.
Отговор в тема
Страница 2 от 12 ПървиПърви 123456 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 293
  1. #26
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Нее, не мисля, че СССР е щял да нападне Германия. Простотия до шия!!! Съжалявам, че трябва да го кажа, ама това е положението. СССР драги ми младежо едва не си счупва главата във Финландия през 1940 г, на която Сталин обявява война. И която можеше да свърши доста зле за руснаците. А между другото Чърчил се е подготвял за война със СССР заради Финландия. Самият той го пише в мемоарите си. И няма как след като едва не стига до военен разгром от мъничката Финландия, СССР да нападне Германия или Европа. Никакви шансове. Нещо да си чел за Съветско-финландската война? Чети малко повече. Не се излагай като кифладжия с някви безумни брътвежи.
    Наистина всички велики военни сили са/се мислели/готвели да обявят война на Сталин, но това така и не се случва. През 1941 Сталин вече се готви за война, лъжа е, че изобщо не се е готвел, както масово се твърди (Суворов също го казва в една от книгите си, мисля, че втори том на Последната република, наистина ти препоръчвам и Лидъл Харт, и Виктор Суворов) и ако Германия не беше нападнала Съюза, щеше да се случи обратното до 2-3 години.


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    На всеки му трябва "жизнено пространство", младежо! Не само на Германия. Е, айде като им трябва на големите жизнено пространство да окупират малките държави, а? На Индия й трябва, на Китай и Япония им трябва. Това не е довод и оправдание за световна война. А земите на Прусия са изконни полски земи, завладени в Средновековието насила от Тевтонския орден при неговият "Дранг нах остен". Като са искали земи на изток, що не си седяха на изток немците? Ами при Великото преселение на народите идват от изток на запад?
    Мислиш доста нелогично. Знаеш ли какво изобщо означава "жизнено пространство" в този смисъл? "Жизнено пространство" не означава повече територии за личен кеф. Германия, ако не получи такова, ще се наложи да стане зависима от други държави и накрая ще рухне. Нали западните страни толкова искат да запазят мира в Европа (и не само), тогава защо поставят Германия в такова катастрофално положение? Още в междувоенното време се е знаело, че ще започне до има няма 20 години нова голяма война, това се дължи на поробващата Версайска система. И никой не е оглавил "Започна началото на следващата голяма война" през 1939, защото световна война още няма, както и тези от запада още мислели, че ще се мине и без такава.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Франция не е обявила война на СССР, може би защото Сталин завзема земите на Западна Украйна, окупирани от Полша при военната катастрофа на Червената армия край Варшава в 1920 г. Превантивни войни, такова понятие в международното право няма. Като си ганьовец се научи, че трябва да се спазват законите, на България и международните закони. Хитлер трябваше да знае, че не съществува такова животно "превантивна война". То по тая логика, може и Турция да се оправдае, че ни окупирала в 1396 г щото сме се готвели да я нападнем. И тя ни изпреварила. А може и сега да ни окупира "превантивно" щото уж се готвим да я нападнем. Какво е това?
    Франция, заедно с Англия, са обещали, че ще пазят авторитета на Полша. И защо не обявяват война на СССР, а само на Германия? Какво общо има това с 1920?


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    И още нещо. Защо е необходимо да четеш от историята на някъв англичанин какво е казал Чърчил и той да цитира документите на премиера? След като мемоарите на самият Чърчил са написани въз основа на правителствените документи и четеш оригинала, а не препредадена информация?
    Вече ти казах защо. Защото има неточности, които този "някъв англичанин" уточнява. Едно са спомени, друго най-големите и точни военноисторически изследвания. Що си мислиш, че на Лидъл Харт творението е "препреданена информация"? Казах от какво е съставена. Лидъл Харт е бил един от най-добрите военни историци, световно признат лектор по военна стратегия и тактика, издал над 30 книги, виж анотацията на книгата му.

  2. #27

  3. #28
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Знаеш ли какво е "левица"? - Секторът на ЛЕВИТЕ убеждения.
    Така и не става ясно кой ти говори за БКП. И те са част от левицата, това означава, че трябва да си съюзничат, така ли? ... БЗНС Е представител на левицата, както и БКП, това не значи, че трябва да си сътрудничат.



    Това е преврат и терор, но по никакъв начин несравним с този от 44-та, естествено, че няма да има съд и присъда. Ами няма да е лошо всяко едно от техните убийства да бъде заповядано. Сегашните политически обстоятелства не са били тогавашните.


    На всички ни е ясно, че шматки като Кимон Георгиев и Динко Казасов са разни боклуци, мислещи само за себе си и готови да продадат честта и достойнството си, за да оцелеят.
    БЗНС е центристка партия, която признава частната собственост за разлика от комунистите и дори я насърчава. Стамболийски оземлява хиляди бежанци от Тракия и Македония. А сетне Цанков отнема на много от тези хора, бежанци, земята дадена от Стамболийски. Тоест той ограбва бежанците. И това става очевидно и със съгласието на ВМРО и националистите. Какъв национализъм е да ограбиш сънародниците си, бежанците питам? Това ли ви е разбойническия национализъм? На Цанков и ВМРО? Да ограбите земята на хората?

    И какъв е проблема, ако БЗНС е партия на левицата? Ти и Грозния искате да няма леви партии, така ли? За това ли е свалена БЗНС? Че нали точно умерената лява партия щеше да обере гласовете на левите фенове? И вместо да гласуват за БКП, която очевидно мразите, щяха да гласуват за умерения БЗНС? В страната нямаше да има убийства, отвличания, атентати в Света Неделя, септемврийски и октомврийски въстания. Каква е ролята на Германската социалдемократическа партия във ФРГ? Нали е точно такава като на БЗНС в България?

    Значи според вас двамата с Грозния леви партии не трябва да има? Ами да вземем тогава направо да разтурим парламента? Или пък в него да влизат само десни партии? Сетне двамата с Грозния ще ви изберем за Райхсфюрер на България.Само не знам как ще се разберете? Кой от двама ви да бъде фюрер и кой да стане гаулайтер или оберщурмбанфюрер? А може ли да ми обясниш аджеба, как твоята организация си представя държавното устройство без леви партии? Може би и без парламент? Много съм любопитен да разбера.

    Ами като не искате леви партии, господине, нека твоите родители плащат на хората от фирмата ви по-големи заплати. Каквито има в Германия и Америка. Същото се отнася и за Грозния. Ако баща му плаща по-добре на служителите и работниците си гарантирам ви, че няма да има никакви леви партии. Вие двамата какво искате? Хората да ви работят ангария, по 25 часа в денонощието и вместо вие да им плащате, те да плащат на вас. За удоволствието, че работят нещо. Това ви са мечтите и мокрите сънища, нали така? Затова не щете да има леви партии, а само десни. На едрия бизнес, банките и спекулантите.

    Много неубедително си писал за Казасов. Той може да има всякакви амбиции. Цанков не е длъжен да се съобразява с Казасовите амбиции и да го назначава за министър. А партията на Казасов е много по-лява от БЗНС. Я ми обясни едно нещо. Великите антикомунисти Цанков и от ВМРО, свалят и убиват Стамболийски, но изобщо не преследват комунистите. Бреей, че странна работа! Едва когато онези заплашват превратаджийското им управление чааак в края на септември и основно през април 1925 г, едва тогава Цанков се сеща, че в България имало и комунисти. Които трябва да бъдат избивани. Е що така? Как ще обясниш този парадокс?

    А за Хитлер историята си е казала думата. И няма нужда да чета драсканиците на Виктор Суворов, който е избягал на Запад и може всичко да си пише под диктовката на някого. Иначе защо да му дават политическо убежище? Каквото му наредят това пише, в ръцете им е. Вече казах. Такова животно "превантивна война" няма в международното право. Сталин нямаше как да нападне Германия щото двете държави нямаха обща граница. А този номер на Хитлер с изпреварващата война, същият номер го е прилагал и на Полша, и на Франция и останалите.
    Защо окупира цяла Европа? Всичките ли се готвеха да нападнат Германия? Малка Дания, малкия Люксембург и те ли се готвеха да нахлуят в Райха?

