.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 31
  1. #1

    Проблем или не

    Здравейте!
    Нека да започна с това, че от известно време имам проблем, който и до ден днешен не е решен.
    Преди половин година получих бъбречна криза и отидох да ме прегледат. Гледаха ме на ехограф, рентгенова снимка ми направиха, урина, кръв и в крайна сметка ми казаха, че е преминавал камък и съм имал леко запушване в левия бъбрек. Лежах 3 дни в болницата основно на антибиотик и системи, при изписването минах пак на ехограф и нямаше уж проблем.
    На 20тия ден след изписването пак получих криза и минах основно с болкоуспокояващи и на 3тия ден изчезна болката с мисълта, че съм ходил да ме гледат.
    Преди година от този случай започнаха проблемите с болки долу ниско в корема,кръста и болки при уриниране с промяна на цвета на урината в бяло.
    Миналата седмица болките се завърнаха пак - в корема главно. Урината ми към края отново става в снежно бял цвят и понякога ме боли след малка нужда.
    Ходих на изследвания отново кръв и урина и нищо не показа. Мисля да ходя на ехограф, защото болките си остават. И, ако и той отново не покаже нищо вече не знам. Микробиология ще направя и не знам още какво друго, ако се окаже, че не са камъни.
    Някой,ако се е сблъсквал с такова нещо, ако може да даде съвет.
    Последно редактирано от Mr.Killer : 09-22-2018 на 01:00

  2. #2
    Проблем е. За кои показатели е изследвана урината. На мен ми звучи като chyluria(заради бялата урина). Някъде да си ходил по тропиците?
    Като цяло не питай на такива места. Дори да е имало сходна симптоматика не означава, че причината за заболяването е една и съща. Ще стане с повече изследвания(възможно най широко спектърни) и с някой кадърен в областта си.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Камъните винаги са придружени с хематурия. Принципно на ехографа мисля, че не може да се видят по-малките камъни. Най-добра визуализация ще има със скенер. Наистина посети някой добър нефролог и уролог.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  4. #4
    То интересното, че е бяла.
    Последно редактирано от Скорпион : 09-22-2018 на 07:21

  5. #5
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Да, при всички положения това не е ок.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  6. #6
    Не съм ходил по тропиците. Проблемът е от 2 години и ту се появява ту изчезва.
    Мисля вече при специалист да ходя. 2 пъти ходих на уролог и нищо. Преглеждат ме с ехографа пускат ми изследвания за урина и толкова. Да се надяваме, че ще намеря добър уролог или бихте ми препоръчали при нефролог направо?

  7. #7
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    А мътна ли ти е урината? Имаш ли болки по време на уриниране? Пиеш ли някакви лекарства? Имаш ли някакви заболявания? Кога те боли? Опиши всяка малка подробност, която се сетиш. Няма да е лошо да отидеш на нефролог.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  8. #8
    Урината ми е мътна например, когато съм станал от сън или не съм пил течности много. Когато пия повече вода няма проблем нито урината ми е мътна нито нищо.
    Понякога ме боли в края на уринирането все едно песъчинки минават и няколко минути след това ме боли главичката на пениса. Иначе по време на цялото уриниране не.
    Имам болки ниско в ляво,ако съм стискал много примерно или понякога след малка нужда. Не ме боли постоянно. От време на време някаква тъпа болка.
    Бялото се появява в края на уринирането, а не през цялото време. Интересното е, че в края на уринирането струята е, като при еякулация на тласъци.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    За определяне на локализацията на хематурията гооооре-долу, може да ке използва метода на трите чаши. В твоя случай вероятно това също дава представа за локализацията. Мътна и бяла, нали така? А болката ирадира ли?
    Отиди на лекар и давай ъпдейт на състоянието ти, моля.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  10. #10
    Остави ги тия чаши. Изследванията не показаха ли, че имаш кръвни клетки в урината(то и на вид ако има еритроцити ще е червеникава, а не бяла)? Пий повече вода. Някой член от семейството да е имал подобни проблеми? След първата криза какво ти казаха? Някаква диета- да избягваш определени храни?

