.
Отговор в тема
Страница 55 от 59 ПървиПърви ... 545515253545556575859 ПоследнаПърви
Резултати от 1 351 до 1 375 от общо 1463
  1. #1351
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    А спора ви с ваксините ще го реша много лесно - първо, нито някои от вас е доктор и има някаква представа как точно стоят нещата на това ниво. Всеки може да си вади статии и аргументи от гъза. И второ, дори и да бяхте доктори, нямате нивото на достъп до знанията какво точно има в тази ваксина, които биха дали възможност да направите обективна преценка върху статуса и краината цел на цялата ситуация. Въпроса тогава се свежда до преценяване на възмоностите и оценка на риска. Това е като да влезете в една пещера, без да знаете какво има в нея и каква екипировка ще ви трябва. За съжаление аргументите на повечето антиваксъри се свеждат до " Абе в тая пещера баба ми ми каза че живеела Голямата стъпка", а аргумента на другата страна е - " Щом на входа на пещерата има официална табела, значи е безопасно". Аргументите от страх от неизвестното са също толкова безполезни колкото аргументите от авторитет. Затова в преценката си редно е да се подхода по-мащабно и да се види даденото. Въпросите са два - има ли огромен поток на пропаганда в полза на въведените мерки? Има! Възможно ли е тази пропаганда да се обясни като просто актуална информация по актуален проблем? Не, защото нивото на всяване на страх, не отговаря на реалността от заплаха, поне до този момент. И тъи като нещата в краина сметка опират до доверие, третия, наи-съществен въпрос е : Може ли да се вярва на правителството? И тук вече всеки следва да си направи сметката, на базата на това което е видял, чел, и т.н. На мен не ми трябва да чета нищо, за да видя че такова доверие е не само базирано на нищо, но обратното - да имаш доверие на правителството може да бъде продукт само на краино малоумие или невежество, особенно за някои живеещ в България .
    Докторе, кажи честно ако не се влияеш от медиите и щаба, а подходиш чисто рационално изхождайки през тази една година пандемия от своя личен опит и изводи за това колко е сериозен и опасен вируса и дали има нужда да се ваксинираш, то какво би избрал?
    Аз лично бих избрал да не се ваксинирам, а ако реша да се ваксинирам то ще е изцяло повлияно от страха и пропагандата, които се внушават от медиите и щаба, а не от личния ми опит и преживявания през тази година на пандемия. Да, има вирус, но за мен нещата около него са твърде преувеличени, а всички лекари, които кажат нещо различно от наложеното, то веднага се заклеймяват и унижават, независимо какви светила са.
    Последно редактирано от defender : 02-23-2021 на 23:08

  2. #1352
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, кажи честно ако не се влияеш от медиите и щаба, а подходиш чисто рационално изхождайки през тази една година пандемия от своя личен опит и изводи за това колко е сериозен и опасен вируса и дали има нужда да се ваксинираш, то какво би избрал?
    Аз лично бих избрал да не се ваксинирам, а ако реша да се ваксинирам то ще е изцяло повлияно от страха и пропагандата, които се внушават от медиите и щаба, а не от личния ми опит и преживявания през тази година на пандемия. Да, има вирус, но за мен нещата около него са твърде преувеличени, а всички лекари, които кажат нещо различно от наложеното, то веднага се заклеймяват и унижават, независимо какви светила са.
    Пропагандата е налице. Медииното внимание определено е незаслужено, въпреки че са лешояди и раздухват всичко, определено в един момент нещата си проличаха. Също така, видях подставените лица със собствените си очи, разпространяващи същата дезинформация по различни платформи, още януари и февруари, когато имаше 1000 случая болни в Китаи, а по новините още нямаше нищо. Цялото нещо беше и все още е един голям psy-op, но все още не мога да преценя каква е краината цел. На този етап не бих се ваксинирал. Дори не бих си направил тест. Всъщност на никои етап не бих се ваксинирал или направил тест. Ако хората около мен почнат да мрат като мухи, едва тогава бих почнал деиствително да ползвам респиратор. Нещата определено са твърде преувеличени. Онзи ден си мислех - защо световния елит е решил да жертва финансовата стабилност на толкова много държави. Ето примерно на баба ми и дядо ми са и назначили една жена да и купува храна, да им носи пенсиите и т.н. Представи си че това беше въведено от всички държави по света, с може би някаква система за дезинфекция на продуктите - възрастните да си стоят вкъщи, ограничен контакт и т.н, докато всички останали просто да си продължат постарому. Само това просто решение можеше да намали драстично предполагаемите щети от такъв вирус, без да има някакви сериозни последици върху икономиката. Това е защото цялата работа с мерките не беше изобщо за предпазване на хората, нито пък това с ваксините сега е. Това според мен беше политически ход на Китаи да елиминира всякаква форма на политическа опозиция, да състави профил на всеки гражданин посредством това какво търси и пише в социалните медии, като също така образува огромна ДНК база на населението посредством тестове и имунизация. Западния блок просто по-късно се усети и реши да не остане по-назад. Или може би е планирано съвместно от самото начало.

