.
Отговор в тема
Страница 70 от 72 ПървиПърви ... 206066676869707172 ПоследнаПърви
Резултати от 1 726 до 1 750 от общо 1786
  1. #1726
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Крайнитѣ възгледи никога не сѫ довеждали до нищо добро. Вече е емпирично доказано, че такива положения водятъ до кръвопролития.
    За плагиатството на Кюри не съмъ чувалъ. Но въ тогавашния свѣтъ едва ли биха пропуснали такова нѣщо за жена ученъ. Факт е обаче, че тогавашната научна общность я е уважавала.
    Що се отнася до Ньотеръ и Ковалевска. Ньотеръ доказва теоремата (носѣща нѣйното име) за симетриитѣ и законитѣ за запазване въ физиката, която е валидна и в класическата, и въ квантовата физика (което не се среща много често). Имайки прѣдвидъ това и че законите за запазване са основни закони въ физиката, това означава, че тя е доказала една отъ най- генералнитѣ теореми въ физиката.
    Ковалевска има теорема на нѣйно име въ теорията на частнитѣ диференциални уравнения. Колко отъ днешните учени имат теореми на тѣхно име?

    Има жени съ принос като на Айнщайнъ, да. Ето, Еми Ньотеръ, например. Кои са откритията на Айнщайнъ? Фотоефекта и Обща теория на относителностьта. Да не забравяме обаче, че по- голямата часть от уравненията на ОТО са написани отъ Д. Хилбертъ и компания. Докато Ньотеръ сама доказва нѣйната теорема.

    И вероятно има още много примери за жени учени с приноси въ науката. Просто не съмъ запознатъ съ другите области на науката.

    А кѫдѣ е мѣстото на жената. Мѣстото на жената е върху ребрата на мѫжа. Не за да я бие, а за да я закриля. И да я остави да се развива, ако тя има желание.
    Прав си, крайните възгледи никога не водят до нищо добро. Трябва да разберем обаче, за кои крайни възгледи става въпрос. Дай дефиниция за крайни възгледи на част от обществото, които не водят до нищо добро. Феминизмът като идеология според мен е краен възглед на грозните и некадърни жени, които поради неспособност на женския организъм да е с мъжки възможности, искат юридическо подчинение на мъжете, което пък води до летален изход за някои жени, въобразили си че са недосегаеми, защото законът ги защитавал, за да се гаврят с мъжката сила! За плагиатството на Кюри не си чувал, защото има само апокрифи за дейността и от близък до семейството човек. А и от еуфорията на феминизма тогава светът е започнал да превъзнася всеки женски принос за развитие, макар и въобще да не е бил женски! Не сериозно е да твърдиш, че Ньотер и Ковалевска имат този принос за който говориш, защото не си живял по това време. Фактът, че са жени буди съмнения, за женския им принос. Докато видни световноизвестни физици от време оно до днешно време са все мъже. Не напразно навсякъде по света са убедени, че женски гении е нямало, няма, и никога няма да има, защото женският пол не притежава вродена интелигентност както мъжкия. За това всички майстори, занаятчии, и учени-изобретатели са все мъже! Да сравняваш жени с мъже, като Фарадей, Архимед, Менделеев, Айнщайн и хилядите други, допринесли за развитието на науката е просто смехотворно. Според джендър-псевдо-науката, не Айнщайн, а Милева Марич е открила фотоелектричния ефект! И почти всички открития са дело на жени, представящи се за мъже!??? След, като феминистките пренаписаха библията и "доказват", че Господ бил жена, защото само жената раждала живот, нищо не им пречи, за променят и историята на човечеството с лъжи, дето след време ще станат истина. Митът за амазонките е художествена измислица на Омир, но днес мръсотията на феминизма мина всяка граница, преекспонирайки женска сила над мъжката. Във всички холивудски филми вече главните герои (лоши и добри) са все от женски пол, особено след извратенията с Ме Тоо! Така жените си въобразяват, че могат да бият мъже както по филмите и остават неприятно изненадани от резултата, при опит за такова посегателство. Мястото на жената не е върху ребрата на мъжа, а под ребрата на мъжа. Жената никога не трябва да е пред мъжа, а да е след него. Не допустимо е да се допуска жената да се развива за сметка на мъжа, защото тя никога не може да се развие колкото него и средствата за това развитие са изразходвани на вятъра. Правилната формула е мъжът-водач, а жената го следва. Когато сложиш коня пред каруцата, може да не стигнеш за където си тръгнал, защото по лесно е на коня да тегли каруца, вместо да я тика.

  2. #1727
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "В началото на 21-ви век с разцвета на крайно левите идеологии, левите либерали детронираха Бог, присвоиха си ролята на най-висши съдници, очертаха нови смъртни грехове и се заеха да изобличават „грешниците”. Прегрешилите биват наказвани по възможно най-жестоките за съвременното общество начини – чрез заклеймяване, очерняне, публичен линч, глоба, уволнение от работа, съд и/или пълно социално изключване. Унищожават се човешки животи, само защото даденият човек не споделя политическите им възгледи и проповядваните от тях ценности."


