.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Lightbulb За мъжкото приятелство, превъзходството и съревнованието

    Здравейте. В последно време ме навяват мисли по един въпрос, касаещ приятелството между мъжете - става въпрос за обикновено приятелство, не гей връзка.. За онези приятелства, които се създават още в тийнейджърските години и които остават за дълго време. Въпросът ми е предимно към мъжката аудитория, но и жени също могат да се включат и да изразят мнение.
    Вие поддържате ли такива приятелства и ако да, колко ценни са за вас те? Какво би ви накарало да прекратите такива отношения? Вие бихте ли променили отношението си към ваш близък приятел, ако той се обвърже сериозно, омъжи се или пък се разведе? Бихте ли го осъдили и прекратили отношенията с този човек? Въобще бихте ли прекратили отношения с някого, ако той поради някаква причина е по-успешен от вас - в някаква сфера - хоби, работа, връзките, общуването с противоположния пол? Бихте ли се чувствали недооценени, недостатъчно добри, общувайки с някой по-успял от вас в дадено отношение? Ако човекът се държи добре с вас и ви цени като приятел, гласувал ви е доверие, то бихте ли прекратили отношения с него на базата само на основание, че: има сериозна връзка, а вие нямате, но искате,/по-талантлив и способен е от вас в общото ви хоби/, потръгнало му е в нещо и т. н.

    Интересно ми е да прочета различни мнения по въпроса.. дали може да се каже за мъжете, че се съревновават по между си и се състезават кой ще има по-хубава кола, по-готино гадже, по-добре платена работа и т. н.
    Вие сте

  2. #2
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Каква е причината да се сетиш за този форум след близо 5 години мълчание и да се интересуваш точно от "мъжкото" приятелство? Според мен темата, която междувпрочем много повече прилича на лексикон с всички тези въпроси, е фейк и профилът, който я пуск е най-вероятно "отвлечен" от администраторите, за да пуснат тема от стар профил с мнения, така че да изглежда по-легитимно.
    Иначе "приятелства" в този прекрасен смисъл от филмите и книгите в днешно време просто няма. Има единствено контакти за споделяне на интереси. Днешното човечество е фокусирано изцяло върху трупането на лични вещи и успехи и от собствената съвременна суета контролираща поведението на всеки на никого не му пука за другите. Ти говориш за чуждите успехи... Е, ами задай си на себе си този въпрос и му отговори честно. Пука ли ти за чуждите успехи, освен ако от тях няма да намажеш и ти? Смяташ ли, че някой "приятел" ще се застъпи за теб, ако си на губещата страна?

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Каква е причината да се сетиш за този форум след близо 5 години мълчание и да се интересуваш точно от "мъжкото" приятелство? Според мен темата, която междувпрочем много повече прилича на лексикон с всички тези въпроси, е фейк и профилът, който я пуск е най-вероятно "отвлечен" от администраторите, за да пуснат тема от стар профил с мнения, така че да изглежда по-легитимно.
    Иначе "приятелства" в този прекрасен смисъл от филмите и книгите в днешно време просто няма. Има единствено контакти за споделяне на интереси. Днешното човечество е фокусирано изцяло върху трупането на лични вещи и успехи и от собствената съвременна суета контролираща поведението на всеки на никого не му пука за другите. Ти говориш за чуждите успехи... Е, ами задай си на себе си този въпрос и му отговори честно. Пука ли ти за чуждите успехи, освен ако от тях няма да намажеш и ти? Смяташ ли, че някой "приятел" ще се застъпи за теб, ако си на губещата страна?
    Чакай сега... Не зная да се познаваме от този форум, но явно има нещо лошо в стария ми профил.. Явно това дразни, не разбирам защо, но все пак е коментирано по темата.. За любопитковците можеше да разкажа малко предистория, но не смятам, че реално има смисъл да се забива в такива детайли, а и че постът щеше да стане чаршаф, който надали някой би имал желание да прочете. Е, явно някой обаче е параноичен и това с форумния администратор и фалшивия профил ме впечатли, адмирации. Като цяло трудно се впечатлявам от каквото и да е.. Та долавям и критика към факта, че се интересувам от някаква сакрална и забранена тема , тема табу, нещо, за което не бива да се приказва, кутията на Пандора, която не бива да се отваря..
    Всеки става свидетел на някакви случки в живота си, които не може да си обясни. Има ли значение за кого се касае - аз съм жена и със сигурност не става въпрос за мен.. може да е за всеки друг - приятел, близък, а и може би просто съм любопитна по природа и не касае никого.. Но въпросите, отправени към мен, разкриват част от отговора на моите въпроси в заглавната тема. Това, че всеки гледа да намаже покрай успеха на някой друг не смятам, че е повод за подражание, нито че е окей, но пък ми дава отговор за поведението на доста от хората, с които съм имала някакви социални взаимодействия. Фразата за общите интереси я знам, тя е много стара, колкото светът.. Интересно ми е да чуя други гледни точки, други мнения. Лично аз не намирам взаимовръзка между себе си и успехът на Y, че да искам от корист да се сприятеля с него, за да "намажа" и аз. Някак си не ги виждам така нещата и за това пускам темата, за да си сверя часовника общо взето.
    Последно редактирано от mycel : 09-03-2019 на 20:30