  3. #1353
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Това според мен беше политически ход на Китаи да елиминира всякаква форма на политическа опозиция, да състави профил на всеки гражданин посредством това какво търси и пише в социалните медии, като също така образува огромна ДНК база на населението посредством тестове и имунизация. Западния блок просто по-късно се усети и реши да не остане по-назад. Или може би е планирано съвместно от самото начало.
    И аз имам такива опасения. Дори онзи ден Байдън каза, че трябвало да се стягаме (каквото и да означава това), защото Китай ни задминавал сериозно икономически и инфраструкторно.
    Последно редактирано от defender : 02-24-2021 на 17:02

  4. #1354
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Проф. Чорбанов
    "Колко опасен е коронавирусът, конкретно за тази инфекция – аз смятам, че медийният шум, който беше вдигнат, направи така, че тя да бъде хиперболизирана до крайност. Разбира се, че не трябва да се подхожда снизходително – този вирус взе много жертви в цял свят. Но, поглеждайки реалистично, има много заболявания, които през годините взимат много повече жертви в световен мащаб и на тях не се обръща внимание по редица причини."

    ПП: Един нормален лекар-имунолог, братче.

  5. #1355
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Като гледам от моя кръг от познати, кои ще се ваксинират (а някои вече са се ваксинирали), ами хич не са от най-умните. Една позната пък щяла да се ваксинира не за друго, ами защото лятото искала да ходи на почивка в Гърция.

  6. #1356
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "От новите варианти на COVID-19 най-опасен е Бразилският щам. Той има 20 мутации и по-висока смъртност. Дори естественият, индивидуално придобит имунитет, може би няма да бъде достатъчен.
    Ваксините няма да са достатъчни, за да бъде преборен коронавируса, ще е необходима комбинация от имунизация, естествен имунитет и препарати, които подпомагат лечението."

    ПП: Цял живот ще се друсаме с ваксини и препарати. С тоя вирус ни превърнаха в доживотни инвалиди
    Последно редактирано от defender : 02-24-2021 на 22:05

  7. #1357
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "От новите варианти на COVID-19 най-опасен е Бразилският щам. Той има 20 мутации и по-висока смъртност. Дори естественият, индивидуално придобит имунитет, може би няма да бъде достатъчен.
    Ваксините няма да са достатъчни, за да бъде преборен коронавируса, ще е необходима комбинация от имунизация, естествен имунитет и препарати, които подпомагат лечението."

    ПП: Цял живот ще се друсаме с ваксини и препарати. С тоя вирус ни превърнаха в доживотни инвалиди
    Нищо чудно това да е дистопията на бъдещето, където всяка година излиза нов вирус и трябва да получиш ваксинация от правителството за да живееш. Все пак замисли се, един вирус е много по-добър контрол на населението от всяка армия, полиция и т.н. - като агент Смит в матрицата, тои е навсякъде и може да се пренася от всеки.