    ПП: Много агресивна секта е тва.
    Последно редактирано от defender : 08-20-2020 на 16:26

  3. #1728
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "В началото на 21-ви век с разцвета на крайно левите идеологии, левите либерали детронираха Бог, присвоиха си ролята на най-висши съдници, очертаха нови смъртни грехове и се заеха да изобличават „грешниците”. Прегрешилите биват наказвани по възможно най-жестоките за съвременното общество начини – чрез заклеймяване, очерняне, публичен линч, глоба, уволнение от работа, съд и/или пълно социално изключване. Унищожават се човешки животи, само защото даденият човек не споделя политическите им възгледи и проповядваните от тях ценности."


    ПП: Много агресивна секта е тва.
    Да, абсолютно вярно е! Тази секта е обединила всичката феминистична измет (хомосексуалисти, лесбийки педофили, геронтофили и всички парафили) по света и с гласовете им при право на гласуване печелят, и винаги ще печелят власт и управление, чрез която прилагат юридически и административни репресии над инакомислещите и най-вече над хетеро-мъжете. Настройват чрез медии и институции обществото в извратености, които узаконяват и патологията превръщат в норма! Как се стигна до тази извратения и защо мъжете търпят тази гадост, жени и малцинства да им диктуват условия, чрез които ги превръщат в роби??? Феминизмът ще бъде ликвидиран, но от други мъже с друга религия, които не разбират от политкоректност и женски права и от две злини, ислямът ще се окаже по-малката!! Много мъже християни вече намират пристан на ислямския бряг, омерзени от женска гавра и наглост спрямо мъжкия облик!

  4. #1729
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...
    Съществуват случаи на иснасилени мъже, на които не им е било обърнато внимание
    За нещастие такиа неща се случват - понякога мъжете не са разбрани, понякога жените, спорд мен проблема не е чак толкова към конкретен индивид, проблема е в обществото. За нещастие хората имат много приятния навик да се делят, да всяват омраза и да осъждат. Ние сме в капан от едно токсично, разделно и несправедливо общество, от което няма отърване, и на двата пола им е трудно.

    Изглеждаш много озлобен от жените, предполагам, че си имаш някаква причина и за това звучиш толкова triggered. Нали се сещаш, че хомосексуалисти и която и да било част на LGBT обществото и най-вече педофили има доста мъже? Какво за тях?

    Жалко, закъснял си с няколко века, където жените по целия свят не са смели да си излезнат от къщите на мъжете им. Не разбирам каква паника имаш, никой няма да избие никого, нито да мачка "мъжкото достойнство" на когото и да е било, слeд като "у сектата" има и голям брой мъже.

    Този от видето говори точно като теб (elliot hulse):
    https://www.youtube.com/watch?v=GLFyK-j0APA

    Погледни го, доста е добро, разбира се ако говориш "на сектански", демек на английски.
    Последно редактирано от anonymous1043668 : 08-20-2020 на 22:16

  5. #1730
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Съществуват случаи на иснасилени мъже, на които не им е било обърнато внимание
    За нещастие такиа неща се случват - понякога мъжете не са разбрани, понякога жените, спорд мен проблема не е чак толкова към конкретен индивид, проблема е в обществото. За нещастие хората имат много приятния навик да се делят, да всяват омраза и да осъждат. Ние сме в капан от едно токсично, разделно и несправедливо общество, от което няма отърване, и на двата пола им е трудно.

    Изглеждаш много озлобен от жените, предполагам, че си имаш някаква причина и за това звучиш толкова triggered. Нали се сещаш, че хомосексуалисти и която и да било част на LGBT обществото и най-вече педофили има доста мъже? Какво за тях?

    Жалко, закъснял си с няколко века, където жените по целия свят не са смели да си излезнат от къщите на мъжете им. Не разбирам каква паника имаш, никой няма да избие никого, нито да мачка "мъжкото достойнство" на когото и да е било, слeд като "у сектата" има и голям брой мъже.

    Този от видето говори точно като теб (elliot hulse):
    https://www.youtube.com/watch?v=GLFyK-j0APA

    Погледни го, доста е добро, разбира се ако говориш "на сектански", демек на английски.
    Ясно е, че проблемът е в обществото за случващото се в него. Омразата е особено чувство, когато някой разбира че е ощетен от гражданските закони с несправедлива присъда. Вярно е, че сме в капана едно токсично, разделено и несправедливо общество, от което няма отърване, но парадокса е в ласкаене и фаворизиране на женския пол, който при всички обстоятелства все му е трудно. Тогава защо е необходимо да се прави такъв огромен разход за облагодетелсване на жените, след като винаги ще се чувстват дискриминирани и винаги ще им е трудно? Тук се стига до извода, че не е толкова от значение дали на жените ще им е по-лесно, по-важно е на мъжете да им е трудно и по-големите граждански права на жените да са за сметка на мъжете. Ей това не мога да разбера? Жените ги разбирам, жената е най-големият душманин на мъжа от завист поради липсващите и мъжки качества, но не разбирам мъжете, които подкрепят и насърчават женските безобразия? Вместо мъжете да пребиват от бой опърничеви и зли жени, които ги заплашват със съд и им се качват на главите, те им прощават наглостта и дори ги поощряват. На всичко отгоре обществото по презумпция определя и осъжда мъжа за виновен, при доказана вина на жената! Този мъжки мазохизъм за мен е непонятен! Ако това се промени нещата ще станат нормални в съответствие с природния алгоритъм, а мъжът притежава физическа сила която може да използва за да премахне тази аномалия с равенството м/у половете! Да, има и изнасилени мъже, но те са толкова мъже, колкото ракът е риба. Това са все мъженствени мъже, резултат от феминизма, които са минали на женския бряг и подкрепят женската кауза. Много по-лошо е, когато жените изнасилват вербално мъже (защото физически не могат) чрез юридическите си правомощия. Точно това поражда мизогинията в днешно време и в много страни (най-много в САЩ) практикуват скрит фемицид, което е начин за ограничаване на женския антагонизъм спрямо мъжете.

