.
Отговор в тема
Страница 71 от 72 ПървиПърви ... 2161676869707172 ПоследнаПърви
Резултати от 1 751 до 1 775 от общо 1786
  1. #1751
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Аз знам, ама ти не знаеш.
    Да околните по ум са един боклук и нищо не знаят. Алфа-мъжкарят доминира с интлекта си!

    Аз се отказах, но все пак ми е интересно до кога Трола и Грозния ще имат нервите да се заниват с теб, за да си знаеш сам.

  2. #1752
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И защо не? Ти си капиталист! Съмнявам се бизнесът ти да е устроен като комуна (всички да взимате по равно, включително и ти). Твой ангажимент е да си платиш на работниците в края на всеки месец, дори и да не си на печалба. Не изкаравай ангажимента си по договорни отношения като някакъв вид благордоство! То и това оставаше, да не им плащаш...
    Казах ти, какъв е бизнесът ми. Ремонт на битова и промишлена електроника, поддръжка на гаранционна техника и поръчки за електро оборудване по програми, като под изпълнител. Преди Коледа имаме доста ангажименти относно украсите-"звук и светлина".Разбира се, че е мой ангажимент да платя на работниците и винаги съм го правил, дори и без печалба. Благородство е много пресилено, просто се старая всички да са доволни, дори и да е за моя сметка. Всички във фирмата сме приятели и се грижим един за друг, но ти не можеш да го разбереш.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Манипулация е да казваш, че магазините са били пълни при условие, че все още има милиони живи изтоници, които да потвърдят със своя опит каква мизерия е бил целия "златен" период от 44-та до 89-та. Аз нямаше да говоря нещата, които казвам, ако не бях уверен, че са така. На теб ли да се вярва или на снимките от магазините по това време? Дефицитът на всякакви стоки и услуги и то не само специални, а такива и от първа необходимост е характерен за целия период на "бай тошовото" време.
    Манипулация са твоите писания. Ти вярваш на снимки, които може да са фотомонтаж, а аз съм жив свидетел, живял макар и като момче през онова време. Тези снимки ако са достоверни, сигурно са били направени след войната-44. Само тогава е възможно това, което си постнал да е истина, но аз не го вярвам. В периода, който помня през бай-Тошово време продоволствена криза нямаше, и гладни хора ровещи по кофите за боклук също нямаше, а със заплатите си хората правеха спестовни влогове. Аз имах работнически влог по 120 лв. всеки месец, а с остатъка зареждах хладилниците до горе с колбаси, суджуци и луканки, които дори не можехме да изконсумираме, защото си имахме наше производство. На тавана висеха стотици подкови, но купувах и фабрично производство.




    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    На запад е било пълно с техника по магазините и не е трябвало да имаш разрешително за радиоприемник, че да не би случайно да чуеш забранени музикални вражески радиостанции. Тук се е чакало с години за техника и определени честоти са се заглушавали, а ако те хванат да слушаш нещо забранено те е грозял концлангер. Ето и позволителна бележка. Да не кажеш, че си измислям за това какъв строг контрол е имало изобщо върху радио и видеоприемниците:

    Пак лъжеш и се опитваш да продаваш на краставичар краставици. Не е вярно, че се е чакало с години за битова техника. И забравяш, че съм радио любител-конструктор. Радиоприемник "Комсомолец" е производство на завод "Климент Ворошилов" 52-59 година. Помня го като малчуган, вуйчо ми го слушаше и аз ходех при него. След Комсомолеца излязоха и други лампови приемници, "Хр. Ботев, "Орфей" и др. Такова позволително не съм виждал, но за да имаш радио се плаща такса, и на запад е било същото, а имаше и международна конвенция за радиоразпръскването, относно замърсяването на ефира. Едва ли някой по онова време да е нямал радиоприемник, докато не са излезли телевизорите. Аз съмият бях в кръжок по физика и там, след детекторните приемници сглобявахме линейни приемници "Мальш", "Звездочка" "Юност" и др. Полскиат линеен приемник "Яцек" сглобявах за 18 минути на състезанията и винаги бях на първо място още в началния курс. С него слушахме с приятели "Гласът на Америка" от град Кавала, заради агитацията на български и зарибяване с музика. Но "топът на сърбите" беще много повече слушан с Яцека. Още звучи в главата ми! Вече уз радио, добровече и како сте, перед микрофона ми е Никола Караклаич! По магазините имаше Веф 201. Едва ли западняците са имали по онова време толкова икономичен относно захранването приемник. С един комплект батерии изкарваше повече от 6 месеца при средно ниво на звука. Да, заглушаваха радио "Свободна Европа", заради зловредна пропаганда, а изедниците западняци залъгваха младежите с тяхната музика. С приятел също радиолюбител в средния курс модернизирахме вефа. Макар и хетеродинен приемник, лентата му по междинна честота беше широка и заглушителите пречеха, за това добавихме преселектор и качеството се подобри значително. Слушахме Свободна Европа безпроблемно и никой не ни е арестувал за това!



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ти може и да имаш лично производство, но не си зависим изяло от него. Сега можеш да отидеш в кой да е магазин и да си купиш каквото ти трябва. Имаш избор от стоки от цял свят. Не си зависим от сезоните. А хората, които са били без "вила" (колиба на село) е нямало как да си произвеждат и е трябвало да гладуват или да купуват нелегално от тези, които са собствена продукция за студените зимни дни. Див комунизъм. Това е било! Гладуваш си през зимата и няма от къде какво да си купиш, ако изпуснеш опашките за хляб и консерви сутрин. Да не говорим, че хората са можели да вкусят най-елементарни плодове само по нова година. Бананите са били лукс и семействата са се редяли на опашка преструвайки се, че не се познават, за да може да вземат повече.
    Не мога да разбера защо се заяждаш. Казвам ти как беше, живял съм го, а ти не та не! Защо ми е да ходя и да купувам боклуците и фалшивите храни и днес, след като си ги произвеждам висококачесневи и безопасни за здравето ми. Прав си, че сега хората не могат както някога да се хранят здравословно, както някога и са принудени за ядат боклуците месни и западни, и то на много високи цени. Забравяш, че бяхме водеща земеделска страна и освен за вътрешния пазар изнасяхме земеделска продукция на вън. Всякакви плодове и зеленчуци можеха да ядат хората по всяко време, само бананите бяха дефицит, защото са внос. То и сега те са лукс за пенсионери и бедни хора, които са повече от 70% от населението ни. "Демокрацията" съсипа земеделието ни по поръчка на запада, разруши заводите в които работеха хората и с труда си можеха да си купят всичко, нямаше безработни, които "демокрацията" умишлено създаде, заедно с бюрата по труда, за да ползва винаги роби под ръка. Хората обедняха над 10 пъти повече от преди, а парите-средствата след приватицацията се концентрираха в 5-7 % от населението, което окраде страната и завзе властта, слугувайки на световното правителство в Брюксел.




    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Да ама друг път! Той сеознът да не е от 2 дни? Защо като "пуснат" нещо и са ставали километрични опашки?






    Има хора с всякакви психически проблеми. Днешно време няма как някой да умре от глад, освен ако не иска да работи. Ако някой е в толкова лошо здравословно състояние му дават телк и пак може да крета със социалната пенсия. Има и обществени кухни за бедни, църкви, които всекидневно дават храна и прочее.



    Сам го каза, че проверявали периодично обикновени граждани. Какви са тези проверки, а? Знам, че ако си се шляел по улиците по обедно време и не си бил на работа и случайно са те видили милиционерите са ти искали паспорта и са те питали къде работиш или учиш. Ако не си имал уважителна причина за това защо си навън в работно време са те прибирали в милицията и са те спуквали от бой, а при последващо такова провинение са те пращали "на почивка в някой лагер". Думата тунеядец идва от тогава. Обърни внимателно за какво служи следната предупредителна карта! (намерих такава за СССР, не бих се учидил да има такива и на български)






    Стига си говорил глупости! Днешно време има прекрасни месни изделия и не ти трябва да си горд собственик на свиня, за да имаш месо и колбаси!
    Какви километрични опашки бълнуваш? Да не би лично да си ги виждал? То и аз съм виждал "чудовището от Лох Нес..........ама на снимка. И тая жена на снимката с палто от скъпи кожи и ботуши, много бедна ще да е била?!? Прав си, днес има много хора с психически проблеми от преди, заради безпаричие и немотия. И до къде стигнахме с "демокрацията"? Населението болно, с телкове, и кухни или църкви раздаващи храна за бедните. Простотиите ти по-долу не заслужават коментар. Проверявали са ме в автобуса с билетче от 6 ст. когато съм отивал на работа в завода и като им обясних къде и какво работя са ми пожелавали приятна работа. "Прекрасните" месни изделия днес, за които говориш са пълни с хормони и био-стимуланти за бърз ръзтеж и са на супер високи цени. Колбасите са пълни със соя, а луканките са овкусена сланина с малко месо! На фабричните яйца жълтъкът е бял, като сопол. Няма по-хубава и качествена храна от домашното производство.

  3. #1753
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Киселото мляко се е вкисвало поради липса на хладилници, а не защото не са го пълнили с боклуци


    От къде знаеш каква им е била храната на запад след като никого не са пускали там?



    Посочих ти източници, според които се доказва, че луканките и деликатесите изобщо не са се яли, защото са били мега скъпи и са се пазели само за гости. Сега с една средна заплата може да си купиш стотици суджуци и други деликатеси! А протести преди просто не е можело да има, защото който гласно е показвал недоволството си е бил изтриван от лицето на земята! Било е диктатура с концентрационни лагери! Не знам как очакваш, че е можело някой изобщо да гъкне! Било е немислимо! В противен случай са идвали посред нощ и са те отвеждали заедно със семейството ти, за да нахранят прасетата някъде с вас и това е!





    Отново ми говориш за лично производство, а не за това по магазините! И селско щастие, за което не всеки е предназначен в живота! Освен това, ако му казваш благоденствие на това да маршируваш дори под радиоактивен дъжд, за да се симулира всенародната обич към партията докато партийните величия се крият някъде и ядат храна и вода доставена от безопасни места, а от населението ядрената авария се крие със седмици, здраве му кажи!




    Отново за лично производство ми говориш. Явно си живееш през повечето време на село и семпъл човек. Няма какво да ти променям мнението. В хипермаркетите има и страхотна храна! Не е мой проблем, че има продават имитиращи продукти, но на техния етикет си го пише. При всички положения, всичко си има етикети и си е твой проблем, ако се правиш на разочарован от това, което усетиш, че ядеш. Има достатъчно качествена стока. Кеф ти сьомга, кеф ти филе, кеф ти луканка, кеф ти бири, в които не плуват "парцали" (по времето на соца, когато са пускали случайно бира, е трябвало задължително да вдигнеш шишето и да видиш под дъното му гледайки нагоре дали не плуват "парцали" ) и друг алкохол, а не само когато "пуснат". Кеф ти всякакви плодове и прочее... Не знам кого се опитваш да убедиш, че е мизерия по хипермаркетите...




    Съжалявам да го чуя, никой не е застрахован! Обаче в никакъв случай не може да кажеш, че здравеопазването по времето на соца е било "на космическо ниво". Просто не можеш! Сега има всякакви клиники, болници, медицински услуги... А едно време са си имали "правителствена болница" за величията от БКП и болници за всички останали... Къде се е чуло и видяло в нормална държава да имаш такова разпределение между хората?