  8. #1358

    Първо мнение!

    Здравейте сладури,

    не съм изчел коментарите от миналите страници, ами само от тази, колкото да уловя темата на която сте сега.

    От началото си мислех, че някой(100 про някои, мързи ме да пиша в мн. ч.) е решил да подкоси краката на всички с тоа вирус.
    Понеже преди да навлезе вируса в информационното поле (медиа>мейнстрийммедиа), там първо кръжаха новини от рода, кой е по-по-най. Тръмп и Ко. гръмнаха иранския Генерал, което много нажежи обстановката ин дъ мидъл Ийсст. Китай същевременно намери начин как да се опъне на САЩ (хащаг търговската война), като даже излязоха с воените си корабчета в южно китайско море където САЩ имаха/т влияние, стана малко като Хитлер с Лотарингия. Ако не ме лъже паметта тогава на Борис Джносън му знаеше много балалайката, за брексит. В обществата по света се усещаше едно чувство за триене и напражение, по високо и силно отколкото преди. С други думи големите Горили беха излезли на полето готови да се изправят едни срещу друг, тупайки се по гърдите да се види, кой е по могъщия и с най-голЕмо его. Съответно за да не правят простотии пуснаха им вируса да ги подкосят всички под колянато, като толкова надъхани и големи, и да се види в действителност, кой е най-пъргав пръв, за да се изправи на бързо на крака, умеещ и силен. Щото след вируса, войната е Сирия все едно спря, Палестинци все едно спряха да го репресират и изстезават тоя народ, За Св.Корея немам коментар, все едно ония генерал никога не го гръмнаха, и все едно страстите се успокоиха около иконом. война. м/д ЮеС и Китай.

    Това е първото мнение, за началото...

    ...Което мнение, образно обобщено, изглежда така.
    Понеже обичаме да носим отговорни тайната клика зад завесите тоз' тъй наречен Елит, та и аз така! В случая излиза, че Кликата, е решила да предпази света от по голямо зло, като успокой страстите м/д големите държави с вирусо, че недай си боже да беха тръгнали се гърмят.
    Тоя път вместо да се гърмят се види кой може да жертва повече войници, то този път, кой ще се изправи по бържи, дадоха им други занимание - друго състезание да си го мерят, вместо Свет.В.


    Това за първото мнение, следва продължение сладури, бъдете в готовност!
    Последно редактирано от BlacklaslalNigga : 02-25-2021 на 10:45

  9. #1359
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Нищо чудно това да е дистопията на бъдещето, където всяка година излиза нов вирус и трябва да получиш ваксинация от правителството за да живееш. Все пак замисли се, един вирус е много по-добър контрол на населението от всяка армия, полиция и т.н. - като агент Смит в матрицата, тои е навсякъде и може да се пренася от всеки.
    Да много добро сравнение. Освен това вече виждам как тези, които се ваксинират почват да се озлобяват срещу неваксинираните и така се превръщат в един вид контрол, демек като Агент Смит. Ще сме заобиколени от агент смитовци, служещи на системата, братче.

  10. #1360
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    38-39С температура масово сред учители след AstraZeneca
    "Масово нежелани реакции сред пловдивски учители след имунизация – температура 38-39 градуса, втрисане, при някои – повръщане, мускулни спазми, високо кръвно и сърцебиене."

    ПП: Потвърждавам, че това е така, познавам жена и дъщеря й, които се ваксинираха и сега и двете от няколко дена са с температура, особен дъщеря й го изкарва по-зле.

    Предпочитам безсимптомно да си изкарвам вируса, както досега.

  11. #1361
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Направих си един студен душ и ми омекна папалюгата.
    Докторче, абе сигурен ли си, че това помага ве?

