.
Отговор в тема
Страница 231 от 233 ПървиПърви ... 131181221227228229230231232233 ПоследнаПърви
Резултати от 5 751 до 5 775 от общо 5801
  1. #5751
    Недей така категорично. Дали се налага циркумсцизио или не, може да го заяви само човек със съответното образование и опит и при това след като е прегледал инструмента на човека наживо...

    Моят съвет е да се консултираш с медицинско лице. Защо - има разни степени на твоят проблем. Някои от тях са опасни, някои не са. Има шанс да се възстанови размера на отвора на кожичката ти и без скалпел, но това зависи от много неща, които за съжаление не са ясни от краткото ти описание на проблема.
    С родителската каста, може да не споделяш засега, щом не ти е комфортно да го правиш.То е по важно да се разбере, има ли проблем или няма.
    Последно редактирано от Frysco : 02-27-2017 на 21:44 Причина: Премахване на някои излишни изречения.

  2. #5752
    Повече от фен Аватара на ПyРкО ♠
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    348
    Съгласен съм с Frysco ние не сме специалисти, най-разумно е да се направи консултация с уролог "по-скоро" , за да ти види пишльонката.

    УСПЕХ.

  3. #5753
    Всъщост, от описанието не става много ясно, но твърдението, че "не може да се обели изобщо", е водещо за моят съвет. Иначе, сред нас, пишещите тук има медицински специалист и това е автора на темата, който за радост отново пише в темата.
    Последно редактирано от Frysco : 02-27-2017 на 21:45

  4. #5754
    А понеже всичко е индивидуално понякога и медицинските специалисти не са най-правите.

  5. #5755
    Че има такива специалисти има... навсякъде ги има, не само в медицината. Но аз и ти вероятно ще поставим далеч по-грешна диагноза и ще назначим далеч по-неправилно лечение.Просто нямаме това знание и този опит, на който може да се опре дори и един не толкова титулован доктор и да каже "това е банална фимоза".Шанса ние да отчетем индивидуалните особенности е нищожен, а при медицинския специалист е значително по-голям.
    С друго сме по-полезни... личното внимание, един прост отговор на тревожния пост, малко успокение така да се каже. И аз съм бил в тая ситуация и моята пишка беше "развалена", но съм минал през целия етап и дори си мисля, че съм намерил и анализирал грешките си.И друго е важно-постовете в тая тема да не остават без отговор.За съжаление и рядко има ново питане и аз нямам навика да гледам често в темата, получава се така, че нов въпрос има през месец, а отговор на въпроса също през месец.
    И форумите, вече не са толкова популярно средство за общуване.Фейса направо ги измете...

  6. #5756
    Повече от фен Аватара на ПyРкО ♠
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    348
    Според мен и двете платформи си имат предимства, форуми винаги ще има, защото тук потребителите си запазват анонимността 'донякъде', ако в фейсбук имаше страница за този проблем - там потребителите които развиват дискусията няма да бъдат анонимни, със сигурност трябва да си правят нов профил, защото темата за някои наистина е неудобна табу 'публично'.
    Тук ще намерите отговори на всичко по темата, не се срамувайте да питате и не отлагайте.
    Последно редактирано от ПyРкО ♠ : 02-28-2017 на 18:08

  7. #5757
    Нормално ли е пениса да се оголва малко под главичката?

  8. #5758
    Под или зад? Ако е зад - нормално. Ако е под - не те разбирам.

  9. #5759
    Голям фен Аватара на G3GaSa
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    672
    Здравейте момчета, съветвам всеки от вас да прочете тази тема, Измислената диагноза „фимоза” Ако не се налага спешно да се подлагате на операция за "обрязване" на половия орган, въобще не се подлагайте, това е осакатяване на мъжете.
    Образовайте се много добре за тази важна тема, засягаща момчетата/мъжете и не само, съветвам ви да четете и да се образовате за всякакви мъжки/женски неща. След време всеки от вас, ще стане родител.
    Бъдете здрави.

  10. #5760
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    5000 години в Азия се обрязват
    не съм чул да са изчезнали
    освен да се затъпява
    щото в кравария 80% са обрязани
    ама ква връзка има между пишката и мозъка

  11. #5761
    Цитирай Първоначално написано от ПyРкО ♠ Виж мнението
    Здравейте момчета, аз също се подложих на операция, заради къс френулум-гемче.
    Доктор Василев, е изключителен професионалист както и екипът му, лично аз съм много доволен.
    Искам да дам съвет на останалите, които са се подложели на тази операция, обикновено Докторът казва, че ще бъдете сексуално активни до 10/12-дни, но това не е съвсем така, дори на 15-дни мястото е изключително нежно и има вероятност да го разраните, вследствие на това то да се разкърви, моят съвет към вас е да изчакате поне 1-месец, след това можете да опитате ръчно за да се уверите че всичко е наред.
    Аз 4-дни нанасях Йодасепт, след това си правех баните с смрадлика, на 15-тия ден мажех мястото с мултифункционален крем на Хималая.
    и на мен доктора ми каза 12-14 и действително отнема около 2 седмици но правенето на секс - там вече аз рискувах след около месец, защото кожичката на мястото още не ми се струваше много здрава.
    иначе съм напълно съгласен с Пурко - ако става въпрос за къс гем, Василев е човека, забравете за скалпели и други екстри при наличие на лазер - https://www.youtube.com/watch?v=BStAne4xjBo

