.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Сънна парализа

    Сънната парализа е естествено състояние на тялото по време на сън. Нейната функция е да не позволява тялото да се движи по време на сън (за да не се движи тялото заедно с поведението в съня – да се рита и да се маха с ръце, ходене по време на сън, и др.). Понякога хората стават съзнателни докато тялото им е още в сънна парализа. Обикновено това преживяване се нарича фалшиво събуждане, защото изглежда сякаш че са се събудили, но тялото остава „спящо“ за определен кратък период от време. Тези преживявания обикновено са доста плашещи за хора, които не знаят какво се случва. Обикновено те обезумяло се опитват да помръднат или „да се събудят“, но изглежда, че нищо не помага. Понякога се получава, като че ли са се събудили, но след няколко минути разбират, че все още спят и сънуват и се опитват „да се събудят“ отново. Възможно е този цикъл на фалшиви събуждания да се повтори няколко пъти. В това състояние страховете са явни (за реалността в това състояние), често хората съобщават, че са видели същества или старици които се опитват да ги атакуват (по някакъв начин ги плашат). Дължи се на това, че страхът обзема съзнанието на индивида и той е създател на собствените си страхове. Когато човек знае какво се случва, може да управлява емоциите си и да има по позитивни преживявания.

    Множество хора по целия свят са изпитвали състояние на събуденост, но с парализирано тяло, и дори усещане на чуждо присъствие. Някои хора усещат как с тях се съвокуплява друго създание, други хора - присъствие на много наблюдаващи ги създания в стаята им.

    На мен лично няколко пъти ми се е случвало.Усещам как тялото ми натежава,не мога да движа ръцете и краката си,не мога да викам,но съм будна и виждам всичко около мен. И тук се обаждат страховете ми. Първо виждам тъмня сянка да се приближава към мен,опитвам се да стана и да избягам.Успявам със ставането,навсякъде лампите са загасени и е тъмно (първия ми страх - тъмното).

    Имали ли сте сънна парализа някога? И доколко вярвате, че наистина може да има присъствие на извънземни, създания от други измерения, чужди астрални тела и т.н. които да ни парализират, да ни плашат и прочие. Аз не съм склонна да вярвам много на това, защото по научен начин е обяснена сънната парализа. Но все пак хора от цял свят сънуват еднакви неща. Демони, които ги наблюдават или нападат и старица. И повечето хора преди това не са чували или чели за Сънната парализа. Съвпадение? Или на всички хора страховете са еднакви?

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    699
    Преди ме беше страх от тъмното, защото си мислех, че има нещо зло в тъмнината. Вече не се страхувам. Сега аз съм злото в тъмнината.... Муахахахаа.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    това може да се случи на човек ако чете (определена) окултна/езотерична/духовна/религиозна литература или ако вярва в такива неща, или ако (се) среща/познава (с) хора, които имат връзка с такива неща
    Последно редактирано от npp : 10-24-2012 на 10:17

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    И на мен ми се е случвало(без да съм чел окултна литература, ами по принцип), просто имам по-оживени сънища и някой път се събуждам по средата им и е странно чувството.

    А в цялата тая работа няма нищо странно или ненаучно, единствено окултната медитация може да се нарече паранормално явление, но не трябва да се практикуват такива неща.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    по принцип такива неща не се случват на нерелигиозни/неокултисти, които не вярват на такива неща, и които не се срещат с хора замесени по някакъв начин с такова нещо, например, преди години, докато свидетелствувах Словото из улиците на града, една жена ме заговори и ми каза че е получавала такива сковавания по време на сън и че тялото и се вдигало(левитирало) на няколко метра над леглото, и че когато повярвала в Исус, тогава онези демони, които правили това с нея, вече не можели да я измъчват, в същата нощ, докато спях, нещо или някой сякаш се опита да ме обземе/парализира, чувствах как тялото ми се сковаваше, в един момент в съня си видях в една тъмнина едни магьосници (на около 40) с кози брадички и опашки(завързани коси) и облечени в кожени дрехи, които правиха някакви магии пред мен, тогава се напънах и връзките се разкъсаха, а излизайки от съня, сякаш паднах от левитация върху леглото и тялото ми се раздвижи нагоре-надолу от действието на пружината на леглото подобно на залуляване върху батут, онези магьосници определено не бяха най-силни, но бяха поне някъде между ниска и средна степен на могъщество
    Последно редактирано от npp : 10-25-2012 на 09:11

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    699
    Странно как аз пък никога не съм имал такива внезапни събуждания и "кошмари в кошмарите"., а пък в същото време съм сатанист и съм изчел немалко окултна литература... Освен това такива неща се случват на голям процент от населението.... т.е. излиза че всеки втори е окултист, сатанист и т.н. Или иначе казано npp - тъп, промит олигофрен си.

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    онази жена също не беше окултистка, нито сатанистка, но достатъчно е да гледаш примерно канал 2001 и оттам (е възможно) да ти се лепнат такива магии или окултисти/магьосници, плюс това след като тогава онези магьосници ми се бяха лепнали на мен само след като разговарях за малко с онази жена, откъде може да бъде сигурно кой с кого е разговарял и какво е прихванал от някому?!
    Последно редактирано от npp : 10-25-2012 на 09:43

  8. #8
    Прихванал си ти.. някое психично отклонение.
    WindScar <3333
    obesendomat (superman) <3

  9. #9
    Години след създаването на тази тема, за съжаление и аз пиша в нея.Да преживях този ужас преди 10-тина дни....Дано никога повече не ми се случи, ако някой иска подробности да каже, бих разказал преживяването си....

  10. #10
    Аз пък съм се виждал със сатаната пичове.
    снимката на профила е от 2015

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си