    Не, нямам лично аз някаква причина, която да ме е засегнала, защото физиката ми позволява да оставя на място всяка жена, дръзнала да се гаври с мъжкия ми авторитет. А и съм сигурен, че никоя няма да посмее да ме обиди публично или на саме , след като ме види отблизо и осъзнае какво ще последва за нея. Мен от силни мъже не ме е страх, пък от жени изобщо. Не се е родила още тази, която да може да ме надвие физически, а аз не прощавам женска наглост и извратения! Просто ме възмущава овчедушието на мъжете в Хр . свят, оставили да се шири женски произвол, при който този свят загива бавно, но сигурно! За това алармирам (triggered. ) по мой си начин за станалата вече непоносима обстановка осеяна с женски безобразия! Вече ти казах, че феминистки, LGBT, педофили , зоофили , геронтофили и всички парафили са все феминистична сволоч , и под-човешки същества за мен! Точно такива феминизмът създава, като им обещава повече привилегии от тези на останалите хетеро -мъже. За това феминизмът трябва да се ликвидира, като силните мъже приложат физическата си сила и женската извратения да се премахне още в зародиш.



    Изобщо не съм закъснял, а само така ти се струва! Няма значение в кой век се намира човечеството. Преди няколко века са изгаряли феминистките на клада, но са били много малко. Днес в Хр. свят според статистиката мъжете бият, че и убиват жените и те опищяха Европа, че всяка трета жена била насилена, изнасилена и останалите женски простотии от мъжете, дето не се съобразявали с женското равноправие и дискриминирали женския пол. Женската извратения не можа да обхване целия свят, защото в 3/4 , че и в повече от света няма хлебна среда за феминизъм и мъжете реагират на време. След всички арабски пролети веднага побързаха да въведат шериат като имунизация срещу феминизма, при все това, че преди арабската пролет страните са имали светски характер на управление клонящо към секуларизъм! Естествено че, у сектата има много мъже, благодарение на които феминизмът расте и се разширява. Ето това е точно необяснимо. Уж са мъже, пък излиза, че са женствени, съгласили се чрез граждански закони да се мачка мъжкото достойнство и да се превъзнася женската некадърност и лиготия! Изгледах видеото и наистина ми хареса, коментарът на Елиът, защото правилно разсъждава и мисли като мен. Жената стои по-долу от мъжа и се грижи за дома и децата, там и е мястото, докато мъжът осигурява тяхната защита и условия за съществуването им. Не е нужно мъжът да ходи на фитнес, защото мъжката физиология е с много по-бърз метаболизъм от женската и има много по-голям енергиен разход. Черният лигльо от видеото иронизира мъжете, защото и той спада в категорията "и аз съм феминист, ама съм мъж"! "Сектанският език" не ми е по вкуса, но го разбирам що годе добре, за да знам какво говори и мисли врагът. Някога в средния курс изучавахме по избор западен език (френски или немски), руският беше задължителен. "Сектанският език" прилича на кучешки лай, но архитектите на НСР успяха да го наложат, като международен. Аз съм радиолюбител-конструктор-оператор, от най-висш клас "А"! Още преди ерата на компютрите радиолюбителите в БГ разговаряхме с цял свят без проблемно, с радио-любителски кодове и съкращения взаимсвани от "есперанто" на телеграфия, а при обмен на SSB (еднолентова модулация) говорехме на измъчен "сектантски", лапнали бонбона лукче, за да заглушаваме тонове с произнасяне на звук "R"! Този лигав език няма да остане като официален за света. Много страни предпочитат вече руския език, особено славянските народи, нищо че дългата ръка на САЩ бърка там, където не трябва да го прави, като налага феминизма, и за това скоро ще бъде отсечена!

  6. #1731
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...
    От всичкото написано от теб по-горе не разбрах какво за теб е феминизмът, защото като потърся на мен ми излиза това:

    Феминизмът (от англ. и фр. feminism, feminisme, които произхождат от лат. femina „жена“[1]) включва политически, социални и други движения, които се борят за и акцентират върху свободата и равноправието на жените, женската гледна точка за света и положението като цяло на жените в обществото.
    Източник: Wikipedia


    Под равноправие се има предвид и двата пола да имат равни права, защо трябва да поощряваш или да наказваш някого за нещо, което не зависи от него, като неговия пол и/или раса? Той да не го е избрал? Щото аз не помня да съм цъквал на българската държава преди да се родя.. Това не е ли глупаво? Защо го правиш? Защо се делиш?