  11. #11
    Нямам кръв в урината. В семейството ми никой не е имал проблеми нито с камъни в бъбреците нито с каквото и да било друго. След първата криза ми дадоха да пия Уро-3 в рамките на 3 месеца. Това беше единственото.
    Урината ми не винаги е мътна и бяла. Забелязал съм, че такава става почти винаги, когато пия от един определен сок(колкото и странно да звучи).
    Последно редактирано от Mr.Killer : 09-23-2018 на 00:33

  12. #12
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от Скорпион Виж мнението
    Остави ги тия чаши. Изследванията не показаха ли, че имаш кръвни клетки в урината(то и на вид ако има еритроцити ще е червеникава, а не бяла)? Пий повече вода. Някой член от семейството да е имал подобни проблеми? След първата криза какво ти казаха? Някаква диета- да избягваш определени храни?
    Това е образно казано, брат. Щом това нещо се появява в края на порцията, значи идва от да не казвам къде. Не съм нито нефролог, нито уролог, ама има знамение дали е в началото, края или през цялото време.

    И какъв е този сок? Трябваше да започнеш с това. А и не отговори дали болката ирадиира.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  13. #13
    Е той каза, че накрая става бяла урината. Искаш да ти снима чашите ли за какво ги спомена изобщо.
    След време като дойде някой при тебе ще му говориш с термини от сорта на ирадира, хематурия. И после ще трябва да му обясняваш и значението на тези думи след като си показала колко си умна(според мен е редно да се използват само между разговори с колеги).
    Понякога урината(особено при децата) става червена от червеното цвекло. Ама щом имаш и болежки защо продължаваш да го пиеш тоя сок. Толко ли ти е любим. Като отидеш и се изследва урината и се разбере какво прави такъв цвета- сподели, че ми стана интересно.

  14. #14
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Точно това се опитвам да кажа, Рекси. Има значение кога настъпва промяна в урината, защото дава относитела информация за локализацията на патологичния проблем. Просто си разсъждавах.
    Тези термини са станали част от речника ми и е трудно да ги извадя, още повече, че той в момента има достъп до интернет и може да провери какво питам.
    Оцветяването на урината с пигменти от цвекло мисля, че съм чела някъде не трябва да бъде прекалено явно/видимо, защото говори за лоша резорбция. Самата аз консумирам много често (имала съм периоди на ежедневно) и не съм имала оцветяване.
    И не мога да разбера как така си изследван и нищо не излиза, защото да приемем, че това оцветяване е хранително, то другите клинични симптоми - болката например не е за подценяване.
    Тренираш ли нещо? Вдигаш ли тежко?
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  15. #15
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    И тази мътилка единственото, което се сещам, че може да е от левкоцитурия (пиурия), обаче трябва да е излязло на изследванията. Храна, която да оцветява мътно и бяло... хм.
    Ти като си си правил тези изследвания било ли е в период с бяла/мътна урина или е била нормална?
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  16. #16
    Относно болката..боли ме от лявата страна, но не постоянно. Болката не е и силна. По миналият ден след малка нужда ми се случи та доста ме заболя и не само долу ниско а към кръста дори. Болка като при бъбречна криза, но нито кръв съм имал в урината нито нищо. Не знам дали това е ирадираща болка..
    Не мога да се сетя дали излседванията са били по време на бялата/мътната урина. Като съм гледал стерилната чаша никога не е била мътна или каквото и да било. Ама все пак се взима порция от средната урина, а не в края, както се случва принципно.
    Сокът е портокалов не е някакъв специфичен, за да не мога без него.
    Иначе не вдигам тежко и не тренирам

  17. #17
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Болката при бъбречна колика е доста силна, почти непоносима.
    Стерилна урина се дава средна порция, защото първата може да е контаминирана и да даде неточност при резултата. Може ли да ми изпратиш епикриза и изследванията дето са ти направили? Любопитно ми е да видя.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  18. #18
    Преди половин година, когато лежах с епикризата не ми дадоха изследванията на урина и дори рентгеновата снимка. Единствено снимка на бъбрека от ехограф имам. А и в епикризата пише, че са ми вадени камъни, а то не е имало нищо такова. Знаете защо..
    Иначе преди седмица в изследванията за урина гледам, че има само тези неща:
    Уробилиноген: неув.(каквото и да значи това) - (normal)
    Билирубин: отр. (-negative)
    Белтък урина: отр. (-negative)
    Урина-седимент: урати
    И общо взето това. Гледам, че има в изследванията и други неща като глюкоза,левкоцити и кръв ама за тях няма резултат та не са ми изследвани.
    Не знам преди половин година дали са били изследвани.