  12. #1362
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Проф. Чорбанов:
    "Няма да се ваксинирам, защото съм прекарал вируса. Продължавам да твърдя отговорно, че прекаралите заболяването имат изключително траен имунитет срещу вируса. Естественият имунитет е много по-силен от ваксиналния“

    Доц. Мангъров:
    "За ваксините нито се знае каква защита дават, нито дали ваксинираните не разнасят заразата."

  13. #1363
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Направих си един студен душ и ми омекна папалюгата.
    Докторче, абе сигурен ли си, че това помага ве?
    Ти какъв ефект очакваше да има студената вода? Много ясно че от студа папалюгата ти ще заприлича на купчинка монети

    А ако се държиш като лигла и си набиваш филми, примерно че от студената вода може да настинеш и тем подобни, тогава наистина едва ли ще ти помогне.
    Последно редактирано от Knispel666 : 02-26-2021 на 22:33

  14. #1364
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ти какъв ефект очакваше да има студената вода? Много ясно че от студа папалюгата ти ще заприлича на купчинка монети

    А ако се държиш като лигла и си набиваш филми, примерно че от студената вода може да настинеш и тем подобни, тогава наистина едва ли ще ти помогне.
    Докторче, вечер преди лягане, като си вземеш студен душ, после как ще правиш секс с жена си ве? Тоя студен душ ще ти разбие семейството.

  15. #1365

    Къса Памет

    Нека да кажем, че това е странично мнение от поредицата.

    Защото няма как да не спомена, за късата памет, с която почти всички разполагат, дори наблюдавана при заети, успешни, и много умни хора.
    Което е интересно при условие, че има събития и трендове, които се преповтаряха всяка година, като рециклирана хартия, всеки път с различна миризма и консистенция, но все хартия.
    Спомням си още през далечната 2010та и най-вече 2009та, когато също върлуваше вирус, от рода на корона вирусите.
    WHO ги наричат инфлуенца вируси, това бе H1N1, за тези които не си спомнят за него, тогава от май до октомври месец от 29 заразени страни прерастват до 220 заразени.
    WhO беше обявила пандемия, обаче си спомням нямаше мерки и нищо подобно. Е, явно полит. бюрата са били заети да се справят със световната криза, която беше настъпила в него период. Този вирус бе наречен свински грип, надявам се че сега си спомняте.

    От тогава, започнах да обръщам внимание на подобни грипове. И понеже, явно България е няква площадка за сезонни грипове, си спомням, че от 2011-2012 до 2017 всяка зима по новините, особено по БтВ, съобщаваха, че все някакъв опасен грип върлува. Дали такъв какъвто застрашава само живнотни или хора, или двете. Такава информация нямаше за другите страни, освен че в Румъния, от време на време Сърбия по някаква причини все сме компакт с нея(Румъния).
    И така дойде време за 2018 години, си викам брей тъз година с какво ще изненадат. О, реална опасност(близък приятел се беше разболял, пневмония етц.) и наистина сериозен вирус се появи, които беше върлувал почти във всички страни по света, но не беше така заразен. Става дума, за Sars-Cov1, които е бил обявен за пандемичен още 2002-2003та година.
    Имайте предвид, че от 2009та година, все от новините разбирам за вирусата. Та, понеже си стана 10 годишна традиция, вече е ноември 2019, наближава декември и се чудя таз година пък с какъв грип ли ще ни изненадат?
    Бе, почва да минава декември, забравям за всичко това и сме средата на януари 2020 и се досещам, че не съм попадал на никакви новини и си спомянм, че си казах: "Ем явно са решили тая години да са пас" Е, точно две седмици по късно воаля' Sars-Cov-2.

    Е, разликата каква е, че този път имаше световни мерки и изведнъж на всички им пукаше, нищо, че 2009та е било също толкова опасно, както 2002/3та. Мен искренно ме учуди всичко това, говоря за мерките, не че въобще изкочи някакъв нов вирус, все пак очаквах нещо да се появи, уви не съм с такава къса памет.

