.
Отговор в тема
Страница 40 от 48 ПървиПърви ... 30363738394041424344 ... ПоследнаПърви
Резултати от 976 до 1 000 от общо 1176
  1. #976
    И ако сложиш brembo covers ще спира по добре... Имаше такава тема май във форума на VW дали ако бил сложил брембо капачетата щяло да се подобри спирачното усилие..

  2. #977
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Точно на VW (ГоУф) подобни екстри повишават мощността и подобряват значително управлението и спирането!
    Ето и една приблизителна схема на разделението на конските сили в тези прочути возила:

    1) 120 редови коня на обикновен Golf II GTI

    2) Надпис GTI отпред дава минимум още 5 коня, тази отзад дава 15, щото винаги им гледаш задницата... => станаха 140

    3) Затъмнени джамове + 10 коня => до тук 150

    4) Допълнителни два фара на предната решетка + 15, но тъй като никога не се използват по предназначение ги намалявам на 10 => колко станаха... 160

    5) Голям накрайник на ауспуха... тук работата е сериозна... минимум 25 коня => сумарно станаха 185
    Тръба от тоалетна сложена на ауспуха дава още 15 коня. Двойна такава - 25. Произведено в
    Увеличаване
    Тръба от тоалетна сложена на ауспуха дава още 15 коня. Двойна такава - 25. Произведено в Юнайтед Стейтс Роботс анд Меканикъл Мен

    6) Може да е само с накрайник на ауспуха, ма па за сметка на това има огромна лепенка Remus на задния джам... минимум още 25 => станаха 210..

    7) Надпис 16V сам по себе си добавя още 15 коня => 225

    Малък, но забележим (?!?) спойлер на багажника отгоре подобрява несравнимо сцеплението, рязко спада разхода на гориво и прибавя още 25 магарета та да станат общо 250

    9) Лет(Н)и джанти, страхотна имитация на O.Z. купени по 40 лева бройката прибавят още 20 (по 5 на джанта) коня за да станaт общо 270

    10) Всяка лепенка на фирми за тунинг прибавя по още 10 коня, т.е. тъй като всеки уважаващ себе си голфаджия има минимум 15 (задължително на различни фирми) общия брой на конете стават 290

    11) Само 1 конска сила отгоре, но много GuZaR-ско технологично подобрение са няколко червени светодиода хитро скатани в муфата на ауспух-а. Погледнат изотзадзе Голфот прави кюнците червени!

    12) Наличието на РК, КН или в най-краен случай ВН в номера качва съответно 15, 10 и 5 коня. Ако Голфът се кара в София, конете може да се удвоят. Ако шофьорът наистина е от някой от тия градове и кара в София, гореизброените коне се утрояват. Ако драйверът е от тия градове и си кара в града, конете падат наполовина.

    За североизточна България правилото важи и при номера от типа ТХ и Н, също така и от по-южните щати като У - Ямбол. Особеност на този тип състезатели е тяхното отношение към новите технологии - повечето в крак с времето си инсталират екологично по-чисти енергийни алтернативи за бутала кючек и наред с басите Neo/Elite - много държат да зареждат праисторически отлежали фекални газове под 260 атмосфери налягане за т.нар. Jet Propulsion. Цялата установка добавя поне 10-20 коня.

    Важна е стойката тип тежко ми е - много и честата употреба клаксон тип прегракнала гарга - това дава още 30-тина коня. А ако е през лятото пред баби Германки на пешеходна пътека, се добавя 1 кон за сръчност и 4 за съобразителност.
    Седалките "Рекаро" са стандартно оборудване във всеки Голф 2. Те се ползват още и в във военните изтребители F-15 TomCat и F-16 Fighting Falcon. Опцията "катапулт" спасява при опасни гонки / ластици.
    Увеличаване
    Седалките "Рекаро" са стандартно оборудване във всеки Голф 2. Те се ползват още и в във военните изтребители F-15 TomCat и F-16 Fighting Falcon. Опцията "катапулт" спасява при опасни гонки / ластици.

