.
Отговор в тема
Страница 10 от 151 ПървиПърви ... 678910111213142060110 ... ПоследнаПърви
Резултати от 226 до 250 от общо 3762
  1. #226
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    https://www.facebook.com/video.php?v=953362911419175

    ПП: докторче хванах те на кой подражаваш?
    Знаеш ли изобщо какво се казва в тази реч?

  2. #227
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Не, слабохарактерно е да отхвърляш всички останали религии, идеологии и философски концепции, с помпозната претенция че твоята е единствената, в която се съдържа истината. Християнството започва като бунтарски хипи култ, а виж сега докъде е стигнало? До един отвратителен, лицемерен, псевдо-духовен мазохизъм. Дори и да е имало нещо наподобяващо истина, то е отдавна заминало в канализацията на времето. Още повече, че истината изобщо не съществува, тя не е нищо повече от отношение на истинност и искренност, най-вече към себе си . Истината не е абсолютна и статична, тя се мени с времената, хората и контекста. Истина няма, защото отношенията са като преживяванията. Няма значение дали във физическия свят си навън в парка, пък в същото време преживяваш че си сърбаш чая у вас. Преживяванията са истинни сами по себе си, също както отношенията. Например в отношенията " Аз искам" или "Аз обичам", няма нищо истинно или неистинно. Тая категория е неприложима. Приложима е категорията модалност (валидно/невалидно, изпълнено/неизпълнено, съответствено/несъответствено) - тоест задаваш условен контекст на отношението, и ако то се вписва адекватно, значи отношението е валидно. Контекста ни е отчасти зададен, отчасти го създаваме ние, всеки сам за себе си и групово. За тази част, която е зададена, бих се съгласил че отношението на Иисус, като цяло, е адекватно. Само че Иисус и светът, в който той е бил релевантен, ги няма от 2 хиляди години, а отношенията които християнските институции и вярващи му придават, нямат нищо общо с Иисус. Малките хора винаги преиначават идеите на такива индивиди, за контекстите на своите малки реалности, желания, потребности и отношения. И в целия този 2000 годишен калабалък от плебейска полюция, да се търси някаква далечна, метафорична, отдавна загубила стойност, истина, е упражнение за луди. Само наивник с очевидно пристрастие и инфантилна мисловна дейност, би тръгнал да търси истина в сборник с митове и легенди. Още повече пък днес, когато има достъп до толкова много други философски системи и автори, които са на светлинни години по-адекватни, както в отношението си към истината и вселената, така и в конкретните си изводи. Да не говорим че изобщо не ти трябват хилядолетни религии и философии за да схванеш света, ако имаш достатъчно интелект и широко-скроена натура, за да прозреш сам в нещата. Така че естествено че ще отсвиря нещата с пренебрежение. Няма смисъл да ровя във варел пълен с лайна, само защото е популярна заблудата че на дъното има злато и диаманти. Злато и диаманти, бол ама трябва да знаеш къде да ровиш. И трябва много купчини с лайна да преровиш, докато се научиш. Само идиот би ровил цял живот там където е ровено 2000 години и нищо не е намерено. А ти ровиш ли ровиш, и колкото повече ровиш и нищо не намираш, толкова повече искаш да заблудиш себе си и останалите, че усилията ти не са били напразни, а напротив че един ден ще бъдеш възнаграден за вложения труд. Като един комарджия, който колкото повече губи, толкова повече залага. И с това, в купчината с лайна може да ти се привиждат тонове злато, но само в твоите очи, не в моите.
    Това, което казваш мисля че е правилно, но това, което казваш относно християнството не е така. В смисъл, да наистина има и много християнски деноминации, където истината е изгубена или преиначена, наистина в християнството се намесват жажда за власт и контрол и да бъде използвано като инструмент на извратена човешка воля и желания, има и хора, които са се сбъркали покрай вярванията си. Но в същото време и покрай всичко това, истина има и тя е в християнството, за мен това е истината, чувствам се удовлетворен, чувствам се себе си, нищо в християнството не ме потиска, но всеки сам трябва да достигне до истината, аз затова не мога да ти кажа готова формула специално за тебе, в християнството ти си сътворец с Бога, сътворяваш собствения си живот, твоя път може би е друг, аз не мога да бъде сътворец с Бога на твоя живот, той си е твой аз само мога да бъда паразит, подтисник. Това ли искаш от мен, чакаш готова формула, ми аз от къде да знам какво е в сърцето ти, глупак. Ей затова, че такива като тебе чакат готовата формула, католицизма им поднесе инквизицията, а исляма шериата, и така религията се превърна в блато, в нещо закърняло, мъртво.

