че си прави мечешка услуга с всяка следваща доза, докато вие смятате следващата доза за висше благо. Това дори и най-пробития наркоман не изпада в толкова огромен филм. А й наркомана поне си прави кефа, а вие се кефите на това, че не си правите кефа. Смятай колко сте спрели.

    Иначе в анкетата се бях написал че съм джедай
    Последно редактирано от DoctorSatan-666 : 11-29-2022 на 18:25

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan-666 Виж мнението
    Няма значение който и да е като какъв се самоопределя, защото всичко е филм и илюзия. И докато все пак един широкоскроен човек оставя другите да живеят с филмите си, то само един крайно филмиран би анатемосал всички останали само щото не са в неговия филм. А за мен е по-скоро като да гледам децата как си представят че са Супермен или Батман. Така или иначе, вярата е могъщ инструмент, особено в социалния свят, но и във вътрешното изграждане. Само че в това е разликата - на мен вярата ми служи, а ти си роб на вярата. Най-вече защото не идва съзнателно, а е подхранвана от несъзнателни процеси и мотиви. То точно затова няма значение, понеже вярата като цяло, в каквото и да е, е цел, мотив, и потребност сама по себе си - другото е въпрос на културни и донякъде лични особености. Едва когато отпадне като потребност, вярата вече става утилитарна, сиреч използваема като инструмент. Така както един наркотик може да има положителен ефект в дадена ситуация, но дадеш ли го на склонен към зависимости и неосъзнал и нерешил вътрешните си проблеми човек, то го превръщаш в наркоман. Но дори и наркомана донякъде осъзнава, че си прави мечешка услуга с всяка следваща доза, докато вие смятате следващата доза за висше благо. Това дори и най-пробития наркоман не изпада в толкова огромен филм. А й наркомана поне си прави кефа, а вие се кефите на това, че не си правите кефа. Смятай колко сте спрели.

    Иначе в анкетата се бях написал че съм джедай
    Аз си правя кефа,че другите не си правят кефа.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan-666 Виж мнението
    Няма значение който и да е като какъв се самоопределя, защото всичко е филм и илюзия. И докато все пак един широкоскроен човек оставя другите да живеят с филмите си, то само един крайно филмиран би анатемосал всички останали само щото не са в неговия филм. А за мен е по-скоро като да гледам децата как си представят че са Супермен или Батман. Така или иначе, вярата е могъщ инструмент, особено в социалния свят, но и във вътрешното изграждане. Само че в това е разликата - на мен вярата ми служи, а ти си роб на вярата. Най-вече защото не идва съзнателно, а е подхранвана от несъзнателни процеси и мотиви. То точно затова няма значение, понеже вярата като цяло, в каквото и да е, е цел, мотив, и потребност сама по себе си - другото е въпрос на културни и донякъде лични особености. Едва когато отпадне като потребност, вярата вече става утилитарна, сиреч използваема като инструмент. Така както един наркотик може да има положителен ефект в дадена ситуация, но дадеш ли го на склонен към зависимости и неосъзнал и нерешил вътрешните си проблеми човек, то го превръщаш в наркоман. Но дори и наркомана донякъде осъзнава, че си прави мечешка услуга с всяка следваща доза, докато вие смятате следващата доза за висше благо. Това дори и най-пробития наркоман не изпада в толкова огромен филм. А й наркомана поне си прави кефа, а вие се кефите на това, че не си правите кефа. Смятай колко сте спрели.
    Добре ве докторче, нека първо да изясниш какво според теб е да си „себе си”.

    За мен по дефолт с раждането си, човек не е себе си, а изцяло е предопределен, като характер, логика и мислене от външния свят, а за да си себе си, човек трябва да повярвя във вродения Божии образ в себе си и оттам да започне да променя логиката и мисленето си, които са му внушени от този свят още с раждането. Тази вяра не е наркотик, тази вяра означава да си себе си. Наркотик е когато не си самодостатъчен и оттам заместваш „себе си” с нещо друго и в това друго нещо припознаваш себе си и когато това нещо ти се оттнеме и не можеш да си го доставиш ти буквално губиш личността си, започват да ти умират неврони връзки и мозъчни клетки и да изпитваш абстиненция, депресия, болка. Ако аз съм си наркотик за себе си, ами тогава няма проблем, въпросът е нещо друго извън мен, да не ми става наркотик и оттам господар - това се нарича пост и не е нещастие (както ти си го мислиш), това е свободата, свобода=пост. Така че аз не виждам защо вярата в Бог да е наркотик, след като това е всъщност вяра в себе си, в Божия образ в теб самия.

    Сега ти ми кажи какво според тебе е да си себе си?
    Ти си много заблуден ако си мислиш, че без вяра в Бог е възможно да си себе си. Не, ти не си себе си, а си в подчинение и предопределеност от външната среда, дори без да го осъзнаваш и да се самозаблуждаваш, че си себе си и си свободен.
    Например, затова при пандемията едни с разболяха по 3-4 пъти, а други не се разболяха. Разболяха се и се ваксинираха най-вече тези, които живота им подсъзнателно е зависим от външната среда. И не се разболяха и ваксинираха тези, които вярват в себе си (но в истинския "себе си", а не в някакви самозаблуди за себе си).
    Последно редактирано от defender : 11-30-2022 на 21:58

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре ве докторче, нека първо да изясниш какво според теб е да си „себе си”.

