.
Отговор в тема
Страница 98 от 151 ПървиПърви ... 4888949596979899100101102108148 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 426 до 2 450 от общо 3762
  1. #2426
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ми че човекът в този свят не е в нормално състояние ве, той живее в състояние на тотално противоречие между живот и смърт.
    Ако приемеш и животът и смъртта за истина означава да се разцепиш ве и да живееш в джендърно състояние.
    Не, понеже живота и смъртта са двете страни на едно цяло. Обратното, именно разделянето на света на противоположности е джендър състояние (много готина фраза, ще ти я открадна). Егото всъщност е едно джендърно състояние, понеже макар човешкото същество да е едно цяло, то егото го разцепва и фрагментира на множество състояния, като винаги само едно от тях се проявява в даден момент. Точно като при джендърите - днеска е жена, утре е мъж, както му дойде. Както и тия с многото личности в тях - при определени условия се явява едната личност, при други - друга личност и така. Докато самата човешка същност е отвъд състояния, настроения и идеята за личност.
    Това фрагментиране се дължи на социалното издигане и възпитание на човека. Всъщност именно в това се състои идеята за съзнавано и несъзнавано - че несъзнаваното е част от човешката същност и знание на човека за самия него, която е била отхвърлена от общественото обособяване и е преминала там някъде отзад, в заключената стаичка, където човек я е скрил от самия себе си. Страха от смъртта е също заключен там, отхвърлен, но съвсем активен, даващ видимо отражение и проекция върху съзнателното.
    Дефрагментацията, тоест съединяването на отделните психически фрагменти, изкарването на несъзнателното в съзнателното, или както Юнг го нарича " Съединяване със Сянката на АЗ-ът", е анти-тезата на това джендърно състояние.

    Сега разбираш ли защо казвам че смъртта и злото не бива да се отричат като истина? Ти може да не живееш със зло и смърт като основни ценности, но те все пак са истина и цялото ти същество го знае, така че когато ги отричаш, те не изчезват, а само преминават в сенките, откъдето именно почват да правят мизерии върху живота. Иначе самата смърт е логичния завършек на нещо крайно, така както раждането е началото му. Но за живеещия, смъртта е просто илюзия, защото се опитва да си я представи, да я изживее, което няма как да стане. Това което го плаши е не смъртта, a идеята за смърт през перспективата на живеещия, идеята за крайно и трайно унищожение на всичко, което Е. Но в това е уловката - той НЕ Е и НИКОГА НЕ Е БИЛ, само Егото му Е. Затова идеята за смърт е ужасяваща за Егото и то се стреми всячески да я изтласка в несъзнаваното.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-02-2019 на 04:10

  2. #2427
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Ама ти точно това правиш. Сам си се вкарал в пясъците, а с Бог се опитваш да се издърпаш за косата. Естествено за целите на тая илюзия, ще кажеш че Сатаната те е вкарал в пясъците, а Бог ще те издърпа, стига да направиш А и Б. Но това е просто игра на егото. Сатаната е просто символ на всичко онова което отричаш в себе си, а Бог - на онова към което се стремиш. Махни първото, и второто става безсмислено. Но ти искаш нещо което да отричаш и нещо към, което да се стремиш, защото без това, не ти остава нищо друго. А аз точно казвам че е необходимо - да не остане нищо друго, това е смъртта на Егото.
    Това състояние, което описваш в този свят е невъзможно, за да постигнеш това състояние ти трябва да отречеш, че животът и смъртта в този свят съществуват и да живееш, в статично състояние на безвремие, или като саксия и кон с капаци, а това не е истина. Това състояние, което описваш е възможно може би чак след смъртта.

    Дори електроните се движат от плюс към минус и така протича енергия, такива са природните закони в този свят, а ти отричаш минуса и плюса и така според мен си изпаднал в някакво фантазно състояние на духовно гниене, което наричаш освобождение.
    Или просто си лицемер към себе си и не живееш по начина, който описваш, но продължаваш да си вярваш, че живееш точно така, както описваш.

    ПП: Твоята философия има по-скоро магичен, окултен характер, но на практика ти живееш по друг начин, а с философията си само се самохипнотизираш, че уж живееш по друг.

