Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
Нямах предвид плацебото. Това е известно. По- скоро това, което наричаш телекинеза. Ясновидството е съвсем друга работа. Някои учени казват, че ще бъде възможна, има и научна обосновка. Но повечето са такива съмнителни учени, като доц. Филипов от БАН например. По телевизията го представят като професор.
Не знам кой е този доцент. Телекинеза и ясновидство за сега няма. Много световни проблеми щяха да се решат, ако дори едно от двете съществуваше.

Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
Къде пише, че според теорията за Големия взрив времето и пространството са безкрайни. Имат начало, а може да имат и край, не се знае.
Както каза, ако имат начало, то влизаме в някакъв безмислен loop на създаване и унищожаване, което все пак си е безкрайност. Защото не може да сложиш просто в някаква времева линия вселената и преди нея да е имало нещо, така че все пак тя да същестува, както и след нея ще има нещо, защото къде ще е изчезнало онова, което е съществувало?

Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
Ама откъде следва, че ако другите са безкрайни и мисълта трябва да е безкрайна? Няма доказана връзка между мисълта и материята. Плацебото не е доказателство.
Не може едното да същестува без другото. Както не може да съществува време без материя и пространство, защото в нищото няма "напред" и "назад". Плацебото доказва, че с менталната си сила можеш да влияеш върху материята. Не е доказателство за това, че мисълта е преди материята, но е доказателство все пак за взаимовръзката по между им и въздействието, което оказва силата на мисълта.


Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
Обръщам се към Библията защото нея съм избрал. Нямаш много правилни представи за Библията, но сега няма да се занимавам да ти ги изглаждам.
Библията, ако е доказателство за нещо, то е за това, че хората меко казано "не са разбирали много" по онова време. Пълна е с каши, нелогизми и притчи с нелогични поуки.

Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
А Инквизицията има общо с католическата църква, не с Библията. Не знам защо никой не прави разлика между религия и църква.
Това е като да кажеш, че БКП и комунизма нямат нищо общо.

Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
Аз още уча физика, на колко години мислиш, че съм.
Не знам, не е толкова горещо вълнуващ ме въпрос на колко си. Предполагам си някъде между 21 и 30. А какво намираш в религията като уж човек на науката?