  12. #5762

    Повторно обрязване

    Пичове Здравейте. На 28г тогава, Януари 2015 бях обрязан по собствено желание във Вита при доктор Н. Ботев - уролог. Без направление от личен лекар, а с направление за хоспиталиация директно от доктора. Всичко ми излее 35лв. - 30лв частен преглед и 5 стая.
    Човека добре си свърши работата, но аз не му обясних добре какво точно искам. Казах му (или поне така си мислех) че искам пълно обрязване (jew style) и запазване на тънката финна по-светла кожа с махане на гимчето (май така се казваше). Финната кожа я запази, но обрязването е непълно. През повечето време кожа покрива частично главата, а през цялото време и ръба и. Дилемата пред ме е следната, дали да дам една купчина с грешни пари за лазерно обрязване по частните клиники за да няма допълнително белези, или да се върна при същия доктор и да му обясня какво искам и да се надявам че ще му пука за белезите. Не мога да обвиня доктора. Щом го е направил така, значи така ме е разбрал. Снимки на лични. мейла ми е icorex@hotmail.com. batkodoki (на който ще пиша) беше споменал назад във форума че познавал някой, който е обрязван втори път. Моля да споделите кой вариант е по-удачен и насока към някой който ще свърши добре работата, все пак ако ще е пълно рязане ще да е финално такова и няма връщане на зад, и шанс за допълнителни корекции.

  13. #5763
    Цитирай Първоначално написано от GodZi Виж мнението
    и на мен доктора ми каза 12-14 и действително отнема около 2 седмици но правенето на секс - там вече аз рискувах след около месец, защото кожичката на мястото още не ми се струваше много здрава.
    иначе съм напълно съгласен с Пурко - ако става въпрос за къс гем, Василев е човека, забравете за скалпели и други екстри при наличие на лазер - https://www.youtube.com/watch?v=BStAne4xjBo
    Здравей GodZi,
    Василев да не е във Вита (гара Подуяне)? Как ти се струва? Разбран пич ли е? Аз бях резнат пак във Вита, но от др. Н. Ботев - уролог. Настоях за лазер, но до последно не ми потвърди и в крайна сметка ме резна със скалпел. Предстой ми повторно рязане понеже искам да е пълно (jew style) и се чудя какви са ти впечатленията от Василев? Ботев беше много готин тип, но не ми исе иска пак при него, защото не оперира с лазер, a вече си имам едни "нежнички" белези и втори такива не са ми нужни.

  14. #5764
    Повече от фен Аватара на ПyРкО ♠
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    348
    Здравей, icorex.

    Трябвало е, да се ориентираш много добре, преди да се подложиш на тази операция, за съжаление не можем да върнем времето на зад.

    Лично аз, съм останал с най-добри впечатления от Д-р Василев и целият му екип, изпълняват си задълженията както трябва, разговарят с пациентите си, умеят да те предразположат ако се притесняваш.
    Всеки избира най-доброто за себе си, няма да гледаш цената, що се отнася за твоето здраве/лечение.
    Ето ти сайта на Василев - https://www.urology.bg/urologichen-kabinet-dr-vassilev/ най-отдолу се намира информацията за Адреса и Телефона, на който задължително трябва да звъннеш за да си запазиш час.

    Цените са: За Фимоза.
    600-Лева, за пациенти, които са с прекъснати здравни осигуровки.
    200-Лева, за пациенти, които са здравно осигурени, здравната каса поема останалото.
    Успех! И пиши какво се е случило.
    Последно редактирано от ПyРкО ♠ : 08-14-2017 на 20:02

  15. #5765
    Благодаря за отговора ПуРкО. Писах на доктор Василев, и той ми отговори че трябва да види/преглед-консултация, за да каже дали може да се реже още. Писах му след това за час за Петък другата седмица, но още не ми е отговорил. Ще му звъня днес или утре, ако не ми отговори. Знаеш ли дали обрязва с лазер. Питах го, но не ми отговори. Пуснал е едно видео, в което ръба на разреза зараства много равномерно.