    След като нямаш лош опит с жените от къде са тези конспирации и параноя? Кой те научи на тази омраза? Разбира се, всеки е в правото си да се защити ако бива атакуван по някакъв начин, за това се съгласявам. Защо си мислиш, че жените и мъжете са си душмани, всички съществували семейства и деца са творение на изнасилване ли? Какво за теб е здравословна връзка между мъж и жена? (ако изобщо можем да говорим за любов тук)

    В 21 век е глупаво да гориш, колиш и бесиш всеки с различен пол, раса, ориентация и религия. Просто не мога да те разбера.

    Знаеш ли какво - зае*и. Щом като вярваш, че руският е предпочитан от нас и че САЩ "бърка" (макар, че "езикът на сектата" е навсякъде). Прдполагам, че си на възраст и те е страх от промените, не те виня. Само се надявам ако имаш жена (много обичаш мъжете, но не мисля, че си гей) да не я заключваш в мазето и не и изкривяваш прешлените, защото не е стоплила яденето, дано да е добре. Или да не биеш и да не риташ в канавката на улицата минувачи от женски пол, които "са ти оронили достойнството" и са се "държели безобразно" на публично място.

    Тц тц тц, стискам палци да са добре.
    Последно редактирано от anonymous1043668 : 08-21-2020 на 14:09

  7. #1732
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    От всичкото написано от теб по-горе не разбрах какво за теб е феминизмът, защото като потърся на мен ми излиза това:

    Феминизмът (от англ. и фр. feminism, feminisme, които произхождат от лат. femina „жена“[1]) включва политически, социални и други движения, които се борят за и акцентират върху свободата и равноправието на жените, женската гледна точка за света и положението като цяло на жените в обществото.
    Източник: Wikipedia


    Под равноправие се има предвид и двата пола да имат равни права, защо трябва да поощряваш или да наказваш някого за нещо, което не зависи от него, като неговия пол и/или раса? Той да не го е избрал? Щото аз не помня да съм цъквал на българската държава преди да се родя.. Това не е ли глупаво? Защо го правиш? Защо се делиш?

    След като нямаш лош опит с жените от къде са тези конспирации и параноя? Кой те научи на тази омраза? Разбира се, всеки е в правото си да се защити ако бива атакуван по някакъв начин, за това се съгласявам. Защо си мислиш, че жените и мъжете са си душмани, всички съществували семейства и деца са творение на изнасилване ли? Какво за теб е здравословна връзка между мъж и жена? (ако изобщо можем да говорим за любов тук)

    В 21 век е глупаво да гориш, колиш и бесиш всеки с различен пол, раса, ориентация и религия. Просто не мога да те разбера.

    Знаеш ли какво - зае*и. Щом като вярваш, че руският е предпочитан от нас и че САЩ "бърка" (макар, че "езикът на сектата" е навсякъде). Прдполагам, че си на възраст и те е страх от промените, не те виня. Само се надявам ако имаш жена (много обичаш мъжете, но не мисля, че си гей) да не я заключваш в мазето и не и изкривяваш прешлените, защото не е стоплила яденето, дано да е добре. Или да не биеш и да не риташ в канавката на улицата минувачи от женски пол, които "са ти оронили достойнството" и са се "държели безобразно" на публично място.

