.
Отговор в тема
Страница 7 от 9 ПървиПърви ... 3456789 ПоследнаПърви
Резултати от 151 до 175 от общо 207
  1. #151
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Нека не си затваряме очите! Защото, който няма от къде да знае, не е виновен, но който не иска да знае, е виновен!"

  2. #152
    Повече от фен Аватара на flawless_
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    459
    "Някои го търсят в опиума, други в Бога, някои - в уискито, трети - в любовта. Но пътят е един и същ и на никъде не води."
    - "Цветният воал"

    Лъжата е лъжа, дори и ако всеки й вярва. Истината е истина, дори и ако никой не й вярва. - Дейвид Стивънс

    Нищо не пречи на човек, бъдейки атеист, да бъде щастлив, уравновесен, високо интелигентен и високоморален. - Ричард Докинс

    Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът. - Александър Дюма-баща

    Всички ние сме в калта, но някои от нас гледат към звездите. - Оскар Уайлд

  3. #153
    Сексът започва тогава, когато жената хване мъжа за ръката" - Фройд
    Никога една параноя не е напълно безпочвена" - Фройд

  4. #154
    "A man who lies to himself, and believes his own lies, becomes unable to recognize truth, either in himself or in anyone else, and he ends up losing respect for himself and for others. When he has no respect for anyone, he can no longer love, and in him, he yields to his impulses, indulges in the lowest form of pleasure, and behaves in the end like an animal in satisfying his vices. And it all comes from lying—to others and to yourself."— Fyodor Dostoevsky

    “It is a curious subject of observation and inquiry, whether hatred and love be not the same thing at bottom. Each, in its utmost development, supposes a high degree of intimacy and heart-knowledge; each renders one individual dependent for the food of his affections and spiritual life upon another; each leaves the passionate lover, or the no less passionate hater, forlorn and desolate by the withdrawal of his object.”
    ― Nathaniel Hawthorne
    Which of us is happy in this world?Which of us has his desire?or,having it, is satisfied?

  5. #155
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    …Аз обичах прекалено много неща, поради което непрекъснато се обърквах, увисвах без опора в празнотата, тичах подир една падаща звезда, подир друга, подир трета, докато сам тупнах на земята. Това е нощта, това прави тя от теб. Никому не можех да предложа нищо повече от собствения си хаос.

    За пръв път в моя живот времето не ме докосваше, не ме галеше, не ме смразяваше или потеше, а се бе разтворило в самия мен. Атмосферата и аз бяхме станали едно.

    Любовта е форма на предразсъдък. Човек обича онова, от което се нуждае, онова, което го кара да се чувства добре, човек обича също и това, което му е лесно и удобно. Как можеш да кажеш, че обичаш един човек, когато на света има още десет хиляди други, които би обичала повече от него, ако бе имала шанса да ги срещнеш? Само че никога няма да ги срещнеш.

    Без значение колко си мислите, че обичате някого, вие се дърпате назад, когато локвата от кръвта му се разтече чак до вас.

    Сега, когато видя снимка във вестника на двайсет и няколко годишно момиче - отвлечено, изнасилено, ограбено и накрая убито, и на първа страница има негова снимка - младо и усмихнато, вместо да си мисля, че това е огромно тъжно престъпление, ето как реагирам вътрешно: "Леле, щеше да е страшна мацка, ако носът й не беше такъв клюн.". Втората ми реакция е, че трябва да ми се намират подръка няколко хубави портретни снимки, в случай, че току виж ме отвлекат и изнасилят до смърт. Третата ми реакция е: "Е, това поне намалява конкуренцията."

    "Във всяка секунда на този свят
    има една дълга върволица от плачещи хора
    и една по-малка от смеещи се.
    Но там има и трета върволица,
    която вече не плаче и вече не се смее.
    Най-тъжната от трите."



    The people who really, actually loved us, Mr. Whittier said they’d beg us to go. To
    fulfill our dream. Practice our craft. And they would love us when we all came back.

    Най-лошото на гнева е,
    че те вкарва в потресаващи прояви на безразсъдство
    и после хладнокръвно те зарязва да се оправяш както можеш...
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  6. #156
    Супер фен Аватара на Cold_Tearsss
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 647
    Всичко си има цена.

  7. #157
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    433
    Но, види се, известна доза умствена тъпота е почти необходимо качество ако не за всеки делови човек, то поне за всеки, който сериозно трупа пари.

  8. #158
    Супер фен Аватара на Cold_Tearsss
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 647
    Арогантността и глупостта вървят ръка за ръка.