    12) И сега като прибавим и типично голфаджийската поза в колата, а именно: отворен джам, с лявата ръка стиска със сила волана, лакътя му се е показал през прозореца, дясната е на скоростния лост, държи го 3 пъти по-силно отколкото волана, главата му е наведена така, че очите му да са на нивото на лакътя, за да може да гледа още по-страшно, телефон 3310 на колана и Сашка Васева от мощната аудио-система. Цялото това нещо прибавя още 10 коня (заслужава повече, но не всички са стриктни в изпълнението на този точка) и така вече крайните коне на вездесъщите Голфове стават 300.

    13) Сините светлини на жигльорите на чистачките дават поне още 7-8 катъра, но само по здрач.

    14) Задължително за истинските притежатели на суперкар ГОЛФ-2 е изпреварването отдясно, в не-англоговорящи страни, с поне 40 км/ч над допустимата скорост. Идеята е, че с всяко подобно изпреварване шоферите събират бонус точки, които могат да заменят в специализирани магазини. Магазините членуват в клуб с мото: "Голф-2 аксесоари всичко от 1 до 2 лева" и раздават лепенки тип петно, тип капачка за бензин формула едно style и други. На по-заслужилите членове им се дават топки за скоростен лост "зарче", кит и вестници за визуален тунинг.

    15) Ако Голф 2 е с перничка регистрация, огледайте и за задължително висящите от предното стъкло играчки - кученце, зайче и слонче, закачливо полюшващи се между ЦеДе-та или за по-модно ДеВеДе-та в сложен синхрон. Видимостта между тях е нулева, но именно в това се крие майсторлъка на перничкия шофьор на гоУф. Ако можете да зърнете пък задната седалка през затъмнените с фолио за 2 лв. стъкла, ще откриете модерната завивка китеник, неразделна семейна ценност, без която ГоУфа просто не може да кара достатъчно бързо. Ако върху китеника има поставена кора с яйца, добавете още 5 коня.

    16) Обява, написана на РС и залепена от вътрешната страна на страничното стъкло (може да се дублира и от двете страни). Текстът е: с големи букви ПРОДАВА СЕ ЦЕНА 10 000 лв (носи 10 т.) или 5 000 еur (носи 15т.) Важно е да се знае цената на Голфу.

    17) Ако шоферът е с ментекс кожено яке Diesel (черно и бело), допълнително 25 коня.

  3. #978
    Едно време бяха много зли голуфърите сега са по добре правят си ги нисички ама бмвджигитите са сега на мода с е36-ците. Ако имаш лепенка М, М пакет от стъкломат и реплина на М джанти си НАЙ големия!! В нашия град имаме един който не мога да определя накакво иска да му прилича е36-цата. Също така имаш ли е36 6-так 150 коня на газ и превземаш ли завоите с вратите на преде (само ако има дъжд или сняг) всички 13-14-15-16 годишни бъдещи клозето-манекенки ще са ти фенки. http://joivan.snimka.bg/tuning/bmw-325-tds.410114 ето го тоя дето незнам какво се опитва да направи и да докаже?!?!?!?

  4. #979
    Какви коли карате? (Марка, модел, година, мощност, колко разход ви дава)

    Марка: Renault
    Модел: Clio
    Година: 92
    Мощност: 1.4 / 75 коня
    Разход: 7-8 градско, 5-6 извънградско

    2-та ми кола

    Какви коли карате? (Марка, модел, година, мощност, колко разход ви дава)

    Марка: Opel
    Модел: Vectra
    Година: 91
    Мощност: 2.0 / 115 коня
    Разход: 12-15 градско, 9-10 извънградско