    И много ясно, че щом десните в България вършат преврати, убийства, отвличания, изтезания ще получат същото след време. Ти какво искаш? Убийствата на килограм ли да ги мерим? И десните казват на комунистите "Ние сега ще убием 1000 ваши, ама ако вземете властта и вие трябва да убиете 1000 наши и нито човек повече!" Е, няма такива положения. На война като на война, френска поговорка. Който иска да не го убиват, да не убива и той. Имало е съд, следствие, прокуратура, Търновска конституция и военна клетва армията да не се бърка в политиката, а да бъде вярна на държавата.


    Като махнем левите партии, сетне ще крещим с вдигната дясна ръка: "Хайл, Грозния!" или "Хайл, лове София!". Това искате двамата, нали?
    Последно редактирано от redbul2 : 02-05-2019 на 16:43

  4. #29
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Е как Англия да стане съюзник на Хитлер, след като той започва война срещу нея 1 година преди да нападне СССР ?!

    Пропускаш обаче, че Стамболийски пръска държавни пари за любовници и че в къщата му са открити ценности за милиони левове!
    Спечелил ги е с честен бизнес (какъв?!?) или са наследство от баба му, която е трупала пачки в мазето ?!
    Това са пари от кражби и рушвети!
    Майн фюрер! Ако англичаните бяха станали съюзници на германците, бомбардировките над английските градове щяха незабавно да спрат. А те продължават поне до 1944 г. Дори парламента и Бъкингамския дворец са пострадали от бомби, а милиони англичани се навират под земята в скривалищата. Адолф Хитлер страстно е желаел съюз с Великобритания. За това е писал и в "Майн Кампф" още в началото на двайсетте години. И пак там заявява, че ЩЕ НАПАДНЕ РУСИЯ. Това му намерение е още през 1923-1924 г. Така, че НЕ Е ВЯРНО ТОВА, ЧЕ СТАЛИН СЕ ГОТВЕЛ ДА НАПАДНЕ ГЕРМАНИЯ, А ХИТЛЕР ГО ИЗПРЕВАРИЛ. Цели 20 години преди това ХИТЛЕР Е ОБЯВИЛ, ЧЕ ИМА НАМЕРЕНИЕ ДА НАПАДНЕ РУСИЯ. Но това само този, който е чел "Майн Кампф" (като мен) го знае. Останалите хора не го знаят и лесно се лъжат и манипулират от немската пропаганда.

    Аз затова съветвам хората. Черпете информация от извора, от оригинала. А не от ментето, разни (псевдо)историци и драскачи. Четете Хитлер, четете мемоарите на немските генерали и фелдмаршали.

    А за Стамболийски. Ако ти беше на неговото място, а аз съм Цанков щях да се погрижа в дома ти да открият тонове злато и милиони от всякаква валута. Не се безпокой, щях да те изкарам най-богатия и най-корумпирания, дори ако си ходил със скъсани гащи. Неща които не си и сънувал щяха да "открият" в дома ти. Хиляди презервативи, килограми дамско червило и женски бикини, "доказателство" за развратната ти дейност. Защо приемаш за шега тази игра на живот и смърт, която Цанков е водил?
    Последно редактирано от redbul2 : 02-05-2019 на 18:09

  5. #30
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Много добре знам къде е ходил. Идеален момент комунистите да се възползват от този факт и да натопят германското правителство. Комунистите желаят смъртта на Царя още от 20-те години.
    И като са искали смъртта му още от 20-те години, защо не са го отровили по-рано, а го правят във "Вълчата бърлога" или в самолета знаеш на кого ?! Може би там е било пълно с комунисти и случаят е бил най-удобен ?!
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    ...ако Германия не беше нападнала Съюза, щеше да се случи обратното до 2-3 години.
    Не години, а седмици!
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Франция, заедно с Англия, са обещали, че ще пазят авторитета на Полша. И защо не обявяват война на СССР, а само на Германия? Какво общо има това с 1920?
    Може би защото Германия напада първа, а когато се включва и СССР, Англия и Франция са се насрали в гащите от страх заради пакта "Рибентроп-Молотов"!
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Значи според вас двамата с Грозния леви партии не трябва да има? Ами да вземем тогава направо да разтурим парламента? Или пък в него да влизат само десни партии? Сетне двамата с Грозния ще ви изберем за Райхсфюрер на България.Само не знам как ще се разберете? Кой от двама ви да бъде фюрер и кой да стане гаулайтер или оберщурмбанфюрер? А може ли да ми обясниш аджеба, как твоята организация си представя държавното устройство без леви партии? Може би и без парламент? Много съм любопитен да разбера.

    Ами като не искате леви партии, господине, нека твоите родители плащат на хората от фирмата ви по-големи заплати. Каквито има в Германия и Америка. Същото се отнася и за Грозния. Ако баща му плаща по-добре на служителите и работниците си гарантирам ви, че няма да има никакви леви партии. Вие двамата какво искате? Хората да ви работят ангария, по 25 часа в денонощието и вместо вие да им плащате, те да плащат на вас. За удоволствието, че работят нещо. Това ви са мечтите и мокрите сънища, нали така? Затова не щете да има леви партии, а само десни. На едрия бизнес, банките и спекулантите.
    Нищо подобно!
    Аз съм за социална държава с пазарна икономика!
    Трябва да има баланс! Не харесвам нито дивия капитализъм, нито дивия комунизъм. В същността си те са едно и също!
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Такова животно "превантивна война" няма в международното право.
    В международното право - не, но във военната стратегия - да!
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    ...НЕ Е ВЯРНО ТОВА, ЧЕ СТАЛИН СЕ ГОТВЕЛ ДА НАПАДНЕ ГЕРМАНИЯ, А ХИТЛЕР ГО ИЗПРЕВАРИЛ. Цели 20 години преди това ХИТЛЕР Е ОБЯВИЛ, ЧЕ ИМА НАМЕРЕНИЕ ДА НАПАДНЕ РУСИЯ.
    Това че Сталин не е писал, не значи че не е имал същите намерения!
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    А за Стамболийски. Ако ти беше на неговото място, а аз съм Цанков щях да се погрижа в дома ти да открият тонове злато и милиони от всякаква валута. Не се безпокой, щях да те изкарам най-богатия и най-корумпирания, дори ако си ходил със скъсани гащи. Неща които не си и сънувал щяха да "открият" в дома ти. Хиляди презервативи, килограми дамско червило и женски бикини, "доказателство" за развратната ти дейност. Защо приемаш за шега тази игра на живот и смърт, която Цанков е водил?
    Да не би да искаш да кажеш, че ценностите са подхвърлени в дома на Стамболийски ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #31
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Да не би да искаш да кажеш, че ценностите са подхвърлени в дома на Стамболийски ?
    Дума да не става! Такова нещо е невъзможно да се случи и няма как да се случи. При Цанков сме били една правова държава. Че нали съдиите щяха да го хванат за яката и натикат в затвора, ако беше направил такава инсинуация? Да подхвърли нещо в дома на убития Стамболийски. И освен това никъде и никога по света такова нещо не се е случвало. Кой би се сетил да направи нещо подобно? Просто няма такива хора в бегето.

  7. #32
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    "Жизнено пространство" не означава повече територии за личен кеф. Германия, ако не получи такова, ще се наложи да стане зависима от други държави и накрая ще рухне. Нали западните страни толкова искат да запазят мира в Европа (и не само), тогава защо поставят Германия в такова катастрофално положение?
    Седя и се чудя. Как федерална република Германия не "рухна" според твоите думи след като не получи "жизнено пространство", а дори напротив територията й беше доста орязана. Как ФРГ постигна невиждан икономически успех и стана "локомотивът" на Европа. Не само, че не рухна, ами стана първата икономическа сила на Стария континент, поне 10 пъти по мощна от Третия райх. Значи можело и така. Без да заграби от някого ново жизнено пространство. И сетне още и още. Не само "жизненото пространство" на сегашните немци им стига напълно, ами отгоре на всичко дори им е широко, голямо. И канят "на гости" разни араби, афганци, африканци. Откъде ли намират и за тях "жизнено пространство". Чудна работа! Аз съм прост човек. Не ги разбирам тия работи. Ще те помоля да ми ги разясниш. Да ме осветлиш по въпроса.