    Много от вас, коментиращи за вируса СЕГА. Сте част от късопаметните, защото нямам спомен, някой от вас да е обелвал и думичка за пандемията, която беше преди 10 години. Още тогава WHO написа един доклад, за трудностите и проблемите при проявата на една нова пандемия на глобално ниво, много от тези проблеми се оказаха явни както сега се забвлязва.
    Ето, че с дълготрайната памет няма проблем, щото нищо, че никой не е живял през 1918 година, но всеки знае за испанския грип и е чувал за него. Уви, за тези дори преди 17 години, никой не се сеща. Феномен, интересен за изследване. Май че имаше една поговорка, че това, което е пред очите (скорошната история) е по трудно забележимо отколкото това, което е далеч от тях (историята преди 30 год.).

    Искам да завърша с това, че не си мислите, че аз съм минал по тънката лайсна и не съм част от жертвите на късата памет, напротив, затова реших да го коментирам.
    Последно редактирано от BlacklaslalNigga : 02-28-2021 на 11:04

  16. #1366
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Доц. Мангъров: "Това е наблюдавано например 2016 година във Филипините, когато се ваксинира населението за болестта Денга, но 3 години по-късно се установява, че хората, които са ваксинирани, когато се заразят с Денга, те карат заболяването по-тежко и умират по-често отколкото тези, които не са ваксинирани – просто медицината не е аритметика."

    ПП: Страничен ефект установен след цели 3 години от ваксинацията. Виновни няма.

  17. #1367
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Психиатърът д-р Цветеслава Гълъбова
    "Коронавирусът от медицински проблем се превръща в идеология, която отнема свободите. Хората са стресирани и приемат все по-лесно и безкритично налаганите ограничения, включително разделението на ваксинирани и неваксинирани. Самото делене на обществото по такъв признак и ограничаването на правата на тези, които не са имунизирани, е плашещо и ужасяващо и поставя въпроси какво може да се случи в следващите няколко години."

    "В Израел започнаха да поставят проследяващи гривни на пристигащи от чужбина. С нея ще се събира проследяваща информация за местонахождението на хората и дали се спазва двуседмичната карантина."


    ПП: Както благодарение на тероризма от 2001 година, въведоха камерите на всеки ъгъл и вече ги приемаме за "нормалност", най-вероятно така ще стане и с проследяващите гривни и с още куп неща, които са ни приготвили и преди короната са ни се виждали абсурдни да се случат. Но както се казва, конспирациите май се сбъдват пред очите ни.
    Последно редактирано от defender : 03-02-2021 на 21:50

  18. #1368
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, знаеш ли какво е това?




    ПП: Стягаш ли колата за лятото?

    На един познат му връчиха сигурно 20 електронни фиша. И аз видях, че имам, та тръпна какво ли ме очаква.
    Последно редактирано от defender : 03-05-2021 на 11:17

  19. #1369
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, абе тази капитулация пред живота и обстоятелствата не действа ли много деградиращо на волята ти ве. Не те ли кара да се чувстваш, като плужек носещ се по течението и безпомощна жертва на обстоятелствата?

    Капитулираш пред живота (което си е вид безволие), а после търсиш тренинг на волята чрез студен душ? Хм.

  20. #1370
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторче, с какво се храниш през деня ве? Сигурно ядеш, като шопар?

    Спазваш ли някакви диети? Поддържаш ли килограми в границите на индекса за телесна маса? Спортуваш ли нещо? Макар, че не очаквам такава воля от човек доскоро друсащ марихуана и предпочиташ да замести такова усилие със вълшебен студен душ. Най-вероятно си се разплул. :Д
    Последно редактирано от defender : 03-08-2021 на 18:59

  21. #1371
    ^Дефендър и/или Книспел666, знаете ли, за сайт където всички партии, за които ще можем да гласуваме на изборите, са в списък и където може да се прочете какво всяка една партия предлага (описание, за техните виждания)?