    Не знам защо ми говориш така и с такава враждебна убеденост, още повече, че за мене твоята философия и несъстоятелна в реалния живот кочина, затова и ти целия си живот си го прекарал в някакви напасвания и лицемерие, защото иначе ако живееш изцяло по твоята философия, няма как да оцелееш или да си добре.

    А за разлика от тебе има хиляди християни, които заради християнската си философия са се отказвали от всичко в света и са живеели сами и в пещери, сами са се оправяли и то в много добро психическо и физическо състояние и разум и до дълбока старост. Пробвай и ти, ама философията ти сигурно на втория ден ще изпуши и отново ще се върнеш в лицемерното си съществуване, без което философията ти е нула.

    ПП: Твоята философия е като някакво забавно анимационно филмче, дето като се върнеш у вас от реалния живот и си го пускаш за да те поразвесели малко и да си пофантазираш, ама при тебе май това се е превърнало в постоянно ежедневие и предаваш на това анимационно филмче прекалено голяма тежест в реалността, но като излезеш в навън, в реалния свят и се сблъскваш челно, тогава включваш копчета на лицемерието, без да се отказваш от философията си.
    Последно редактирано от defender : 01-06-2016 на 14:09

  3. #228
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    докторе в теб да не живеят две личности, една философска и една лицемерна. Много ме съмнява.

  4. #229
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Знаеш ли изобщо какво се казва в тази реч?

    Какво казва, аз го постнах заради начина, тона и жестовете му на изразяване, просто така си те представям пред клавиатурата.

  5. #230
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Но в същото време и покрай всичко това, истина има и тя е в християнството, за мен това е истината, чувствам се удовлетворен, чувствам се себе си, нищо в християнството не ме потиска
    А мислиш ли че тия от времето на инквизицията, или сега шерията, мислиш ли че те се чувстват подтиснати, неудовлетворени, или не-себе си? Какъв аргумент изобщо е това - "щом се чувствам себе си, значи това съм аз"? Естествено че ще се чувстваш себе си и удовлетворен - нали затова си избрал тъкмо тая религия и деноминация, а не някоя друга. То тъкмо затова тия религии са толкова масови - защотом има за всекиго по нещо, та да може всеки да върти и сучи както му е удобно. И тая удобност е толкова очевидна - създавате си бог който да ви обгрижва, както в тоя свят, така и в някакъв следващ; който чува вашите молитви и има лично отношение и план за всеки един.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    но всеки сам трябва да достигне до истината, аз затова не мога да ти кажа готова формула специално за тебе, в християнството ти си сътворец с Бога, сътворяваш собствения си живот, твоя път може би е друг, аз не мога да бъде сътворец с Бога на твоя живот, той си е твой аз само мога да бъда паразит, подтисник. Това ли искаш от мен, чакаш готова формула, ми аз от къде да знам какво е в сърцето ти, глупак.
    Не искам формула, не ми и трябва, но пък ти явно я искаш. Защото християнството е формула откакто се е пръкнало, променя се единствено цената и условията на пазарлъка между вярващия и Джийзъс. Ако християнството не е формула, тогава за какво ви е библията, за какво са ви всичките догми, притчи, светци и идоли? Ако ти имаше свободата да променяш формулата както си искаш, не просто в детайли, а изцяло, тогава нямаше да е формула, нали? И за каква самостоятелна истина ми говориш, след като приемаш на доверие 99% от глупостите, а останалия процент е едно просто нагаждане в незначителни детайли? И след като всеки уж е сътворец с бога и трябва сам да достигне до истината, ти какво правиш тука? А нпп? А тия с белите ризки по улиците? Не бяхте ли вие с претенцията, че знаете универсалната истина и богът ви има готово решение за всякакви лични и глобални проблеми, стига хората да вярват? Просто пак говориш през гъза си... И сега да не ми кажеш, аз не знам какво е решението на твоя проблем, трябва сам да го откриеш чрез комуникация с бог. То е същото, дали ти ще претендираш че знаеш решението на всички проблеми, или ще го прехвърлиш на някакъв измислен персонаж - няма разлика. Разликата е само в отговорността. Понеже ако твоето решение се окаже малоумно, ще трябва да поемеш отговорност. Но пък ако решението е в ръцете на някакво космическо зомби, това ти дава удобната позиция на просто "насочващ" и всичко си зависи от "насочения".
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не знам защо ми говориш така и с такава враждебна убеденост, още повече, че за мене твоята философия и несъстоятелна в реалния живот кочина, затова и ти целия си живот си го прекарал в някакви напасвания и лицемерие, защото иначе ако живееш изцяло по твоята философия, няма как да оцелееш или да си добре.
    Добре, в кое съм лицемерен? В кое точно "философията" ми е несъстоятелна? Защо да няма как да оцелея или да съм добре?

