.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 105

Hybrid View

  1. #1
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от skatew Виж мнението
    Това беше моя опит за разчитане на картата на Дагичка, ще съм благодарен ако Blab ме поправи, където греша и допълни, каквото съм изпуснал
    Блаб е напълно съгласна и предлага бавно да се залавяме и със следващите карти, че време не остана:Д

    Dagichka


    Сатурн опозиционира Слънцето ти. Вероятно не се възприемаш като късметлийка, даже може би по-скоро обратното - доста предизвикателства/пречки/затруднения има по пътя ти. Може би понякога чувстваш, че не получаваш това, което искаш/заслужаваш, и това сигурно е така. Трябва да отработиш тази енергия и напрежението, което носи Сатурн в случая, да се научиш да се отпускаш (трудно, с това Слънце) и да си позволиш да се изразяваш и да съществуваш свободно, без значение общественото мнение и оценки към личността ти. Тази опозиция се случва по оста 5-11.домове, засягащи темите за дадената и получената любов. Сатурн в 5-и и ретрограден може да значи много неща - трудно детство, трудности/забавяне в любовта, дефицит на фриволността при себеизразяването, или пък никое от тези неща. Може цялостно да те кара да се чувстваш недооценена, необичана, ненужна. Сатурн не носи само гадости в живота, той ни учи, чрез дисциплина и постоянство във времето. Може да ти отнеме време, но като усвоиш енергията му (ако още не си), ще достигнеш до друго ниво на личността си. Ще научиш много и най-добре себе си, чрез дейности, свързани с 5-и дом - всякакъв вид творчество, спорт, игри, деца, любовни авантюри, забавления и т.н. При теб Сатурн управлява 3-и дом, така че братя/сестри и други близки роднини също могат да изиграят ключова роля в отключването на личностната ти експресия пред света.

    С Меркурий във Везни си склонна към дипломация, което, в контекста на вече изказаното, може и да ти пречи - например, да те спира да изразяваш собственото си мнение, само за да спечелиш одобрението на групата... Меркурий е в 12-и дом - склонна си и да пазиш тайни и/ли затрупваш излишно (под)съзнанието си с репресирани емоции и информация, и/ли пък обичаш да си поклюкарстваш:Д Меркурий управлява 8-и и 11-и дом - доста private човек си, що се отнася до интимните и приятелските ти отношения, потайна и предпазлива си. (сънуваш ли интересни сънища, вероятно дори пророчески? - доверявай им се по-често; )

    Особено със Скорпион на Асцендент и Плутон в 1-ви дом... Макар да оставяш у хората усещането, че си страшно силна и, твърде възможно, агресивна/опасна/едва ли не зла:Д, мисля че много добре знаеш, че не е точно така. Несигурностите ти идват от това някой да не те стъпче/настъпи, да не бъдеш отхвърлена или разпозната като крехка/слаба/нежна/ранима/чувствителна/човек. Допускам, че пасивната (а и активната) агресия не са ти чужди - това в крайна сметка е твоят защитен механизъм. Мнителна си, не се доверяваш лесно, дори си склонна към паранои, отново породени от страховете ти, че някой може и да осъзнае, че не си робот и свръхчовек. //затова пък съм сигурна, че си ужасно секси; а и Марс в близост до Асц. потвърждава увереността ми:Д