  9. #159
    Супер фен Аватара на Cold_Tearsss
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 647
    Три неща съсипват човека - глупостта, милостта и съвестта.

  10. #160
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    "Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти.

  11. #161
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Една моя любима леко комична мисъл на Оскар Уайлд.

    "Никога не оставям нещо за утре, ако мога да го направя вдругиден."

    Както и още една на същия писател.

    "Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е нужна много фина душа, за да си съпричастен с успехите му."
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

  12. #162
    Айнщайн:

    Не се подчинявай на властта, ако това противоречи на принципите ти.

    Умните хора решават проблеми, гениалните ги предотвратяват.

    Гравитацията не е отговорна за тези, които падат в капана на любовта.

    Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.

    Образование е това, което остава, когато забравим всичко, което сме научили в училище.


    "Тъкмо в това ще видите разликата между моите и неговите чувства: ако той бе на моето място,а аз на неговото,никога не бих вдигнал ръка срещу му, макар омразата ми към него да отравя целия ми живот. Може да не ви се вярва - това си е ваша работа. Никога не бих му забранил да я вижда дотогава, докато тя желае това. От момента, когато тя престане да държи на него, аз бих изтръгнал сърцето от гърдите му и бих изпил кръвта му! Но дотогава - и ако не ми вярвате, значи, че не ме познавате, - дотогава бих умирал малко по малко и капка по капка, но не бих докоснал нито косъм от главата му!"
    -„Брулени хълмове” на Емили Бронте

    Бъди естествен ! Бъди себе си ! Бъди луд и накарай всички да ти завиждат . Живеем един живот и не трябва да позволяваме на някой да го скапе .Нагоре главата , не играй по правилата ... Искай за да получиш , градИ , за да имаш и греши , за да се учиш ! Да не ти пука , какво говорят за теб


    Преживях, изживях и надживях много неща.. Промених се заради много хора и обстоятелства.. ДОСТАТЪЧНО!! ` От днес започвам да живея за себе си!

    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

    Да чакаш винаги боли. Животът е кратък. Затова обичай живота, бъди щастлив и винаги се усмихвай. Живей за себе си и запомни - преди да говориш - слушай, преди да пишеш - мисли, преди да нараниш - чувствай, преди да мразиш - обичай, преди да се предадеш - опитай!!! Преди да Умреш - ЖИВЕЙ!!!



    Живееш ли сред вълци — няма начин да не се научиш да хапеш.

    Не можеш да си самотен докато имаш себе си.

    Всички наши мечти мога да се сбъднат - ако имаме куража да ги преследваме

    Има две житейски правила: Правило - Не се тревожи за дреболии. Правило - Всички неща са дреболии.


    Кой друг, ако не аз? Кога, ако не сега?

    9. Бъди себе си; всички други са вече заети - Оскар Уайлд



    11. Живееш само веднъж, но ако го правиш правилно - веднъж е достатъчно - Mae West


    17. Да бъдеш себе си в свят, който постоянно се опитва да те превърне в нещо друго, е най-великото постижение - Ralph Waldo Emerson


    18. Без музика, животът би бил грешка - Friedrich Nietzsche

    19. Вчера е история. Утре е мистерия. Днес е подарък. Затова го наричаме "Подаръка" (The Present) - Eleanor Roosevelt
    - Бележка: The Present - настоящето, англ.; Сегашни времена в граматиката на английския език

    22. Да живееш е най-рядкото нещо в света. Повечето хора съществуват, това е всичко - Оскар Уайлд

    26. Ти нямаш душа. Ти си душа. Имаш тяло. - Клайв С. Луис

    27. По-добре да си мразен, заради това, което си, отколкото обичам, заради това, което не си. - Andre Gide

    39. Нямам никакви предубеждения. Мразя всички еднакво - W.C. Fields

    28. За всяка минута, през която си ядосан, губиш 60 секунди щастие - Ralph Waldo Emerson

    43. Има много фина линия между гениалността и лудостта. Аз съм изтрил тази линия - Oscar Levant

    44. Мирът започва с усмивка - Майка Тереза

    45. Някои хора биха направили всичко, за да разберат дали е възможно да се направи. Ако сложиш огромна ръчка в някоя пещера някъде, със знак на нея, който гласи "Ръчка Краят-на-Света. МОЛЯ НЕ ДОКОСВАЙТЕ", боята дори няма да има време да изсъхне. - Тери Пратчет