  4. #4
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от mycel Виж мнението
    Чакай сега... Не зная да се познаваме от този форум, но явно има нещо лошо в стария ми профил..
    Е да, по принцип не би било нормално да коментирате от този профил, че ме познавате през профил, който вече разобличихме, че пишете от профил, който не влизал от години тук, но сега ей така изведнъж възкръсна досущ като труп на операционната маса на д-р Франкенщайн (както Грозния се изрази в недневника), за да пише в раздел, който от отдавна е извън движение и целта му е да пусне за някаква стръв псевдо пълнолетническа тема (по името на раздела), която да предполага философска дискусия за пораснали тийнеджъри (каквито впрочем няма тук тъй като основно подвизаващите се са доста попрехвърлили юношеските години).


    Цитирай Първоначално написано от mycel Виж мнението
    Явно това дразни, не разбирам защо, но все пак е коментирано по темата.. За любопитковците можеше да разкажа малко предистория, но не смятам, че реално има смисъл да се забива в такива детайли, а и че постът щеше да стане чаршаф, който надали някой би имал желание да прочете. Е, явно някой обаче е параноичен и това с форумния администратор и фалшивия профил ме впечатли, адмирации. Като цяло трудно се впечатлявам от каквото и да е.. Та долавям и критика към факта, че се интересувам от някаква сакрална и забранена тема , тема табу, нещо, за което не бива да се приказва, кутията на Пандора, която не бива да се отваря..
    Коментирах по темата, за да разбера намеренията ти, но ти очевидно упорито отказваш да разкажеш дори съвсем малко предистория с умел политически похват да се измъкнеш от неудобния въпрос отдалечавайки се от него с аргумента, че никой не би желал да прочете чарашф, въпреки че единственият заинтересувал се засега от темата съм аз, който съвсем учтиво пожелах точно това и въпреки това ти отказа. Това изцяло обезсмисля всякаква по-нататъшна дискусия, защото е развносилно на това да си говоря сам каквото явно за съжаления правя в момента, тъй като ти не разсея съмненията, че си от екипа, а напротив, на 90% ги затвърди.


    Цитирай Първоначално написано от mycel Виж мнението
    Всеки става свидетел на някакви случки в живота си, които не може да си обясни. Има ли значение за кого се касае - аз съм жена и със сигурност не става въпрос за мен.. може да е за всеки друг - приятел, близък, а и може би просто съм любопитна по природа и не касае никого.. Но въпросите, отправени към мен, разкриват част от отговора на моите въпроси в заглавната тема. Това, че всеки гледа да намаже покрай успеха на някой друг не смятам, че е повод за подражание, нито че е окей, но пък ми дава отговор за поведението на доста от хората, с които съм имала някакви социални взаимодействия. Фразата за общите интереси я знам, тя е много стара, колкото светът.. Интересно ми е да чуя други гледни точки, други мнения. Лично аз не намирам взаимовръзка между себе си и успехът на Y, че да искам от корист да се сприятеля с него, за да "намажа" и аз. Някак си не ги виждам така нещата и за това пускам темата, за да си сверя часовника общо взето.
    И все още очаквам вместо да повтаряш клишета, с които се опитах да те провокирам към дискусия, да разбера теб като автор на темата, какво лично те е накарало да я отвориш. Пък, ако ще и да си от екипа на форума, все пак може и някаква предистория да има в самата тема. Стига да прочета нещо достатъчно конкретно от тук насетне ще си дам труда да пиша. Ако не, тогава лек ви ден и успех в професионалните ви задължения!

  5. #5
    Ще ми бъде интересно да прочета адекватни мнения по темата, ако представлява интерес за някого. Неадекватни включвания нито ми се занимава, нито имам време да изчитам.

