.
Отговор в тема
Страница 16 от 195 ПървиПърви ... 61213141516171819202666116 ... ПоследнаПърви
Резултати от 376 до 400 от общо 4872
  1. #376
    Цитирай Първоначално написано от DrunkLad Виж мнението
    Знам ,че е с писмен но тест ли смисъл има а.б.в и тн. или трябва да пишеш по тема
    ако си с биология като мен има и от двете.
    Теста ти дава 60% от оценката,останалите проценти-от темата.

  2. #377
    не аз ще съм с история но например в юзу са ми казвали ,че е тест а в су е теми по които трябва да пишеш

  3. #378
    Един приятел кандидатстваше с история-беше само с теми,доколкото си спомням от история на България.
    Нямаше тестова част

  4. #379
    По история е тема

  5. #380
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    777
    В СУ и Великотърновския изпитът по история е тема, за останалите не съм много запознат. : )

    Chacho2 нов акаунт на Chacho ли е ?

  6. #381
    Аз знам ,че в юзу е тест в другите незнам как е

  7. #382
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Винаги си проверявайте сайтовете на университетите, там ги има регламентирани нещата. (поне за почти всички ВУЗове важи)

    Chacho2 е другия ми акаунт.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  8. #383
    Имам доста въпроси относно ЮЗУ и много ще се радвам ако има кой да ме светне.

    Значи искам да запиша Финански или Счетоводсвто и контрол, по какво мога да държа предварителен изпит и само един ли се държи или два?
    Колко е таксата за предварителния изпит?
    Колко струват книжките с тестовете и мога ли да ги закупя от там дето се записвам?

  9. #384
    Здравейте!!! В момента съм 11 клас и съм се насочила (за момента) към Международни отношения в СУ!!! Има ли някой в тази специалност или поне знаете ли нещо за нея...трудно ли се влиза, има ли реализация?!
    Благодаря, предварително!!!

  10. #385
    Фен Аватара на cskavd
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Vidin
    Мнения
    171
    Аз съм 11 клас и съм се насочил към Международни икономически отношения, така че ако има някой, който учи или е по-запознат да каже по какво се държат изпити и дали може втората ми матура да е Английски език ?
    Последно редактирано от cskavd : 03-01-2012 на 20:05
    Man United Forever

  11. #386
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    В УНСС съм първа година, икономика с чуждоезиково с английски и се надявам след втората година да ме приемат МИО. Полагаш изпит избираемо по литература, история, география или математика. След това по език - английски, немски... Знай, че тук има и математика. Ако те интересува повече УНСС кажи и ще обясня да не драскам сега напразно.
    Иначе кандидатствах МИО и в Търново. Там не е задължителен вече изпитът по език - може и с матура, но трябва да се явиш на 1 изпит поне. Аз се явих на тест по български - правопис, пунктуация и едно есе. Изкарах 5 някъде и ми беше предостатъчно. Но после си пренаредих приоритетите и тази специалност я избутах назад що се отнася до ВТУ.
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  12. #387
    Фен Аватара на cskavd
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Vidin
    Мнения
    171
    Ами ако уча в България ще е само в София. А МИО има в СУ и УНСС само, до колкото знам. Относно това, което каза за изпитите: значи мога примерно да избера изпит по БЕЛ и по Английски, нали ? Математиката се изучава и върху нея няма изпит, нали ? И последно да питам може ли да кандидатствам МИО ако 2те ми матури са по БЕЛ и Английски, защото бях чул , че се иска История ?
    Man United Forever

  13. #388
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    Цитирай Първоначално написано от cskavd Виж мнението
    Ами ако уча в България ще е само в София. А МИО има в СУ и УНСС само, до колкото знам. Относно това, което каза за изпитите: значи мога примерно да избера изпит по БЕЛ и по Английски, нали ? Математиката се изучава и върху нея няма изпит, нали ? И последно да питам може ли да кандидатствам МИО ако 2те ми матури са по БЕЛ и Английски, защото бях чул , че се иска История ?
    МИО има и във Великотърновския. Иначе в УНСС първите 2 години се учат общи неща и след втората година може да те приемат МИО, дано това го знаеш. По езика изпитът ти е задължителен за прием в УНСС - английски, немски, френски... който си искаш, но е задължителен. Да, можеш да избереш БЕЛ. Но само 40 въпроса от теста са ти литература - има 20 математика и 20 езикова култура. Без значение какъв ти е изпитът - история, география... все втората част ще са ти 20 въпроса математика и 20 въпроса езикова култура.
    Да, математиката се изучава, но от къде ти хрумна, че няма изпит? Ако говориш за сесията в университета - да, има я, редовен предмет си е и ще я учиш първи и втори семестър - Висша математика първа част ти е през първия семестър, а Висша математика втора част - през втория. След това втората година имаш статистика, което си е пак вид математика.
    Къде да се иска историята? Като матура? Не се иска. Моите матури също бяха БЕЛ и Английски. Също кандидатствах с ЕПИ Литература. Е, отидох и на историята, ама това е друга тема... Балът за момчета (ако си момче де) падна позорно (сам можеш да се увериш: http://forum.unwe.acad.bg/viewtopic.php?f=50&t=11291) и можеше преспокойно да се влезне с четворки по изпитите.
    Последно редактирано от slavito007 : 03-04-2012 на 15:37
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  14. #389
    Фен Аватара на cskavd
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Vidin
    Мнения
    171
    За математиката имах в предвид дали има кандидатстудентски изпит? иначе ако ума икономически отношения в СУ същото ли е ?
    Man United Forever

  15. #390
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    Да, във всички специалности в УНСС в кандидатстудентския изпит фигурират 20 въпроса математика. Освен правото. За СУ нямам информация, не мога да ти кажа.
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  16. #391
    ехоо благоевградчани каде се изгубихте. Няма ли някой от ЮЗУ. А там как стоят нещата.