    46. Чистата и проста истина рядко е чиста и никога проста - Оскар Уайлд

    47. Щастието е когато това, което мислиш, което казваш и което правиш са в хармония - Mahatma Gandhi

    49. Ако не знаеш къде отиваш, всеки път ще те отведе там - Луис Карол

    52. Не ходи наоколо казвайки, че светът ти дължи живот. Светът не ти дължи нищо. Той е бил тук първи. - Марк Твен


    63. Бъди промяната, която искаш да видиш в света - Mahatma Gandhi


    64. Учи се от вчера, живей за днес, надявай се за утре. Важното е да не спираш да задаваш въпроси - Албърт Айнщайн (Relativity: The Special and the General Theory)


    65. Никога не запомняй нещо, което можеш да провериш набързо - Албърт Айнщайн


    67. Сега, когато тя нямаше нищо да губи, тя беше свободна - Paulo Coelho (Eleven Minutes)


    68. Каквото и да си, бъди добър - Ейбрахам Линкълн

    69. Когато стигнеш края на въжето, завържи възел и се дръж - Ейбрахам Линкълн

    70. Колко крака ще има куче, ако наречем опашката крак? Четири. Наричайки опашката крак не я прави крак. - Ейбрахам Линкълн

    73. Непознатото е това, от което се страхуваме, когато погледнем смъртта и тъмнината, нищо повече - Дж. К. Роулинг (Хари Потър и Нечистокръвния принц)

    77. Невероятно е, че човек, който е мъртъв може да говори с хората чрез тези страници. Докаго книгата продължава да съществува, неговата идея е жива - Кристофър Паолини (Ерагон)

    78. Най-опасният враг е този, който няма какво да губи - Кристофър Паолини (Ерагон)

    81. Ако не вярваш на никой, няма как да те разочароват - Саймън Р. Грийн (Ghostworld (Twilight of the Empire, #2))

    82. Ако направиш грешка и не я поправиш, това е грешка - Конфуций

    83. Всичко има красота, но не всеки я вижда - Конфуций

    84. Без значение колко зает мислиш че си, винаги трябва да имаш време за четене, или се обричаш сам на невежество - Конфуций

    88. Най-големия враг на знанието не е невежеството. Той е илюзията за знание - Стивън Хокинг

    89. Въпреки че не мога да се движа и трябва да говоря чрез компютър, в съзнанието си аз съм свободен - Стивън Хокинг

    91. Бъдещето зависи от това, което правиш днес - Mahatma Gandhi

    93. Не трябва да губиш вяра в човечеството. То е като океан - няколко капки може да са мръсни, но той като цяло не може да е мръсен - Mahatma Gandhi

    94. Всяка нощ, когато заспивам, аз умирам. И всяка сутрин, когато се събуждам, се раждам отново - Mahatma Gandhi

    95. Земята предлага всичко, което може да задоволи човешките нужди, но не и лакомията на хората - Mahatma Gandh

    96. Можеш да ме оковеш, да ме изтезаваш, можеш дори да разрушиш това тяло, но ти никога не ще задържиш съзнанието ми - Mahatma Gandhi

    Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.

    Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

    Този живот е проверка. Само една обикновена проверка. Ако беше истински живот, щяхте да получите по-нататъшни инструкции къде да отидете и какво да направите.

    Силно обичай,трудно прощавай,но никога не съжалявай!!!!

    Единствения начин да се оттървеш от живота,е да връхлетиш право срещу него...

    Живорът е прекалено важен,за да мислим сериозно за него


    Грешките правят живота ни по-интересен.

    Реалността не се променя, ако спреш да вярваш в нея!


    Животът е игра, която може да ти смачка фасона. Това обаче не значи непременно, че тя е кой знае колко сложна.

    няма как да откъснеш роза, без да се ободеш на бодлите й."

    Ignoramus et ignorabimus. (Не знаем и няма да узнаем).

    Не се мъчи да измисляш: казвай без страх истината! Хората така са свикнали да лъжат, че никой няма да ти повярва.

    Живей 20 години като лъв, от колкото 100 - като овца!

    Хубавото на кратките мисли е, че карат сериозния читател сам да мисли.

    Този, който за едни е терорист, за други е борец за свобода.

    Дипломацията е изкуството да казваш "Добро куче...", докато намериш камък.