  6. #6
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от mycel Виж мнението
    Ще ми бъде интересно да прочета адекватни мнения по темата, ако представлява интерес за някого. Неадекватни включвания нито ми се занимава, нито имам време да изчитам.
    Какво неадекватно има в това, че те питах с какво темата лично те интересува и как така си се сетил след 5 години мълчание и пауза на посещенията ти тук да я публикуваш точно сега и точно тук??
    Не ми отговори изобщо по същество на тези въпроси и съвсем умишлено премълча мотивите си, което още повече ме мотивира да смятам, че си фейк. Какъв е смисълът да пуснеш тема и да дезертираш от въпросите, които ти се задават? Така дискусия не може да се получи, нито пък ще му е интересно на някого да се хаби да ти попълва "лексикона за мъже" докато ти самата (нали уж се представяш за жена) дори не искаш да провокираш с някакво мнение? Струпването на много рандом въпроси в един топик и бягството на автора в сянка не е формула за раздвижване на форума...

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Ми кво да ти отговоря? Не знам колко тъп, завистлив, злобен и комплексиран трябва да е някой за да си зареже приятелите понеже били по-успешни от него в нещо или няколко неща и как това би му помогнало да стане по-успешен? Общо взето малоумна тема.
    Последно редактирано от fire_magic : 09-05-2019 на 10:41

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Ми кво да ти отговоря? Не знам колко тъп, завистлив, злобен и комплексиран трябва да е някой за да си зареже приятелите понеже били по-успешни от него в нещо или няколко неща и как това би му помогнало да стане по-успешен? Общо взето малоумна тема.
    Именно.. И аз мисля, че трябва да си много зле, за да си зарежеш приятелите заради нещо такова. Неадекватно е, но доста хора го правят и не намират нищо нередно в това. За мен лично е супер грозна постъпка. Явно и други мислят като мен, което е добре

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Е да, по принцип не би било нормално да коментирате от този профил, че ме познавате през профил, който вече разобличихме, че пишете от профил, който не влизал от години тук, но сега ей така изведнъж възкръсна досущ като труп на операционната маса на д-р Франкенщайн (както Грозния се изрази в недневника), за да пише в раздел, който от отдавна е извън движение и целта му е да пусне за някаква стръв псевдо пълнолетническа тема (по името на раздела), която да предполага философска дискусия за пораснали тийнеджъри (каквито впрочем няма тук тъй като основно подвизаващите се са доста попрехвърлили юношеските години).



    Коментирах по темата, за да разбера намеренията ти, но ти очевидно упорито отказваш да разкажеш дори съвсем малко предистория с умел политически похват да се измъкнеш от неудобния въпрос отдалечавайки се от него с аргумента, че никой не би желал да прочете чарашф, въпреки че единственият заинтересувал се засега от темата съм аз, който съвсем учтиво пожелах точно това и въпреки това ти отказа. Това изцяло обезсмисля всякаква по-нататъшна дискусия, защото е развносилно на това да си говоря сам каквото явно за съжаления правя в момента, тъй като ти не разсея съмненията, че си от екипа, а напротив, на 90% ги затвърди.




    И все още очаквам вместо да повтаряш клишета, с които се опитах да те провокирам към дискусия, да разбера теб като автор на темата, какво лично те е накарало да я отвориш. Пък, ако ще и да си от екипа на форума, все пак може и някаква предистория да има в самата тема. Стига да прочета нещо достатъчно конкретно от тук насетне ще си дам труда да пиша. Ако не, тогава лек ви ден и успех в професионалните ви задължения!
    Не, не, идеята на темата не е клюкарска.. Ако очакваш да чуеш "Иванчо каза това, а Драганчо му отвърна с онова" си сбъркал темата и съвсем любезно те подканям да я напуснеш
    Последно редактирано от mycel : 09-06-2019 на 22:02

  9. #9
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Аз имам такъв приятел. Имах двама, сега имам един. С него съм приятел от осми клас, бяхме в един клас, на един чин. Приятелството ни си остана дори след като завършихме. Дори и сега, когато вече си градим собствен живот, се чуваме всеки ден или си пишем. Рядко се виждаме, но се чуваме всеки ден. Той ми е помагал и аз него също. Приятелството не се измерва в това единия да се хвали пред другия колко е успешен. Приятелството се уповава на взаимопомощ.
    Взаимоотношения прекратих с другия, защото се помисли, че държи града и се помисли за голям баровец, въпреки че работи като куче в чужбина и събира някое евро и като се върне в България, е бог.
    Няма как да прекратя отношения с даден човек, защото е по - успял. Освен в случай като горния.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си