    И как точно мога да наруша някаква догма или да живея несъответствено , след като не вярвам в догми или изобщо, че има някаква универсална форма на "правилен" начин на живот (за мен или за който и да е).

    ПП: В речта се казва нещо от сорта на (ще цитирам по памет):
    " Ние не искаме да лъжем или заблуждаваме хората. И затова аз отказвах да излизам пред народа и да давам евтини обещания. Или да казвам че възраждането на германския народ може да стане за няколко дни. Ние искаме да работим отново, но и самия народ трябва да помогне. Не бива да се вярва че свободата, щастието и хубавия живот ще ни бъдат изпратени от небето.В нас самите лежи бъдещето на германския народ. Ако ние можем да дадем пример на този народ, чрез нашата работа, нашето усърдие, решителност, борбеност и непоколебимост, тогава ние ще се издигнем отново, също както нашите предци, които не са получили Германия като подарък, а е трябвало да я създадат сами за себе си"
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 01-06-2016 на 18:57

  6. #231
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    А мислиш ли че тия от времето на инквизицията, или сега шерията, мислиш ли че те се чувстват подтиснати, неудовлетворени, или не-себе си?
    Ами естествено, че се чувстват подтиснати, шериата ги заплашва със смърт, затвор и насилие, ако не изпълняват и най-дребни неща, православието с какво те заплашва. Ако беше в шеритска държава, за тия приказки дето ги разправяш, досега да са ти отрязали ушите и езика, напълно законно при това. Там си живеят още като при Крумовите закони.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Не искам формула, не ми и трябва, но пък ти явно я искаш. Защото християнството е формула откакто се е пръкнало, променя се единствено цената и условията на пазарлъка между вярващия и Джийзъс. Ако християнството не е формула, тогава за какво ви е библията, за какво са ви всичките догми, притчи, светци и идоли? Ако ти имаше свободата да променяш формулата както си искаш, не просто в детайли, а изцяло, тогава нямаше да е формула, нали? И за каква самостоятелна истина ми говориш, след като приемаш на доверие 99% от глупостите, а останалия процент е едно просто нагаждане в незначителни детайли? И след като всеки уж е сътворец с бога и трябва сам да достигне до истината, ти какво правиш тука?
    Ами тва е все едно си караш колата, пътища има много, имаш указателни табели, ама ти сам си караш колата, няма никой до тебе дето да те пляска зад врата. Също на къде ще тръгнеш, как ще достигнеш до целта, си е твоя работа, дали по-заобиколно, по-бързо, по-бавно или по-пряко, някъде пък можеш да попаднеш на път с дупки, да ти се счупи колата да я поправяш и други. Това, че има указателни табели, на тебе с какво те потиска. Маршрута ти си го избираш, ако искаш и през гората, само дето шанса да закъсаш с колата в калта, може и да те изядат диви животни или да се изгубиш в духовната джунгла е много голям.
    Табелите са в твоя помощ, а не за да ти карат колата вместо тебе и на къде сам ще избереш да тръгнеш пи кой път към целта.


    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Добре, в кое съм лицемерен? В кое точно "философията" ми е несъстоятелна? Защо да няма как да оцелея или да съм добре
    Ами не може да си уж извън социума, да си извън бариерата, да си извън морала и закона, извън тялото си, да си бил нищо и никой, да си нямал личност, да си супер индивидиум, а в същото време да си спазваш всички правила като пич, и да си приятно интегриран в обществото и вписан в социума, да участваш във форумни и други отношения с други хора, за да можеш да живееш добре. Не можеш да се отделиш от нищо това, а в същото време си супер, мега извън бариерен индивидиум, (не)личност, дух. Айде бе, верно, ами аз не съм виждал дух, дето да е зависим от нуждите на тялото си, ако ти се "пресере" и не се "изсереш" поне 20 дни, защото контролираш тялото си, тогава те признавам, че си независим извънбариерен индивидиум, но едва ли, ти си зависимо от света и социума "келешче", никакъв извънбариерен не си, освен във фантазията си и затова в света живееш в лицемерие, едно говориш, а друг живот водиш.
    Последно редактирано от defender : 01-06-2016 на 19:18