    Май си отишъл в света на духовете, още преди да умреш.
    Последно редактирано от defender : 05-02-2019 на 06:09

  3. #2428
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Тъй като, мисля, че това, което казваш за заличаване на Егото в този свят е невъзможно, то единствения правилен начин за съществуване на егото в този свят е чрез неговото проявление в Христос, Който в същото време изкупва злото, че си самоутвърждаваме егото чрез Него. И по този начин разбирам думите на апостола ""Вече не аз живея, а Христос живее в мене."
    Последно редактирано от defender : 05-02-2019 на 06:40

  4. #2429
    Аз мисля, че тая тема не е за тука.
    Докторът отправя някакви атаки към църквата, но нито конкретизира, нито нищо, а по-скоро търси, както той каза, да подразни някого или, както аз вярвам, да обсъди философски идеи, които не може да раздели мисловно от християнската догма, в която е вкопчил зъби и нокти.

    Хубаво, смъртта може да е поетична, смъртта може да е двигател и всичко, което ти хрумне, но не разбирам защо е толкова чудно за един християнин да приеме, както каза, реалността - фактът, който е смъртта; простата реализация, че това, което познават, земното, ще приключи в този момент.

    Неслучайно те попитах за Авраам, там ще намериш страха и ще го извървиш хиляди пъти.
    Защо Авраам скрива истината от Исак?
    Както в една тема се обсъди - Авраам не би бил нищо повече от един убиец, той извървява християнското извън моралното; той е същевременно бесен, луд, убиец, лъжец, посегнал на най-свидното му от Бог, прекрачил дълга на бащата към сина.
    Последно редактирано от Юнгинген : 05-02-2019 на 08:15

  5. #2430
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Аз мисля, че тая тема не е за тука.
    Докторът отправя някакви атаки към църквата, но нито конкретизира, нито нищо, а по-скоро търси, както той каза, да подразни някого или, както аз вярвам, да обсъди философски идеи, които не може да раздели мисловно от християнската догма, в която е вкопчил зъби и нокти.

    Хубаво, смъртта може да е поетична, смъртта може да е двигател и всичко, което ти хрумне, но не разбирам защо е толкова чудно за един християнин да приеме, както каза, реалността - фактът, който е смъртта; простата реализация, че това, което познават, земното, ще приключи в този момент.

    Неслучайно те попитах за Авраам, там ще намериш страха и ще го извървиш хиляди пъти.
    Защо Авраам скрива истината от Исак?
    Както в една тема се обсъди - Авраам не би бил нищо повече от един убиец, той извървява християнското извън моралното; той е същевременно бесен, луд, убиец, лъжец, посегнал на най-свидното му от Бог, прекрачил дълга на бащата към сина.
    Не конкретизирам и не коментирам, защото не ме интересува да оборвам конкретно религията ви. Изобличаването й от моя страна е само би-продукт на размишленията върху психологията, която стои зад явлението религия. Това ме интересува и за това говоря, а не Аврам какво бил направил и какво ли още не. Още повече че не си спомням историята достатъчно добре, четох Библията преди доста време.
    Ако не си забелязал, рядко коментарите ми са на чисто религиозна тематика, но все пак тук е раздел и за философия. Религията ме интересува от гледна точка на това, че е богата почва за изследване на езотеричния характер на генезиса на явления като вярата и други религиозни идеи, но винаги гледам да го свържа с общия модел, в които разглеждам нещата тук.
    Да троля и да дразня не е основната ми цел тук, но не мога да кажа че не се забавлявам. Смешно ми е когато хората се взимат на сериозно в интернет и пишат с убеждението, че мненията им са важни за други, освен за самите тях.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-02-2019 на 13:59