    Бундесканцлерин Меркел: Либе арабише мигрантен! Херцлих вилкомен ин Дойчланд!
    Последно редактирано от redbul2 : 02-05-2019 на 19:58

  8. #33
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    БЗНС е центристка партия, която признава частната собственост за разлика от комунистите и дори я насърчава. Стамболийски оземлява хиляди от Тракия и Македония. А сетне Цанков отнема на много от тези хора, бежанци, земята дадена от Стамболийски. Тоест той ограбва бежанците. И това става очевидно и със съгласието на ВМРО и националистите. Какъв национализъм е да ограбиш сънародниците си, бежанците питам? Това ли ви е разбойническия национализъм? На Цанков и ВМРО? Да ограбите земята на хората?

    И какъв е проблема, ако БЗНС е партия на левицата? Ти и Грозния искате да няма леви партии, така ли? За това ли е свалена БЗНС? Че нали точно умерената лява партия щеше да обере гласовете на левите фенове? И вместо да гласуват за БКП, която очевидно мразите, щяха да гласуват за умерения БЗНС? В страната нямаше да има убийства, отвличания, атентати в Света Неделя, септемврийски и октомврийски въстания. Каква е ролята на Германската социалдемократическа партия във ФРГ? Нали е точно такава като на БЗНС в България?

    Значи според вас двамата с Грозния леви партии не трябва да има? Ами да вземем тогава направо да разтурим парламента? Или пък в него да влизат само десни партии? Сетне двамата с Грозния ще ви изберем за Райхсфюрер на България.Само не знам как ще се разберете? Кой от двама ви да бъде фюрер и кой да стане гаулайтер или оберщурмбанфюрер? А може ли да ми обясниш аджеба, как твоята организация си представя държавното устройство без леви партии? Може би и без парламент? Много съм любопитен да разбера.

    Ами като не искате леви партии, господине, нека твоите родители плащат на хората от фирмата ви по-големи заплати. Каквито има в Германия и Америка. Същото се отнася и за Грозния. Ако баща му плаща по-добре на служителите и работниците си гарантирам ви, че няма да има никакви леви партии. Вие двамата какво искате? Хората да ви работят ангария, по 25 часа в денонощието и вместо вие да им плащате, те да плащат на вас. За удоволствието, че работят нещо. Това ви са мечтите и мокрите сънища, нали така? Затова не щете да има леви партии, а само десни. На едрия бизнес, банките и спекулантите.

    Много неубедително си писал за Казасов. Той може да има всякакви амбиции. Цанков не е длъжен да се съобразява с Казасовите амбиции и да го назначава за министър. А партията на Казасов е много по-лява от БЗНС. Я ми обясни едно нещо. Великите антикомунисти Цанков и от ВМРО, свалят и убиват Стамболийски, но изобщо не преследват комунистите. Бреей, че странна работа! Едва когато онези заплашват превратаджийското им управление чааак в края на септември и основно през април 1925 г, едва тогава Цанков се сеща, че в България имало и комунисти. Които трябва да бъдат избивани. Е що така? Как ще обясниш този парадокс?

    А за Хитлер историята си е казала думата. И няма нужда да чета драсканиците на Виктор Суворов, който е избягал на Запад и може всичко да си пише под диктовката на някого. Иначе защо да му дават политическо убежище? Каквото му наредят това пише, в ръцете им е. Вече казах. Такова животно "превантивна война" няма в международното право. Сталин нямаше как да нападне Германия щото двете държави нямаха обща граница. А този номер на Хитлер с изпреварващата война, същият номер го е прилагал и на Полша, и на Франция и останалите.
    Защо окупира цяла Европа? Всичките ли се готвеха да нападнат Германия? Малка Дания, малкия Люксембург и те ли се готвеха да нахлуят в Райха?

    И много ясно, че щом десните в България вършат преврати, убийства, отвличания, изтезания ще получат същото след време. Ти какво искаш? Убийствата на килограм ли да ги мерим? И десните казват на комунистите "Ние сега ще убием 1000 ваши, ама ако вземете властта и вие трябва да убиете 1000 наши и нито човек повече!" Е, няма такива положения. На война като на война, френска поговорка. Който иска да не го убиват, да не убива и той. Имало е съд, следствие, прокуратура, Търновска конституция и военна клетва армията да не се бърка в политиката, а да бъде вярна на държавата.


    Като махнем левите партии, сетне ще крещим с вдигната дясна ръка: "Хайл, Грозния!" или "Хайл, лове София!". Това искате двамата, нали?
    Стамболийски оставя под сръбски репресии македонските българи, "изгонва буржоазията", следователно печели за врагове македонските бойци, разбира се, и ги обявява за разбойници. БЗНС е една сърбоманска, корумпирана, демагозка и антибългарска партия.

    Вече казах защо е антикомунистическият терор, защо БЗНС са били избивани, както и тези с левите убеждения. Левицата е саморазрушение, кой властва 45 години и кой още властва? Десните партии ли?
    Не трябва да има нито БЗНС, нито БКП. Трябва еднопартийна дясна система.
    Ванче Михайлов е един от най-големите антикомунисти. Напротив, комунисти също преследват.
    Обаче говориш така сякаш ми харесва либерасткия запад и ние трябва да харесваме левицата, защото сега няма друг избор.
    Естествено, че десните ще преследват антибългари и предатели, казваш, че щом го правят, после няма как да не очакват други антибългари и предатели да им отмъстят, така ли?

    И как очакваш Суворов да напише нещо, което опровергава глупостите на страната си, докато е в нея? Разбира се, че ще избяга. А ако Германия и СССР не са имали общи граници и Сталин не е можел да нападне Хитлер, тогава как Хитлер го напада? Впрочем, Полша и Франция са можели да мобилизират общо 130 дивизии, а Германия 98.

    Как беше, "няма човек - няма проблем"?

    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Седя и се чудя. Как федерална република Германия не "рухна" според твоите думи след като не получи "жизнено пространство", а дори напротив територията й беше доста орязана. Как ФРГ постигна невиждан икономически успех и стана "локомотивът" на Европа. Не само, че не рухна, ами стана първата икономическа сила на Стария континент, поне 10 пъти по мощна от Третия райх. Значи можело и така. Без да заграби от някого ново жизнено пространство. И сетне още и още. Не само "жизненото пространство" на сегашните немци им стига напълно, ами отгоре на всичко дори им е широко, голямо. И канят "на гости" разни араби, афганци, африканци. Откъде ли намират и за тях "жизнено пространство". Чудна работа! Аз съм прост човек. Не ги разбирам тия работи. Ще те помоля да ми ги разясниш. Да ме осветлиш по въпроса.

    Бундесканцлерин Меркел: Либе арабише мигрантен! Херцлих вилкомен ин Дойчланд!
    Райхът - Преди войната, в която умират повече от 60 милиона души.
    ФРГ - След същата война, в която умират повече от 60 милиона души.
    Всичко съответно с времето и нуждите. Аз не ти говоря за разруха на ФРГ, а на Третия Райх. Аз казвам причини и защо "жизнено пространство", другото са празни приказки.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    И като са искали смъртта му още от 20-те години, защо не са го отровили по-рано, а го правят във "Вълчата бърлога" или в самолета знаеш на кого ?! Може би там е било пълно с комунисти и случаят е бил най-удобен ?!
    Не години, а седмици!
    Може би защото Германия напада първа, а когато се включва и СССР, Англия и Франция са се насрали в гащите от страх заради пакта "Рибентроп-Молотов"!
    Атентатите в Арабаконак и Света Неделя да не би да не са целяли смъртта на Царя?
    Следователно не спазват обещанията си да "запазят мира в Европа и авторитета на Полша".

    П.С. Не се старая да си подреждам мнението, тези дни съм/ще съм зает и нямам много време, едвам успявам да влезна тук.
    П.С. 2. След няколко дена, като имам повече свободно време, ще се включа по-активно. Пиша нещата набързо.