  7. #232
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами естествено, че се чувстват подтиснати, шериата ги заплашва със смърт, затвор и насилие, ако не изпълняват и най-дребни неща, православието с какво те заплашва. Ако беше в шеритска държава, за тия приказки дето ги разправяш, досега да са ти отрязали ушите и езика, напълно законно при това. Там си живеят още като при Крумовите закони.
    Нито един религиозен мюслманин, които изповядва шерията няма да ти каже че тя го подтиска. Дори и жените, при които тая репресия е толкова очевидна за западнякът, за тях това не е репресия. Ако си беше направил труда да ги слушаш щеше да видиш това. И все пак днешното християнство е много различно от средновековното, и много много по-различно от исляма. В християнството няма наказание за отказване или неспазване от религията, но това не винаги е било така и се появява едва с навлизането на секуларизма в западните общества. И в това отношение християнството е много по-"добро" от исляма, защото в християнството личната свобода и избор са висши ценности. Но за мюсюлманите това не е така. Те не познават, признават и не искат такава свобода, нито на лично, нито на социално и законово равнище. За тях тази идея е толкова непонятна, колкото непонятна е и за теб моята "свобода". И въпреки това, няма да чуеш мюсюлманин (освен тези които вече не са мюсюлмани), който да твърди, че се чувства подтиснат, принуден и неудовлетворен. Защо ли? Ще те оставя сам да си отговориш на този въпрос, ако можеш.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами тва е все едно си караш колата, пътища има много, имаш указателни табели, ама ти сам си караш колата, няма никой до тебе дето да те пляска зад врата. Също на къде ще тръгнеш, как ще достигнеш до целта, си е твоя работа, дали по-заобиколно, по-бързо, по-бавно или по-пряко, някъде пък можеш да попаднеш на път с дупки, да ти се счупи колата да я поправяш и други. Това, че има указателни табели, на тебе с какво те потиска. Маршрута ти си го избираш, ако искаш и през гората, само дето шанса да закъсаш с колата в калта, може и да те изядат диви животни или да се изгубиш в духовната джунгла е много голям.
    Интересно как слагате табели към рая или ада, без никога да сте ходили там. Естествено не ми пречи да ви гледам табелите, вашите или на който и да е. Но когато видя хора, дето си размятат табелите и се карат, кои път бил по-пряк и удобен, ми става смешно. Затова и не пропускам да им се присмея, както правя със всички, дето размятат чужди табели, без в живота си да са направили и една малка пътечка сами, а следват сляпо разни табелки, само щото били сложени от еди кой си и еди кой си бил вървял по тоя път.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами не може да си уж извън социума, да си извън бариерата, да си извън морала и закона, извън тялото си, да си бил нищо и никой, да си нямал личност, да си супер индивидиум, а в същото време да си спазваш всички правила като пич, и да си приятно интегриран в обществото и вписан в социума, да участваш във форумни и други отношения с други хора, за да можеш да живееш добре. Не можеш да се отделиш от нищо това, а в същото време си супер, мега извън бариерен индивидиум, (не)личност, дух. Айде бе, верно ми аз не съм виждал дух дето да е зависим от нуждите на тялото си, ако ти се "пресере" и не се "изсереш" поне 20 дни, защото контролираш тялото си, тогава те признавам, че си независим извънбариерен индивидиум, но едва ли, ти си зависимо от света и социума "келешче", никакъв извънбариерен не си, освен във фантазията си и затова в света живееш в лицемерие, едно говориш, а друг живот водиш.
    По подразбиране тялото е по силно от съзнанието, но съзнанието има потенциала да бъде по-силно от тялото. Във всяко човешко битие, тоя потенциал неминуемо се развива дотолкова че се е превърнал в стандарт за общественото битие. Естествено общественото битие винаги се опитва да вкара в граници тоя потенциал - да го поощри там където е нужно и да го ограничи там където е вредно. Но дефакто границите ги приема и поставя единствено човека, заради което и само той самия е способен да ги разшири.
    А във връзка с телесните функции, този потенциал може да се развива, но не дотолкова че да напълно да се изолира от тялото. Тялото и съзнанието са свързани толкова дълбоко че прекъсването на тая връзка е равносилно или на смърт, или на пълна лудост, или и двете. Никога не съм твърдял че съм стигнал до нивото в което да съм разрушил тая връзка и съм се превърнал в някакъв блуждаещ безтелесен дух, или нещо подобно. Тва са си твои филми. Но за мен тази връзка така или иначе не е определяща, поне не изцяло. Защото връзката между чисто менталните елементи е много по определяща за съзнанието, отколкото връзката между ментални и физични/физиологични закономерности.
    И точно това явно не ти става ясно - аз мога да съм в обществото, морала и закона чисто обективно, тоест делата ми да са съотвеени на тях, но без те да имат вътрешен, ментален еквивалент в мен самия. Какво ти е толкова сложно да разбереш? Ако някой ти помогне, но само с цел да те използва по-късно, помощта му не е непременно свързана с вътрешно чувство за морал, нали? Затова ти казвам, делата сами по себе си не означават нищо. Моето поведение е като цяло социално, морално и законово, но не поради същите причини, както е при хората на които не само поведението, но и мисленето им е социално, а оттам морално и законово.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 01-06-2016 на 20:12

