Жените...тези прекрасни създания, без които не можем...ето я и моята история, от сега предупреждавам че ще е ааадски дълга и които няма нерви да чете да не се захваща въобще...

Беше топла августовска нощ, петък...вече беше призори и както обикновенно не ми се прибираше вкъщи, возех се безцелно из града и гледах как пияните тийнове крещят из улиците, замъкнах се на една бензиностнция дето работеше една моя позната, седяхме и си говорехме, от време на време идваше някои почерпен младеж или девойка и си взимаше бира или цигари и продължаваше към вкъщи със танцова стъпка.
Беше ми приятно да си говоря с нея, тя е много готин човек и също така е адски забавна! Няма как да ти е глупаво с нея, скоро щеше да заминава да учи във Варна, далеч от нашия град искаше да се махне и да започне на ново, беше изпълнена с мечти и надежди, говорехме си как и какво ще прави там и за други неща от живота, като никога си говорехме на сериозни теми.
Привлекателно момиче е, доста момчета се навъртаха около нея, но мен някак не ме привличаше като жена, възприемах я само като приятелка, а и тя си имаше приятел тогава и явно държеше на него, както и да е да не се задълбавам в подробности, защото тя не е главният участник в моята история. По едно време телефона и звънна, беше някаква неина приятелка, тъкмо излизала от дискотеката с приятеля си и щяла да мине през бензиностанцията да се видели. Малко преди да дойде въпросното момиче тя ми каза че ще бъдат съквартирантки във Варна, заминавали и двете заедно.
Точно след 5 минути стар очукан Форд влезе в бензиностанцията и мина на милиметри от джипа ми, в следващия момент колата спря и от шофьорското моясто с гръм и трясък слезе най-прекрасното създание на света, крещейки на излизащото с треперещи крака от дясната врата момче, че е некадърник и да не я учел той как да кара, да се застрелял и подобни цветущи изрази. Момичето беше явно пияно, но това не и е попречило да шофира из гъмжащия от полиция град...
Приближи се и ни поздрави с усмивка, аз бях вцепенен..не успях дори да я поздравя...толкова беше красива. След малко и въпросното момче се приближи, явно беше излязъл от шок-а, стиснахме си ръцете и се запознахме, разменихме си по 2-3 реплики, но аз не можех да откъсна поглед от момичето..посъвзех се малко и я попитах как не я е страх да кара по това време пияна, защото гъмжи от полиция и ако я хванат ще и вземат книжката, а тя ме погледна с прекрасните си черни очи и повече от спокойна ми отговори - "Аз нямам книжка."
Е вече бях влюбен! Без книжка, с на приятеля си колата, пияна в петък нощта да шофира из града - луда глава! Казах си - "Това момиче ТРЯБВА да е твое!"
Обърнах се и погледнах приятеля и, слаб, нисък, невзрачен...просто не си отиваха...
В следващите 15 минути се скараха около 5 пъти, той искаше да се прибира защото е на работа сутринта, а тя му казваше да се прибира без нея, че тя ще си викнела такси за да се прибере, аз разбира се веднага си предложих услугите, след което въпросното момче ме излгеда доста странно, а онова прелестно същество което седеше на сантиметри от мен каза: "Ето момчето ще ме закара, върви си!"
Той естествено не си тръгна и я изчака, аз почти не разговарях с нея, само и се любувах и се чудех как момиче като нея може да се хване с такъв невзрачен тип като него...
След поредната караница тя си тръгна с него...
Обърнах се към момичето което работеше на бензиностанцията и и казах че съм намерил жената на мечтите си! Започнах да я разпитвам за нея, тя ми каза че са заедно с това момче от близо година, но тя няма чуства към него а и е само за разнообразие - БИНГО!
След около 2 седмици щяха да заминават за Варна и ме покани да им гостувам когато пожелая, че апартамента бил голям и даже приятел мога да взема с мен...ПЕРФЕКТНО!

Втора част - по-късно че ме заболяха пръстите...
(интересното тепърва предстои...) Благодаря ви за търпението ако сте го изчели до тук