.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Повече от фен Аватара на kilers
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    368

    Exclamation Трябва ми съвет...?!?

    http://www.book.store.bg/p88721/tajn...ryns-rijs.html

    Кажете ми тази книга струва ли си четенето или е поредната пропагандна история , измислица ?

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от kilers Виж мнението
    или е поредната пропагандна история , измислица ?
    Именно! Не съм чел тази книга. Обаче от предговора на самия автор,публикуван в сайта стигам до заключението,че това вероятно е една пропагандна ,идеологизирана и антируска книга. От нея едва ли ще научиш обективната истина. А само някакви пропагандни клишета,които тълкуват историята на Втората световна война постфакттум от сегашната гледна точка на англичаните. Които имат да разчистват с руснаците стари сметки. Още от времето на Кримската война 1853-1856 г. не очаквай от сегашните английски историци да бъдат обективни и безпристрастни. Самият факт,че авторът-англичанин е тръгнал да се рови из архивите на потърпевшите от Сталин държави в Източна Европа,вместо да се порови в английските тайни архиви красноречиво говори какво е търсил той. Дали истината или идеологията и политиката от днешна гледна точка. Тоест опит да бъде пренаписана историята на Втората световна война от сегашните англичани по такъв начин че да обслужва сегашната им политика спрямо Русия и сегашния руски президент Путин.

    Аз бих ти препоръчал нещо друго. В руските сайтове се предлага безплатно за теглене руския превод на "Втората световна война" написана от самият сър Уинстън Чърчил на 1000 страници в превод на руски Написана между 1945 и 1955 г.
    Уверявам те,заслужава си да се прочете. Чърчил е антикомунист,обаче е реалист в политиката. Той мисли прагматично,а не идеологизирано. И неговата книга е според мен много обективна и достоверна. В нея критикува Сталин и бившия Съветски съюз.Обаче признава и големите грешки допуснати от английското и френското предвоенни правителства. Изнася някои неблагоприятни за Запада факти,които няма откъде другаде да прочетеш. Защото сегашните западни историци напълно ги премълчават,игнорират и прикриват. Самокритичен е.
    Препоръчвам ти да пиеш вода от извора,да четеш от първоизточника,от самият Чърчил. Участник в тези събития и въздействал върху тях. А не преразкази на родени през 1957 г. псевдоисторици. Едва след спомените на самият Чърчил прочети тая книга,ако много желаеш това.

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    В руския превод на книгата на Чърчил има тук там по някоя забележка на съвременни руски историци. Които са доста критични към политиката на Сталин,но същевременно се стараят да бъдат обективни за събитията през Втората световна война.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на kilers
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    368
    Ах , благодаря ти , от такъв коментар имах нужда , благодаря )

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си