  8. #233
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    без в живота си да са направили и една малка пътечка сами, а следват сляпо разни табелки, само щото били сложени от еди кой си и еди кой си бил вървял по тоя път.
    И какво означава сам да направиш малка пътечка. Отделно, много си слаб, смъртта е по-силна от тебе. Следователно тая твоя малка пътечка ще е просто някаква суетна чалга, тя пак води до смърт, така, че с нея и без нея, голям прас.

    просто отегчителна прозявка, тва ти е пътечката.
    Последно редактирано от defender : 01-06-2016 на 20:10

  9. #234
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ей ти малко народно творчество - будала е казал народа.


    Докторе, ама според мен може и да си някакъв революционер.

    Па може да вземеш и ти да възкръснеш джанъм, па да ни се покажеш после, тогава със сигурност ще ни объркаш, може и да причиниш разкол сред вярващите.


    ей на това му викам пътечка вече, ся само се плюнчиш.
    Последно редактирано от defender : 01-06-2016 на 20:21

  10. #235
    Много си хортувате двамцата, пък не забелязвам да сте постигнали някакво взаимопонимание. За толкова време даже и нпп отбеляза напредък - не че се осефери кой е и къде се намира, но поне напредна с правописа. А вие като теглите чертата какъв напредък постигнахте?

  11. #236
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ми кой за каквото е дошъл, аз ако разчитам да напредвам, тук, на форума, жив съм умрЕл.

    Така, че както казах, всеки за каквото е дошъл.

  12. #237
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    И какво означава сам да направиш малка пътечка. Отделно, много си слаб, смъртта е по-силна от тебе. Следователно тая твоя малка пътечка ще е просто някаква суетна чалга, тя пак води до смърт, така, че с нея и без нея, голям прас.

    просто отегчителна прозявка, тва ти е пътечката.
    Ето че пак слагаш каруцата пред коня. Въпросът не е в пътечката или в това къде ще те отведе. Въпросът е в ходенето и ходещия, защото правилен път няма, а дестинацията както каза е все една - единствено ходенето и ходещия имат значение, всичко друго са миражи и детски приказки . Теб като те мързи или нямаш смелост и откривателски дух, ми ходи си по отъпканите, обозначените пътища - те от такива като теб и за такива като теб са отъпкани. Нямам нищо против това, просто не ме интересува - не съм аз на този път. Но ако ще ми нареждаш колко съм лош и ненормален, щото не ходя по твоя път, не очаквай нищо освен саркастичен смях от моя страна.

  13. #238
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, супер си, интересен си, готин си, ама ти иначе, защо си дошъл във форума, още повече, че той е социален?

  14. #239
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, супер си, интересен си, готин си, ама ти иначе, защо си дошъл във форума, още повече, че той е социален?
    Ми доколкото помня каза, че използва форума, за да си подреди мислите и да се научи да ги излага разбрано. Щото той си се разбира чудесно. Но нещата които пише са толкова дебело подплатени, че изглеждали нелогични за простолюдието.

  15. #240
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Питанчо, може ли да те помоля да кометираш някое от мненията на доктора, от тебе има какво да се научи.
    Определено ще ми е интересно де, затова.