    Тц тц тц, стискам палци да са добре.
    То, че ти не разбираш какво е феминизъм е ясно и си голям веселяк с наивност присъща на 15-16 годишен. Просто не знаеш какво е истинското лице на феминизма. Това дето си открил в нета е завоалирана женска скромност, зад която се крие зловеща идеология, промотираща женската незаменимост. Феминизмът не се бори за равенство. По конституция половете са равни. За какво друго по-голямо равенство иде реч? Феминизмът се бори за юридическо надмощие над мъжете и абсолютна власт за жените-матриархат. Реваншизъм спрямо многовековната "мъжка тирания" .......за смърт на патриархата. Или се правиш на не разбрал, или не си достатъчно пораснал за да разбереш (прозреш) истината. Знай едно нещо от мен. Това, дето го пише в книгите, не расте по нивите"! Дано схванеш метафората! Това равноправие, за което говориш не се отнася за мъжкия пол. Женският се ползва с много повече права и привилегии за сметка на мъжкия. Аз не се деля, но не желая да ме слагат наравно с жените, защото ще е обида относно способностите ми. И няма нищо конспиративно в коментарите ми, а параноята е за слабия пол. Казах ти, че не ме е страх от жени, защото съм физически многократно по-силен от тях, и ако реша да си потърся "правата" след някоя женска гадост, ще стане страшно за жената, предизвикала недоразумението. Душмани за мъжете са само жените, защото завиждат на по-големите мъжки способности. Мъжете просто пребиват наглите жени, предизвикали конфликта с чувство за недосегаемост. Толкова ли ти е трудно да го разбереш? Феминизмът се бори да прокара закони, чрез които женската наглост да не може да бъде наказвана от мъжа и той да бъде преследван от закона, а жената да го тормози безнаказано. Как мислиш, защо феминистките написаха истанбулската конвенция? И обърни внимание, в страните които я ратифицираха мъжете пребиват жени много повече от преди конвенцията. Говориш за семейство и здравословна връзка без да имаш понятие от нея. Феминизмът се бори за разрушаване на традиционното семейство, където мъжът е глава на семейството! Днес почти няма здрави семейства и се живее на семейни начала, а семейства с две глави, не просъществуват повече от 3-5 години. Какво разбираш ти под здраво семейство?! Моето семейство е патриархално и аз съм законът в него. Ожених се преди повече от 25 години и имам две отдавна пълнолетни дъщери. Едната по-голямата вече работи, а другата ще записва магистратура на есен. До сега не съм повишавал тон дори на някоя от жените ми, и съм се старал нищо да не им липсва, камо ли да ги бия. Не съжалявам, че имам дъщери, но признавам, че ми е мъка, дето нямам син. Не знам какво значи за теб да съм "на възраст"? Минах 50-те, но на физиката ми биха завидели и тези, дето са под 40! Както вече казах, не се страхувам от промените, ти да му мислиш. И не си мисли, че като сме в 21 век никой никого не коли, беси или разстрелва! По отношението ти с ирония към мен подозирам, че си вагинопритежателка! Русия е велика страна, най-силната в света. Освен силна армия, притежава над 60% от природните богатства в света. Тя може и сама да съществува и да няма нужда от никоя страна, но другите имат нужда от нея. Който я е нападал до сега все на*ран се е връщал, ако изобщо е могъл да се върне. За това нищо чудно вместо английски светът да заговори на руски! Поживём-увидим! Който се смее последен се смее най-добре!
    Последно редактирано от herkules : 08-21-2020 на 19:01

  8. #1733
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    То, че ти не разбираш какво е феминизъм е ясно и си голям веселяк с наивност присъща на 15-16 годишен.
    Тук тинейджъри няма, ти си регистриран от 2014, прдполагам, че сега виждаш колко е драстична промянанта във форума последните години. Много рядко ми е смешно, но се научих да се присмивам на живота.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...
    До сега не съм повишавал тон дори на някоя от жените ми, и съм се старал нищо да не им липсва, камо ли да ги бия. Не съжалявам, че имам дъщери, но признавам, че ми е мъка, дето нямам син. Не знам какво значи за теб да съм "на възраст"? Минах 50-те, но на физиката ми биха завидели и тези, дето са под 40!
    Това е вторият сценарий - те стоят и се свиват в ъгъла, да не ядосат бащичко, който се прибира "жестоко преуморен" от работа и се тръсва на масата с готовото ядене, на масата се мълчи и се слуша, не се поставя под въпрос адкватните и неадекватните действия на "главата" не семейнството. Клетите ти дъщери един ден и те ще бъдат мачкани като съпруги от такива мюсюлмани, защото не знаят не-феминистки, поне малко щадящ достойството им като човешки същества строеж на семейство.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    По отношението ти с ирония към мен подозирам, че си вагинопритежателка!
    Другарю, ако ще и да си роден преди христа, пак ще има хора, които да не те признават, такъв е животът!
    В днешно време на такива като тeб им се дава етикета "boomer".

    Да, да, да, аз съм най-големия "вагинопритежател"

  9. #1734
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Тук тинейджъри няма, ти си регистриран от 2014, прдполагам, че сега виждаш колко е драстична промянанта във форума последните години. Много рядко ми е смешно, но се научих да се присмивам на живота.



    Това е вторият сценарий - те стоят и се свиват в ъгъла, да не ядосат бащичко, който се прибира "жестоко преуморен" от работа и се тръсва на масата с готовото ядене, на масата се мълчи и се слуша, не се поставя под въпрос адкватните и неадекватните действия на "главата" не семейнството. Клетите ти дъщери един ден и те ще бъдат мачкани като съпруги от такива мюсюлмани, защото не знаят не-феминистки, поне малко щадящ достойството им като човешки същества строеж на семейство.



    Другарю, ако ще и да си роден преди христа, пак ще има хора, които да не те признават, такъв е животът!
    В днешно време на такива като тeб им се дава етикета "boomer".

    Да, да, да, аз съм най-големия "вагинопритежател"
    Тя промяната се вижда, но как я виждаш ти? Дали е за добро или е за лошо? Присмивай се на живота, докато можеш, защото ако те сполети нещастие ще се смееш през сълзи!

    Дали е втори или трети сценарият е без значение. У нас никой не се е свивал в ъгъла, защото е нямало причина да го прави. Аз не се връщам "жестоко преуморен" защото бизнесът ми не е с физически натоварвания, освен ходенето два пъти в седмицата на фитнес. Да, прекрасна съпруга имам и яденето ми винаги е сложено на масата, дори и ако не съм гладен. И никой не мълчи, ако има нещо за казване. Проблемите ги разрешавам аз, ако има такива. Дъщерите ми не са клети, а възпитани в патриархален дух. Знаят как да се държат на положение и няма да се омъжат за мюсюлмани, защото сме християнско семейство. Все още има истински мъже, които не са пройдохи и държат да имат стабилни семейства, а щерките ми притежават всички качества, като женска красота и отношение към мъжете. Така че, не бери грижа за дъщерите ми, съпрузите им ще са щастливци! Феминистки строеж на семейство няма, има рушене на семейството по феминистки. Няма щастлива жена-феминистка. Феминистката е щастлива само когато успее да направи мъжа нещастен.