  5. #980
    Здравейте,такива джигити има и в моя град и навсякъде другъде а точно те уронват авторитета на марката с ултра селянията и циганията която строи от тях и от колите им.Но не си мислете че Бмв са лоши коли,който е карал такова 5-та или 7-ма серия например с малко по-голям мотор от обикновенното знае за какво говоря.А относно горе споменатите с циганските си Е36-ци с една камара лепенки и псевдо джанти и голям кюнец отзад ги знаем,оставете ги нека си мислят че са готини.Аз също имам Е36 1.6 ежедневка но си е в напълно стоков вид евтина за поддържка,върши ми работа а и не треперя много много над нея понеже не е нещо специалноАйде с здраве и по-малко злоба :]

  6. #981
    Нямам нищо против БМВ амаааа 60% от собствениците си мислят, че като имат БМВ пътя е техен и притежават "бегачки" по 150 коня от които има не повече 120 живи... и да не забравим импровизираните "дрифтове"

  7. #982
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Цитирай Първоначално написано от Ivanchobe Виж мнението
    Нямам нищо против БМВ амаааа 60% от собствениците си мислят, че като имат БМВ пътя е техен и притежават "бегачки" по 150 коня от които има не повече 120 живи... и да не забравим импровизираните "дрифтове"
    Тук имаш право.


  8. #983
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от Mopar440 Виж мнението
    Здравейте,такива джигити има и в моя град и навсякъде другъде а точно те уронват авторитета на марката с ултра селянията и циганията която строи от тях и от колите им.Но не си мислете че Бмв са лоши коли,който е карал такова 5-та или 7-ма серия например с малко по-голям мотор от обикновенното знае за какво говоря.А относно горе споменатите с циганските си Е36-ци с една камара лепенки и псевдо джанти и голям кюнец отзад ги знаем,оставете ги нека си мислят че са готини.Аз също имам Е36 1.6 ежедневка но си е в напълно стоков вид евтина за поддържка,върши ми работа а и не треперя много много над нея понеже не е нещо специалноАйде с здраве и по-малко злоба :]
    От целия пост стрОи мъдрост... Пийс, мадафака, Бмв 4 ever!

  9. #984
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Шофьорът идиот си е такъв на кавато и марка да се качи.

  10. #985
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от dimitar_ak Виж мнението
    Шофьорът идиот си е такъв на кавато и марка да се качи.
    +
    Обаче шофьорите от даден тип в повечето случаи, карат даден тип коли...
    Сега, не можеш да кажеш, че в масовия случай голфовете не се карат от турбо гъзета, а дъртите БМВ-та - от срийт рейсърчета, борещи се срещу стълбовете и мантинелите...

  11. #986
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Искам да попитам за Голф 4 ,99та, ГТИ 150коня, бензин турбо + газова уредба ( тунинг броня + с оригиналните си джанти ) какви пари могат да му се вземат? Добър разход , всичко му е окей.


  12. #987
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    +
    Обаче шофьорите от даден тип в повечето случаи, карат даден тип коли...
    Сега, не можеш да кажеш, че в масовия случай голфовете не се карат от турбо гъзета, а дъртите БМВ-та - от срийт рейсърчета, борещи се срещу стълбовете и мантинелите...
    Абсолютно,а аз съм го казвал винаги и на приятели и на други хора с които съм разговарял по темата имаш ли кола подготвена било то за драг или за дрифт или за дърт трак било то върви и я изпробвай на пистата не по пътищата достатъчно глупости и тъпотий станаха от подобни стрийт рейсърски изпълнения и много семейства почерниха подобни гъзета,за това шофирайте внимателно и с акъл!А иначе по темата като цяло съм за немските коли от към здравина,качество,комфорт особено произведените до 1995,96 год. (лично мнение) било то мерцедеси бмвта или аудита от всички тях си има хубави модели,от там на горе малко ги развалят според мен,но всеки си има мнение по въпроса.Пийс!

  13. #988
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    Цитирай Първоначално написано от kaRamella Виж мнението
    Искам да попитам за Голф 4 ,99та, ГТИ 150коня, бензин турбо + газова уредба ( тунинг броня + с оригиналните си джанти ) какви пари могат да му се вземат? Добър разход , всичко му е окей.
    Няма да питам за километрите. "Всичко му е окей" според кого? Реално 4К, по-наглите може и 5 да му искат, въпросът е кой баламурник би се навил.