  9. #34
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Атентатите в Арабаконак и Света Неделя да не би да не са целяли смъртта на Царя?
    Точно така е, но това не отговаря на въпроса ми:
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    ...защо не са го отровили по-рано, а го правят във "Вълчата бърлога" или в самолета знаеш на кого ?! Може би там е било пълно с комунисти и случаят е бил най-удобен ?!
    Цели 20 години не постигат успех и изведнъж комунистите отравят цар Борис точно във "Вълчата бърлога" или в самолета знаеш на кого.



    Издебнали са най-подходящия и удобен момент, шъ знайш !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #35
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Стамболийски оставя под сръбски репресии македонските българи, "изгонва буржоазията", следователно печели за врагове македонските бойци, разбира се, и ги обявява за разбойници. БЗНС е една сърбоманска, корумпирана, демагозка и антибългарска партия.


    Не трябва да има нито БЗНС, нито БКП. Трябва еднопартийна дясна система.

    И как очакваш Суворов да напише нещо, което опровергава глупостите на страната си, докато е в нея? Разбира се, че ще избяга. А ако Германия и СССР не са имали общи граници и Сталин не е можел да нападне Хитлер, тогава как Хитлер го напада? Впрочем, Полша и Франция са можели да мобилизират общо 130 дивизии, а Германия 98.
    Стамболийски е имал пълното право и основание да нарича четите на ВМРО по този начин. Ако бяха свестни хора нямаше да бъдат забранени от режима в 1934 г. Е, на негово място щях да съм "по-възпитан" и се изразявам по-деликатно. Може би вместо разбойници (каквито наистина те стават след Първата световна) щях да ги нарека вагабонти и нехранимайковци. Тая организация до такава степен се криминализира, та накрая започват да се самоизбиват помежду си по улиците на София и всички българи са възмутени и негодуват от терора им.

    Аз не мога да разбера докога ще продължаваме да дундуркаме това население? И за нас съдбата на България ли е по-важна или на Македония? Стамболийски с право е турил край на мераците им да ни манипулират и използват. Защото тези хора край Вардар използват за своите цели глупавия бай Ганьо. И той им става маша. Може да са били някога българи, но ако бяха толкова свестни и такива патриоти, нашият Апостол Левски щеше да обиколи и техните земи и там също да организира мрежа от революционни комитети. А той е действал на територията на днешна България.

    Водихме няколко злополучни войни за македонските чукари. И загубихме наши исторически територии заради тях. А за нас беше от 100 пъти по-голяма важност да запазим излаза си на юг, на Бяло море и да не останем в затвореното Черно море. Тракия е една плодородна земя с добър климат и тракийското население също много е страдало. Но тракийците нямаха своя агентура и лобита на влияние в българското правителство и двореца. Стотици хиляди нашенци загинаха по фронтовете, а тези хора дори не се смятат за българи. Наричат ни хуни, а те "великите македонци" водят произхода си от самият Александър Македонски. Какво са за тях хан Аспарух, Кубрат и Тервел? Те са "древен народ". Още от времето на Филип македонски датира тяхната велика история.И заради тия неблагодарници е трябвало да се бием през войните и заради тях е убит законният премиер на България, Стамболийски.

    И което е интересното и най-скандалното, Стамболийски е убит от човек, който не е български гражданин и никога не е живял в България. Това е просто чудовищно. Граждани на съседни държави се намесват грубо в политиката на България, вършат убийства и насилие на наша територия и това на никой не му прави никакво впечатление.

    Аз не знам какви идеи е имал Иван Михайлов за "българска" Македония. Само ще ти кажа, че това е една огромна глупост. Да приемем, че беше успял да създаде такава държава. Сърбите много лесно можеха да променят нейната пробългарска ориентация. Можеха да застрелят Михайлов и издигнат свои протежета,сърбомани или направо директно да окупират и присъединят Македония.

    Колкото до Хитлер и Сталин, последният няма никакви шансове (и намерение) да напада Третия райх. И причините затова са твърде много. Сталин може да е всякакъв, но не и самоубиец. Съветско-финландската война започната от него в 1940 г показва пред цял свят абсолютната неподготвеност на Червената армия за една мащабна война срещу голяма държава като Германия. И това е така след като в 1937 г Сталин извършва масови чистки на опитни офицери в армията. И тя на практика е обезглавена, остава без ръководство, без опитни кадри, с напълно неподготвени младоци за офицери.

    И нещо много по-важно. Още в края на трийсетте години на 20 век, Германия сключва заедно с Италия и Япония тъй наречения ТРИСТРАНЕН ПАКТ. Създадена е военната и политическа ос РИМ-БЕРЛИН-ТОКИО. Към Тристранния пакт се присъединяват на практика всички неокупирани европейски държави, в това число и ние. На практика Тристранният пакт по ниво на военна мощ е почти толкова силен колкото е днешният Северноатлантически пакт НАТО. Кой би нападнал държава от НАТО? Русия би ли нападнала Полша или Германия? Може би искаш да изкараш Сталин за безмозъчен самоубиец?

    И което е още по-важно. Русия е обхваната като в клещи от държавите на Оста. Да припомня някои факти. Япония, която има много силна армия по това време, е окупирала Китай и други азиатки държави. И на практика има обща граница със СССР. Надвиснала е като една огромна заплаха за Съветския съюз. Е, как смяташ, Сталин дали би посмял дори да си помисли за война с Германия? СССР мигновено щеше да бъде ударен жестоко и от запад, но и от изток. Щеше да воюва на два фронта и в крайна сметка японците щяха да стигнат до Москва, където да се срещнат с германците.

    А тоя номер на Хитлер за изпреварващата уж война, той го пласира още няколко пъти. Обявява изпреварващи войни на Франция, на Дания, на Чехословакия и Полша, и още много други държави. В цял свят си спомнят немската инсинуация в Гданск (Данциг), където освободени немски затворници, преоблечени в полски военни униформи нападат немската радиостанция. Което дава възможност на Хитлер да обяви война на Полша. А това, което прави Сталин в 1939 г. е отново да върне на Украйна, нейните загубени западни територии, окупирани от поляците в 1920 година.
    Последно редактирано от redbul2 : 02-09-2019 на 17:38

  11. #36
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Цели 20 години не постигат успех и изведнъж комунистите отравят цар Борис точно във "Вълчата бърлога" или в самолета знаеш на кого.
    Издебнали са най-подходящия и удобен момент, шъ знайш !
    А какво искаш? Всеки ден да правят опити да го убият ли? Нека да разгледаме още една гледна точка:
    Цар Борис 3 умира на 28 август 1943 година. Има проект за създаване на марионетка на Германия, Независима република Македония, начело с Иван Михайлов. Това е един много надежден сателит за Германия, създаващ й излаз на Егейско море, а и резервен вариант, в случай че България си промени отношенията към Германия. При срещата с Хитлер, Царят е съгласен с нейното създаване, с положително настроение спрямо Михайлов. Смъртта на Царя прекъсва цялото осъществяване на тази марионетка. Нима Хитлер би желал това? Мисля, че се досещаш кой има най-голяма полза този проект да не бъде реализиран.



    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Стамболийски е имал пълното право и основание да нарича четите на ВМРО по този начин. Ако бяха свестни хора нямаше да бъдат забранени от режима в 1934 г. Е, на негово място щях да съм "по-възпитан" и се изразявам по-деликатно. Може би вместо разбойници (каквито наистина те стават след Първата световна) щях да ги нарека вагабонти и нехранимайковци. Тая организация до такава степен се криминализира, та накрая започват да се самоизбиват помежду си по улиците на София и всички българи са възмутени и негодуват от терора им.