    И накрая другарко, през оная работа оттатък ми е дали феминистки и заблудени мъже-лигльовци-феминисти ще ме признават или не. Когато и да е роден мъжът (преди или след Христа) си остава мъж, освен ако не приднадлежи към останалите 32 пола. Разните етикети като "boomer" може само да подчертаят мъжествеността му, докато "whore" ще е обида кръвоносна. Дали си вагинопритежател или вагинопритежателка само ти си знаеш, а феминизмът няма бъдеще и скоро ще иде на бунището!
    Последно редактирано от herkules : 08-23-2020 на 15:33

  10. #1735
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Само да не вземеш да кажеш сега, че и аз притежавам или пък искам да притежавам вагина след като казах тези неща по-горе.
    Дали си с вагина или с пенис само ти си знаеш, но ако си с пенис то по изказването ти личи, че си без топки! На тази твоя феминистка презентация биха завидели и професорките по феминизъм в СУ!
    Дори и само да е бензиноколонка, от Русия имат нужда всички, дори и ние. Защото собственикът на бензиноколонката може да продава, да подарява и да раздава бензина си, а ако реши може и нищо да не продава или да дава. Въпрос на негово лично желание е. Няма как да видиш руски стоки, защото не виждаш по далеч от носа си, а и сега по-големият брат ни е бившият хегемон зад голямата локва. Руските коли биха били предпочитани пред остарелите и вече за скрап кошници на западняците. На-хубавата кола е новата, а руската е много по-евтина и издръжлива, защото има значение предназначението, а не красивата опаковка без съдържание. Всичката пара на запада относно качеството на живот е в свирката им. За битовата техника да не говорим. Нито хладилниците, телевизори, перални и всички пособия за домашно ползване могат да се мерят с руските. Имам хладилник берёзка,на 35 години който още работи. Имам и хладилник Зил, който тръгва като танк, а компресорът и изпарителят му още не са дефектирали. Дори и българските Мраз някога произвеждани са много по-добри от днешния западен боклук, с който наводниха страната ни. Занимавам се с ремонт и поддръжка на бяла и черна техника, а електрониката ми е хоби. Имам два сервиза с общо пет работника. Мога да ти дам много примери за фалша относно западната техника. Няма по-здраво направено нещо от руското или българското някога. Руснаците не пестят материали, желязо бол и казват, че все още имат немски каски, докато на запад пластмасата им е основа за продуктите. Дори и проводниците им са некачествени, като медта им е с примеси а проводниците им в електрониката са с дебела пластмасова изолация и три четири косъма мед в средата. Никой не свързва военната мощ с половата мощ на мъжете. Не се знае дали светът ще заговори изцяло на руски, но след катастрофата на долара, няма да се говори изцяло и на английски. И, у нас се говореше 45 години предимно на български, а руският се изучаваше допълнително, за по-лесен търговски обмен. Сега с либералната "демокрация" се говори на турски в някои райони от страната и нищо чудно това да стане официален език след време, когато етническите българи станат малцинство с собствената си държава, благодарение да феминизма и западната пропаганда. Турчеещите се роми се плодят прогресивно, защото не разбират от политкоректност, женски права, либерализъм, феминизъм и останалите "изми"! Силите за сигурност са подчинени на властта, както е навсякъде по света. Тоталитарен режим е понятие измислено от либералите, които не искат дисциплина и ред еднакъв за всички. Днес либералите са на власт, защото излъгаха масите с измислена свобода, която на практика не съществува. Точно при либералния режим стагнацията е многократно по-голяма, защото наложиха закони-оксиморони, при които съдии и адвокати смучат "кръвта" на народа. Обърни внимание във всички форуми има жестока модерация! И какво е модерацията освен ограничения за свободно изказване и израз на възгледи, които могат да са споделени с еднакво мислещи хора? На това ли казваш свобода, демокрация либерален подход или останалите простотии и лъжи на либералите? Като говориш за руската армия, защо не кажеш нещо за западните армии, дето са обградили Русия от всякъде? Да изтреби, да окупира и да завладее Русия е вечната мечта на запада. За светкавичен ядрен удар са мислели лудите глави в САЩ, докато разузнаването им не ги е убедило, че ще загубят всяка война срещу Русия, а при ядрена няма да оцелее светът. За това Русия няма да отстъпи под натиска на запада и горко му на този който я нападне. Тя е способна днес да се защити от целия свят, ако и се наложи. Горбачов и пияницата Елцин ги няма, и САЩ не могат вече да излъжат никого, а Путин успя да изправи великата страна отново на крака. Сега Русия няма да се навежда пред запада, а запада ще се страхува от нея! "Ако искаш мир, готви се за война"! Глупостите, които си изръсил в поста ти няма да коментирам, само ще ти кажа че, "народ който не храни собствена армия, ще храни чужда" - Наполеон! Казармата не е за жени, а за истински мъже. Жените освен с детеродните си способности, за друго не са необходими. Женчовците не са полезни на никого, дори и на себе си. Народ, който не познава миналото си, няма бъдеще!

