.

Виж резултатите на анкетата: В коя от трите Българии бихте живели ако имахте избор

Гласували
4. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Царска

    3 75,00%
  • Комунистическа

    1 25,00%
  • Демократична

    0 0%
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10

Тема: Запитване

  1. #1
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334

    Запитване

    Кое от трите предпочитате и защо?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  2. #2
    Защото хората, по своята генерална същност, са социални "стадни" животни (като маймуните). Няма такова животно като демокрация. За да има работеща демокрация, то трябва да има ограничаване на различни свободи и стриктен контрол върху масите, в противен случай е демокрация свободия (както в момента е в Бг) - казват законово да не правиш нещо, но ако го направиш - няма реални наказания, а евентуално само условни. При комунистическия режим - уж имаш свобода да смениш вожда, ама изборът е илюзорен. При абсолютната монархия - там нямаш избор: или си от аристокрацията, или си от простолюдието. Изборът не зависи от теб. Няма избор. Всичко е до късмет, в коя прослойка ще се родиш. Всичко е просто сведено и няма излишни усложнения. Вселената обича опростените закони и закономерности. 0 и 1. Да и Не.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Нищо няма да ви опрости проклетия род на човека.
    Оо, голям_кораб_минава, ти още ли живееш в този форум. Вчера предупредих дриймуолкъра да внимава с теб.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Бих живял в Царска България заради духа, ценностите, законността, справедливостта и значителните успехи в развитието на културата, обществото и икономиката в годините между 1878 и 1944!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Бих живял в Царска България заради духа, ценностите, законността, справедливостта и значителните успехи в развитието на културата, обществото и икономиката в годините между 1878 и 1944!
    Това не е най-добрият период, в който да се родиш. Много безмислени войни и смърт...

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    В момента си е екстра. България надали е била някога по-добре отколкото е сега, нищо че се водим сред най-бедните в ЕС.

  7. #7
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Вие пък намерихте в коя държава да живеете
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    През последните дни на територията на страната е бил разкрит и осуетен опасен руски заговор!

    https://trud.bg/%D1%8E%D1%80%D0%B8%D...-%D0%B8%D0%B7/
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  9. #9
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    През последните дни на територията на страната е бил разкрит и осуетен опасен руски заговор!
    И този ли е топ шпионинът, заради когото гръмнаха медиите?

    Същински Джеймс Бонд са заловили!
    Някакъв си редактор на вестник, чиято основна читателска маса все повече намалява заради възрастта си. Следващият топ шпионин сигурно ще е 70 годишния редактор на някой друг вестник за "3-та възраст".
    Разбира се, че нямам нищо против, ако задържаният действително е лош човек и престъпник, но изкарването му за пред медиите като шпионин е с цел да провокира умишлено скандал. Та това ли е лицето , което ще разклати политическата обстановка в страната? Държавата тази година се тресе от корупционни скандали на най-високите етажи на властта, сривове в електронната сигурност и прочее... Сега някакъв пенсионер със знания да чука бавно с два пръста по клавиатурата на комппютър работещ на Windows XP стана топ шпионин и най-голямата опасност за националната сигурност...

    И междувременно прочетох и това
    https://frognews.bg/novini/mafiotski...CRqDchZu5Uw5NA
    Още повече ми светна по темата. Прочети хубаво статията, заслужава си.
    Така че не бързай да се радваш... Аз не избързах и явно не съм грешал.
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-11-2019 на 13:56

  10. #10
    anonymous1043668
    Guest
    Истината е ,че всяка Българска и световна епоха си има своите позитиви и негативи, но това е нормално след като човечеството не е и никога няма да бъде перфектно. Ако примерно в Царска България е имало дух, ценности и култура, то тя е била само за високата класа, докато обикновенните хора са живеели по селата и са водили по простичък живот.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си