    В никакъв случай не можеш да кажеш на съвременна България затвор! Но виж, преди 89-та си е било истински такъв! Никъде не може да мърдаш из държавата, дори да се разходиш да видиш малко природа без пътен лист. За пътувания на запад в чужбина и дума не може да става. Кажи сега, като е било толкова хубаво, защо са стреляли по границата и са пускали ток по оградите? За да не се разбяга току-виж някой "без да иска" от социалистическия рай ли?



    Не виждам никоя от "нормалните държави" да се ориентира към "глупавият строй". Ако ти виждаш, дай примери за такава, където в момента тече "великата октомврийска революция номер 2". Виж събитията в Беларус в момента и ми кажи след като са толкова доволни хората на социалистическата диктатура, защото милиони са по площадите, булевардите и улиците?




    Не всички пенсионери са така. А тези, които се оплакват, да им стане ясно, че не може да развяват евразийски знамена и да очакват европейски пенсии!
    Ей, не спираш да лъжеш бе? То тогаз хората са нямали хладибници, радиа, телевизори, коли, били бедни просяци и нямало какво да ядат. Карали само на кисело мляко и го идяждали веднага за да не вксисне при липса на хладилници по онова време?!?!? Имам хладилник "Саратов" и" Мраз 140" наследствени реликви, които още работят. Още ползвам хладилник "Зил". Храната на запад не струвала. В града ни дойдоха роднини на приятел от САЩ през 81 г.! Децата им сами казаха, че нашата храна е много по-хубава, а жената (американка) много хареса нашите "чибапчита" (кебапчета). И стига си лъгал! Какво ще рече средна работна заплата. Някой получава близо милион за месец, друг няколко хиляди, а болшивството са на минимална заплата от 500 лв, чисти за месец, и то от миналата година. Колко стотици суджуци ще си купят тия с 500 лв. чиста получена сума, след като си платят тока, водата, парното, телефоните, лекарствата, не дай-Боже да им се наложи операция в болница! И за каква радиация говореш. Чернобил е почти незабележим в сравнение с радиацията от бомбардировките на САЩ-НАТО в Сърбия с обеднен уран. От тогава до сега зеленчуци и плодове се разболяват и има нискодобивна продукция в сравнение преди бомбардировките, а населението многократно повече се разболява от ракови заболявания. Както винаги говориш невяерни неща на конвейър. Днешното здравеопазване е пародия на такова. Казват, нашите болни били най-здрави! И стига с тая правителствена болница бе, като че ли тя е била единствена в България и хората освен управляващите не са можели да се лекуват. Лечението за всички беше безплатно, а на запад нямаш ли пари умираш. Както стана и при нас по техен образец. Необявеният затвор е много по-страшен от реално съществуващият. Гуантанамо що за затвор е, а? Тогава е имало два лагера и затворите са били два. Разбира се, че ще разстрелват предателите и шпионите по границата, а зловредната пропаганда по радиата е трябвало да се заглушава, за да не стават разни майдани и всевъзможни бунтове-Беларус с промиване на мозъците на населението. САЩ са върховни разбойници и могат да печатат безброй долари без покритие, за да правят майдани, цветни революции, арабски пролети и всички войни по света. За това някога границите са спирали лъжите на запада, които днес тровят населението на планетата. Не ми говори за октомврийската революция, защото тя е дело на евреите, за които хората на планетата са ГОИ! Да, хората гледат с надежда за Евразийския съюз, където разбойничеството на САЩ с доларите спира и санкциите измислени от хегемона спират. Путин си го премести от единия крачол в другия след като му наложили санкции. Започна си търговия с Иран и останалите страни за земеделска продукция. Санкционираните сме ние, защото нашите стоки няма кой днес да купува, а от "южен поток загубихме най-много, защото сме васална държава и всеки ни мачка!

  4. #1754
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Да околните по ум са един боклук и нищо не знаят. Алфа-мъжкарят доминира с интлекта си!

    Аз се отказах, но все пак ми е интересно до кога Трола и Грозния ще имат нервите да се заниват с теб, за да си знаеш сам.
    За околните ти го казваш, не аз. Грозният се обажда като "черна станция" за да налива масло в огъня и да го поддържа. А, колкото до трола, няма проблем. Неговите изказвания са измислици, а доказателствата му са стрелба с халосни патрони-кьор-фишеци! То и той сам не си вярва на казаното от него, ама ей на! Напъва се като костилка, излизаща от анус със запек!

  5. #1755
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Да, заглушаваха радио "Свободна Европа", заради зловредна пропаганда, а изедниците западняци залъгваха младежите с тяхната музика.
    ...Слушахме Свободна Европа безпроблемно и никой не ни е арестувал за това!
    Та последно слушали ли сте Свободна Европа другарю, и ако да - защо?!
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    В града ни дойдоха роднини на приятел от САЩ през 81 г.! Децата им сами казаха, че нашата храна е много по-хубава, а жената (американка) много хареса нашите "чибапчита" (кебапчета). И стига си лъгал!
    Другарю, ако сте общували с представители на Запада по онова време, значи сте били "неблагонадежден" и потенциален "чужд агент" и "враг на народа"!

    Ама няма ли и вие да спрете да лъжете най-накрая?! Това с посещението на "американците" във вашия град е съшито с бели конци!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #1756
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Та последно слушали ли сте Свободна Европа другарю, и ако да - защо?!
    Другарю, ако сте общували с представители на Запада по онова време, значи сте били "неблагонадежден" и потенциален "чужд агент" и "враг на народа"!
    Виж сега Грозен, бих ти показал доказателства със снимков материал, но така ще разкрия самоличността си, а това няма да е здравословно за мен. Радио "Свободна Европа" сме го слушали със съученици в моята квартира, заради музиката, и в последствие сформирахме ВИГ към техникума, а ръководството тогава закупи инструменти. Правехме забави и културни мероприятия, когато биваха организирани. "Аич радио Еуропа либера" - метроном шапте зеч ши опт!!!!! .....от румънски на български означава "тук е радио Свободна Европа" - метроном 78!!! Започваше серия от музика, която ние слушахме и записвахме на ролков магнетофон "Тесла В5". Слушахме го и на български, но в различно време, защото бълваше зловредна пропаганда на много езици. Общувал съм с много представители на запада по онова време, колко пъти да повтарям, че съм радио-любител с клас "А" и имам право да притежавам и работя на радиостанция с ТХ (предавател) с мощност над 250 вт.! Имам имам над 5 000 радиовръзки (QSO) с целия свят потвърдени с QSL картички. Получавах в пощенския BOX на радио-клуба IRC купони, имащи доларова стойност от западните радиолюбители с които си разговаряхме свободно още преди ерата на интернет. И това го знаеха от държавна сигурност. Защо не са ме арестували, че и останалите български радиолюбители най-добри в света по онова време като неблагонадеждни и потенциални чужди агенти-врагове на народа? ???

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ама няма ли и вие да спрете да лъжете най-накрая?! Това с посещението на "американците" във вашия град е съшито с бели конци!
    Едва ли има смисъл да убеждавам някого който е предубеден. На улицата, която живеехме имаше семейство, което имаше двама синове. Имаха една облещена кола Булгар-рено с наклонени навътре гуми, на която си играехме като малки.. Единият отиде в САЩ, за да види как живее врагът. Отишъл до Чехословакия, и от там отишъл в САЩ. Живял в разни кашони, докато научил езика и започнал да работи. Оженил се за американка и създал семейство. През 81 година дойдоха на гости в България и дойдоха и у нас. Посрещнахме ги по български, а той заразказва за живота си със сълзи на очи и съжаляваше че е напуснал България, защото лсно я напуснал, но му е било трудно да се върне, понеже създал семейство. Дали с бели или с черни конци мислиш, че е съшита информацията за мен е без значение. Казвам ти, че съм живял по онова време, а тролът лъже на поразия. Днес народът живее 10 пъти по-зле от преди "демокрацията"! Огромен контраст между бедни и богати, като бедните обедняват все по-вече, а богатите забогатяват все по-вече. За мен е без значение, и преди и сега поддържам средния стандарт за живеене!
    Последно редактирано от herkules : 08-31-2020 на 09:18

  7. #1757
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Манипулация са твоите писания. Ти вярваш на снимки, които може да са фотомонтаж, а аз съм жив свидетел, живял макар и като момче през онова време. Тези снимки ако са достоверни, сигурно са били направени след войната-44.
    Абсолютно безочие е да твърдиш, че има кавато и да било манипулация в снимките! Има МНОГО снимки, които могат да се намерят от тази епоха, при това цветни и на които си личи мизерията. Искаш ли да ти намеря още? Те и онези от по-рано стигат. Някой път ще направя специална галерия с такива, за да може, когато споря с някой соц носталгик като теб да му ги навирам в лицето!



    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Само тогава е възможно това, което си постнал да е истина, но аз не го вярвам. В периода, който помня през бай-Тошово време продоволствена криза нямаше, и гладни хора ровещи по кофите за боклук също нямаше, а със заплатите си хората правеха спестовни влогове. Аз имах работнически влог по 120 лв. всеки месец, а с остатъка зареждах хладилниците до горе с колбаси, суджуци и луканки, които дори не можехме да изконсумираме, защото си имахме наше производство. На тавана висеха стотици подкови, но купувах и фабрично производство.
    Абсолютно невъзможно е да си заделял по 120 лв всеки месец като по-рано си говорихме какви са били заплатите. За да може да е било възможно това, то трябва да си се хранил само лично производство. Не е имало хора ровещи по кофите, защото не е имало какво да се изрови в кофите. Хората като гаврошовци са ползвали всичко, което могат да заделят, за да им потрябва за после. Старите хора могат да потвърдят как фолиото от вносните шоколади са го изглаждали прилежно и са го заделяли в някой шкаф в случай, че "може да потрябва". Както и много други боклуци. Луксозните опаковки от Тоблерон например са се пазили на секциите, за да може, когато дойдат гости да ги видят. Било е символ на лукс да се пазят и празни опаковки и флакони от сапуни и дезодоранти. Дрехите пък са се износвали докато не станат целите в кръпки, а после от парцалите им са се шиели "нови"...

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Всякакви плодове и зеленчуци можеха да ядат хората по всяко време, само бананите бяха дефицит, защото са внос. То и сега те са лукс за пенсионери и бедни хора, които са повече от 70% от населението ни.
    За 70% от населението бананите са били лукс може би през социализма, но не и сега! Ще ме извиняваш, ама бананите сега в магазина са за ~ 2 лв килограма. Преекспонирайки числото бедни, за да пасне картинската според твоите виждания не е аргумент! Сега и в един Лидъл да отидеш да работиш, на каса ще взимаш по 1200 нето. А това е работа за най-ниско квалифицирани кадри. (Необходимо им е само да могат да маркират стоки на касата.). С тези 1200 лв може да си купиш ~ 600 кг банани. Дори и ти каза, че осигуряваш работниците си на горе-долу толкова. Явно за теб е важно да изкарваш цяла България (70% чак) бедна, за да изглеждаш в собствените си очи като някой благороден рицар, който едва ли не осигурява на работниците си много, а всъщност си е поредният хитрец, който не плаща осигуровки (т.е. не ги осигуряваш на тавана от дохода им и даваш част от парите под масата, за да скриваш от данъци, което в никакъв случай не е от полза за работниците ти, защото някой ден ще взимат по-малко обезщетение за безработица или пенсия, а после ти ще обвиняваш демекоратите, че са откраднали парите за пенсиите без обаче да имаш очите да погледнеш себе си и личния ти принос за печалната ситуация на пенсионерите в страната...).