  22. #1372
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    ^Дефендър и/или Книспел666, знаете ли, за сайт където всички партии, за които ще можем да гласуваме на изборите, са в списък и където може да се прочете какво всяка една партия предлага (описание, за техните виждания)?
    Не знам, не се интересувам и няма да гласувам, защото мисля да разчитам на себе си, а не на политици да ми оправят живота. Така че аз нямам нужда от политиците, а по-скоро те ми се натрапват, защото имат нужда да гласуваме за тях за да се задържат на власт и дефакто с гласуването само им узаконяваме властта. А ако не гласуваме и те пак си останат на власт, така поне властта им ще е незаконна.

    Докторчето може би ще ти помогне, защото той се интересува от политика, макар да казва, че не се интересувал. Но няма начин да следваш волята си за власт и тайно да не ти се иска да станеш политик и да използва властта си за за щави плебса, като дойна крава за да изкарваш пари от глупаците. Защото мисля, че за такива хора властта движи еволюцията.
    Последно редактирано от defender : 03-12-2021 на 18:01

  23. #1373
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не знам, не се интересувам и няма да гласувам, защото мисля да разчитам на себе си, а не на политици да ми оправят живота. Така че аз нямам нужда от политиците, а по-скоро те ми се натрапват, защото имат нужда да гласуваме за тях за да се задържат на власт и дефакто с гласуването само им узаконяваме властта. А ако не гласуваме и те пак си останат на власт, така поне властта им ще е незаконна.

    Докторчето може би ще ти помогне, защото той се интересува от политика, макар да казва, че не се интересувал. Но няма начин да следваш волята си за власт и тайно да не ти се иска да станеш политик и да използва властта си за за щави плебса, като дойна крава за да изкарваш пари от глупаците. Защото мисля, че за такива хора властта движи еволюцията.
    Прекрасно е, че разсъждаваш да разчиташ на себе си, а не на останалите. Така ще ти става, все по ясно, какво е в твоя и какво е извън твоя контрол и сили в системата, която пребиваваш.
    Нормално е да има неща, събития, които са извън твоя/моя контрол.
    Но, гражданското ти право, с което ти разполагаш, и този глас, който имаш. Са инструменти, чрез които си улесняваш, това което се намира извън твоя контрол. Щом суверенитета, чистата власт, се намира в гражданите, то проявата на безгрижие спрямо твоя глас - избор. Е, малко или много, Що да чистя листата през есента, след като пак ще паднат още листа от дърветата. Да, въпреки, че си дал глас, може друг да спечели, затова те разбирам що не би желал да гласуваш. Но гражданското право е като факла в тъмнината(системата). Там където отидеш осветяваш и тъмното няма право да не се отмести, защото законно ти си му шефа. Съответно знаеки повече закони и собствените си права. Ще видиш, че да си използваш гражданските права, към който е гласът-избора ти. Са сила, която ти помага да имаш влияние. Ти гласувай(съвет), щото идиота, ще гласува вместо теб и той ще им узакони властта!!

    Впрочем властта е илюзия.
    Когато си сам на планетата, твоята власт е само и единственно върху твоя ум(зависи от съзнателния напредък...) и тяло.
    Ако имаш домашен любимец-куче. Също ще имаш над него, но ако умреш и той живее, и успее да оцелява без твоята помощ и грижа, то значи си имал власт върху същество, което е решило да дружи с теб, т. е. не е изцяло властта твоя, а решението на животното да е с теб. С други думи, твоята власт е зависима от решението на кучето.
    Едно към едно е с хората. Затова се казва, че дори най-великият Генерал е нищо, без войниците си и подчинени.
    Политика има власт, защото му е дадена, вътре в системата, може да се е борил, за даден пост(с зъби и нокти), съставляващ повече или определена власт(като примиер министър). Той може да си мисли, че я заслужава, защото със собствени кръв и пот е извоювал поста си и никому не дължи нищо(и това е така) , затова е възможно тда се самозабрави в егото си. Но реално този пост същестува, благодарение на тези, на които трябва да служи.
    Бизнесменът е нищо без партньорствата си. Търгувията е изцяло зависима от контакта между хората. Има власт над това, което е създал и по право управлява. Но за да има власт да намали данъците си като фермер, трябва да има контакт с такъв политик, който да има пост в дадената сфера, че да му ги облекчи. Без да познава и има контакти бизнесмена няма власт, извън това, което управлява. И без да може да предложи нещо взамяна пари или услуга, също.