  16. #241
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Ето че пак слагаш каруцата пред коня. Въпросът не е в пътечката или в това къде ще те отведе. Въпросът е в ходенето и ходещия, защото правилен път няма, а дестинацията както каза е все една - единствено ходенето и ходещия имат значение, всичко друго са миражи и детски приказки . Теб като те мързи или нямаш смелост и откривателски дух.
    Като си бръкнеш в носа, тва също е пътечка, а пръста ти се движи, на същия принцип и ко? Движението ти дръгне крастата ли, тва ли е смисъла в живота ти? Ми много ти е повърхностен смисъла, значи такива са ти и философиите (около смисъла).

    Защо ни занимаваш с философии лишени от смисъл.
    Последно редактирано от defender : 01-06-2016 на 21:06

  17. #242
    ,Докторе, супер си, интересен си, готин си'' с уговорката, че аз не споделям тази ти оценка. Прекалено токсичен е и някак си не ме тегли... бе направо да кажа, че понякога като си проветрява докторската амбулатория и мирише гадно. Не искам да го обиждам, но честно казано - това ми е мнението. Знаеш, кой каквото съкровище има в сърцето си - това изнася и навън. Щом той си се харесва такъв - па нека. Теб кое конкретно те заинтригува?

  18. #243
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, виж сега, ти като си болен и като си купиш лекарство, не четеш ли рецептата или гълташ цяла шепа по 5 пъти на ден, защото си готин и сам си правиш пътечка. Ами така е, ама в случая ти си правиш пътечка, защото си тъп или защото обичаш "движението"?

    (За случая говоря, не по принцип.)

  19. #244
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Точно това ти казва и Бог, любовта към греха ви прави тъпи, също ви прави чалгари! Лъжа ли е? Кажи!

    Лъже ли Бог? Лъже, ама нанайси!

    Е, потиснат ли се чувстваш от това, което ти казва Бог или свободен?
    Последно редактирано от defender : 01-06-2016 на 21:33

  20. #245
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Като си бръкнеш в носа, тва също е пътечка, а пръста ти се движи, на същия принцип и ко? Движението ти дръгне крастата ли, тва ли е смисъла в живота ти? Ми много ти е повърхностен смисъла, значи такива са ти и философиите (около смисъла).

    Защо ни занимаваш с философии лишени от смисъл.
    Така ми се струва, или току-що сравни живота и вселената със сополив нос? От носа си освен сополи друго няма да изкараш, но пък света (външен и вътрешен) е невъобразимо огромно място, пълно с всякакви интересни неща. Всъщност не се изненадвам че сравни мисленето с това да си бъркаш в носа. За теб има резон - досега с твоето мислене само интелектуални сополи вадиш.

  21. #246
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    принципа е същия, но явно не ги разбираш работите много добре, само се хващаш за съзнателното ми каруцарско изразяване.
    колко си безпомощен.

  22. #247
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, виж сега, ти като си болен и като си купиш лекарство, не четеш ли рецептата или гълташ цяла шепа по 5 пъти на ден, защото си готин и сам си правиш пътечка. Ами така е, ама в случая ти си правиш пътечка, защото си тъп или защото обичаш "движението"?

    (За случая говоря, не по принцип.)
    Твоята религия казва че хората са болни по рождение, а според мен хората стават "болни" от "the human condition" впоследствие. Само крайно анти-човешка, противоестествена, робска, мазохистична психика може да измисли подобно нещо. Животът, живеенето и мисленето не са болести, сравнението ти пак е малоумно.
    И не, не чета рецептата, дори изобщо не ползвам лекарства, освен ако не съм на мрене.

  23. #248
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    принципа е същия, но явно не ги разбираш работите много добре, само се хващаш за съзнателното ми каруцарско изразяване.
    колко си безпомощен.
    Обясни ми как принципа е същия тогава?

  24. #249
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    ,Докторе, супер си, интересен си, готин си'' с уговорката, че аз не споделям тази ти оценка. Прекалено токсичен е и някак си не ме тегли... бе направо да кажа, че понякога като си проветрява докторската амбулатория и мирише гадно.
    Е, поне не си запушвам носа и не си представям, че мирише на розички, като теб.

  25. #250
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Животът, живеенето и мисленето не са болести
    че кога съм казал, че са болести, просто си имат висш смисъл, различен от земна суета. За нас смисъла на живота не е смъртта, за разлика от безсмисления смисъл на твоите пътечки, които са може би просто избиване на разни комплекси даващи ти някакъв крастав стимул, нищо повече.

    баси комплексарския живот, даже и сатанизма сигурно ти е комплексарска проява, пардон пътечка, щом ти харесва.
    Последно редактирано от defender : 01-06-2016 на 22:27

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си