  11. #1736
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Тя промяната се вижда, но как я виждаш ти? Дали е за добро или е за лошо? Присмивай се на живота, докато можеш, защото ако те сполети нещастие ще се смееш през сълзи!
    Не знам, не може винаги да се предскажат промните. Докато се бием и делим ще измрем от глад, жажда и жега на тази вече обречена планета. Аз вече се смея през сълзи, ползвам поне малко самоирония.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Дали е втори или трети сценарият е без значение. У нас никой не се е свивал в ъгъла, защото е нямало причина да го прави. Аз не се връщам "жестоко преуморен" защото бизнесът ми не е с физически натоварвания, освен ходенето два пъти в седмицата на фитнес. Да, прекрасна съпруга имам и яденето ми винаги е сложено на масата, дори и ако не съм гладен. И никой не мълчи, ако има нещо за казване. Проблемите ги разрешавам аз, ако има такива. Дъщерите ми не са клети, а възпитани в патриархален дух. Знаят как да се държат на положение и няма да се омъжат за мюсюлмани, защото сме християнско семейство. Все още има истински мъже, които не са пройдохи и държат да имат стабилни семейства, а щерките ми притежават всички качества, като женска красота и отношение към мъжете. Така че, не бери грижа за дъщерите ми, съпрузите им ще са щастливци! Феминистки строеж на семейство няма, има рушене на семейството по феминистки. Няма щастлива жена-феминистка. Феминистката е щастлива само когато успее да направи мъжа нещастен.
    Има значение, защото между "глава на семйството" и насилник има тънка граница. Не мога да знам какво точно си правил със семйството си, но както преди казах, дано да са добре, защото не можеш да се погледнеш на 100% от страни. Не е нужно да копаш на нивата за да си преуморен от работата си.
    Да, съпрузите ще са им щастливци, дъщерите ти също, докато на дъщрите ти не им посегнат, защото ако ти си от малкото мъже, които не бият жените си, то повечето го правят! И не става въпрос на някакви мутри, ще се изненадаш колко много скрити психопани има на този свят. Пред публика са мили, добри, разбрани, а на саме са съвсем друг човек!
    Не мога да ти кажа за феминистките, но нали знаеш всичко за "врага"

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ... феминистки и заблудени мъже-лигльовци-феминисти ще ме признават или не.
    Не знам дали си откачалка или не, но на всеки един пост слагаш етикет на някого! Всеки, който не подрепя мнението ти му има нещо и само ти си в бяло. Това прилича на нарцисизъм, а той отблъсква хората, казвам ти го защото както казах никой не може да се види на 100% от страни, нито аз, нито ти.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Разните етикети като "boomer" може само да подчертаят мъжествеността му, докато "whore" ще е обида кръвоносна.
    Ама ти знаеш ли какво е 'boomer'? Това НЕ значи "ебач"!

    Boomer
    Жаргонен термин за Baby Boomer, често използван позорно.
    Мразя boom-ърите, всичко, което правят, е да се оплакват от млади хора и да се преструват, че не е тяхна вина планетата да умира.
    Източник: Urban Dictionary

  12. #1737
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Не знам, не може винаги да се предскажат промните. Докато се бием и делим ще измрем от глад, жажда и жега на тази вече обречена планета. Аз вече се смея през сълзи, ползвам поне малко самоирония.
    За да се бием причината е, че някой използва римското правило да ни принуди. Всеки се мисли за прав, а това да се делим е нормално, защото не сме равни по между си и не трябва никой да паразитира върху гърба на другия. Планетата не е обречена, ние сме обречени, заради група от извратени хора, имащи се за Богоравни! Заради тях светът започна да мре от глад, жажда и жега, защото те раздават жизнено-важните неща по толкова, за да контролират всичко с безграничната си власт.

    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Има значение, защото между "глава на семйството" и насилник има тънка граница. Не мога да знам какво точно си правил със семйството си, но както преди казах, дано да са добре, защото не можеш да се погледнеш на 100% от страни. Не е нужно да копаш на нивата за да си преуморен от работата си.
    Добре са си, но ти едва ли ще го проумееш. Да си глава на семейството е отговорна работа, защото от теб зависи семейството ти да живее щастливо. Насилие не е нужно и няма такова, когато всички проблеми имат решение, и главата на семейството го взема. Феминизмът проми мозъците на жените и разруши семейството (патриархата), след като идиотите с власт дадоха права на жените и те започнаха да се самоовластяват. Така възникнаха много ненужни и вредни за обществата професии, в които работят предимно жени, за да получават грешни пари, в стремежа си да са независими и да направят мъжете зависими от тях! Между насилникът и главата на семейството границаца е тънка, но все пак е граница. При тотално неподчинение на членовете на семейството главата трябва да въведе ред и ако убеждението не помага, тогава идва ред на насилието.


