.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Има ли психологическо въздействие носенето на униформа или костюм?

    Защо се е приело като норма изполването на точно определени костюми в бизнес средите и политиката?
    Наистина ли този тип задължителни униформи обединяват, сплотяват и подготвят децата в училищата за предстоящото им развитие?
    Или идентичността се обезличава, откриват се повърхностни представи за индивида и се склонява към управление, пренасочване към определени правила, които обслужват интересите на едно съсловие? Дали стилът е подтикван като делителен инструмент между гражданите с различни доходи? Защо дрехите са норма за ''уважение'' към институцията?
    До колко унифората за задължително рамково обличане повлиява на личността?
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 01-15-2018 на 18:04

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Дефинирай ми униформа
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Дефинирай ми униформа
    Риза, черен панталон и вратовръзка, клонящи към стандартен костюм. Макар че аз съм ЗА по- различен тип унофрми или задължително приличен стил на обличане в училищата.

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    И това какво те откроява от човек облечен с риза,черен панталон и вратовръзка?

    В униформата има отличителни белези,които посочват,че принадлежиш към дадена група хора. Всеки един белег в униформата има дадена символика със събитие или традиция.
    Това което каза са просто панталон,риза и вратовръзка.

    До колкото знам цивилните униформи никой не може да те задължи да ги сложиш. Винаги можеш да кажеш,че не искаш да принадлежиш към групата хора и да си тръгнеш.
    Идеята е,че не става дума за един човек,а за колектив. Демек АЗ СЪМ е под НИЕ СМЕ.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    И това какво те откроява от човек облечен с риза,черен панталон и вратовръзка?

    В униформата има отличителни белези,които посочват,че принадлежиш към дадена група хора. Всеки един белег в униформата има дадена символика със събитие или традиция.
    Това което каза са просто панталон,риза и вратовръзка.

    До колкото знам цивилните униформи никой не може да те задължи да ги сложиш. Винаги можеш да кажеш,че не искаш да принадлежиш към групата хора и да си тръгнеш.
    Идеята е,че не става дума за един човек,а за колектив. Демек АЗ СЪМ е под НИЕ СМЕ.
    Или - Ние сме грабителите на народа.

    Униформата или костюма са просто едни дрехи, така е. Ние сме. Вие сте. Това са пълни глупости, които разделят твърде много обществото понякога.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 01-15-2018 на 19:00

  6. #6
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    С анархично разсъждение не доказваш,че си прав.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    С анархично разсъждение не доказваш,че си прав.
    Не е нужно да се доказва. Нито има единение в държавите като съществуващи самостоянни и силни единици с признаване на националните корени, нито хората в икономическите съюзи в тази модерна световна система изпитват някаква свобода пред истинските владетели - огромни, най-вече американски корпорации и монополи, превръщащи бавно, но сигурно всеки един човек в биологичен робот и непозволяващи реализцията на нов вид енергия, която може да застраши съществуванто им и капитализма. Истината според мен е че тези хора движат дори ''културата'' , създават критериите за традициите, върху които се посланят политиците на оделните малки и абсолютно зависими държави.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 01-15-2018 на 19:48

  8. #8
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Не е нужно да се доказва. Нито има единение в държавите като съществуващи самостоянни и силни единици с признаване на националните корени, нито хората в икономическите съюзи в тази модерна световна система изпитват някаква свобода пред истинските владели - огромни, най-вече американски корпораци и монополи превръщащи бавно, но сигурно всеки един човек в биологичен робот и непозволяващи реализцията на нов вид енергия, която може да застраши съществуванто им и капитализма. Истината според мен е че тези хора движат дори ''културата'' , създават критериите за традициите, върху които се посланят политиците на оделните малки и абсолютно зависими държави.
    Прав си! За всичко това са виновни униформите.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Прав си! За всичко това са виновни униформите.
    Разбира се, че не. Униформите, в определен стил, само помагат на юношеското пригодяване към определна култура и правила.

  10. #10
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Тая тема нещо не отговаря на заглавието си. Ще се върна като почне спора за комунизма.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  11. #11
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Униформите датират началото си далеч назад в човешката история. Примерите са много. На бойното поле как ще разпознаеш своите хора? Също така като влезеш в болница ще се довериш ли на лекарят, който ще те оперира, ако е със суичър, разпасани дънки и шапка идиотка (виж долу)?

  12. #12
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Защо не си задаваш въпросите на теб самия, а търсиш отговор от другите ? Отговорът на всеки от тях не е труден.

    Този етикет съществува от векове насам. Логични е да се е развил(?)/ или изменил до днешния вид.

    Да сплотиш и обединиш учениците във цялото училище, определено е знак на развитие.

    Не схващам връзката между 2рия и 3тия въпрос. Говориш за деца, после пишеш едно "или", и след него нищо не разбрах. Включително следващия въпрос.

    Поради първия отговор.
    Въпросът е... Униформата за задължително рамково обличане как и с какво влияе на личността ?
    Питам те, за каква униформа 'говориш' ? Дефинирай ми униформа.
    Ако имаш предвид, униформата като цяло, възникването на това нещо наречено "униформа" има много дълбоки корени. Проучи си го сам, пък, знаеш ли, може да успееш, да си отговориш на въпросите
    Племената в джунглите на Бразилия, покрай Амазонка, "те първа,"се сблъсква с днешната ни високо развита цивилизация. По скоро обратното :Д.
    Наблюдава се, че във всяко от племената има по един старшина/вожд, шаман, и останалите членове. Старшият носи различни украшения от шамана. Така е при останалите членове на племето, но главите на племето са по отличителни. Обаче гащите на всички са един цвят и модел .
    Последно редактирано от SHPAIdURmeN : 01-17-2018 на 20:57
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  13. #13
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Да

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си