Така. Не съм нито демократ, нито комунист, нито националист, нито марксист(нито краен конспиратор) и т.н. Не съм привърженик, нито последовател на тия движения. Макар че естествено, най ще ми е хубаво да има хубава, социална-демократична политика, изпълняваща нуждите на народа, макар че е невъзможно. И след дълго мислене, стигнах до следното (обективно) мнение.
Мисля, че всички тия политически движения, са минало и няма да ги има никога. По улицата виждам скинари, по форумите виждам всякакви последователи на ленин, на сидеров, на хитлер и т.н. Това е безсмислено, просто си чешете езиците. Мисля, че много добре осъзнавате, че бъдещето е демокрация(по-скоро криворазбрана) и глобализация. След някой години няма да има граници в европа, вие искате да изгоните турците! Просто всичко, за което пишете, е невъзможно. Приемете истината и се откажете от тия маний. Нито скинарите и хитлеристите могат да изгонят циганите и турците, нито сидеров може да направи нещо. Всички тия политически идей са изгубени каузи, и никой няма власт да направи нещо, а които имат власт ако мислят по тоя начин, не я достигат или я губят бързо.
Бъдещето на света е решено, "демокрация" и глобализация, които май ще стигнат до тоталитарно управление, за добро или лошо, това е и няма как да се спре. Та се чудя защо още има привърженици на отживелици като нацизма и комунизма. И що в тоя раздел на форума хората ще се избият за невъзможни неща. И що има хора дето боготворят хитлер или ссср.