    Аз не мога да разбера докога ще продължаваме да дундуркаме това население? И за нас съдбата на България ли е по-важна или на Македония? Стамболийски с право е турил край на мераците им да ни манипулират и използват. Защото тези хора край Вардар използват за своите цели глупавия бай Ганьо. И той им става маша. Може да са били някога българи, но ако бяха толкова свестни и такива патриоти, нашият Апостол Левски щеше да обиколи и техните земи и там също да организира мрежа от революционни комитети. А той е действал на територията на днешна България.
    Разбира се, че е имал пълното право и основание, той мрази македонските българи и въобще българщината и обича враговете им. Иначе нямаше да ги остави под сръбски репресии, а щеше да ги защитава докрай, ама той нали беше южен славянин, а не българин, нямаме право да го съдим. ВМРО по това време е може би най-мощната терористична организация в Европа, ако не и в цял свят. Но с времето понятието "тероризъм" се изменя и има коренно различен смисъл. Техният терор е от патриотични и идеалистични подбуди върху неприятеля, винаги са гледали броят на невинни жертви да бъде отрицателен. Имат стотици акции с единични случаи, в които са пострадали цивилни. По-нататък във ВМРО ситуацията се променя, следват братоубийствени войни, променящи критично положението на организацията, споменах, че Кимон Георгиев също е сръбско мекере. "Всички българи са възмутени и негодуват от терора им" - напълно невярно.

    Казах защо Стамболийски прекратява дейността на ВМРО. Това е като "Убежденията на Левски са били демокрация, трябва да има демокрация!", по-късно е създаден (не от Апостола, разбира се) БТЦРК, играещ една от основните роли в Съединението на България, видни членове са Захари Стоянов, Коста Паница и още много други. БТЦРК иска не само освобождението на Македония, но и обединението на целия български народ. А пък дали реално Левски не се интересувал от Македония? В първата българска легия там се запознава с революционери, силно интересуващи се от нейната свобода, както и от втората българска легия. Той иска свободата на цялото българско население, от всяко едно крайще на Отечеството ни. Мисля, че организираше комитет с Тодор Пеев в Северна Македония, не помня точно къде.


    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Водихме няколко злополучни войни за македонските чукари. И загубихме наши исторически територии заради тях. А за нас беше от 100 пъти по-голяма важност да запазим излаза си на юг, на Бяло море и да не останем в затвореното Черно море. Тракия е една плодородна земя с добър климат и тракийското население също много е страдало. Но тракийците нямаха своя агентура и лобита на влияние в българското правителство и двореца. Стотици хиляди нашенци загинаха по фронтовете, а тези хора дори не се смятат за българи. Наричат ни хуни, а те "великите македонци" водят произхода си от самият Александър Македонски. Какво са за тях хан Аспарух, Кубрат и Тервел? Те са "древен народ". Още от времето на Филип македонски датира тяхната велика история.И заради тия неблагодарници е трябвало да се бием през войните и заради тях е убит законният премиер на България, Стамболийски.
    "македонските чукари" - това е част от България, бием се за българския народ. И Тракия (Да не забравяме, че Северна Тракия е Източна Румелия, а БТЦРК има огромен принос за Съединението), и Македония са български. ВМОРО, както се вижда от името й, също се бори и за двете области. СТДБ се бори за Тракия. Тане Николов, войвода на ВМОРО, става ръководител на ВТРО. Трябва да се спомене, че, благодарение на Хитлер, Западна Тракия става под българско управление за известно време. Заменяш днешното настроение в Македония с това отпреди 90-100 години. За това е виновна сръбската пропаганда (югославските комунисти са активно подкрепяни от БКП), подразбиращо се, създадена от Сърбия, Стамболийски - сърбоман. Няма македонска нация. Ако е имало, то нейният край е бил сложен преди повече от 2000 хиляди години. Това днес са промити македонски българи, смятащи се за отделен народ.


    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    И което е интересното и най-скандалното, Стамболийски е убит от човек, който не е български гражданин и никога не е живял в България. Това е просто чудовищно. Граждани на съседни държави се намесват грубо в политиката на България, вършат убийства и насилие на наша територия и това на никой не му прави никакво впечатление.
    Македония е българска. Македонците са българи, македонски българи.

    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Аз не знам какви идеи е имал Иван Михайлов за "българска" Македония. Само ще ти кажа, че това е една огромна глупост. Да приемем, че беше успял да създаде такава държава. Сърбите много лесно можеха да променят нейната пробългарска ориентация. Можеха да застрелят Михайлов и издигнат свои протежета,сърбомани или направо директно да окупират и присъединят Македония.
    Това звучи като някой фентъзи филм. Щото е много лесно да убиеш управляващите и да окупираш страна с армия и със съюзници, които ще й помогнат.


    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Колкото до Хитлер и Сталин, последният няма никакви шансове (и намерение) да напада Третия райх. И причините затова са твърде много. Сталин може да е всякакъв, но не и самоубиец. Съветско-финландската война започната от него в 1940 г показва пред цял свят абсолютната неподготвеност на Червената армия за една мащабна война срещу голяма държава като Германия. И това е така след като в 1937 г Сталин извършва масови чистки на опитни офицери в армията. И тя на практика е обезглавена, остава без ръководство, без опитни кадри, с напълно неподготвени младоци за офицери.
    Сталин няма намерения да напада най-големия си противник? През 1939-40 няма шансове, но през 1941 той вече се подготвя да води война, която, както казах, е щяла да започне до няколко години (или дори месеци), но Хитлер го изпреварва.

  12. #37
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    И нещо много по-важно. Още в края на трийсетте години на 20 век, Германия сключва заедно с Италия и Япония тъй наречения ТРИСТРАНЕН ПАКТ. Създадена е военната и политическа ос РИМ-БЕРЛИН-ТОКИО. Към Тристранния пакт се присъединяват на практика всички неокупирани европейски държави, в това число и ние. На практика Тристранният пакт по ниво на военна мощ е почти толкова силен колкото е днешният Северноатлантически пакт НАТО. Кой би нападнал държава от НАТО? Русия би ли нападнала Полша или Германия? Може би искаш да изкараш Сталин за безмозъчен самоубиец?

    И което е още по-важно. Русия е обхваната като в клещи от държавите на Оста. Да припомня някои факти. Япония, която има много силна армия по това време, е окупирала Китай и други азиатки държави. И на практика има обща граница със СССР. Надвиснала е като една огромна заплаха за Съветския съюз. Е, как смяташ, Сталин дали би посмял дори да си помисли за война с Германия? СССР мигновено щеше да бъде ударен жестоко и от запад, но и от изток. Щеше да воюва на два фронта и в крайна сметка японците щяха да стигнат до Москва, където да се срещнат с германците.
    Съюзниците на Германия далеч не може да се смята, че са едни от най-добрите. Предвид че ние не му изпращаме нито един войник, въпреки заслугите му към нас, смятай.
    Германия обявява война на САЩ, защото очаква, че Япония ще постъпи по същия начин със СССР, но тя така и не го прави.