  17. #392
    Здравейте!Аз съм 12 клас и устремено съм се засилила към право в СУ.Изкарах курс там по история,сега карам по БЕЛ,но ужасно се притеснявам.Тези теми ми взимат здравето,дори нямам време да ги уча.А все пак трябва някак си да изкарам 10-15 страници минимум.
    МОже ли някой/я бъдещ/а колега/жка подробно да разкаже за изпитите там и ако изобщо е възможно да ме поуспокои,че не е толкова трудно влизането?
    благодаря предварително и се извинявам,ако вече е обсъждано,но в последните 16 страници не видях нищо,свързано с това. : )))

  18. #393
    В ЮЗУ най - лесно се влиза :Д ! благоевградчани се ориентират към София последно желание им е в юзу

  19. #394
    да ти кажа и аз искам в СУ право и мен точно това ме адски много притеснява пък и ще ходя на предварителни

  20. #395
    Може ли някой да ми даде link към Стопанската академия в Свищов със специалностите и какво е нужно за кандидатстване,защото нещо се обърка и не мога да ги намеря..Благодаря предварително

  21. #396
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от sanlivkata Виж мнението
    Може ли някой да ми даде link към Стопанската академия в Свищов със специалностите и какво е нужно за кандидатстване,защото нещо се обърка и не мога да ги намеря..Благодаря предварително
    http://lmgtfy.com/?q=%D1%81%D1%82%D0...B2%D1%8A%D1%80
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  22. #397
    http://www.uni-svishtov.bg/kspriem/?...b=priem&p=spec
    Възможност за кандидатстване*

    С оценка от всички ДЗИ (положени 2008-2012 г.)

    Това означава ли че мога да кандидатствам с матура независмо дали е по БЕЛ история география и т.н..?

  23. #398
    Голям фен Аватара на FantaMen
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    700
    За правото в СУ тея теми са ви най-малкият проблем!!!А курсове по история май незнаете за какво става въпрос.Историята не е география или математика...Уча история ( не в училище там друго освен сдъвкани от преподавателите неща и готови поднесени разсъждения които не ти позволяват да изкажеш своето мислене НЯМА!!!)Да се върна на въпроса...Няма да ви лъжа право най-трудно се влиза в СУ! Но това не е интересното...изпитите се взимат по лесния начин и то без усилие стига само връзки и кеш Но въпроса е какво става като влезете...Идея си нямата за какво учене пада 1-вата и 2-рата година...Имам приятели който учат Право (1-я в УНСС Другият в СУ) Тоя от СУ не можех да го изкарам 2 месеца преди сесията да излезем на по кафе...Така че хубаво си помислете дали искате да го учите и по важното дали ще можете...Каква е файдата да влезете (няма значение как ) и да не можете да изкарате 1-я семестър...Като започнете с Римското право ще ви е блян да учите и четете по десетки пъти тея 400 страници относно История на България.Иначе изпита нормално като за тема.Трудно е но знаеш ли темата следваш ли последователноста и имаш ли късмет с човека който ти проверява работата...Защото съм чувал и преди 4-5 години за преподаватели който най-малкото да засегнеш лично мнение и да кажеш че това правителство е било в ущърб за страната ти отиде я 3 или 4 ...Оценки с който шанса е минимум да успеете!Не ви казвам да не кандидатсвате право но помислете си добре наистина...!Не казвам пък и че трябва да ходите в УНСС ЮЗУ с право...Вие си избирате просто изразявам наблюдения и опит (не само лични но и от приятели и познати )
    Колкото по-голяма е една лъжа, толкова по-лесно ще и повярват. ~ "Адолф ХИТЛЕР"

  24. #399
    от всичики мнения които прочетох за правото излиза ,че с всичко става с връзки което мен ме отвръщава...от Благоевград съм и тук малко или много важат връзките но тук на нищо няма да те научат така че ще пробвам ако не ме приемат в СУ ще пробвам друга специялност

  25. #400
    Голям фен Аватара на FantaMen
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    700
    Прависти (Адвокати,нотариуси,прокур ри) ако излизаха само от СУ ...каде ще му излезе краят...Всичко си е до човека.Огромна грешка е че ако не влезеш в СУ с право от теб адвокат няма да стане.Разказвали са ми за хора който са си купили кандидатстудентският изпит за СУ приели са ги и хоп...още на първият семестър са ги скъсали (просто защото не са си платили) Само не ми обяснявайте че и в СУ не се купуват изпитите Преместили са се в УНСС завършват го с отличен...Сега адвокати с частни кантори!В правото всичко е до човека и обкръжението му.Ужасно трудно е да пробиеш сам колкото и да си добър все някой трябва да те забележи.Така че много добре е ако имаш някоя връзка (не става само с тях) която да ти помогне като за начало...и чак товага ще се разбере става ли нещо от теб или много си се излъгал да учиш право и всичките ти знания са един голям Балон!
    Колкото по-голяма е една лъжа, толкова по-лесно ще и повярват. ~ "Адолф ХИТЛЕР"

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си