    Реално всеки гражданин ако чатне това, няма да ходят да питат дали става, дали може, ами ще заповядват.

  24. #1374
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Прекрасно е, че разсъждаваш да разчиташ на себе си, а не на останалите. Така ще ти става, все по ясно, какво е в твоя и какво е извън твоя контрол и сили в системата, която пребиваваш.
    Нормално е да има неща, събития, които са извън твоя/моя контрол.
    Но, гражданското ти право, с което ти разполагаш, и този глас, който имаш. Са инструменти, чрез които си улесняваш, това което се намира извън твоя контрол. Щом суверенитета, чистата власт, се намира в гражданите, то проявата на безгрижие спрямо твоя глас - избор. Е, малко или много, Що да чистя листата през есента, след като пак ще паднат още листа от дърветата. Да, въпреки, че си дал глас, може друг да спечели, затова те разбирам що не би желал да гласуваш. Но гражданското право е като факла в тъмнината(системата). Там където отидеш осветяваш и тъмното няма право да не се отмести, защото законно ти си му шефа. Съответно знаеки повече закони и собствените си права. Ще видиш, че да си използваш гражданските права, към който е гласът-избора ти. Са сила, която ти помага да имаш влияние. Ти гласувай(съвет), щото идиота, ще гласува вместо теб и той ще им узакони властта!!
    Няма да гласувам, защото самата мисъл, да гласувам ме кара да се чувствам зле и че върша нещо неправилно, и че участвам доброволно в някой чужд сценарии, я с участието си в изборите, само му узаконявам доброволно властта над мен. Мисля, че политиците за безсмислена, паразитна структура и освен това не изпълняват предизборните си обещания, за които са били избрани. Вече 30 години избори го доказаха, защо трябва да продължавам да правя една и съща глупост и да очаквам различни резултати. Политиците за мен просто създават илюзия, че сме свободни, но ако това не беше изгодно на хората, които държат парите, то нямаше да имаме избори - просто много по-евтино излиза да се управляват масите чрез илюзия за демокрация, свобода и избори, отколкото с директен тоталитаризъм. Ако човек знае, че е под тоталитаризъм се травмира и започва да се съпротивлява, така че по-добре за властта е хората да си мислят, че живеят в най-хубавия и свободен свят.

    Но ако дори реша да гласувам ще гласувам за Бойко, защото в разгара на пандемията, той не затвори църквите, въпреки силния натиск да го направи и обидите, които отнесе. Колкото и тъпо да ти изглежда, но това ми е единствената причина поради която бих гласувал, защото след Бойко може да дойде някакъв хептен сдухан атеист. А за мен вярата в едно общество е символ на успеха, а не материалното му богатство. Материалното е следствие от духовното, а не обратното.
    Последно редактирано от defender : 03-14-2021 на 14:41

  25. #1375
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Гледам принц Меган и Хари били много нещастни- Меган се потиснала от коментарите в кралския двор, че детето й може да е с тъмна кожа, изпаднала в депресия от това и искала да се самоубие, а на Хари техните му спрели парите, а баща му се разсърдил и спрял да му вдига телефона. Тва живот ли е ве.

    Никога не искам да ставам принц.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си