    След като мустакатите си поделят Полша, червеният е нетърпелив да предпази балтийския фланг от евентуална заплаха от временния му хитлеристки съюзник. Заради това налага контрол на бившите буферни територии на Русия в Балтика. Сключва договори с различни страни, позволяващи на силите му да имат гарнизони в основните пунктове на тези страни. Започват преговори и с Финландия, СССР представя исканията си, като в замяна й предлага двойно повече територия от исканата. Условията целят сигурност на руската територия, без сериозно навредяване на финландската сигурност. Те биха попречили на Финландия да бъде плацдарм за германско нападение срещу Русия, но не биха й дали никакво предимство за нападение срещу Финландия. Всъщност територията, която Русия предлага на Финландия, би разширила неудобно тясната й талия. Финдландците не се съгласяват. Готови са да отстъпят исканите й острови освен Хогланд, те са безкомпромисни да не дадат пристанището Ханко, защото би било несъвместимо с политиката им на неутралитет. Руснаците искат да закупят тази територия, но пак получават отказ. На 28 ноември СССР анулира Договора за ненападение от 1932 и на 30 започва руската агресия. Първо нападението е спряно по начин, изумяващ света. Настъплението през Караелския провлак е прекратено, а до Ладожкото езеро е неуспешно. В другия край на фронта руснаците откъсват пристанище на Северния Ледовит океант, за да блокират изпращане на помощ за Финландия от този път. Настъплението на север успява да стигне половината път до Ботническия залив, но е отблъснато от контраатака на финландска дивизия, която е прехвърлена с влак на юг. Другото настъпление в южното направление е спряно с контраудар в първите дни на януари 1940. Финландците блокират пътя на нашествениците, заобикаляйки фланга им, изчакват атакуващите да капнат от студ и глад, за да ги разбият. На Запад им харесва успеха на по-слабия в отблъскването на по-силния, като това впечатление има дълготрайни последици. Правителствата на Франция и Британия обмислят изпращане на експедиционна сила и за подкрепя на Финландия, и за да се установи контрол над шведските железни мини в Гяливаре, чрез които Германия се снабдява, и за да заеме позиция, която застрашава балтийския фланг на Германия. Това не е осъществено, заради което Франция и Великобритания не започват война със СССР, същевременно и с Германия. Хитлер окупира Норвегия, за да предотврати опасност от съюзническо настъпление на Скандинавския полуостров. Заради съветския неуспех, Финландия подценява военната мощ на СССР, Чърчил също. Това мнение се споделя донякъде и от Хитлер, което има преки последици догодина. Русия не предприема сериозна офанзива, съпътстваща се с многото й ресурси. Съветите са подведени от изворите си на информация за Финландия и не очакват сериозна защита. Между Ладожкото езеро и Северния Ледовит океан има много езера и гори, спомагащи за големи препятствия и мощна съпротива. При границата на СССР железопътните връзки се състоят от една линия (Докато финландците имат няколко линии на границата) от Ленинград до Мурманск, с едно разклонение, водещо до Финландия. Добър вариант за нахлуване е през провлак между Ладожкото езеро и Финския залив, но там е блокирано от линия и няколко действащи дивизии. На север все пак успяват да привлекат част от финландските войски, докато бъде извършена по-добра подготовка и бъдат пратени повече от 14 дивизии за истинска атака срещу линията. Започва на 1 февруари под управлението на Мерецков. Извършен е процес, чрез който е направен пробив в центъра на линията (линия "Манерхайм"). Агресорът напредва по-навътре и притиска отбранителните войски по крилата. Извършена е по-широка маневра и застват в тила на Виипури. Там Финландия оказва съпротива, но войските са малобройни и накрая е извършен пробив. Готовият да отплава експедиционен корпус не пристига. На 5-6 март Финландия иска мир. Финландия е принудена да изпълни предишните условия на СССР, но с допълнения. Манерхайм не вярва в помощта от Запад - настоява съветските условия да бъдат приети. Финландската територия е по-лоша за офанзива, особено по това време на година, в което е нахлуването, за разлика от Полша и където и да било другаде. Територията извън Полша е покрита от германски комуникации за разлика от полската територия. Полската армия придържа повече към нападения и заради това има много по-малко възможности за отбрана. Финландия се защитава по-добре, защото има много вътрешни комуникации, отколкото агресорът. СССР много повече страда от факта, че войната е "Зимна война", има повече затруднения с придвижването, трябва да извършва настъпления по пътища с много дълбок сняг и така нататък. Освен това, съпротивата познава терена и се възползва от това. Теренът



    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    А тоя номер на Хитлер за изпреварващата уж война, той го пласира още няколко пъти. Обявява изпреварващи войни на Франция, на Дания, на Чехословакия и Полша, и още много други държави. В цял свят си спомнят немската инсинуация в Гданск (Данциг), където освободени немски затворници, преоблечени в полски военни униформи нападат немската радиостанция. Което дава възможност на Хитлер да обяви война на Полша. А това, което прави Сталин в 1939 г. е отново да върне на Украйна, нейните загубени западни територии, окупирани от поляците в 1920 година.
    Добра идея е блицкригът, но само при първите пъти, така е.
    Точно така, Сталин просто връща отнетите й, от поляците, територии, на него не му трябват територии, те са за Украйна. А съветската политиката в Украйна през 1932-1933, предимно водена от евреите Лазар Каганович и Генрих Ягода, просто премахване на частната собственост.

  13. #38
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    На 16.02.2019 от 17:30 беше проведен за поредна година Луковмарш. Шествието започна от пилоните на НДК, мина през сградата на ЕС и свърши пред къщата на генерал Христо Луков на улица Тракия. За ужас на всички антибългарски кръжоци, либерални и комунистически кръгове, Луковмарш се проведе! Независимо от всичките лъжи и клевети по адрес на шествието, участниците и най-вече по паметта на Генерала, Луковмарш се проведе и ще продължи да се провежда! Майкопродавците започнаха с глупости, че шествието разделяло - Не, драги ми приятели, Луковмарш обединява, вие разделяте! Луковмарш не е просто шествие, това е общо дело, общото дело на българските националисти и родолюбци. Това е мрежа от родолюбие, памет, дълг, чест, достойнство, единение, традиция, пробуждане, борба, идеализъм, вяра и на последно място, но не по важност - победа.
    Борба * Жертви * Дела - Това са трите основни компонента на Победата.
    И да знаете, българомразци - Не се гаси туй, що не гасне!

  14. #39
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    На 16.02.2019 от 17:30 беше проведен за поредна година Луковмарш. Шествието започна от пилоните на НДК, мина през сградата на ЕС и свърши пред къщата на генерал Христо Луков на улица Тракия. За ужас на всички антибългарски кръжоци, либерални и комунистически кръгове, Луковмарш се проведе! Независимо от всичките лъжи и клевети по адрес на шествието, участниците и най-вече по паметта на Генерала, Луковмарш се проведе и ще продължи да се провежда! Майкопродавците започнаха с глупости, че шествието разделяло - Не, драги ми приятели, Луковмарш обединява, вие разделяте! Луковмарш не е просто шествие, това е общо дело, общото дело на българските националисти и родолюбци. Това е мрежа от родолюбие, памет, дълг, чест, достойнство, единение, традиция, пробуждане, борба, идеализъм, вяра и на последно място, но не по важност - победа.
    Борба * Жертви * Дела - Това са трите основни компонента на Победата.
    И да знаете, българомразци - Не се гаси туй, що не гасне!
    Хайде като се е приключил, махай го тоя марш от подписа си вече, че само разтяга страниците!
    За поредна година шествие на дебили милеещи по ценности с нищо не различващи се от тези на комунистите (основно верую и на двете групи е, че държава без джендъри, еврогеюве и капитализъм ще направи от всички буржоа). Едните с каскети, a другите с бръснати глави. Ха-ха! Няма що! И ако някой ще говори, че не са фашаги, тогава защо флаговете размахвани на събитието са с цветовете на знамето на Германската империя?
    https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Germany
    Последно редактирано от TrollFactory : 02-18-2019 на 10:19

  15. #40
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Хайде като се е приключил, махай го тоя марш от подписа си вече, че само разтяга страниците!
    За поредна година шествие на дебили милеещи по ценности с нищо не различващи се от тези на комунистите (основно верую и на двете групи е, че държава без джендъри, еврогеюве и капитализъм ще направи от всички буржоа). Едните с каскети, a другите с бръснати глави. Ха-ха! Няма що! И ако някой ще говори, че не са фашаги, тогава защо флаговете размахвани на събитието са с цветовете на знамето на Германската империя?
    https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Germany
    Смешното е, че тези против нас са комунистите, либерастите, джендърите и еврогейовете, а ти умееш само да лъжеш и разтягаш локуми. Все още не виждам общото между фашизъм (За някой незнаещ - фашизъм е имало само в Италия) и цветовете на знамето на Германската империя, което се размахва от германските националисти, защото са гости. Има гости още от други 7-8 нации, защото само обединението прави силата.

  16. #41
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Какво ли щеше да стане ако Сталин бе предпочел плана на Чърчил в който 15 турски дивизии ни окупират?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  17. #42
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Какво ли щеше да стане ако Сталин бе предпочел плана на Чърчил в който 15 турски дивизии ни окупират?
    Дали реално има такъв план?
    Оправихме се след 500 години турско робство, а след 45 години руско - и 30 години след кървавия чуждопоклоннически режим не сме спрели да се обезродяваме. Тези, които властваха 45 години, сега също властват, но преобразувани в демократи и капиталисти.
    А заради кого има македонска нация? Кой промени, затри или скри немалка част от българската история?