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    "Демокрацията" съсипа земеделието ни по поръчка на запада, разруши заводите в които работеха хората и с труда си можеха да си купят всичко, нямаше безработни, които "демокрацията" умишлено създаде, заедно с бюрата по труда, за да ползва винаги роби под ръка. Хората обедняха над 10 пъти повече от преди, а парите-средствата след приватицацията се концентрираха в 5-7 % от населението, което окраде страната и завзе властта, слугувайки на световното правителство в Брюксел.
    Хайде престани с глупостите! От Брюксел сме видели само пари! Достатъчно е да видиш колко много се усвояват по еврофондове. МИЛИАРДИ! Това, че твоите сметки са прости и не виждаш по-далече от своето село, не значи, че България не се е развила осезаемо в положителна посока за последните 30 години! Приватицацията "затри" много губещи предприятия! Ти освен, че трябва да сметнеш в сметките на едно предприятие колко струват машините му, трябва да сметнеш и производствените разходи, както и задлъжнялостта му. Не отричам, че може би има по-фрапантни случаи, но може би нито едно от онези стари, ръждясали предприятия с огромни производствени халета, в които нищо не се произвеждаше по едно време не ни трябва към днешна дата. В момента има много нови предприятия за производство на продукция, която действително може да се пласира на западния пазар.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Какви километрични опашки бълнуваш? Да не би лично да си ги виждал? То и аз съм виждал "чудовището от Лох Нес..........ама на снимка. И тая жена на снимката с палто от скъпи кожи и ботуши, много бедна ще да е била?!?
    Ето тук минаваш върха на глупостта! Има хиляди снимки с ошаки, хайде, да не са километрични, но ти явно от малко хипербола не разбираш. Но 50 - 100 метрови виещи се опашки пред магазините не са били рядкост, а ежедневие! Пак ли да показвам снимки? А колкото до жената от снимката, която е стиснала няколко хляба наведнъж отиваща си сякаш концентрирана в притеснението си да не я нападнат за ценната стока или пък да не я изпусне, за да твърдиш, че има скъпи ботуши и палто, трябва да си тотално модно и естетически и скопен.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Прав си, днес има много хора с психически проблеми от преди, заради безпаричие и немотия. И до къде стигнахме с "демокрацията"? Населението болно, с телкове, и кухни или църкви раздаващи храна за бедните. Простотиите ти по-долу не заслужават коментар. Проверявали са ме в автобуса с билетче от 6 ст. когато съм отивал на работа в завода и като им обясних къде и какво работя са ми пожелавали приятна работа. "Прекрасните" месни изделия днес, за които говориш са пълни с хормони и био-стимуланти за бърз ръзтеж и са на супер високи цени. Колбасите са пълни със соя, а луканките са овкусена сланина с малко месо! На фабричните яйца жълтъкът е бял, като сопол. Няма по-хубава и качествена храна от домашното производство.
    Ето, отново ми говориш за домашното прозиводство и не може да ти уври в тиквата, че личното производство не е тъждествено равно на пълни магазини и щастлив живот. Не всеки е имал домашно производство, така че много хора, ако не са купували буркани на черно са били на ръба на оцеляването през целия период от 44-та до 89-та година!
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-31-2020 на 11:13

  8. #1758
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Чернобил е почти незабележим в сравнение с радиацията от бомбардировките на САЩ-НАТО в Сърбия с обеднен уран...

    Бла, бла, бла... От Чернобил доказано пострада цяла Европа! А съветските ръководители гузно криеха!




    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Днешното здравеопазване е пародия на такова. Казват, нашите болни били най-здрави!
    Всъщност това е популярно социалистическо мото окичвано на табели из всички болници едно време:



    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Да, хората гледат с надежда за Евразийския съюз, където разбойничеството на САЩ с доларите спира и санкциите измислени от хегемона спират. Путин си го премести от единия крачол в другия след като му наложили санкции. Започна си търговия с Иран и останалите страни за земеделска продукция. Санкционираните сме ние, защото нашите стоки няма кой днес да купува, а от "южен поток загубихме най-много, защото сме васална държава и всеки ни мачка!
    Хахахахах! Курсът на руската рубла след 2014 година падна двойно = всички руснаци, които имаха спестявания в рубли загубиха 50% от спестяванията си реално! Икономиката им се срина след санкциите от запад заради нахлуването им в Крим, но ти май новини изобщо не четеш! И търговията на целия Евразийски съюз https://www.statista.com/statistics/...-trade-volume/ за 2018 реализира 866 милиарда долара търговски обмен между страните в него. За справка, пазарът на ЕС възлиза на 15 трилиона за 2017 https://europa.eu/european-union/abo...res/economy_en! Близо 16 - 17 пъти повече реализиран стокообмен спрямо този на Евразийския съюз! Но какво да обяснявам на икономически неграмотен човек?

  9. #1759
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Радио "Свободна Европа" сме го слушали със съученици в моята квартира, заради музиката,...защото бълваше зловредна пропаганда на много езици.
    Защо такъв правоверен комунист като вас другарю е изпитвал нужда да "слуша западна музика и зловредна пропаганда"?!
    Не сте ли намирали необходимата духовна храна в социалистическото изкуство, та сте стигнали до там да търсите такава отвън?!

    Вие другарю сте лицемер и сам си противоречите! Как да ви вярваме (дори и да искахме)?!
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...западните радиолюбители с които си разговаряхме свободно още преди ерата на интернет. И това го знаеха от държавна сигурност. Защо не са ме арестували...
    Не знам дали сте наясно, но по тогавашните закони сте извършвали престъпление граничещо с държавна измяна, а това че не са ви арестували е ясен знак че сте се ползвали от специално отношение от страна на ДС! Може би дори сте били един от тях!
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Посрещнахме ги по български, а той заразказва за живота си със сълзи на очи и съжаляваше че е напуснал България, защото лсно я напуснал, но му е било трудно да се върне, понеже създал семейство.
    Защо другарю милиони хора са мигрирали от "социалистическия рай" в "прогнилия Запад" и са създали семейства там, а не обратното?!
    Бихте ли ми обяснили тази загадка?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #1760
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Абсолютно безочие е да твърдиш, че има кавато и да било манипулация в снимките! Има МНОГО снимки, които могат да се намерят от тази епоха, при това цветни и на които си личи мизерията. Искаш ли да ти намеря още? Те и онези от по-рано стигат. Някой път ще направя специална галерия с такива, за да може, когато споря с някой соц носталгик като теб да му ги навирам в лицето!

    Разбира се, че са манипулация. Аз съм живял през този период и такива опашки не помня. По време на кооп-витрините в пограничните райони идваха румънци да пазаруват от нашите магазини. Сега можеш да си изфабрикуваш милион снимки и да говориш глупости, без да си бил свидетел на това.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Абсолютно невъзможно е да си заделял по 120 лв всеки месец като по-рано си говорихме какви са били заплатите. За да може да е било възможно това, то трябва да си се хранил само лично производство. Не е имало хора ровещи по кофите, защото не е имало какво да се изрови в кофите. Хората като гаврошовци са ползвали всичко, което могат да заделят, за да им потрябва за после. Старите хора могат да потвърдят как фолиото от вносните шоколади са го изглаждали прилежно и са го заделяли в някой шкаф в случай, че "може да потрябва". Както и много други боклуци. Луксозните опаковки от Тоблерон например са се пазили на секциите, за да може, когато дойдат гости да ги видят. Било е символ на лукс да се пазят и празни опаковки и флакони от сапуни и дезодоранти. Дрехите пък са се износвали докато не станат целите в кръпки, а после от парцалите им са се шиели "нови"...

    Според теб е невъзможно да вали дъжд и да грее слънце. Освен работническия влог от 120 лв. на месец имах и друга спестовна книжка с 2 000 лв. Вземахме лично ползване (царевица) от ТКЗС-то по 6-8 декара на година, която обработвахме и я продавахме, като с парите си купувахме необходимо за дома (мебели, хладилник, телевизор София 59) и отделно спестяваха нашите. След като се уволних си купих Москвич 412, продадох го и си купих жигули, за 3 000 лв. на старо, от което бях най-доволен. Помня баба си, дядо си, майка си и баща си. Гези глупости с шоколада и станиола от теб ги чувам. По празниците масата беше отрупана с лакомства и висококачествена храна. Никой не е гладувал, защото не съм видял такова нещо. И простотията ти със скъсаните дрехи е недомислена. В заводите в селското стопанство, в текстилната промишленост раздаваха работни облекла. За празничните дни всеки си носеше каквото му харесва. Парцалената мода с Хипи-манията при нас не се случи.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    За 70% от населението бананите са били лукс може би през социализма, но не и сега! Ще ме извиняваш, ама бананите сега в магазина са за ~ 2 лв килограма. Преекспонирайки числото бедни, за да пасне картинската според твоите виждания не е аргумент! Сега и в един Лидъл да отидеш да работиш, на каса ще взимаш по 1200 нето. А това е работа за най-ниско квалифицирани кадри. (Необходимо им е само да могат да маркират стоки на касата.). С тези 1200 лв може да си купиш ~ 600 кг банани. Дори и ти каза, че осигуряваш работниците си на горе-долу толкова. Явно за теб е важно да изкарваш цяла България (70% чак) бедна, за да изглеждаш в собствените си очи като някой благороден рицар, който едва ли не осигурява на работниците си много, а всъщност си е поредният хитрец, който не плаща осигуровки (т.е. не ги осигуряваш на тавана от дохода им и даваш част от парите под масата, за да скриваш от данъци, което в никакъв случай не е от полза за работниците ти, защото някой ден ще взимат по-малко обезщетение за безработица или пенсия, а после ти ще обвиняваш демекоратите, че са откраднали парите за пенсиите без обаче да имаш очите да погледнеш себе си и личния ти принос за печалната ситуация на пенсионерите в страната...)

    Пак лъжеш, но нищо, приказвай си. Бананите в Кауфланд са на промоция и са 2,29 лв.! В кварталните магазини са по над 3,00 лв. Не знам дали касиерките в Лидъл вземат по 1,200 лв.? А и колко жени работят като касиерки в Лидъл в България. Да, осигурявам работниците на 1200 лв., както и себе си. Но това решение го вземахме всички заедно. Средно изкарваме около 3 000-3,500 лв. на месец за всеки, а когато сме зад граница е в евро! Някой ден такова обезщетение или пенсии ще вземат, защото така са решили, ако изобщо се стигне до пенсии.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Хайде престани с глупостите! От Брюксел сме видели само пари! Достатъчно е да видиш колко много се усвояват по еврофондове. МИЛИАРДИ! Това, че твоите сметки са прости и не виждаш по-далече от своето село, не значи, че България не се е развила осезаемо в положителна посока за последните 30 години! Приватицацията "затри" много губещи предприятия! Ти освен, че трябва да сметнеш в сметките на едно предприятие колко струват машините му, трябва да сметнеш и производствените разходи, както и задлъжнялостта му. Не отричам, че може би има по-фрапантни случаи, но може би нито едно от онези стари, ръждясали предприятия с огромни производствени халета, в които нищо не се произвеждаше по едно време не ни трябва към днешна дата. В момента има много нови предприятия за производство на продукция, която действително може да се пласира на западния пазар.
    О, то от Брюксел сме видели пари само по медиите. Само че, кой ги прибира? Тези дето ни управляват си ги прибират. Ако се пресметнат загубите от глоби и санкции за измислени от Брюксел нарушения и вноските, които плащаме заради членството ни, може да излезем под нулата с парите от Брюксел. Да не говорим за суверинитета, който отдавна сме загубили. А тъпите ти сметки с приватизацията ги правят тарикатите, дето окрадоха България. След приватизацията приватизаторите забогатяха и станаха милионери, а народът обедня, защото откраднаха труда му, и съсипаха всичко създадено преди "демокрацията"!


