Здравейте, аз съм на 17 години, ученик съм предпоследна година в една софийска гимназия. Иска ми се да разбера какво е мнението ви относно момчета, които така да се каже, обръщат повечко внимание на външния си вид и се подържат много. Любопитно ми е, понеже, аз съм едно от тези момчета и срещам в ежедневието си различно и доста противоречиво отношение по този въпрос. Аз съм от онези по-скромни и тихи момчета, които не са в класацията „Плейбой на даскалото”, не съм от тези, които са така наречените „пичове”, които са центъра на внимание винаги, по-скоро съм от тези, които ги смятат за зубари и смотаняци, но това само, като вметка за това къде се намирам в йерархията на „мини обществото” в моето училище. Темата е друга и засяга грижата и отношението към външния вид. Ще обясня какво точно имам предвид под повечко внимание към външния вид. Засяга основно облеклото, а също и козметиката, нямам предвид дамска козметика и гримове, естествено. Спрямо облеклото ми, то винаги е официално и някак си по-изтънчено от на повечето момчета, имам предвид, че винаги съм с панталон и риза, вратовръзка си слагам доста често, както и сако, изтупвам се често с костюми, но относно това, често ме наричат „костюмар” и „конте” и то с пренебрежение, а не в добрия смисъл. Подмятат ми се реплики от вида на „На сватба ли си?”, „Жениш ли се?”, „Балът е догодина (примерно)” и всякакви подобни. Гледам да не обръщам особено внимание на това, но понякога такива неща малко ме карат да се чувствам неудобно, не че ми е неудобно в тези дрехи, напротив, но някак си се чувствам едва ли не виновен, че такъв ми е стила и начина на обличане и малко е подтискащо понякога. Разбира се, има и не малко хора, които смятат елегантния ми стил за привлекателен и това ме радва. А относно козметиката, имам предвид това, че посещавам козметичен салон веднъж на седмица, или две, и ежедневно си правя козметични маски и ползвам различни кремове за подхранване. Как смятате, дали това е прекалено и ако да защо? Примерно предишното ми гадже така смяташе, казваше ми, че прeкалявам с тези неща, а и сестра ми, която е с две години по-малка от мен мисли същото, дори си позволява да ме нарича женчо заради тези неща. Казва ми, че козметичните салони не са място за момчeта и мъже, но пък не е права според мен. Виждал съм и други мъже да посещават салона, който посещавам аз, пък и смятам, че е редно човек да се грижи за кожата си, независимо, дали е момче, или момиче, мъж, или жена. Гледам на тези козметични навици, като на санитарно-хигиенен подход с цел не само поддържане, но и превенция на кожата против евентуални кожни проблеми. Моля, кажете си вашето мнение! )))