  19. #19
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ми, имаш урати, но доколкото знам по принцип в урината има урати. Дали ще е патологично май зависи от количеството. В твоя случай си имал бъбречна колика/нефролитиаза и явно си предразположен. И не разбрах не са ти дали епикриза, но си прочел, че са ти вадили камъни? И защо не си поставил като въпрос тези неща?
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  20. #20
    Дадоха ми епикризата, но в нея пише,че са ми вадени камън по безкръвен път чрез поставяне на стенд и такива неща. Докато бях в болницата минаха 3ма души по тази процедура, аз не съм. И така пише и в моята епикризс.
    Не съм го поставил под въпрос, че за пръв път ми се случва да стоя по болници и не знаех дали само епикризата или и останалите неща трябва да ги има. Но вече ше си имам едно наум.

  21. #21
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Е, то за пътеката са ти го написали. За съжаление това е бг реалността. Дори в здравеопазването всичко е шит.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Mr.Killer Виж мнението
    Здравейте!
    Нека да започна с това, че от известно време имам проблем, който и до ден днешен не е решен.
    Преди половин година получих бъбречна криза и отидох да ме прегледат. Гледаха ме на ехограф, рентгенова снимка ми направиха, урина, кръв и в крайна сметка ми казаха, че е преминавал камък и съм имал леко запушване в левия бъбрек. Лежах 3 дни в болницата основно на антибиотик и системи, при изписването минах пак на ехограф и нямаше уж проблем.
    На 20тия ден след изписването пак получих криза и минах основно с болкоуспокояващи и на 3тия ден изчезна болката с мисълта, че съм ходил да ме гледат.
    Преди година от този случай започнаха проблемите с болки долу ниско в корема,кръста и болки при уриниране с промяна на цвета на урината в бяло.
    Миналата седмица болките се завърнаха пак - в корема главно. Урината ми към края отново става в снежно бял цвят и понякога ме боли след малка нужда.
    Ходих на изследвания отново кръв и урина и нищо не показа. Мисля да ходя на ехограф, защото болките си остават. И, ако и той отново не покаже нищо вече не знам. Микробиология ще направя и не знам още какво друго, ако се окаже, че не са камъни.
    Някой,ако се е сблъсквал с такова нещо, ако може да даде съвет.
    Трябвало е най-напред да започнеш с микробиологичните изследвания, защото бялото течение е признак за наличието на гъбична инфекция от рода на кандидозната - ако се развива в един от бъбреците, тогава не е за учудване, че бялото изтича в края на уринирането - друга възможност е да се развива в простатата.

    ПП. Сетих се (със закъснение) да кажа, че при такава инфекция е добре да се взима витамин Ц(C) капсула 500мг веднъж дневно заедно с плод или плодов сок, но поне 30-40 минути преди ядене - (препоръчвам haya labs или др. качествена марка без отложено действие, че има едни на които пише нещо от рода на timed release absorption - да не се взима от тях, трябва ударна доза) - всеки ден по 500мг поне в продължение на 1-2 седмици - да не се забравя, че трябва да пише 500мг аскорбинова киселина, т.е. витамин Ц(C) не трябва да е в друга форма (казвам го понеже се предлага и в други форми, като натриев или калциев аскорбат).
    Последно редактирано от npp : 09-24-2018 на 20:14

  23. #23
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Тцтц, бялото течение може да е много неща примерно гонорея. Бялото течение не е само признак за гъбична инфекция. И никъде не съм прочела авторът да има бяло течение. И как може да препоръчваш витамин ц за човек с нефролитиаза като е противопоказно?
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  24. #24
    Ще обърна внимание дали не е от сока това, защото от вчера не съм имал бяло течение в края. Имам болки понякога,но по рядко от ляво и се чудя вече дали не е нещо от стомаха в крайна сметка.
    Причината да мисля това е, че яденето ми е главно от сухи неща и разни боклуци - чипсове и тнт.
    А и сокът от портокал също дразни стомаха в големи количества, а аз 1.5л го изпих за деня.

  25. #25
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Този сок от портокал е фреш, нали? Не е ок да приемаш витамин ц в такива количества едно, че може да ти направи оксалатни камъни, другото е, че да, водаразтворим витамин е и предозирането му не води до някакви последици, но това е процес с натрупване, както е с всичко. Не се нуждаеш от повече от 100мг витамин ц на ден, който се съдържа в много плодове и зеленчуци и няма как да не си достигнеш дневната препоръчителна доза.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си