  18. #43
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Смешното е, че тези против нас са комунистите, либерастите, джендърите и еврогейовете, а ти умееш само да лъжеш и разтягаш локуми. Все още не виждам общото между фашизъм (За някой незнаещ - фашизъм е имало само в Италия) и цветовете на знамето на Германската империя, което се размахва от германските националисти, защото са гости. Има гости още от други 7-8 нации, защото само обединението прави силата.
    И къде тук съм излъгал и за какво след като чак сега се включвам в темата?
    Ти не обясняваш важни неща като например, защо точно германските националисти са проявили такъв интерес към парада ви, а всеки знае на кой чичо се кланят. Прикривайки точно тази важна информация извърташ фактите и прикриваш истината, за да си навреш случайно таралеж в гащите. Разбирам те, но точно тези твои действия са равносилни на лъжи, а докато лъжеш с какво си по-добър от каскетите? Фашизъм, мило дете, има на практика във всяка еднопартийна държава. Разбирам обаче желанието ти да се захванеш за произхода на думата като удавник за сламка, но нека те светна, че много думи по етимологически разбор могат да са с един произход, но в крайна сметка в хода на историята да обхванат много други неща извън първоначалния си смисъл. Та по същия начин е и думата фашизъм. Той не е феномен ограничен по обхват само в Италия през първата половина на 20 век, а термин, който в последствие социолозите и историците назначават като категория и за други режими на управление със сходни черти. Социологията и историята не са разбирасе точни науки и всеки изследовател има различна интерпретация. Но представата за това какво е фашизъм за всеки що-годе нормален човек е в общи линии сходна. Това, че в твоите разбирания си правиш някакви отделни интерпретации на фактите, които ти помагат да си помпаш самочувствието мислейки се за силен, смел и млад ариец си е просто фаза в развитието ти според мен. Просто като млад човек си силно впечатлителен от глупости все още. Затова поукроти се малко и вместо да се раздваш тук разгледай снимки от времето на баба ти или чуй малко нейни истории от младостта й и после ми говори, че нямало фашизъм в България.


    Или викаш не, това е фотошоп и нашата армия и въобще целия държавен апарат никога не е си е служил с нацистка идеология и хореография...

  19. #44
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И къде тук съм излъгал и за какво след като чак сега се включвам в темата?
    Ти не обясняваш важни неща като например, защо точно германските националисти са проявили такъв интерес към парада ви, а всеки знае на кой чичо се кланят. Прикривайки точно тази важна информация извърташ фактите и прикриваш истината, за да си навреш случайно таралеж в гащите. Разбирам те, но точно тези твои действия са равносилни на лъжи, а докато лъжеш с какво си по-добър от каскетите? Фашизъм, мило дете, има на практика във всяка еднопартийна държава. Разбирам обаче желанието ти да се захванеш за произхода на думата като удавник за сламка, но нека те светна, че много думи по етимологически разбор могат да са с един произход, но в крайна сметка в хода на историята да обхванат много други неща извън първоначалния си смисъл. Та по същия начин е и думата фашизъм. Той не е феномен ограничен по обхват само в Италия през първата половина на 20 век, а термин, който в последствие социолозите и историците назначават като категория и за други режими на управление със сходни черти. Социологията и историята не са разбирасе точни науки и всеки изследовател има различна интерпретация. Но представата за това какво е фашизъм за всеки що-годе нормален човек е в общи линии сходна. Това, че в твоите разбирания си правиш някакви отделни интерпретации на фактите, които ти помагат да си помпаш самочувствието мислейки се за силен, смел и млад ариец си е просто фаза в развитието ти според мен. Просто като млад човек си силно впечатлителен от глупости все още. Затова поукроти се малко и вместо да се раздваш тук разгледай снимки от времето на баба ти или чуй малко нейни истории от младостта й и после ми говори, че нямало фашизъм в България.


    Или викаш не, това е фотошоп и нашата армия и въобще целия държавен апарат никога не е си е служил с нацистка идеология и хореография...
    С това, че сме били "фашаги" и че споделяме едни и същи възгледи с комунистите.
    Вече казах защо точно германските националисти са проявили интерес - Защото Обединението прави силата и днес ние сме длъжни да загърбим братските войни и крайния шовинизъм, ако искаме народите ни да започнат един национален и европейски възход. Проявили са интерес още точно 7-8 представители на различни нации, има и от Македония. Те нямат други националистически икони, на кого очакваш да се кланят? Това е техният национализъм и не виждам защо трябва да се подчертава такова нещо - всеки с повече от 2 мозъчни клетки трябва да се е досетил. Пак излъга, че съм прикривал разни факти и глупости. Ако греша, що не ги питаш лично кого честват и на какви идеали се кланят, какъв е проблемът?
    Фашизъм има във всяка еднопартиина система, все едно да кажеш, че има национализъм в интернационализма. Това са характерни черти на идеологията. Дано поне си наясно, че характерните черти на тази идеология не включват расизъм.
    Другарю, смисълът на думата "фашизъм" е променен от червените, защото националСоциализъм и Социализъм. И понеже комунистическата пропаганда е в активност дори и днес, глупавият човек нарича националистите, националсоциалистите, родолюбците и всички антикомунисти - фашисти.
    Моя си е работа за какъв се имам. Чудя се, обаче, защо продължаваш да лъжеш, че се имам за ариец, при положение че ясно съм изяснил, че имам и славянски корени. От приказките на баба ми съм чул само как ако не лижеш гъзовете на комунистите, влизаш в затвора.
    Ние сме съюзници с Германия, да им изгорим знамето ли? Не знам какво очакваш, а това по никакъв начин не потвърждава смешните ти тези. Не ми пречи и да ти кажа, че сме имали антисемитски закон. Също не ми пречи да ти кажа, че Хитлер ни връща земи, а ние не му изпращаме нито един войник на фронта и че е имал още условия, от които и половината не сме изпълнили.


  20. #45
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    С това, че сме били "фашаги" и че споделяме едни и същи възгледи с комунистите.
    Вече казах защо точно германските националисти са проявили интерес - Защото Обединението прави силата и днес ние сме длъжни да загърбим братските войни и крайния шовинизъм, ако искаме народите ни да започнат един национален и европейски възход.
    И как ще стане този национален европейски възход и в какво ще се състои? Знаем как прикключи последния такъв възход начело с чичо Адолф. Какво ще е различното този път?


    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Проявили са интерес още точно 7-8 представители на различни нации, има и от Македония. Те нямат други националистически икони, на кого очакваш да се кланят? Това е техният национализъм и не виждам защо трябва да се подчертава такова нещо - всеки с повече от 2 мозъчни клетки трябва да се е досетил. Пак излъга, че съм прикривал разни факти и глупости. Ако греша, що не ги питаш лично кого честват и на какви идеали се кланят, какъв е проблемът?
    Питам точно теб, защото явно си запален по темата. А и не смятам да питам някой друг извън този форум, защото не съм журналист, нито пък възнамерявам да пиша дисертация по темата, че да се срещам с някой някъде си. Накратко ми кажи, каква ви е идеята? Конкретно питам, какво ще подобрите в живота на страната с вашата национал социалистическа партия и как тя е актуална в 21 век? Икономика, здравеопазване? Какво ще се подобри? Засега разбирам, че няма да има цигани, джендъри и комунисти в бъдещата национал социалистическа държава? Ама си остава социалистическа. В соц държавите винаги е мизерия (за справка виж Венецуела и Северна Корея сега)

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Фашизъм има във всяка еднопартиина система, все едно да кажеш, че има национализъм в интернационализма. Това са характерни черти на идеологията. Дано поне си наясно, че характерните черти на тази идеология не включват расизъм.
    Май не внинкна в това, което ти казах, че трябва да се абстрахираш от етимологията на думите и да схванеш съвременния им смисъл. Фашизъм може да има и без расисъзъм, но расизма е основна част от идеологията ви на този парад, така че не виждам нищо лошо да си признаеш "Засега без расизъм поне докато вземем властта, а после ще му мислим..."