    Когато бях дете, всяка вечер се молех за ново колело. След това разбрах, че Бог не работи така, затова си откраднах колело и го помолих за прошка.
    Автор: Емо Филипс

    Никой няма достатъчно добра памет, за да бъде преуспяващ лъжец.
    Автор: Абрахам Линкълн

    Има много начини да направиш кариера, но най-сигурният от тях е да се родиш в подходящо семейство.
    Автор: Доналд Тръмп

    Нищо велико на света не е извършено без страст.
    Автор: Галилео Галилей

  13. #163
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Ако един раздел "Философия и религия" си няма поне един "мастърс психолог", то за нищо не става." - народна поговорка (невероятна)

  14. #164
    ^
    "....и нажежен олигофрен до 300 градуса..."

  15. #165
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    не е леко да се носи тежката картечница

  16. #166
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    "Никога не съм допускал училищните занятия да пречат на образованието ми." - Марк Твен

    "Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме." - Марк Твен
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  17. #167
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    "Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса."

    "Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са
    дреболии."
    Фридрих Ницше

  18. #168
    Незрялата любов казва „Обичам те,защото се нуждая от теб!“; Зрялата любов казва:„Нуждая се от теб,защото те обичам!“ Ерих Фром
    Способността ни да избираме се променя постоянно, заедно с жизнения ни опит. Колкото по-дълго време вземаме погрешни решения, толкова повече закоравява сърцето ни; колкото по-често вземаме правилни решения, толкова по-чувствително става сърцето ни - или по-точно оживява... Ерих Фром
    Сънищата на древния и на съвременния човек са написани на същия език като митовете, чиито автори са живели в зората на историята… Вярвам, че символичният език е единственият чужд език, който всеки от нас трябва да научи. Разбирането му ни дава достъп до един от най-значителните източници на мъдрост… Наистина и сънищата и митовете са важни средства за общуване между нас и нас. Ерих Фром
    Този, който има защо да живее, може да мине с всякакво „как"! Фридрих Ницще
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  19. #169
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Закон на Пъркин:

    Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритника в задника.


    Постулати на Сайнър:

    1. В бизнеса, също като в шаха, побеждава допусналият

    предпоследната грешка.

    2. Най-ценното качество по време на делови срещи е умението да се прозяваш със затворена уста.

    3. Последователността е последното убежище на лишените от въображение.

    4. Тривиалните въпроси отнемат повече време, защото за тях знаем повече, отколкото за важните.


    Правило на Джеръм:

    Винаги е най-добре да кажеш истината - освен ако не си изключително добър лъжец.


    Правило на Браун:

    Никога не обиждай хората елегантно, когато можеш да ги обидиш основателно.


    Правило на Голдстик:

    Разговаряй любезно с всеки човек. Никога не знаеш кой ще попадне сред съдебните заседатели.

  20. #170
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Човешките усилия си струват, само когато са насочени към доброто. - Андрей Баташов

    Човекът - това е не толкова плът, колкото душа и дух.
    Последно редактирано от defender : 07-27-2012 на 09:16

  21. #171
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Две се позакрепиха в мирогледа ми:

    "Опитът е това, което получаваш, когато не получаваш това, което искаш" - от Ренди Пауш я знам тази

    "Ония, които в прекрасното откриват грозота, са покварени, без обаче да са обаятелни. Това е непростим недостатък.
    Ония, които в прекрасното откриват нещо прекрасно, са културно издигнати хора. За тях все още има надежда." - Оскар Уайлд
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  22. #172
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Не обичам анархията, твърде спонтанна е!" - Алф

  23. #173
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fiber, and that I am therefore excused from saving Universes.

    He felt that his whole life was some kind of dream and he sometimes wondered whose it was and whether they were enjoying it.

    In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.

    Дъглас Адамс ^^
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  24. #174
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Човекът е само мислеща тръстика, най-крехкото нещо в природата, на той е мислеща тръстика.
    Блез Паскал

    Единственото сигурно е, че няма нищо сигурно.
    Плиний Стари

  25. #175
    Vikedz
    Guest
    Здравейте, имам един малък проблем с философията. Абе направо съм го закъсал ... Нуждая се от есе по една от тези теми :1.Мартин Хайдегер Страхът може да бъде уплаха от нещо и екзистенциален страх. 2.Жан-Пол Сартр Страхът е страх от себе си - от миналото и от бъдещето. 3. Зигмунд Фройд Страхът е свързан с потискането на сексуалната функция. 4. Алфред Адлер Страх от обществото и от смъртта. Страхът като егоизъм. 5. Николай Бердяев Страхът е от Бог, от хаоса, от болестите. 6. Айбъл Айзбесфест Страх и от врага, страх и от себеподобните. Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете !!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си