  6. #2431
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Това състояние, което описваш в този свят е невъзможно, за да постигнеш това състояние ти трябва да отречеш, че животът и смъртта в този свят съществуват и да живееш, в статично състояние на безвремие, или като саксия и кон с капаци, а това не е истина. Това състояние, което описваш е възможно може би чак след смъртта.
    Разбирам че е трудно да се разберат идеите, които предавам, най-вече защото представени като идеи, те са една материализация на нещо нематериално, и това е само бегла метафора. В основата обаче стои идеята, която помежу впрочем я има и във вашата книга, че между човека, вселената и всичко в нея има едно подобие и съответствие. С това и човешкия вътрешен свят се явява една подобна на вселената система, с безкраен характер и потенциал за експанзия. Сега спомни си какво казах за тишината, вечността, небитието и другите. Цялото съдържание на човешкото съзнание се излива и разпространява тъкмо в една подобна на вечността и небитието среда, като може би тишината най-близко се доближава до подходяща метафора за тази среда. Сега, можеш ли да чуеш нещо, ако постоянно говориш? Не, нали? По същия начин, когато човек не може да постигне вътрешна тишина, той изживява себе си като вътрешния си глас, но не може да го чуе като външен слушател. Самоосъзнанието се проявява именно в тази вътрешна тишина, и отново, това не са революционни идеи, а хилядолетни. Има ги и в християнството, и в исляма, и в източните религии най-вече.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Дори електроните се движат от плюс към минус и така протича енергия, такива са природните закони в този свят, а ти отричаш минуса и плюса и така според мен си изпаднал в някакво фантазно състояние на духовно гниене, което наричаш освобождение.
    Не отричам нито плюса, нито минуса. Казвам че играта и музиката на съществуването неминуемо минава през плюса към минуса, през високите към ниските тонове и поради това всяка истина е парадоксална и иррационална. Вселената, човека, битието като цяло е една игра на плюс и минус, на ИН и ЯН, на вътрешно и външно. Както и да, не съм тук да проповядвам висши истини - които може сам ще види играта и ще чуе музиката в света и в себе си. Но докато е просто участник, докато е плюс или минус, за него тя винаги ще си остане мистерия.

  7. #2432
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    А дали това самосъзнание не е точно Божия зачатък в тебе, който не може да бъде унищожен т.е. това его изчистено от всички дяволски примеси и дяволски его-плагиати, което не може да бъде унищожено.
    Явно егото не може да бъде унищожено, но има правилен начин за неговото пълноценно съществуване.

    Освен това, дали смисълът на думите "чистите по сърце ще видят Бога", не е едно към едно с твоите думи за съзнанието.


    ПП: Докторче, започва да ме съмнява, че ти в желанието си да унищожиш християнството, май започваш неусетно сам да го проповядваш.
    Последно редактирано от defender : 05-02-2019 на 14:25

  8. #2433
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А дали това самосъзнание не е точно Божия зачатък в тебе, който не може да бъде унищожен т.е. това его изчистено от всички дяволски примеси и дяволски его-плагиати, което не може да бъде унищожено.
    Явно егото не може да бъде унищожено, но има правилен начин за неговото пълноценно съществуване.

    Освен това, дали смисълът на думите "чистите по сърце ще видят Бога", не е едно към едно с твоите думи за съзнанието.
    Ако смяташ че Бог е просто алегория за висшия аспект на съзнанието, да. Ако приемаш Бог като нещо външно, мисловен субект с който да си разговаряш, да му се молиш и боготвориш в църква, да палиш свещи, повтаряш мантри и тем подобни човешки измишльотини, отговора е не. Но ако използваш Бог наместо висшия аспект на съзнанието, то мисля че този Бог се приближава повече до християнската концепция за Сатана.

  9. #2434
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Ако смяташ че Бог е просто алегория за висшия аспект на съзнанието, да. Ако приемаш Бог като нещо външно, мисловен субект с който да си разговаряш, да му се молиш и боготвориш в църква, да палиш свещи, повтаряш мантри и тем подобни човешки измишльотини, отговора е не.
    И двете, докторе, Бог е и вътре и вън от нас. Но с вътрешния си свят само човека има досег до Него, животните и неживата природа нямат.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Но ако използваш Бог наместо висшия аспект на съзнанието, то мисля че този Бог се приближава повече до християнската концепция за Сатана.
    Не знам откъде го измисли това. Всичко добро, включително "висшият аспект" на съзнанието и той е от Бог, дявола не може да твори нищо, дявола единственото, което прави е да копира Бога с дяволски лъжливи плагиати на всички добродетели и на всичко добро, и прекрасно, включително и на "висшия аспект на съзнанието".