  16. #5766
    Да попитам нормално ли е след образвяне да се образуват корички на раната... това значи ли че заздравя всичко или е повод за претиснение

  17. #5767
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от roshko79 Виж мнението
    Да попитам нормално ли е след образвяне да се образуват корички на раната... това значи ли че заздравя всичко или е повод за претиснение
    Това значи че заздравява при всяка рана, не само след обрязване.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #5768
    Благодаря много...Коричките започнаха да падат и конците..но от вътре още не е заздравяло...но и това ще стане

  19. #5769
    Цитирай Първоначално написано от icorex Виж мнението
    Здравей GodZi,
    Василев да не е във Вита (гара Подуяне)? Как ти се струва? Разбран пич ли е? Аз бях резнат пак във Вита, но от др. Н. Ботев - уролог. Настоях за лазер, но до последно не ми потвърди и в крайна сметка ме резна със скалпел. Предстой ми повторно рязане понеже искам да е пълно (jew style) и се чудя какви са ти впечатленията от Василев? Ботев беше много готин тип, но не ми исе иска пак при него, защото не оперира с лазер, a вече си имам едни "нежнички" белези и втори такива не са ми нужни.
    Здрасти icorex,
    Василев си има собствен кабинет иначе мисля, че вече не е във Вита, а във Александровска. много, много е точен и както казва колегата Пурко - целия му екип са на място. А също и цените - със сигурност няма такива никъде в София - нито в държавните нито в частните болници. Имай в предвид че до колкото аз разбрах най-голямо значение при обрязването има не толкова с какво се прави, с лазер или скалпел а кой и как го прави, а Василев е един от най-опитните не само във обрязването а и във големите операции, къде махат бъбреци, трансплантации и такива разни. Не е някой кабинетен доктор дето само рецепти пише. В избора ми това за мене също има огромно значение - все едно да си майстор на коли, ама да си оправял само фарове))))

  20. #5770
    Здравейте преди 2 дена някаде се обрязах при д-р Кацаров заради фимоза която ми пречеше да забелвам главата в еректирало състояние. Операцията мина добре с местна упоика, като по време на нея също ми каза че имам и късо гемче и че и него ще махне и така. Самата операция не беше болезнена, по-скоро 2 часа след това като ме пусна упоиката усещах някаква поносима болка което сигурно е нормално. Както и да е същата вечер се прибрах в нас и горе-долу бях окей с изключение на момента в които трябваше да пикая което беше много болезнено и едвам издържах, за това и в момента стискам. Не знам дали е нормално. Днес сутринта отидох да ми свалят превръзката и да ми сложат друга която утре ще свалят може би финално и отново, такава болка пли слагането на новата превръзка не съм изпитвал от както се помня, на практика се гърчех докато го правиха. Доктора не ми каза да има нещо което да не е в ред, предписа ми някакъв антибиотик за болката и ме пусна да си ходя. И сега щато съм вкъщи въпреки че пениса ми е увит в марля леко като я подбутна виждам частично гравата от долната страна и като че ли има някаква дупка там където беше късото гемче, което много ме изплаши като видях. За сега не мога да махам превръзката сам и да видя цялостно как е,но почнах супер много да се притеснявам. Отидох при този доктор защото казаха че е най-добрия специалист и изглежда коректен човека, но се притеснявам нещо да не е станало. Той изглеждаше убеден че уж всичко е наред след операцията. Но не знам дали е нормално да изпитвам такава болка не само при смяната на превръзката,но и при пикаенето и много се притеснявам нещо да не се е объркало и да имам плоблеми цял живот заради това.

  21. #5771
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Питай лекаря следващия път като отидеш на контролен преглед.
    Ако имаш свръхчувствителност на главичката, може и от това да те боли като е оголена, а не само от рязането.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  22. #5772
    Здравейте,аз съм на 14 и преди няколко години не си измивах хубаво пениса.Преди месец и нещо забелязах,че препуцума ми е залепен за главата.Събира се смегма и мирише лошо и отдолу по пениса има ивица тъмна кожа.Синехии ли имам и може ли да се оправи без докторска намеса?
    П.С. Срам ме е да говоря с нашите за проблема.

  23. #5773
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Щом дотам си я докарал - отивай на лекар!
    А си я докарал дотам, защото не поддържаш хигиена и не си обърнал внимание на проблема навреме!

    Пак казвам - отивай на лекар, още утре!
    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  24. #5774
    Здравейте! На 29г. съм и преди 10дни се обрязах в окръжна болница св. анна при д-р Златев. Като цяло операцията мина доста добре и безболезнено. До 6-7 ден правех превръзки, като преди това пръсках със спрей оксикорт мажех с йодасепт. Сега вече съм без превртзка и правя единствено бани със смрадлика сутрин и вечер по 10мин. По главата, от зад къдетобе било гемчето и от страни са се образували жестоки корички. Трябва ли да ме притеснява това въпреки, че след банята със смрадлика леко по леко падат, но по много малко? От зад си виждам конците, но от горе не виждам нищо.. под главата има лек оток и предполагам да скрити под него, защото като дръпна леко кожата на доло се открива основата на пениса и предполагам, че там някъде са и конците...трябва ли да ме притеснява нещо? Благодаря!

  25. #5775
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Така както го описваш всичко изглежда в реда на нещата.
    Внимавай да не отвориш раните или скъсаш шевовете.
    Питай и лекаря си като ходиш на контролен преглед или да ти свалят конците.
    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си