Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
Ако ме пита за християнството му казвам, иначе защо да му казвам, като не се интересува. Все пак това е тема Православие, щом си влезнал нещо те е заинтересувало.
О я стига, всеки знае какви са греховете според християнството. На никой не си му притрябвал ти за това.Още повече, тук ти не си ми казал " Докторе, според християнството тия неща са грешни", сам разбираш колко е малоумно да ми казваш толкова очевидни неща. Тонът ти в тоя форум винаги е бил осъдителен, особено към мен, но никога не е бил информативен и градивен.
Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
Добре ще ти го кажа по по-светски начин: "смъртта съществува и ти си смъртен"
Айде бе, верно ли? И какво общо има това с греха? Смъртта за мен е съвсем естествено явление, също толкова естествено колкото и живота. Двете взаимно се допълват и обусляват, така както реда и хаоса се допълват в материалния свят. Нищо общо няма греха в случая, освен това че теб те е страх да умреш, не толкова физически, колкото ментално. И в желанието си да живееш тръбиш навред" Хей, недейте да правите това и това и ще живеете вечно" и аз някакси трябва да повярвам че всичко това го правиш с цел да ме спасиш. Моля ти се...

Научи се да умираш, и чак тогава ще се научиш и как да живееш.