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ето тук минаваш върха на глупостта! Има хиляди снимки с ошаки, хайде, да не са километрични, но ти явно от малко хипербола не разбираш. Но 50 - 100 метрови виещи се опашки пред магазините не са били рядкост, а ежедневие! Пак ли да показвам снимки? А колкото до жената от снимката, която е стиснала няколко хляба наведнъж отиваща си сякаш концентрирана в притеснението си да не я нападнат за ценната стока или пък да не я изпусне, за да твърдиш, че има скъпи ботуши и палто, трябва да си тотално модно и естетически и скопен.


    Върхът на глупостта е твоето изказване. Не си ги видял, но показваш снимки, които не си правил лично. А, тая със скъпото палто и ботуши ще трябва да е някоя братовчедка на Людмила Живкова, и е съблюдавала модата, а останалите наредени на опашката, които я проследяват с поглед са тотално модно и естетически скопени???


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ето, отново ми говориш за домашното прозиводство и не може да ти уври в тиквата, че личното производство не е тъждествено равно на пълни магазини и щастлив живот. Не всеки е имал домашно производство, така че много хора, ако не са купували буркани на черно са били на ръба на оцеляването през целия период от 44-та до 89-та година!
    Ти чуваш ли се какви ги дрънкаш? Купували се били буркани на черно, за да оцелее народът. Е, те това ти е най-голямата лъжа-простотия. Ти да не би да си продавал или купувал буркани на черно, или пак ще измислиш някоя снимка? Имахме развито селско стопанство, което Брюксел успя да унищожи. Я пак си помисли, преди "демокрацията"-урбанизацията, колко процента от народа е живеел в провинцията и се е самозадоволявал с лично производство? Гражданите и те са чакали провизии от село, заради това, че са без пари и са по-качествени. На ръба на оцеляването народът е нарастнал до 9 милиона, а днес щото е най-задоволен българският етнос е под 4 милиона!

  11. #1761
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Бла, бла, бла... От Чернобил доказано пострада цяла Европа! А съветските ръководители гузно криеха!






    Всъщност това е популярно социалистическо мото окичвано на табели из всички болници едно време:





    Хахахахах! Курсът на руската рубла след 2014 година падна двойно = всички руснаци, които имаха спестявания в рубли загубиха 50% от спестяванията си реално! Икономиката им се срина след санкциите от запад заради нахлуването им в Крим, но ти май новини изобщо не четеш! И търговията на целия Евразийски съюз https://www.statista.com/statistics/...-trade-volume/ за 2018 реализира 866 милиарда долара търговски обмен между страните в него. За справка, пазарът на ЕС възлиза на 15 трилиона за 2017 https://europa.eu/european-union/abo...res/economy_en! Близо 16 - 17 пъти повече реализиран стокообмен спрямо този на Евразийския съюз! Но какво да обяснявам на икономически неграмотен човек?
    Да споря с теб е безсмислено! Промили са мозъка ти и си повтаряш все същото. Чернобил е съботаж на запада. Мръсниците лесно не се отказват. Лъжат, мажат и умират от злоба, заради могъществото на Русия днес. Бомбардираха Сърбия докато руснаците не тръшнаха "невидимият" им стелт, защото излъгаха, че са с добри намерения и белазаният започна перестройката. Пияницата предаде Русия в ръцете на мръсници, искащи да минат за благородници. Само че Путин възроди Русия и разбойниците знаят с каква мощ тя вече разполага. Жалките им опити с разни майдани и просташки намерения да скарат братски народи няма да успеят. Крим отново стана руски, ще го последват и други. Руската рубла скоро може да стане обменна валута. Нека добре да си помислят, дали и Аляска няма да загубят, защото нищо не са платили още за нея!А ти, понеже си много "грамотен", вземи да прочетеш това!

    https://big5.bg/analiz/item/9179-53-...a-zaplata.html

    Много богати са станали хората в България щъ знайш!

  12. #1762
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Защо такъв правоверен комунист като вас другарю е изпитвал нужда да "слуша западна музика и зловредна пропаганда"?!
    Не сте ли намирали необходимата духовна храна в социалистическото изкуство, та сте стигнали до там да търсите такава отвън?!
    Ти пък от къде се пръкна бе? Я се виж колко си грозен, че и грозни приказки приказваш "Другарю"???!. Аз харесвам еднакво всякаква музика, и също така съм и музикант първа категория китара. Свирили сме с групата по морето всякаква музика, ама ти от къде да знаеш? Отвън имаше и сръбска музика в репертоара ни. Към ОД -музика имахме ангажимент и ни осигуряваха работа. Музиката си е музика и не признава граници!

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Вие другарю сте лицемер и сам си противоречите! Как да ви вярваме (дори и да искахме)?!
    Не знам дали сте наясно, но по тогавашните закони сте извършвали престъпление граничещо с държавна измяна, а това че не са ви арестували е ясен знак че сте се ползвали от специално отношение от страна на ДС! Може би дори сте били един от тях!!
    Е, сега вече господин-другарю се наака, а невежеството ти е върховно. Не е нужно ти да ми вярвате, защото не си дорасъл, а интелектът ти е под всяка критика. За кое си противореча? За това, че съм учасктвал в междинародни състезания по радиото на телеграфия ли. Ще излезе че хилядите радиолюбители са се ползвали със специално отношение на ДС и са им сътрудничили, като са извличали информация от западните радиолюбители в услуга на комунистите. При LZ-DX контестът западът извън европейския континент се надпреварваше да се свързва с нас по радиото и е трябвало според теб бългаските състезания с международет характер да се обявяват за престъпление в държавна измяна!


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Защо другарю милиони хора са мигрирали от "социалистическия рай" в "прогнилия Запад" и са създали семейства там, а не обратното?!
    Бихте ли ми обяснили тази загадка?!
    Не е никаква загадка а измама на запада, който най-лицемерно лъжеше и продължава да лъже, за капиталистическия "рай", както собствените си общества, така и всички по света. Е, видя се, че на запад се мре повече, след като и при нас наложиха западната "демокрация"! Нещо не му върви вече с лъжите на запада. Мъдестият му показа среден пръст и не се уплаши нито от санкции нито от военна интервенция. Арестува всички изменници, и протежето Гуайдо Мууууайдо се навря в миша дупка, а Англичаните се опитаха да откраднат златото на Венецуела!

  13. #1763
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Аз харесвам еднакво всякаква музика, ... Музиката си е музика и не признава граници!
    Значи и вие сте се поддали на упадъчното влияние на западната музика!
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    За кое си противореча?
    Вече посочих достатъчно ясно противоречията в думите ви другарю!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Не е никаква загадка а измама на запада, който най-лицемерно лъжеше и продължава да лъже, за капиталистическия "рай", както собствените си общества, така и всички по света.
    За това ли след като отидат на Запад, хората "дърпат" после жените и децата си, а понякога и възрастните си родители ?!

    Смешен сте другарю и най-вероятно не сте посещавали нито една чужда страна - нито западна, нито източна!
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Мъдестият му показа среден пръст и не се уплаши нито от санкции нито от военна интервенция. Арестува всички изменници, и протежето Гуайдо Мууууайдо се навря в миша дупка, а Англичаните се опитаха да откраднат златото на Венецуела!
    Благодаря за хубавия пример който давате другарю!
    Благодарение на "мъдрото" управление на другаря Мадуро, сега гражданите на Венецуела не могат да си купят и 100 грама месо на месец!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  14. #1764
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Значи и вие сте се поддали на упадъчното влияние на западната музика!
    Вече посочих достатъчно ясно противоречията в думите ви другарю!
    На нищо не съм се поддал. Влиянието на музиката не е упадъчно, а стимулира човешкия организъм здравословно. Дали е от запад или от изток музиката е еднакво полезна и влияе на хората положително. И няма никакво противоречие в думите ми, а те представят реално случилото се преди време, като свидетел-очевидец на бандитския подход от зловещия запад, целящ с всякакви средства да заграби целия свят и да направи хората роби! Западът е виновен за всички войни и кръвопролития по света!

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    За това ли след като отидат на Запад, хората "дърпат" после жените и децата си, а понякога и възрастните си родители ?!
    Отново грозна лъжа, казана от грозен потребител. Когато хората измамени от западния живот, представен като рай отидат и видят истината искат да се върнат обратно, но западните главорези не им разрешават и ги принуждават да "дърпат" после жени , деца и дори възрастни родители, като изнудват подлъгалите се нещастни хорица и ги правят изцяло зависими на зловеща и смъртоносна идеология с човеконенавистна практика, сееща смърт и разруха!

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Смешен сте другарю и най-вероятно не сте посещавали нито една чужда страна - нито западна, нито източна!
    Благодаря за хубавия пример който давате другарю!
    Ти си смешен и то много, че и си много грозен, и се мъчиш да изкараш черното бяло, но хората не са слепи. От 90-та до преди нашествието на "клетите " брадати бежанци, поканени от рядко възрастнвата канцлерка, с малко мозъчни гънки кръстосвах запада на длъж и шир. Освен неграмотни граждани, неумеещи да се справят самостоятелно с трудностите и чакащи на готово някой да им свърши работата друго не видях. Французин в Брюксел, станал на 58 години, а не знае от кое кранче се пуска топлата или студената вода. При нас и децата в детската градина знаят кой цвят е топъл и кой студен. Германец в Хамбург, уж техническа нация, а не може да си смени акумулатора на колата, и чака сервизен работник да дойде и да го направи. При нас всеки шофьор (освен ако не е женски шофьор) сам прави профилактика на автомобила си и го поддържа в изправно състояние.
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Благодарение на "мъдрото" управление на другаря Мадуро, сега гражданите на Венецуела не могат да си купят и 100 грама месо на месец!
    Разбира се, че Мъдестият правилно взе решение и не се преклони пред западните изверги, които го заплашиха с военна интервенция, като помоли Русия, защитник на всички угнетени потискани от запада народи за помощ. Още щом стъпиха на венецуелска земя 100 руски военни с военно оборудване и на зарадните главорези им застина ехидната усмивка и си подвиха опашката, защото знаят че ще ядат бръмбалото, а Путин не си поплюва. Така Мъдестият се оказа с два чифта, а народът го подкрепи изцяло. Гуайдо муайдо и всякакви протежета на запада са арестувани и не успяха да създадат терен за кръвопролития, както западните разбойници направиха в Украйна. А, ти не ги мисли гражданите на Венецуела. Не си ходил там, за да знаеш по колко месо на ден или за месец ядат. Хранят се нормално и са доволни от управлението на Мъдестия, за това и го подкрепят. А, у дома, когато нямаме боб, семейството ядем месо!

  15. #1765
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    https://www.pan.bg/view_article-58-5...-v-siriya.html

    Скоро американците ще усетят на къде духа вятърът и ще разберат кон боб яде ли?!