    Трудните (болезнени) уроци (ще) идват при теб през прякото обкръжение - приятелите ти, групите/обществата, в които членуваш, етц. Северният лунен възел е от носителите на кармата (ако вярваш, че има такава). При теб той попада в 12-и дом. Още веднъж в картата излиза темата за себевъзприятието и приемането на самата себе си - такава, каквато си, там, където си. Със силното земно влияние в картата си (имаш голям земен тригон - т.е. земната енергия при теб е подчертана и просто дадена, като изначално знание/усещане/талант/етц., използваш я без проблем и без да се замисляш, защото я познаваш, отработена е) си склонна да се стремиш към един доста материален живот - бъхтене за пари, да компенсираш несигурността си с изтъкване на материални придобивки и т.н. Твоят път (искам да звучи максимално условно и недидактично и богоизречено) е пътят на себепознанието и хармонията, които ще те изведат до щастието/любовта (което е едно и също, в крайна сметка). Оста Имум цели - Медиум цели (IC-MC) също потвърждава тази твоя, закодирана навсякъде по картата ти тема - за даването и получаването на любов - за себеизразяването и свободата от една страна и обществената оценка и одобрение - от друга (IC във Водолей, MC в Лъв). Вероятно семейството ти е било една идея по-студено/критично/взискателно/неподкрепящо те/обезкуражаващо/етц. в тази смислова редица, отколкото си имала нужда, но това е само изходната точка на този ти живот. Крайната (MC - върхът на хороскопа ти) е в Лъв - натам следва да се устремиш и ти (ако още не си разбрала сама за себе си) - бъди свободна, познай се, приеми се, обикни се и се обичай, изразявай се изцяло, без страх и задръжки (пред по-близки, разбира се), за да могат и те да те познаят и обикнат. И, спокойно, те (ще) го (на)правят;
    .....
    и, май се отплеснах, но да, случва се, правя го. сега по важните теми:
    Любовни партньори сред приятелите. Тайно си мечтаеш Нептуновата приказка, но може би дори и пред себе си не можеш да си го признаеш; Критична към всичко и всички. Хаха, представям си Венера в Дева какво прави, вероятно критикуваш от любов:Д //не се подигравам, радвам ти се само))
    Последно редактирано от Blab : 08-31-2014 на 11:24 Причина: не ми личи курсивът, дето си играх да го слагам

  2. #2
    Мега фен Аватара на skatew
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    3 711
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    Блаб е напълно съгласна и предлага бавно да се залавяме и със следващите карти, че време не остана:Д
    Aма искам и моя чарт! :д
    http://www.teenproblem.net/teenid/skatew
    I know God is higher than we are, but not higher than we are, get it? (:
    who’s gonna stop the war when the same ones who start the war
    are the ones who profiteer when they shoot a rocket there it fills up their pockets here
    who’s gonna try and stop the diseases when the stockmarket value increases
    on their patented medication the vatican’s miseducation turn this planet into patients
    who is gonna lead us the right way when all our leaders gone a stray
    how long we’re gonna wait for our bright day when it already feels too late...

  3. #3
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от skatew Виж мнението
    Aма искам и моя чарт! :д
    аре, аз - теб, ти - мен:Д
    //пращам ти лс

  4. #4
    Супер фен Аватара на Glamour92
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    1 885
    Цитирай Първоначално написано от skatew Виж мнението
    Aма искам и моя чарт! :д
    Въх,и аз xDD

    Макар че не настоявам за подробно тълкувание;
    мъча се и сама да си звездоброя и са ми необходими просто опорни точки ..

    ( http://imgur.com/wpeVgZL )
    The crowd is proud
    The crowd is loud
    The crowd says"No"!
    To friend and foe
    I stand between
    Of might and unseen
    What's right and wrong
    Debate sing song
    To push away
    A chance to stay
    An idea born
    To laugh or sorn
    Reject or see
    What will,shall be
    One"Yes"is spoken
    One voice has broken
    The silence still
    Pay up the bill
    One"Maybe",please
    The crowd appease...
    "Yes","No","Maybe"
    Undecided
    Crowd
    Divided...

  5. #5
    Мега фен Аватара на skatew
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    3 711
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    обикни се и се обичай,
    това много ми хареса
    http://www.teenproblem.net/teenid/skatew
    I know God is higher than we are, but not higher than we are, get it? (:
    who’s gonna stop the war when the same ones who start the war
    are the ones who profiteer when they shoot a rocket there it fills up their pockets here
    who’s gonna try and stop the diseases when the stockmarket value increases
    on their patented medication the vatican’s miseducation turn this planet into patients
    who is gonna lead us the right way when all our leaders gone a stray
    how long we’re gonna wait for our bright day when it already feels too late...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си