Здравейте ,от известно време не мога да си намеря постоянна работа,а да не говорим за работа с развитие.На 23 години съм ,а се чувствам много отчаяна .Работих една година в шивашка фирма там подреждах детайли около една година от там напуснах заради работното време от 8 до 5 ,за да уча в университет,записах индустриално инженерство редовно в момента може да се каже ,че съм 3 курс,ученето по никакъв начин не ми пречи да работа.Следващото лято работих в завод за пластмасови изделия ,но в началото на зимата ме освободиха.когато има работа наемат работници ,а когато намалее си позволяват да ги съкращават и така до следващия път ,когато отново търсят нови хора,защото могат да си го позволят.Лятото наема ученици и студенти и им плаща по 60 лв на седмица,нормално ли е да получават по 12 лв на ден ,за работа на норма и то при изпълнена норма ,без да им внася осигуровки и без да ги води някъде? Това си е подигравка с труда им.След това отново бях без работа ,започнах в магазин Билла към охранителна фирма.Лятото правеха ремонти ти търсиха хора ,за охранители на камерите и да следят за кражбите.Получавах мизерните пари от 240 лв.Рядко достигаш 300 лв ,ако евентуално има някаква кражба.Какво да ви кажа още по отчайващо пенсионери ,които искат да откраднат 200 г пушено или 200 г месо.Нито ще се наяде човечеца ,абе нз.Много рядко имаше по големи кражби.Изкарах там миналата година празници и след това отново ме освободиха ,защото нямаха нужда вече от толкова хора. В момента пускам сивита на почти всяка обява в jobsa ,но без резултат.Ходя на място да занеса документи и нищо ,остави ни автобиография и ние ще ти се обадим.И така от януари тази година ,до сега пускам сивита ,ходя по пътищата ,да питам за работа и нищо.Дори за сервитьорка не ме вземат ,защото не съм работила това.Не разбирам как в магазин за дрехи с заплата от 350 лв има кандидатствали над 40 човека.Не съм видяла обява на ,която да има по малко от 20 човека кандидатствали.Защо има толкова безработни и толкова чакащи и съгласни да работят за минималната заплата? След като не ми се обаждат взех да си мисля ,че в мен е проблем,глася се ,обличам се добре ,спортувам ,не сам дебела и не знам къде е проблем.Не мога да си намеря каквато и да е работа,а уж живея в голям град. Габрово.Започнах да пускам документи и в Велико Търново ,ще се прежаля да пътувам само и само да изкарвам пари.Обвързана съм от 3 години ,ако не бях отдавна да сам си хванала еднопосочния билет за брига в чужбина ,но не мога.Депресирана съм и отчаяна.Не знам какво щях да правя ,ако приятеля ми не вземаше по голяма заплата ,сигурно щях да умра от глад.Не разбирам къде е проблема.Не разбирам как очакват да ходят ,за дадена работа само научени хора и с стаж.Искам да забременея ,но не мога да се сдобия с стаж и работа ,в която ме очаква кариера.За мислям се как да направя собствен бизнес ,но и за това трябват пари.Моля ви кажете ми какво да правя.Ако млад човек ,не може да му се даде шанс да работи? Как ще се развива България?За това няма да има млади кадри след време ,защото не им се дава шанс и защото се подиграват с нас с мизерно заплащане.