  16. #1766
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Разбира се, че са манипулация. Аз съм живял през този период и такива опашки не помня.По време на кооп-витрините в пограничните райони идваха румънци да пазаруват от нашите магазини. Сега можеш да си изфабрикуваш милион снимки и да говориш глупости, без да си бил свидетел на това.
    Другарю, цялата социалистическа епоха е белязана от виещи се опашки, когато "пуснат" нещо и всякакъв вид дефицити! Това и да не говорим и за "режимите". Режим на тока, режим на водата... Как сме били супер-икономика обаче ток и вода редовно не е имало. Къде е нормално да има "режими" и при това на тока, когато уж сме били топ електропроизводител? Защо хората са засядали в асансьорните шахти докато изчакат тока? Защо свещите са били дефицитна стока? И за да говориш обратното на пук на това, че все още има милиони живи свидетели съвременници на онзи човеконенавистен режим и мракобесно време, които да потвърдят каква мизерия е било, както и да поставяш под въпрос обективността на множеството снимков материал от цялата епоха сякаш едва ли не някой го е нарисувал, а не снимал, манипулаторът в случая очевидно си ти!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Според теб е невъзможно да вали дъжд и да грее слънце. Освен работническия влог от 120 лв. на месец имах и друга спестовна книжка с 2 000 лв. Вземахме лично ползване (царевица) от ТКЗС-то по 6-8 декара на година, която обработвахме и я продавахме, като с парите си купувахме необходимо за дома (мебели, хладилник, телевизор София 59) и отделно спестяваха нашите. След като се уволних си купих Москвич 412, продадох го и си купих жигули, за 3 000 лв. на старо, от което бях най-доволен.
    Другарю, излиза, че на 20 годишна възраст сте бил някакъв голям директор, за да песитите по толкова, ако заплатите са били както сам казвате от 150 - 190 лв:

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Заплатите бяха средно изравнени и всеки работещ в завод или в леката промишленост получаваше около 150 до 190 лв. на месец
    За да ти остават по 120 лв за влог, излиза, че си живял с по 30 лв на месец! Това е не само смехотворно! Това е абсурдно! И също така е излишно да се обяснява, че не всеки гражданин си е имал колиба на село, където да си гледа колци с домати и прасета. Както казах, болшинството нормални хора в градовете, които нямат родители или баби и дядовци на село, не могат да разчитат, че буркани собствено производство ще ги спасяват от глада през зимата.

    Ако глупостите, които пишеше бяха действително така, нямаше милиони да излязат по площадите! Но естествено ти като активен другар ще кажеш, че всички били изманипулирни и имали нереалистичната прищявка, че само да падне строят и ще живеят като още по-големи буржоа! Викаш, че е нямало режим на тока, на водата...


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    В заводите в селското стопанство, в текстилната промишленост раздаваха работни облекла.
    Wow! Браво на строя! Браво на режима! Браво на великите съветски вождове и на партията, че са се погрижили работниците да работят с работни облекла! Освен това, хубавото работно облекло може да се ползва и за вкъщи и за навън! Едно време направо е нямало нужда да се обличаш! Сега цялата държава е в плачевно състояние! Пълно е с магазини, в които да се загубиш и да не знаеш какво да си вземеш да облечеш! А едно време е било ясно! Синият работен гащеризон, символ на партийната грижа за работника, може да си го носиш цели 15 или 20 години, а защо не и за цял живот?


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Пак лъжеш, но нищо, приказвай си. Бананите в Кауфланд са на промоция и са 2,29 лв.! В кварталните магазини са по над 3,00 лв. Не знам дали касиерките в Лидъл вземат по 1,200 лв.? А и колко жени работят като касиерки в Лидъл в България.
    За нищо не лъжа! С очите си съм виждал във всеки по-голям магазин, че бананите са около 2 лв. И 3 да са, пак не е скъпо. И то при минимални заплати от по 1200 лв. Щом в Лидъл взимат по толкова на каса, хайде да не говорим глупости колко е зле положението, става ли? Аз отдавна не познавам някой млад, който едвам да крета и да свързва двата края. Все има за цигарки, за алкохол, но разбира се има и такива, на които не им изнася, че не са буржоа (може би не заслужават) и слушат глупостите на такива като теб (като Киро Брейка) и се прехласват как едно време даже е нямало нужда да си мърдат задника за тези екстри, защото всеки е бил закрепостен на работното си място до пенсия и независимо колко мързелив и некадърен да е, "човеколюбивият" строй и партия са щели наготово да му поднасят тези благинки, да го бутат напред и даже от време на време да ходи на "лускозни" почивки на ведомствените станции с пожълтели от-до стаи "почти за без пари", за което му се е наложило само малко да поближе задните части на "партийния" в предприятието, в което работи...


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Да, осигурявам работниците на 1200 лв., както и себе си. Но това решение го вземахме всички заедно. Средно изкарваме около 3 000-3,500 лв. на месец за всеки, а когато сме зад граница е в евро! Някой ден такова обезщетение или пенсии ще вземат, защото така са решили, ако изобщо се стигне до пенсии.
    Ако изкарвате по толкова на месец, т.е. над 2 официални заплати от горе, а се осигурявате на почти минимума, значи сте просто хитреци, които прецакват държавата. Типично. Ама после Ганьо ще реве, че като му дойде времето, за пенсии "държавата няма"! А че моралният му компас му сочи, ако може всичко да става "под масата", все да е тарикат и да заобикаля правилата, за това няма проблем! После обаче затова, че държавата не е достатъчно социална, той обвинява демократите...


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    О, то от Брюксел сме видели пари само по медиите. Само че, кой ги прибира? Тези дето ни управляват си ги прибират. Ако се пресметнат загубите от глоби и санкции за измислени от Брюксел нарушения и вноските, които плащаме заради членството ни, може да излезем под нулата с парите от Брюксел. Да не говорим за суверинитета, който отдавна сме загубили. А тъпите ти сметки с приватизацията ги правят тарикатите, дето окрадоха България. След приватизацията приватизаторите забогатяха и станаха милионери, а народът обедня, защото откраднаха труда му, и съсипаха всичко създадено преди "демокрацията"!
    Другарю, от Брюксел сме видяли само пари! Това, че сметкаджии на дребно като теб въобще не отчитат колко много инфраструктура се е построила и подобрила с безвъзмездна европейска помощ и че миниатюрният им светоглед излизащ едва едва извън мегдана на селата им свързва ЕС само с джендъри, си е лично ваш проблем. Много млади хора се възползват от възможностите за свободно пътуване, образование, кариери и прочее. Още чакам да ми обясниш за величеството и могъществото на Евразийския съюз след като коментирах тук трилионите (и то не само няколко) разлика между него и ЕС в полза на ЕС. "Когато фактите говорят и боговете трябва да мълчат"
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Курсът на руската рубла след 2014 година падна двойно = всички руснаци, които имаха спестявания в рубли загубиха 50% от спестяванията си реално! Икономиката им се срина след санкциите от запад заради нахлуването им в Крим, но ти май новини изобщо не четеш! И търговията на целия Евразийски съюз https://www.statista.com/statistics/...-trade-volume/ за 2018 реализира 866 милиарда долара търговски обмен между страните в него. За справка, пазарът на ЕС възлиза на 15 трилиона за 2017 https://europa.eu/european-union/abo...res/economy_en! Близо 16 - 17 пъти повече реализиран стокообмен спрямо този на Евразийския съюз! Но какво да обяснявам на икономически неграмотен човек?
    Както виждаш, аз говоря само с факти. Очаквам качествен разбор на това, което съм ти представил, а не просто демагогия основаваща се само на "по лични предпочитания и вкус" както ти толкова изкусно правиш (владееш качеството да си затвориш очите и ушите и да повтаряш като папагал само колко велико е всичко на изток. Или си поредния платен трол, на когото плащат?

  17. #1767
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    А, тая със скъпото палто и ботуши ще трябва да е някоя братовчедка на Людмила Живкова, и е съблюдавала модата, а останалите наредени на опашката, които я проследяват с поглед са тотално модно и естетически скопени???
    Продължаваш да ми опяваш как всички тези очевидно измъчени хорица чакащи с часове своя ред на опашките са буржоа, а дамата едва ли не е с ултра скъпо палто и ботуши (не знам как реши, но явно отчаяно се хващаш за каквото можеш, даже и да е тотална глупост) и вместо да е на ексурзия в някой хотел с руум сървиз, тя е станала в ранни зори, за да предреди останалите на опашката за хляб... Ти осъзнаваш ли колко е смешно, когато говориш очевидни глупости. Как може да си помислиш, че някой на високо социално положение ще се реди на такива опашки и то за хляб. Очевидно това в теб говори или за повреден начин на мислене (което е по-добрият случай), или за това, че ти плащат, за да пишеш откровените нелепости като дори това. И какъвто и да е случаят, днес никъде няма да видиш опашки само за една конкретна стока, която са "пуснали" и тя да свърши да я няма...


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Ти чуваш ли се какви ги дрънкаш? Купували се били буркани на черно, за да оцелее народът. Е, те това ти е най-голямата лъжа-простотия. Ти да не би да си продавал или купувал буркани на черно, или пак ще измислиш някоя снимка? Имахме развито селско стопанство, което Брюксел успя да унищожи. Я пак си помисли, преди "демокрацията"-урбанизацията, колко процента от народа е живеел в провинцията и се е самозадоволявал с лично производство? Гражданите и те са чакали провизии от село, заради това, че са без пари и са по-качествени. На ръба на оцеляването народът е нарастнал до 9 милиона, а днес щото е най-задоволен българският етнос е под 4 милиона!
    Нормало е като отворят широко вратите на един затвор и хората да се разбягат от него! И не демокрацията е виновна за убийството на българското село, а комунизма, който закрепости насилствено хората по градовете, за да работят в съветските грандомански предприятия, които се закриха след като им се наложи да се състезават в условията на реална пазарна икономика и се видя колко безмислени са били. Хората обаче загубиха земите си и останаха да живеят в грозните комунистически мастодонтски по мащаби панели, които са не само с множество строителни дефекти и проблеми, но и създаващи доказано вреден за човешката психика модел на съществуване на хората, защото наблъсквайки в толкова безлична бетонено-панелна обстановка като в софийския зоопарк създават условия за просперитет на престъпността.


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Да споря с теб е безсмислено! Промили са мозъка ти и си повтаряш все същото. Чернобил е съботаж на запада. Мръсниците лесно не се отказват. Лъжат, мажат и умират от злоба, заради могъществото на Русия днес. Бомбардираха Сърбия докато руснаците не тръшнаха "невидимият" им стелт, защото излъгаха, че са с добри намерения и белазаният започна перестройката.
    Какво могъщество? Русия днес има една върхушка от олигарси и политици, които Кремъл обслужва, а те гледат със самочувствието на някаква аристокрация към обикновените хора все едно, че те са им крепостници и имат божественото право да ги управляват, ако искат дори и с презрение. Може да видиш какви са заплатите и пенсиите в Русия и да замълчиш! Има достатъчно официални данни.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Пияницата предаде Русия в ръцете на мръсници, искащи да минат за благородници. Само че Путин възроди Русия и разбойниците знаят с каква мощ тя вече разполага.
    По-назад обясних как Путин взе властта точно от него, за да продължи същата линия на управление. Да твърдиш, че са от различно котило е просто нелепо при условие, че в момента олигархията и мутро-престъпността в Русия са с космически размери. Какво направи Путин освен да си осигури пожизнена власт и това, че нахлу в Крим и го анексира като това му костваше падането на рублата с 50% и девалвацията на спестяванията на милиони от и без това не особено богатия руски народ? А ти имаш наглостта да говориш как рублата щяла да стане световна валута (цитата долу). Как ли пък не?...