    За мен по дефолт с раждането си, човек не е себе си.
    Естествено че е себе си, и то може би в най-чистата форма на себе си. Чиста, безкомпромисна, стихиина воля. Само че не и силата да я осъществи. То впрочем затова и се налага възпитаването на човек в матрицата, щото тая стихия да бъде опитомена и да бъде изведена от чиста воля в подчинена на общото благо. И ако в тази идея принципно е имало смисъл, сиреч волята да индивида да бъде подчинена на волята на обществото, народа и нацията, и то не заради нещо друго, а понеже волята на нацията е кумулативно отражение на индивидуалната воля, то следването на тази идея сега в това време е абсолютно безполезно. Така или иначе, всичко е воля. И да си християнин, мюсюлманин, сатанист, бебе, възрастен, мъж, жена или каквото и да е самоопределение. Няма такова нещо като да не си себе, ти винаги си себе си, и винаги зад всяко действие, мисъл или самоопределение стои една и съща движеща сила. Единствената разлика е осъзнаването - понеже ако за едно бебе волята е изцяло инстинктивна и несъзнателна, то за осъзнатия тя е не само движеща сила, но и инструмент - и именно този инструмент е вярата. Ако аз мога да скачам 2 метра скок, но волята ми е да прескоча 2 метра и половина трап, то вярата че ще успея е тъкмо това което ми трябва. Сиреч аз разбирам вярата като насочване и проявление на волята. Но волята си е там така или иначе, във всеки един, и тя трябва да бъде и е насочена, по един или друг начин, без значение съзнателно или не. А вашето е не лична вяра, а само лично припознаване в нечия чужда вяра; нечия чужда воля; нечии чужд филм, за който във вас има някаква роля, и в която роля може да проявявате волята си. Когато отдаваш волята си на нещо по-голямо, колкото и да е чиста и осъзната волята ти, то тя неминуемо се опорочава и опетнява заедно с волята на още милиони болни мозъци преди и след теб. И тук именно идва въпроса за смисъла. Какъв е смисъла да следваш и да отдаваш волята си на толкова трагичен филм като християнството, което от хиляда и кусур години вече е възможно най-гнусния, лицемерен и опетнен филм, съдържащ в себе си цялата болест на човечеството? И кой би го следвал, ако не именно вътрешно болни, гнили и душевно дегенерирали хора? Какъв е смисъла да си комунист, вярващ в светлите идеи за равенство и братство, след като тия същите преди теб, пращаха жени и деца в сибирските степи да си режат от месата и да се ядат като диви зверове? И кой би бил комунист днес, ако не същите тези човеконенавистни хора? Какъв е смисъла да се биеш за държавата си, когато тази държава не само че не е проявление на волята ти, но и прави всичко възможно да я деградира и унищожи, въпреки че с удоволствие ще те прати да умреш в окопите? И кой би би избрал да се бори за тъкава държава, освен крайно заблудения и опиянен от патриотарски самоопределения ? За посредствените филми като футболни отбори, джендърски субкултури, политическо-активистки и други филми които масово се ширят, за тях няма изобщо смисъл да споменавам. Та на какво външно нещо тогава, оставачовек да отдаде волята си? За кое си струва? От всичките неща които изброих, християнството е последното нещо, което човек си струва съзнателно да избере. Там себелъжата, самонаказанието и себеотрицанието са на най-висша почит. Там волята е най-изродена и дегенерирала, дотолкова че се е обърнала срещу самата себе си. Как тогава следването на християнството може да е продукт на съзнателен избор, още повече на съзнателно насочена воля?
    Обикновенно осъзнатата воля не се насочва там където е мръсния, лицемерен шум на тълпата, без значение дали става въпрос за футболни отбори, популярна музика, политически идеологии или религии - защото филма е един и същ, запълва една и съща потребност и влагането на воля и вяра в тези неща винаги е показател за неосъзнатост, малодушие и робска психика. Този който няма осъзната воля е завинаги обречен несъзнателно да отдава волята си на някаква по-голяма, външна воля.
    Последно редактирано от DoctorSatan-666 : 12-01-2022 на 15:55

  8. #8
    Докторът се писал джедай, защото.живее във филмче, в което той е голямото герой. Дяволът е баща на лъжата, така че и този написал лъжа. Щото не е рицар джедай, а е нек'во същество на тъмната страна, а за статистиката е сатанист. А ще почне да спори, че една дума няма как да охарактеризира човек, дето му трябва не графà, а цял форум, за да разясни уникалните възгледи за вярата си (дето я няма - такова вероизповедание въобще, и лично той).
    Свети Амвросий Оптински казва ,, Там где простò - там ангелов 100. Там где мудренò, нет ни одного."
    Последно редактирано от Pitancho : 12-01-2022 на 11:48

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Докторът се писал джедай, защото.живее във филмче, в което той е голямото герой.
    Писах се джедай, за да иронизирам филмарите като теб.

  10. #10
    Кратка история на българската църква: https://dobrotoliubie.com/2022/12/14...a%d0%b2%d0%b0/

  11. #11
    Кой сте Вие, дядо Мраз?
    http://sulla.bg/2022/12/24/7016.html

  12. #12
    Коя религия е по-по-най? Важен въпрос:
    https://trud.bg/%D0%BA%D0%BE%D1%8F-%...D%D0%B0%D0%B9/

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си