    При тебе знаеш ли май какво се е получило - дявола ти е създал лъжлива дяволска представа-плагиат на Бог, която за тебе е супер неприемлива, и ти всъщност не бягаш от Бога, ти бягаш от дяволския плагиат, но си мислиш че това е християнския Бог и бягайки така от този лъжлив истукан на християнския Бог, ти без никаква съпротива, дори със собствено желания скачаш в обятието на бай Сатан, като твой спасител. Баси гаврата.
    Последно редактирано от defender : 05-02-2019 на 15:39

  10. #2435
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    И двете, докторе, Бог е и вътре и вън от нас.
    В смисъл че висшия аспект на съзнанието има съответен аспект във външното битие, под формата на вселенски интелект и творителна сила, да. Но това пак няма нищо общо с персоната на Бог, която църквата пресъздава. Християнския бог е интенционален, персонифициран, което именно позволява на хората да МУ се молят. Вселенският интелект няма лице, пристрастия, не дава заповеди и не съди. Той просто е.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не знам откъде го измисли това.
    Вече споменах - Луцифер, носител на светлина. Сатаната в мита за Адам и Ева, който дава познанието на хората и ги издига над животните. Символизирането на християнското в образа на Агнеца, животно което е смирено, невинно и следва стадото, а Сатаната като козел - което е много инатливо и упорито животно и си прави каквото си иска.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-02-2019 на 17:43

  11. #2436
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Не говори за неща, от които грам не разбираш.
    Така ли?!
    Ти го правиш постоянно и проявяваш признаци на психични отклонения, с безкрайните си несвързани бръщолевения.
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Аз мисля, че тая тема не е за тука.
    Докторът отправя някакви атаки към църквата, но нито конкретизира, нито нищо, а по-скоро търси, както той каза, да подразни някого или, както аз вярвам, да обсъди философски идеи, които не може да раздели мисловно от християнската догма, в която е вкопчил зъби и нокти.
    Съгласен съм!
    Той търси спора като самоцел, като не може (или не иска) да изложи ясно тезата си и да я аргументира!
    Безкрайният поток от думи в километричните му постове и спам, може да са признак, за нещо по-сериозно.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #2437
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Добре докторе, няма проблем, щом не осъзнаваш, че Божите заповеди са за твое добро, а не за да те притискат, бъди козел. Щом искаш, прави каквото си искаш, значи не би трябвало да имаш проблем и със страданията, отговорността и последиците. Тебе Бог може да те спаси и чрез страдания, стига да ги търпиш, като заслужени.

  13. #2438
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Така ли?!
    Ти го правиш постоянно и проявяваш признаци на психични отклонения, с безкрайните си несвързани бръщолевения.
    Съгласен съм!
    Той търси спора като самоцел, като не може (или не иска) да изложи ясно тезата си и да я аргументира!
    Безкрайният поток от думи в километричните му постове и спам, може да са признак, за нещо по-сериозно.
    Каква теза ве. Не излагам теза, излагам тези - много, затова и постовете ми са километрични. Твоята единствена теза е че нямам теза и не се аргументирам, като аргумент за това били километричните ми постове,в което няма абсолютно никаква логика. Хем пиша дълги постове, хем не се аргументирам. Как става това мамка му? Ако пиша по-малко ще съм по-добре аргументиран ли?

    Колкото до психическите отклонения, в постовете ми можеше съвсем реззонно да потърсиш следи за шизоидно, шизотипно или анти-социално разстройство, естествено ако имаше някакви познания в областта. Вместо това просто взе някакъв цитат от дефенди и плесна биполярна диагноза, която е възможно най-далече от всякаква логика. Биполярните имат периоди на мания за грандиозност, редувани от периоди на депресия, чести смени на настроенията и др, пък аз съм възможно най-неафективния човек, дотолкова че близки хора като ме питат какво ми е настроението, нямам какво да кажа и се налага да ги лъжа.
    Така или иначе, не ти казвам случайно да не говориш за неща, за които не разбираш, най-малкото защото съм изчел тон литература точно по темата за психическите отклонения и съм изгледал десетки часове с интервюта с такива хора, отделно че имам и професионална квалификация, а ти си просто един драскач. Но ми хареса как модераторите те поставиха на място.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-02-2019 на 18:44

  14. #2439
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Каква теза ве. Не излагам теза, излагам тези - много, затова и постовете ми са километрични. Твоята единствена теза е че нямам теза и не се аргументирам, като аргумент за това били километричните ми постове,в което няма абсолютно никаква логика. Хем пиша дълги постове, хем не се аргументирам. Как става това мамка му? Ако пиша по-малко ще съм по-добре аргументиран ли?