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Жалките им опити с разни майдани и просташки намерения да скарат братски народи няма да успеят. Крим отново стана руски, ще го последват и други. Руската рубла скоро може да стане обменна валута. Нека добре да си помислят, дали и Аляска няма да загубят, защото нищо не са платили още за нея!
    Но Аляска, другарю, не е Крим! Ако й посегнат, това би означавало до изгреят няколко слънца над любимия ти Кремъл и да се приключи с човешката цивилизация изобщо. Никой, който е с всичкия си не би посегнал на САЩ (и в това число на Китай, Русия или някоя друга ядрена сила). Големите сили работят заедно и нямат никаква изгода от това да се изправят в директен военен конфликт едни срещу други и взаимно да се изпарят. А и всяко диктаторче или императорче е наясно, че това би означавало край на неговите забавления и тези на "царското му семейство".


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    А ти, понеже си много "грамотен", вземи да прочетеш това!

    https://big5.bg/analiz/item/9179-53-...a-zaplata.html

    Много богати са станали хората в България щъ знайш!
    Работят за 500 лв колкото твоите работници работят за 1200 лв!
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-01-2020 на 15:43

  18. #1768
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    На нищо не съм се поддал. Влиянието на музиката не е упадъчно, а стимулира човешкия организъм здравословно. Дали е от запад или от изток музиката е еднакво полезна и влияе на хората положително. И няма никакво противоречие в думите ми, а те представят реално случилото се преди време, като свидетел-очевидец на бандитския подход от зловещия запад, целящ с всякакви средства да заграби целия свят и да направи хората роби! Западът е виновен за всички войни и кръвопролития по света!
    Другарю - това е за вас:

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Другарю, цялата социалистическа епоха е белязана от виещи се опашки, когато "пуснат" нещо и всякакъв вид дефицити!
    Ето още един пример за социалистическия другар!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  19. #1769
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Другарят Херкулес по някакъв странен начин ми напомня на другаря Исаев!
    Приликите са поразителни! Гледай сега:
    Другарят Исаев казва, че аварията в Чернобил е дело на капиталистите...

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аварията в Чернобил е диверсия, казвал съм го и преди.
    И другарят Херкулес е на същото мнение:

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...Чернобил е съботаж на запада.
    Другарят Исаев обича да се занимава с ремонти на стари колони, радиопредаватели и антени:

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy
    ...в свободното си време конструирам дискотечни усилватели
    ... също като другарят Херкулес:

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Аз съм радиолюбител-конструктор-оператор, от най-висш клас "А"!

    ... Както обича да слуша и радио "Свободна Европа" досущ като Херкулес:

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    През 1996-97-та година си спомням, че дядо ми имаше радио ВЕФ 206, то хващаше на всички обхвати на къси вълни, 11, 13, 16, 19 метра, там съм слушал понякога Гласът на Америка, Свободна Европа, BBC, радио Свобода, там ми промиваха мозъка със сладки приказки, но аз бях убеден, че това са лъжи. Даже съм си правил антена от меден проводник 20-30 метра, защото ми беше интересно да слушам и водещите бяха с едни педалски, лустросани гласове, сякаш се опитват да те убедят на всяка цена, все едно живота им зависи от това. А може и да е зависел...
    Може би Исаев и Херкулес са колеги. Освен, че опорките им са еднакви, имат еднакъв стил на изразяване по множество теми. Ето например:

    ...И двамата говорят много за банани (Естествено, няма как и без тази опорка. "Врагът" трябва да бъде осмян с нещо глупаво, за да се принизи борбата му с нещо далеч извън основната проблематика ):

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Никой нормален човек не е умрял от липсата на банани, мандарини или маслини, както и зехтин, индийско орехче или други простотиии.
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Всякакви плодове и зеленчуци можеха да ядат хората по всяко време, само бананите бяха дефицит, защото са внос. То и сега те са лукс за пенсионери и бедни хора, които са повече от 70% от населението ни.
    Но най-много ми харесва общата им омраза към всичко западно. Английският език е "Сектанският език":

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    "Сектанският език" не ми е по вкуса, но го разбирам що годе добре, за да знам какво говори и мисли врагът. Някога в средния курс изучавахме по избор западен език (френски или немски), руският беше задължителен. "Сектанският език" прилича на кучешки лай, но архитектите на НСР успяха да го наложат, като международен. Аз съм радиолюбител-конструктор-оператор, от най-висш клас "А"! Още преди ерата на компютрите радиолюбителите в БГ разговаряхме с цял свят без проблемно, с радио-любителски кодове и съкращения взаимсвани от "есперанто" на телеграфия, а при обмен на SSB (еднолентова модулация) говорехме на измъчен "сектантски", лапнали бонбона лукче, за да заглушаваме тонове с произнасяне на звук "R"! Този лигав език няма да остане като официален за света. Много страни предпочитат вече руския език, особено славянските народи, нищо че дългата ръка на САЩ бърка там, където не трябва да го прави, като налага феминизма, и за това скоро ще бъде отсечена!
    А пък световно известните западни вериги са пълни със "зловещите Е-та" и явно са в конспирация да друсат нищо неподозиращите гладни хора с "леки наркотици".

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    (със съкращения
    Дай ми причина да се аргументирам пред човек, който нарича това, което се предлага в Макдоналдс и KFC "храна"....
    Сега колко хора ходят в Макдоналдс и KFC, освен тези, които не са завели гаджето за един бургер набързо?...
    Причината, поради която на много хора, храната в Макдоналдс се харесва, е, че използват добавки (така наречените Е-та, повтарям се), които въздействат върху вкусовите рецептори. Те се доближават доста до леките видове наркотици и те убеждават, че "храната" ти харесва, но това е заблуда на мозъка....
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Е-тата и останалите химични боклуци станаха популярни след "демокрацията. Саламът кучешка радост беше най-евтиният и освен за народа, с него хората хранеха и кучетата.
    Значи демокрацията е донесла Е-тата и "леките наркотици" в храните. Но по байтошовото време ,разбира се, това което кучетата и народът са яли е "много по-качествено от сега"

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Ако сравним днешните колбаси, пълни със соя вместо месо, то "кучешката радост" ще се окаже с най-високо качество
    Даа, сигурен съм, че ако пуснат анкета до кучетата, всички ще се откажат от специалната си кучешка храна и ще предпочитат от "кучешката радост" на бай Тошо, с която са се хранили всякакви кучета и хора: млади, стари, деца, бременни и студенти...
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-02-2020 на 10:50

  20. #1770
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Другарю, цялата социалистическа епоха е белязана от виещи се опашки, когато "пуснат" нещо и всякакъв вид дефицити! Това и да не говорим и за "режимите". Режим на тока, режим на водата... Как сме били супер-икономика обаче ток и вода редовно не е имало. Къде е нормално да има "режими" и при това на тока, когато уж сме били топ електропроизводител? Защо хората са засядали в асансьорните шахти докато изчакат тока? Защо свещите са били дефицитна стока? И за да говориш обратното на пук на това, че все още има милиони живи свидетели съвременници на онзи човеконенавистен режим и мракобесно време, които да потвърдят каква мизерия е било, както и да поставяш под въпрос обективността на множеството снимков материал от цялата епоха сякаш едва ли не някой го е нарисувал, а не снимал, манипулаторът в случая очевидно си ти!



    Другарю, излиза, че на 20 годишна възраст сте бил някакъв голям директор, за да песитите по толкова, ако заплатите са били както сам казвате от 150 - 190 лв:



    За да ти остават по 120 лв за влог, излиза, че си живял с по 30 лв на месец! Това е не само смехотворно! Това е абсурдно! И също така е излишно да се обяснява, че не всеки гражданин си е имал колиба на село, където да си гледа колци с домати и прасета. Както казах, болшинството нормални хора в градовете, които нямат родители или баби и дядовци на село, не могат да разчитат, че буркани собствено производство ще ги спасяват от глада през зимата.

    Ако глупостите, които пишеше бяха действително така, нямаше милиони да излязат по площадите! Но естествено ти като активен другар ще кажеш, че всички били изманипулирни и имали нереалистичната прищявка, че само да падне строят и ще живеят като още по-големи буржоа! Викаш, че е нямало режим на тока, на водата...



    Wow! Браво на строя! Браво на режима! Браво на великите съветски вождове и на партията, че са се погрижили работниците да работят с работни облекла! Освен това, хубавото работно облекло може да се ползва и за вкъщи и за навън! Едно време направо е нямало нужда да се обличаш! Сега цялата държава е в плачевно състояние! Пълно е с магазини, в които да се загубиш и да не знаеш какво да си вземеш да облечеш! А едно време е било ясно! Синият работен гащеризон, символ на партийната грижа за работника, може да си го носиш цели 15 или 20 години, а защо не и за цял живот?




    За нищо не лъжа! С очите си съм виждал във всеки по-голям магазин, че бананите са около 2 лв. И 3 да са, пак не е скъпо. И то при минимални заплати от по 1200 лв. Щом в Лидъл взимат по толкова на каса, хайде да не говорим глупости колко е зле положението, става ли? Аз отдавна не познавам някой млад, който едвам да крета и да свързва двата края. Все има за цигарки, за алкохол, но разбира се има и такива, на които не им изнася, че не са буржоа (може би не заслужават) и слушат глупостите на такива като теб (като Киро Брейка) и се прехласват как едно време даже е нямало нужда да си мърдат задника за тези екстри, защото всеки е бил закрепостен на работното си място до пенсия и независимо колко мързелив и некадърен да е, "човеколюбивият" строй и партия са щели наготово да му поднасят тези благинки, да го бутат напред и даже от време на време да ходи на "лускозни" почивки на ведомствените станции с пожълтели от-до стаи "почти за без пари", за което му се е наложило само малко да поближе задните части на "партийния" в предприятието, в което работи...




    Ако изкарвате по толкова на месец, т.е. над 2 официални заплати от горе, а се осигурявате на почти минимума, значи сте просто хитреци, които прецакват държавата. Типично. Ама после Ганьо ще реве, че като му дойде времето, за пенсии "държавата няма"! А че моралният му компас му сочи, ако може всичко да става "под масата", все да е тарикат и да заобикаля правилата, за това няма проблем! После обаче затова, че държавата не е достатъчно социална, той обвинява демократите...