  14. #989
    От 3500 до 6000 според зависи, но все пак е голф.

  15. #990
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Цитирай Първоначално написано от TIFOSO Виж мнението
    Няма да питам за километрите. "Всичко му е окей" според кого? Реално 4К, по-наглите може и 5 да му искат, въпросът е кой баламурник би се навил.
    Според техническият преглед в сервиз.
    Баламурникът ще е този който не може да отдели повече от 4-5хилки и иска нещо , което да му гори малко и да са му евтини частите.


  16. #991
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    Цитирай Първоначално написано от kaRamella Виж мнението
    Според техническият преглед в сервиз.
    Баламурникът ще е този който не може да отдели повече от 4-5хилки и иска нещо , което да му гори малко и да са му евтини частите.
    150 коня горят малко... и това ще е последната алтернатива за тези пари

  17. #992
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    Ще си повтаря: "По едно време ми стана неудобно да карам голф - станах като предпазен бастун против крадци".

  18. #993
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от kaRamella Виж мнението
    Според техническият преглед в сервиз.
    Баламурникът ще е този който не може да отдели повече от 4-5хилки и иска нещо , което да му гори малко и да са му евтини частите.
    99та сигурно е на доста километри. Това, че е минал ГТП, не означава, че е напълно обслужен. Това има значение. ГТП минаваш и с надрани брони, кофти интериор и прочее. Техническият преглед реално казва - тая каруца върви и няма опасност да се разпадне по пътя. А, и има предпазни колани. Голф 4ка от тая година в момента е на 16 години. И не гори чак толкова малко, колкото си мислиш. Могат да ти поискат всичко, въпроса е, че аз повече от 3 бона не бих отделил за точно такава кола на точно толкова години. Защо не помислиш за Хонда Сивик 1.3-1.5, по - добре на дизел, гори малко, върви прилично, троши се трудно, частите са средна хубост като цена? Опелите, въпреки че ги хранят доста, са си доста прилични автомобили за парите, които казваш, да не говорим, че и по - нов можеш да намериш за 5 хилки.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  19. #994
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    По принцип, за кола от класа на Голф, та ако ще и от магазина да е, не бих дал повече от 2 бона... Лично мое мнение си е, де...

  20. #995
    Аз карам Ауди а4 авант 2005г от скоро но ми хареса 2.0 ТДИ (H)

  21. #996
    Opel Astra G 2006
    1.7 SDTI
    5-6 градско
    4-4,5 извънградско

  22. #997
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Защо не помислиш за Хонда Сивик 1.3-1.5, по - добре на дизел, гори малко, върви прилично, троши се трудно, частите са средна хубост като цена? Опелите, въпреки че ги хранят доста, са си доста прилични автомобили за парите, които казваш, да не говорим, че и по - нов можеш да намериш за 5 хилки.
    Здравей Гори около 10лв/100км газ в града. Зареждаме си винаги и бензин, но по работа извън града газта си е за предпочитане погледнато от към разходи.
    Колата е на приятеля ми , иска да я продава ( не да купува такава както си разбрал) , но не знам и аз какво си е харесал. Аз много исках една мазда, но 180коня за мен са много , а той не е почитател на японските коли като мен.
    Колкото до сивика го знам, че ще ми каже 1.3, , 1.5 са ми издухани нз си кво Предполагам че търси вече нещо по-мощно от това което има.
    Последно редактирано от kaRamella : 12-15-2014 на 12:22


  23. #998
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Цитирай Първоначално написано от Ivanchobe Виж мнението
    От 3500 до 6000 според зависи, но все пак е голф.
    Благодаря.


  24. #999
    Мини през някой сервиз за цялостно оглеждане и сподели в какво състояние е.

  25. #1000
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Окей.


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си