    Колкото до психическите отклонения, в постовете ми можеше съвсем реззонно да потърсиш следи за шизоидно, шизотипно или анти-социално разстройство, естествено ако имаше някакви познания в областта. Вместо това просто взе някакъв цитат от дефенди и плесна биполярна диагноза, която е възможно най-далече от всякаква логика. Биполярните имат периоди на мания за грандиозност, редувани от периоди на депресия, чести смени на настроенията и др, пък аз съм възможно най-неафективния човек, дотолкова че близки хора като ме питат какво ми е настроението, нямам какво да кажа и се налага да ги лъжа.
    Така или иначе, не ти казвам случайно да не говориш за неща, за които не разбираш, най-малкото защото съм изчел тон литература точно по темата за психическите отклонения и съм изгледал десетки часове с интервюта с такива хора, отделно че имам и професионална квалификация, а ти си просто един драскач. Но ми хареса как модераторите те поставиха на място.
    Не мога да повярвам, че човек, като тебе, работи охрана? Някъв шок!

  15. #2440
    Опа, политически коректната полиция за мисли-престъпления ми изтри коментара. В Русия съм, в Русия съм

    Нямах предвид да кажа лоша дума. Исках да кажа че като охрана ми плащат само да се возя и от време на време да ограничавам физически грабежите на определени граждани на Република България, които извършват непропорционално количество престъпления (изцяло по социологически причини естествено, да не си помислите, че е заради етноса им !!!)
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-02-2019 на 19:59

  16. #2441
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Опа, политически коректната полиция за мисли-престъпления е тук. В Русия съм, в Русия съм
    Така е като биеш "крадливи роми" или пияници. Трябваше да напишеш, че професионално обгрижваш, провинени лица, ве.

  17. #2442
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Така е като биеш "крадливи роми" или пияници. Трябваше да напишеш, че професионално обгрижваш, провинени лица, ве.
    Да, поправих се

  18. #2443
    В тая връзка се сетих за един виц.

    В Южна Африка премахнали апартейда и решили, че по закон няма бели и черни, а всичките са зелени.
    Група хора пътуват в автобус, когато изведнъж автобуса закъсва по пътя. Шофьора на автобуса се изправя пред пътниците и казва : "Хайде сега, нека по-тъмно зелените да слезнат и да бутат"

  19. #2444
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Адът е невъзможно да се направи привлекателен, затова дяволът прави привлекателен пътя към него."
    св. Василий Велики
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  20. #2445
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    пък аз съм възможно най-неафективния човек, дотолкова че близки хора като ме питат какво ми е настроението, нямам какво да кажа и се налага да ги лъжа.
    А плачеш ли?

  21. #2446
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А плачеш ли?
    Само от смях

  22. #2447
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Демокрацията, като религия:
    - Нито един човек не може да се нарече демократ дотогава, докато не признае, дори само пред себе си: „Аз вярвам в демокрацията”. А нали „вярата” е синоним на думата „религия”.
    - Религията на демокрацията в много отношения е основана на суеверието, че посредством ритуала на пускане на листчета в кутия с пролука, човек може да промени съдбата си.
    - В демокрацията има и мистика, защото нали тя провъзгласява равенство на всички религии, и не само на тези, които съществуват, но и на тези, които биха се появили."
    Последно редактирано от defender : 05-04-2019 на 11:09

  23. #2448
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    "Адът е невъзможно да се направи привлекателен, затова дяволът прави привлекателен пътя към него."
    св. Василий Велики
    Много добре казано!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  24. #2449
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    "Адът е невъзможно да се направи привлекателен, затова дяволът прави привлекателен пътя към него."
    св. Василий Велики
    Просълзяваш ме.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  25. #2450
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    ...
    Хайде да се целуваме пред докторчето?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си