    Другарю, от Брюксел сме видяли само пари! Това, че сметкаджии на дребно като теб въобще не отчитат колко много инфраструктура се е построила и подобрила с безвъзмездна европейска помощ и че миниатюрният им светоглед излизащ едва едва извън мегдана на селата им свързва ЕС само с джендъри, си е лично ваш проблем. Много млади хора се възползват от възможностите за свободно пътуване, образование, кариери и прочее. Още чакам да ми обясниш за величеството и могъществото на Евразийския съюз след като коментирах тук трилионите (и то не само няколко) разлика между него и ЕС в полза на ЕС. "Когато фактите говорят и боговете трябва да мълчат"


    Както виждаш, аз говоря само с факти. Очаквам качествен разбор на това, което съм ти представил, а не просто демагогия основаваща се само на "по лични предпочитания и вкус" както ти толкова изкусно правиш (владееш качеството да си затвориш очите и ушите и да повтаряш като папагал само колко велико е всичко на изток. Или си поредния платен трол, на когото плащат?
    Е, ненадминат лъжец и манипулатор си признавам ти го. Не напразно си се кръстил трол! Такива опашки за които говориш и си измисляш аз не помня, макар да съм живял по бай-Тошово време. Сигурно ги е имало преди да се родя. И като говориш за режим на тока, я си спомни след "демокрацията" 91-92 година по времето на Любен Беров какъв режим на тока имаше? А, може и да не си бил роден тогава за да го помниш. Сега според теб няма ли режим на тока???
    http://dnes-bg.org/stiga+lyzhi%21+re...cRe-IJeXIleDIF

    А, като говориш за режим на водата по времето преди бандитската "демокрация" си освен лъжец и престъпник. Никога не е имало режим на водата по бай-Тошово време и водата беше 3 ст. за кубически метър, а токът 2 ст. за киловат. Хората ползваха питейна вода за да си поливат зеленчуците в дворовете и произвеждаха достатъчно за самозадоволяване. Никой не гладуваше както сега, и никой не умираше от глад както сега, да чака за безплатен топъл обяд на опашка пред кухните, и то в такова количество, колкото църковно пречистяване. Я виж тук какво казват за безводието днес при "демокрацията"!
    https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo...im_715936.html

    Живи свидетели за живота преди има милион и те ще потвърдят това, което казвам аз, а твоят снимков материал е сигурно през 50-те години, но и тогава пак са живеели по-добре от сега. Я виж тук какво казва статистиката и резултатите от проучването за мнението на старите хора, дето според теб помнели старото време и предпочитали новото!
    https://news.bg/bulgaria/polovinata-...rt=desc&page=2
    Не на 20, а на 19 години започнах да работя (месец преди казармата) по разпределение след завършване на техникума с четвърти разряд и заплата 185лв. Работих в завод в цех ЦПУ. След казармата продължих три години по разпределение и още на втората година вече бях с 8-ми разряд и заплата 260 лв. Третата година бях вече с 8-ми разряд и заплата 320 лв. 190 лв. е била заплатата на хората когато бях още дете и токът и водата бяха 2 и 3 ст. Работническият влог от 120 лв ТРЗ от завода привеждаха директно в ДС-каса. Освен в редовното работно време, като поддръжка на машини с програмно управление, работех извънредно на струговете, като изкарвах дневната норма и заплатата ми стигаше до 600 лв по някога на месец. Простотиите, които говориш са абсолютни лъжи. Спираха ми и ергенски данък, но ми оставаха толкова много пари, че не знаех какво да ги правя. За това у дома имаше всичко необходимо от към обзавеждане, а храната беше в изобилие. Не съм виждал опашките от снимковия ти материал. Имаше лаф тогава - "редят се на опашка за маслини"!

    Всеки гражданин може на е нямал роднини на село, но в провинцията почти всички семейства успяха да се сдобият със собствени жилища. А тези, които са нямали баби и дядовци на село са си купували качествени продукти от магазините. Днешните хранителни боклуци са отрова за населението. За да излязат хората по площадите през 89-та са виновни тези, които предизвикаха майдана в Украйна, бунтовете на площад "Таксим" "арабските пролети" цветните революции" и всички войни по света.
    Стига с тези твои измислени 1200 лв. минимални заплати. Минималната заплата днес е 610 лв. и над 70% от населението получава такава и то от една година на сам. Банани и маслини имаше и преди, днес доста от пенсионерине не могат да си ги позволят, след като си платят тока, водата, телефона и лекарствата.

    Никакъв хитрец не съм, заедно с защото работниците сме решили да се осигуряваме на 1200.лв. При тая крадлива "демокрация" осигуровките на хората ги изяждат най-големите "демократи"! Някога мъжете ставаха пенсионери на 55 г. жените на 50! Днес най-добрият данъкоплатец е този, който редовно се е осигурявал и умре един месец след като е излязъл на пенсия.

  21. #1771
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Продължаваш да ми опяваш как всички тези очевидно измъчени хорица чакащи с часове своя ред на опашките са буржоа, а дамата едва ли не е с ултра скъпо палто и ботуши (не знам как реши, но явно отчаяно се хващаш за каквото можеш, даже и да е тотална глупост) и вместо да е на ексурзия в някой хотел с руум сървиз, тя е станала в ранни зори, за да предреди останалите на опашката за хляб... Ти осъзнаваш ли колко е смешно, когато говориш очевидни глупости. Как може да си помислиш, че някой на високо социално положение ще се реди на такива опашки и то за хляб. Очевидно това в теб говори или за повреден начин на мислене (което е по-добрият случай), или за това, че ти плащат, за да пишеш откровените нелепости като дори това. И какъвто и да е случаят, днес никъде няма да видиш опашки само за една конкретна стока, която са "пуснали" и тя да свърши да я няма...




    Нормало е като отворят широко вратите на един затвор и хората да се разбягат от него! И не демокрацията е виновна за убийството на българското село, а комунизма, който закрепости насилствено хората по градовете, за да работят в съветските грандомански предприятия, които се закриха след като им се наложи да се състезават в условията на реална пазарна икономика и се видя колко безмислени са били. Хората обаче загубиха земите си и останаха да живеят в грозните комунистически мастодонтски по мащаби панели, които са не само с множество строителни дефекти и проблеми, но и създаващи доказано вреден за човешката психика модел на съществуване на хората, защото наблъсквайки в толкова безлична бетонено-панелна обстановка като в софийския зоопарк създават условия за просперитет на престъпността.



    Какво могъщество? Русия днес има една върхушка от олигарси и политици, които Кремъл обслужва, а те гледат със самочувствието на някаква аристокрация към обикновените хора все едно, че те са им крепостници и имат божественото право да ги управляват, ако искат дори и с презрение. Може да видиш какви са заплатите и пенсиите в Русия и да замълчиш! Има достатъчно официални данни.



    По-назад обясних как Путин взе властта точно от него, за да продължи същата линия на управление. Да твърдиш, че са от различно котило е просто нелепо при условие, че в момента олигархията и мутро-престъпността в Русия са с космически размери. Какво направи Путин освен да си осигури пожизнена власт и това, че нахлу в Крим и го анексира като това му костваше падането на рублата с 50% и девалвацията на спестяванията на милиони от и без това не особено богатия руски народ? А ти имаш наглостта да говориш как рублата щяла да стане световна валута (цитата долу). Как ли пък не?...




    Но Аляска, другарю, не е Крим! Ако й посегнат, това би означавало до изгреят няколко слънца над любимия ти Кремъл и да се приключи с човешката цивилизация изобщо. Никой, който е с всичкия си не би посегнал на САЩ (и в това число на Китай, Русия или някоя друга ядрена сила). Големите сили работят заедно и нямат никаква изгода от това да се изправят в директен военен конфликт едни срещу други и взаимно да се изпарят. А и всяко диктаторче или императорче е наясно, че това би означавало край на неговите забавления и тези на "царското му семейство".




    Работят за 500 лв колкото твоите работници работят за 1200 лв!
    Явно майка ти те е родила на мелница. Такова кречетало, като теб рядко съм срещал. Твърдиш неща, които не си виждал, а аз съм свидетел на събитията. Признавам ти го добър трол си! Колкото до Аляска там въпросът не е приключил. Слънцата може да изгреят по-скоро от запад. Не се знае, знае ли се. САЩ още не са платили достатъчно за за Аляска и сделката е доста подозрителна! А сигурно ще си платят някой ден за всичкото зло сторили на света!

  22. #1772
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Другарю - това е за вас:

    Ето още един пример за социалистическия другар!
    Стига глупости бе младежо. Че си грозен, грозен си, ама толкова ли ти стига акъла, да постваш иронията за чушките във филма. България по това време е голям производител на зеленчуци и селско стопанска продукция. Естествено е да пуснат чушки, когато са готови за пазара. Ако не са станали за консумация, още зелени ли да ги оберат? Консервните ни комбинати работеха неспирно за вътрешния пазар и за износ. Чушки и домати имаше бол. Дори, като ученици и студенти ходехме на бригади в селското стопанство. Днес чушки, домати и останалите зеленчуци са предимно внос от Турция и Гърция, пълни с нитрати гумени домати и безвкусни чушки. Демокрацията унищожи селското ни стопанство. Филмът "Вчера е класика. Нямаш достатъчно умствен багаж за да го разбереш!

  23. #1773
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Приликите са поразителни! Гледай сега:
    Другарят Исаев казва, че аварията в Чернобил е дело на капиталистите...



    И другарят Херкулес е на същото мнение:



    Другарят Исаев обича да се занимава с ремонти на стари колони, радиопредаватели и антени:



    ... също като другарят Херкулес:




    ... Както обича да слуша и радио "Свободна Европа" досущ като Херкулес:



    Може би Исаев и Херкулес са колеги. Освен, че опорките им са еднакви, имат еднакъв стил на изразяване по множество теми. Ето например:

    ...И двамата говорят много за банани (Естествено, няма как и без тази опорка. "Врагът" трябва да бъде осмян с нещо глупаво, за да се принизи борбата му с нещо далеч извън основната проблематика ):





    Но най-много ми харесва общата им омраза към всичко западно. Английският език е "Сектанският език":



    А пък световно известните западни вериги са пълни със "зловещите Е-та" и явно са в конспирация да друсат нищо неподозиращите гладни хора с "леки наркотици".





    Значи демокрацията е донесла Е-тата и "леките наркотици" в храните. Но по байтошовото време ,разбира се, това което кучетата и народът са яли е "много по-качествено от сега"



    Даа, сигурен съм, че ако пуснат анкета до кучетата, всички ще се откажат от специалната си кучешка храна и ще предпочитат от "кучешката радост" на бай Тошо, с която са се хранили всякакви кучета и хора: млади, стари, деца, бременни и студенти...
    Интерпретацията ти не струва. Явно имаш много свободно време за да сравняваш мен с "другаря" Исаев! Не познавам човека, но както сам се убеждаваш и той говори като мен за някогашното положение, защото е живял може би по онова време. Или мислиш че съм тук с мулти акаунти. Темата е за либерализъм и злото, което се поражда от него. А, най-голямото зло за Хр. свят е феминизма. Феминизмът не се бори за равенство, както грозният си мисли, чел информация за него в уикито. Феминизмът е идеологическа доктрина за репресия към мъжете, зародила се в умопобъркани и човеконенавистни глави в САЩ. Крайната цел, добре маскирана зад сладки приказки, е редукция на човешката популация.
    Жените нямат достатъчно умствен потенциал за да измислят тази отвратителна идеология. Бащата на феминизма е Херберт Маркузе, много по-зловещ и от Маркс заедно с извратената и мразеща хората франкфуртска школа!? Сорос плаща-диктува условията на ЕС и докато е жив, мръсотията на феминизма ще се разпростира в Евпопа, а жените бавно но сигурно ще се самоназначават в управлението на световното правителство. Въпросите, които ви зададох са....защо мъжете допускат женските извращения с мъжкия облик, след като могат да смажат с физическата си сила всяка женска извратения и наглост? Защо Сорос е още жив и трови света с идеологията си, как не се намери някой като Андеш Брайвик, за да го очисти? И защо има мъже, които стават феминисти и гласуват за гиноцентризма-матриархата? Троле, хайде отговори ако можеш! Либерастията, педерастията и феминизмът вървят ръка за ръка. Или ще отречеш, че женска гавра към мъжете, насърчавана от феминистките закони не съществува, а мъжете трепят жени като мухи, омерзени от несправедлините за тях закони?