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Другарю, смисълът на думата "фашизъм" е променен от червените, защото националСоциализъм и Социализъм. И понеже комунистическата пропаганда е в активност дори и днес, глупавият човек нарича националистите, националсоциалистите, родолюбците и всички антикомунисти - фашисти.
    Вие сте антикомунисти само до колкото, за да се разграничите от комунистите, но сте за националсоциалистическа идея. Хореографията и на двата режима ми се струва доста идентична. Държавта става еднопартийна и различията между хората трябва да се претопят... Не ми се виждат кой знае колко различни двата режима по принцип на хореографията им: Силен репресивен апарат, лиспа на свобода на словото, смакчване на отделния индивид, изгигане на един култ или обществено приемлив модел да си живееш живота, а който не е съгласен с него и правилата му изобщо най-добре да не живее.

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Моя си е работа за какъв се имам. Чудя се, обаче, защо продължаваш да лъжеш, че се имам за ариец, при положение че ясно съм изяснил, че имам и славянски корени. От приказките на баба ми съм чул само как ако не лижеш гъзовете на комунистите, влизаш в затвора.
    Комунизмът няма опасност да се върне. Политиците са твърде забогатяли, за да поискат подобно нещо. Празните пък от
    смисъл популистки лозунги като "чиста раса чист народ" замайват умовете на младите дебили и използват потенциала им като "полезни идиоти", които да ги вкарат във властта. Млади и озлобени срещу несправедливостта бедни момчета най-лесно се използват за тази цел.

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Ние сме съюзници с Германия, да им изгорим знамето ли? Не знам какво очакваш, а това по никакъв начин не потвърждава смешните ти тези. Не ми пречи и да ти кажа, че сме имали антисемитски закон. Също не ми пречи да ти кажа, че Хитлер ни връща земи, а ние не му изпращаме нито един войник на фронта и че е имал още условия, от които и половината не сме изпълнили.
    И въпреки всичко това продължаваш да твърдиш, че в България не е имало фашистки режим. Или пък, ако не ти харесва как се използва тази думичка, защото незнайно защо много държиш на етимология (или такива са ви опорките в младежката наци партия), да заменим "фашистки режим" с "режим симпатизиращ на хитлеристките доктрини и всичко, което включварт те (концлагери, репресии, фанатично милитаризиране на обикновеното население и прочее простотии)".

  21. #46
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Какво ли щеше да стане ако Сталин бе предпочел плана на Чърчил в който 15 турски дивизии ни окупират?
    20 години след Освобождението, България е значителна военна и икономическа сила в Европа!
    30 години след руското робство, България е на прага на разрухата!
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    А заради кого има македонска нация? Кой промени, затри или скри немалка част от българската история?
    Сталин, Тито и Димитров!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  22. #47
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И как ще стане този национален европейски възход и в какво ще се състои? Знаем как прикключи последния такъв възход начело с чичо Адолф. Какво ще е различното този път?
    Не възнамерявам и да отговарям.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Питам точно теб, защото явно си запален по темата. А и не смятам да питам някой друг извън този форум, защото не съм журналист, нито пък възнамерявам да пиша дисертация по темата, че да се срещам с някой някъде си. Накратко ми кажи, каква ви е идеята? Конкретно питам, какво ще подобрите в живота на страната с вашата национал социалистическа партия и как тя е актуална в 21 век? Икономика, здравеопазване? Какво ще се подобри? Засега разбирам, че няма да има цигани, джендъри и комунисти в бъдещата национал социалистическа държава? Ама си остава социалистическа. В соц държавите винаги е мизерия (за справка виж Венецуела и Северна Корея сега)
    Питай ги лично, ти се интересуваш, мен не ме засяга.
    Коя националсоциалистическа партия? Честно, не знам за какво говориш. Много е жалко, че продължаваш да пишеш такива глупости, за да манипулираш тези, които възнамеряват да прочетат нещо от темата, въпреки че вече съм ти отговорил на лъжите и измишльотините в теми като "Хомосексуалистите в ада ли отиват".
    Ти искаш да разбереш за техните възгледи, питай ги лично, пиши им, разберете се.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Май не внинкна в това, което ти казах, че трябва да се абстрахираш от етимологията на думите и да схванеш съвременния им смисъл. Фашизъм може да има и без расисъзъм, но расизма е основна част от идеологията ви на този парад, така че не виждам нищо лошо да си признаеш "Засега без расизъм поне докато вземем властта, а после ще му мислим..."
    Ще спреш ли с глупостите? Историята и фактите показват, че фашизъм/фашистки режим е имало само в Италия.
    Олигофрени като теб могат само и само да клеветят.
    Не знам как реши, че расизъм е основна част от "идеологията ни на този парад".


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Вие сте антикомунисти само до колкото, за да се разграничите от комунистите, но сте за националсоциалистическа идея. Хореографията и на двата режима ми се струва доста идентична. Държавта става еднопартийна и различията между хората трябва да се претопят... Не ми се виждат кой знае колко различни двата режима по принцип на хореографията им: Силен репресивен апарат, лиспа на свобода на словото, смакчване на отделния индивид, изгигане на един култ или обществено приемлив модел да си живееш живота, а който не е съгласен с него и правилата му изобщо най-добре да не живее.
    Добре.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Комунизмът няма опасност да се върне. Политиците са твърде забогатяли, за да поискат подобно нещо. Празните пък от
    смисъл популистки лозунги като "чиста раса чист народ" замайват умовете на младите дебили и използват потенциала им като "полезни идиоти", които да ги вкарат във властта. Млади и озлобени срещу несправедливостта бедни момчета най-лесно се използват за тази цел.
    Сега е посткомунизъм. Кой говори за "чиста раса чист народ"?


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И въпреки всичко това продължаваш да твърдиш, че в България не е имало фашистки режим. Или пък, ако не ти харесва как се използва тази думичка, защото незнайно защо много държиш на етимология (или такива са ви опорките в младежката наци партия), да заменим "фашистки режим" с "режим симпатизиращ на хитлеристките доктрини и всичко, което включварт те (концлагери, репресии, фанатично милитаризиране на обикновеното население и прочее простотии)".
    Коя наци партия? Не ми е ясно откога фашисткият режим симпатизира на Хитлер, мислех, че е на Мусолини и на евреите от фашистката партия.


    TrollFactory, не беше ли ти този, който казваше как младежи като мен са били превъзпитавани в комунистически интернати?

  23. #48
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    20 години след Освобождението, България е значителна военна и икономическа сила в Европа!
    30 години след руското робство, България е на прага на разрухата!
    Сталин, Тито и Димитров!
    +1

  24. #49
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Дали реално има такъв план?
    Оправихме се след 500 години турско робство, а след 45 години руско - и 30 години след кървавия чуждопоклоннически режим не сме спрели да се обезродяваме. Тези, които властваха 45 години, сега също властват, но преобразувани в демократи и капиталисти.
    А заради кого има македонска нация? Кой промени, затри или скри немалка част от българската история?
    а ще питаш ли кой крадна кокошките на баба ти Пена? Това също е голям руски грях който има много общо с този план на Чърчил.

    Не ми бягай от въпросите! Хапя.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  25. #50
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    20 години след Освобождението, България е значителна военна и икономическа сила в Европа!
    30 години след руското робство, България е на прага на разрухата!
    Сталин, Тито и Димитров!
    Таква сила сме с тия крнки,че думи нямам,не всички са имали онези манлихер м95 по това време. Или пък си тръгнал да сравняваш нашата 900 000 армия с десетките милиони на великите сили.

    Ама така е като не си чувал поне за един Пашандейл или Аргон

    Били сме сила на балканите,но сме били сами което далеч не ни прави голяма сила.

    А когато армията ни беше унищожена нямаше руснаци,имаше демокрация. ss20 да ти говори нещо?


    Абе я кажи какво сме произвеждали толкова,че сме били такава мощ в икономиката на света!
    Последно редактирано от haritov : 02-19-2019 на 19:27
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си