  24. #1774
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Е, ненадминат лъжец и манипулатор си признавам ти го.
    Крадецът вика "дръжте крадеца"!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Не напразно си се кръстил трол!
    Никнеймът ми не прави аргументите ми невалидни!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Такива опашки за които говориш и си измисляш аз не помня, макар да съм живял по бай-Тошово време. Сигурно ги е имало преди да се родя.
    Няма как да не помниш, освен ако нямаш амнезия или пък лъжеш умишлено!
    Не знам кой е таргета на приказките, които говориш, но да наричаш всички хиляди снимки и свидетелски разкази манипулация е безочие каквото може да има само един платен трол!!!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    И като говориш за режим на тока, я си спомни след "демокрацията" 91-92 година по времето на Любен Беров какъв режим на тока имаше?
    Че кой управляваше тогава, бе другарю? Комунистите пак спечелиха, въпреки всенародното въстание (четете какво е "Стокхолмско синдром"), а опозицията добре излъга народа, защото и те всичките бяха пребоядисали се комунисти! И освен това не може да очакваш за 2 години "демокрация" след 45 години див комунизъм да се случат забележителни промени!


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    А, като говориш за режим на водата по времето преди бандитската "демокрация" си освен лъжец и престъпник. Никога не е имало режим на водата по бай-Тошово време и водата беше 3 ст. за кубически метър, а токът 2 ст. за киловат. Хората ползваха питейна вода за да си поливат зеленчуците в дворовете и произвеждаха достатъчно за самозадоволяване.
    А сега не се ли поливат градините с "питейна вода" или се разчита само на дъждовна? Ех, какви глупости говорите само, другарю! А колкото до бай-Тошовото време, не ме лъжи, ако обичаш! Целият период от 44-та до през 90-те години на миналия век е бил с режими на тока и на водата...

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Никой не гладуваше както сега, и никой не умираше от глад както сега, да чака за безплатен топъл обяд на опашка пред кухните, и то в такова количество, колкото църковно пречистяване.
    Никой не умира от глад днешно време, освен ако няма някакви ментални проблеми. Храна има в изобилие и работа също. А за някакви изолирани случаи на семейства с много лош социален статус сам казваш, че има и обществени кухни, което е краен вариант, но и такъв има. И се поддържат от НПО-та, които ти естествено не одобряваш, защото като върл почитател на авторитарните режими не обичаш да има друг стопанин освен държатава или “бащицата” (диктатора), а НПО-тата прокарват "идеи" или карат държавата и бащицата да излеждат зле (Че как някакво си НПО е по-загрижено от "бащицата"? Никакви НПО-та, за да не виждат хората друга грижа освен тази на държавата и на “бащицата"...)

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Я виж тук какво казват за безводието днес при "демокрацията"!
    За безводието е виновно некадърното и крадливо управление, а не "демокрацията", другарю! Та ти дори не знаеш значението на тази дума! По-добре спри да я използваш!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Живи свидетели за живота преди има милион и те ще потвърдят това, което казвам аз, а твоят снимков материал е сигурно през 50-те години, но и тогава пак са живеели по-добре от сега.
    Престани да лъжеш като дърт ром, ако обичаш! На снимките ясно се вижда, че са от периода на "развития социализъм". Грях ти е и на душата за всички тези лъжи, които изписваш, кой знае, може би заради някой друг лев. И други е имало тук във форума, на които вероятно им се плащаше, за да пишат глупости досущ като теб. Всички имате еднакъв почерк и отричате всичко очевидно до дупка с добре отработени финтове като отклоняване на темата в други посоки.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Я виж тук какво казва статистиката и резултатите от проучването за мнението на старите хора, дето според теб помнели старото време и предпочитали новото!
    Лъжливи статистики не обичам. Нормалните стари хора съжаляват, че най-хубавите им години са прекарани е в болшевишкия концлагер. А и проучването ти показва, че все пак половината НЕ предпочитат това време да се върне (Слава Богу, има все още адекватни хора от тогава, които са останали да разказват на младите какъв ад е било, така че те да помнят и да знаят така, че дано да не се повтори никога повече!).

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Простотиите, които говориш са абсолютни лъжи. Спираха ми и ергенски данък, но ми оставаха толкова много пари, че не знаех какво да ги правя. За това у дома имаше всичко необходимо от към обзавеждане, а храната беше в изобилие. Не съм виждал опашките от снимковия ти материал. Имаше лаф тогава - "редят се на опашка за маслини"!
    Сам казваш, че е имало "лаф" и отричаш всичко като лъжи... Имало е оскъдица! Това е имало! Тъжно, дефицитно, сиво и безсърдечно (ако си си купил случайно нещо развалено, проблемът си е твой... Гаранция, нали знаеш? “Франция!")

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Всеки гражданин може на е нямал роднини на село, но в провинцията почти всички семейства успяха да се сдобият със собствени жилища.
    Другарю, гражданите са имали право само на по едно жилище. Хората са се развеждали, само и само, за да може единият партньор да има право на собствено жилище и така семейството да може да си построи "вила" (колиба на село), където да си отглежда допълнителна храна, така че да не умира от глад. Хората принудително са били изселени по градовете, за да се закрепостят като работници в болшевишките заводи за ненужно тежка, неизкупваема от никого (освен от соц лагера) и неконкурентно способна промишленост, която е отдавна морално изостанала според западните стандарти и еквивалентната си конкуренция там...


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    А тези, които са нямали баби и дядовци на село са си купували качествени продукти от магазините. Днешните хранителни боклуци са отрова за населението. За да излязат хората по площадите през 89-та са виновни тези, които предизвикаха майдана в Украйна, бунтовете на площад "Таксим" "арабските пролети" цветните революции" и всички войни по света.
    Да, да, всички толкова са харесвали СССР, че се наложи чак България да изпрати армия в Чехословакия, за да разстрелват и мачкат с танкове по площадите гражданите, които бяха излезели със стотици хиляди навън с едничкото си желание за свобода (което ти ще кажеш естествено, че е било по прищявката на лъжливи капиталисти, които са ги излъгали с по няколко долара...). Ти май си неспособен да помислиш, че може би хората не искат да са крепостници и да играят по свирката на някой самозабравил се отдавна диктатор.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Стига с тези твои измислени 1200 лв. минимални заплати. Минималната заплата днес е 610 лв. и над 70% от населението получава такава и то от една година на сам. Банани и маслини имаше и преди, днес доста от пенсионерине не могат да си ги позволят, след като си платят тока, водата, телефона и лекарствата.
    Не са измислени, но на теб повече ти изнася всички да са бедни, мизерни и нещастни. И да говориш как по Бай-Тошово време всички едва ли не са били буржоа и сме били са супер космическо ниво по всички показатели. Ама нали, просто ей така изведнъж по личната прищявка на Горбачов целият социалистически лагер се срути. И то "просто така", защото "шепа предатели” като Горби са го поискали. Нали? Колко добре и логично звучи?... И хората са предпочели "демократичната американска мизерия" пред това да са "социалистическа буржоазия".

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Никакъв хитрец не съм, заедно с защото работниците сме решили да се осигуряваме на 1200.лв. При тая крадлива "демокрация" осигуровките на хората ги изяждат най-големите "демократи"! Някога мъжете ставаха пенсионери на 55 г. жените на 50! Днес най-добрият данъкоплатец е този, който редовно се е осигурявал и умре един месец след като е излязъл на пенсия.
    Излизало се е рано в пенсия, защото не е можело да се намери достатъчно работа за всички. Как си представяш, че може да стане това? Например да ти кажат - " тук ще работят 10 души, а ти ще ги ръководиш. Реално обаче получаваш 5 кадърни и 5 некадърни, които просто няма къде да сложим и затова трябва да ти ги разпределим тук на теб, другарю! Но така ти ще имаш на разположение цели 3 чистача и двама портиера за останалите 5-ма в сервиза." А всички ще взимат горе-долу еднакво! Яко, а?
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-04-2020 на 19:49

  25. #1775
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Явно майка ти те е родила на мелница. Такова кречетало, като теб рядко съм срещал. Твърдиш неща, които не си виждал, а аз съм свидетел на събитията. Признавам ти го добър трол си! Колкото до Аляска там въпросът не е приключил. Слънцата може да изгреят по-скоро от запад. Не се знае, знае ли се. САЩ още не са платили достатъчно за за Аляска и сделката е доста подозрителна! А сигурно ще си платят някой ден за всичкото зло сторили на света!
    Ако не беше САЩ, за да има някаква световна полиция, бедна ти е фантазията каква свинщина щеше да бъде по света, особено с едни имперски сили идващи от изток и очевидно не зачитащи никакви човешки права. И ако можеш да кажеш какво е подозрителносто със сделката с Аляска ще е добре, а не само да ми говориш без аргументация. Това е чиста демагогия! Освен това да говориш за личността ми (кречетало ли съм или не) не е аргумент!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Дори, като ученици и студенти ходехме на бригади в селското стопанство.
    Каква ли щастлива ваканция ще да е било това, което са ти казвали, че е лагер, а е трябвало да изкараш 3 месечната си отпуска, в която уж трябва да си починеш добре и да събереш сили за новата учебна година, но ставаш всеки ден рано рано, за да работиш за консервен комбинат, в който да си загубиш слуха, да ядеш помия от метални паници, да ползваш общи тоалетни с клякала и да спиш в големи общи помещения заедно с другите командировани ученици(работници), за да се научиш на труд, мъжество и песни за величието на социалистическата родина и светлото комунистическото бъдеще (което все предстои някъде напред във времето) и неговите диктатори строители на най-щастливия и съвършен строй?

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Защо Сорос е още жив и трови света с идеологията си, как не се намери някой като Андеш Брайвик, за да го очисти? И защо има мъже, които стават феминисти и гласуват за гиноцентризма-матриархата? Троле, хайде отговори ако можеш! Либерастията, педерастията и феминизмът вървят ръка за ръка. Или ще отречеш, че женска гавра към мъжете, насърчавана от феминистките закони не съществува, а мъжете трепят жени като мухи, омерзени от несправедлините за тях закони?
    Брейвик или както изобщо му се изписва името, е най-обикновен психопат, който ще си изгние зад решетките. Какво по-точно е постигнал, освен че извърши масови убийства в една съвсем спокойна и добре развита държава, в която дори пенсионерите имат айфони, а на старини обикалят цял свят по круизи и снимат със скъпа техника пътешествията си като японски пенсионери? Не знам какво въздишаш по него. Ако беше убил децата ти пак ли щеше да си толкова въодушевен? А Сорос мен не ме интересува, не знам и защо толкова много ви интересува вас комунистите и източно авторитарно ориентираните. Някакъв немощен дядо милиардер, който още малко и ще ритне камбаната. Едва ли е много много с всичкия си на годините, на които е, че да представлява заплаха за някого. Сигурно стои на легло през повечето време подмокряйки се и не може да се придвижва без чужда помощ. Да се интересувам и страхувам от него? Ти ми разкажи какво трябва да знам, ще ми е интересно.

    А колкото до фемипростотиите, за които говориш... Впрочем, жена ти и дъщерите ти знаят ли какви ги пишеш тук? Ааа, опс, забравих! Големият мъж го е страх (цитат долу), но тук във форума той е с мега мъжествения прякор ХЕРКУЛЕС и громи феминизма! Като мъжката Хана-Монтана. Във форума е рок звезда, а в живота е малък и под чехъл!

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    бих ти показал доказателства със снимков материал, но така ще разкрия самоличността си, а това няма да е здравословно за мен.
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-04-2020 на 16:31

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си