    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Да, съпрузите ще са им щастливци, дъщерите ти също, докато на дъщрите ти не им посегнат, защото ако ти си от малкото мъже, които не бият жените си, то повечето го правят! И не става въпрос на някакви мутри, ще се изненадаш колко много скрити психопани има на този свят. Пред публика са мили, добри, разбрани, а на саме са съвсем друг човек!
    За да бъдат бити жените от мъжете винаги има причина. Ако жената е кротка не възразява и не повишава тон, като е опознала характера на мъжа си, той никога няма да е бие. Жената просто трябва да усеща кога прекалява с нещо и да знае, че ще бъде набита от мъжа, когато упорство и му противоречи, а не да се надява на закона да я закриля, когато прави за бой и да си мисли, че винаги ще и е простено, само защто е жена! Никой няма право да бие чужда жена, защото тя не е негова собственос, а е собственост на съпруга и. Собствеността (било тя жена, движим или недвижим имот) е неприкосновена по неписан закон и всеки мъж защитава своята.


    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Не мога да ти кажа за феминистките, но нали знаеш всичко за "врага"
    Аз знам, но ти нищо не знаеш и за това не можеш нищо да кажеш. Няма по-голямо зло на земята от феминизма. Това е злокачествено туморно заболяване, което е лечимо само с хирургическа интервенция. В много страни има скрит фемицид за регулиране на количеството на материала, от който се пръкват феминистки. Феминизмът се е слял с политиката и властта, за това профилактика срещу него е много трудно да се осъществи, но както казват по някога всичко е възможно и целта оправдава средствата! Явно не си дорасъл за да схванеш мисълта ми!

    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Не знам дали си откачалка или не, но на всеки един пост слагаш етикет на някого! Всеки, който не подрепя мнението ти му има нещо и само ти си в бяло. Това прилича на нарцисизъм, а той отблъсква хората, казвам ти го защото както казах никой не може да се види на 100% от страни, нито аз, нито ти.
    Както вече си разбрал, всеки се мисли за прав и мисли за откачалка този, който не е съгласен с него. Не само аз, всички ги слагат на някого. Етикетите са определение за същността и по образно описване на определен индивид, като личност и подобие. Определения, като простак, глупак, идиот, мръсник са също етикети, които жените слагат на мъжете и за това често отнасят боя, като не предполагат, че може да им се случи. Нарцисизъм е вид самолюбие и голямо мнение без покритие за собствените възможности. Защо да съм нарцисист, все ми е тая, дали ти или някой, ще повярва, че съм с перфектна физика, въпреки възрастта ми. Аз си знам възможностите в професията, която упражнявам, но също така знам, че няма жена по-силна физически от мен в страната, а може би и в Европа, без значение за мен дали ти вярваш или не!



    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Ама ти знаеш ли какво е 'boomer'? Това НЕ значи "ебач"!
    Аз добре знам, а може би ти не знаеш че по добре да те нарекат 'boomer', от колкото whore, и то мъжка, което ще е много по-позорно! Не се безпокой, казах ти вече, планетата няма да умре. Може да умре цивилицацията, но пак ще се възроди след време и върховенството пак ще е за по-силния мъжки пол, ако съществуват отново двата пола!

  13. #1738
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не ме интересуват армии и казарми. Знам, че съм достатъчно мъж и без такива глупости. Нямам нищо против да си плащам на чужда армия, ако се налага, стига на мен да не ми се налага да умирам за идеалите на шепа богаташи и да ме лъжат, че това е много "мъжко". А ако ти обичаш да се вживяваш в копаенето на дупки или това да строиш вилата на своя старшина, за мен това е загуба на време и експлоатация. Днешно време има такива оръжия, че лесно могат да изпарят за секунди цели армии от пушечно месо войничета. Ти, ако искаш си проливай кръвта за чужда собственост, мародерствай в чужди домове и се мисли за алфра мъжкар. Какъв прогрес само!
    Изписал си много нещо, но нямам време да отговоря на всичко. Ако попиташ хората живяли преди "демокрацията" и след нея, кога животът им е бил по-добър, едва ли ще предположиш, какъв ще е отговорът им! Някога храната беше качествена и нямаше толкова много болни холра. Днес има сирене без мляко, и колбаси без месо, а цените са космически относно минималната работна заплата. Може да се смяташ за много умен и свободен с неограничени права, но според мен грешиш. Обърни внимание на мъдрост от народопсихологията!!!!!

    Мъж, който не е ходил в казарма не е истински мъж, и жена, която не е раждала не е жена!
    Последно редактирано от herkules : 08-25-2020 на 21:35

  14. #1739
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...
    Завъртяхме разговора на ново. Не мога пак да преразказвам неща, които ги писах скоро.
    Защо водим такъв разговор, мислиш си че си спечелваш спора като говориш едно и също като развален грамофон? Жените са такива, педалите са такива, други мъже са пак така абе смешния принцип "аз съм в бяло, другите в лайна!"

    Самия факт, че ме нарече жена, само защото не се съгласявам (не защитавам) с твоите агресивни закани към когото и да е било, показва колко си прост или заблуден, ако не и двете.

    Сега ще спра да ти пиша, но ще ти простя, все пак не мога да знам за твоите психически отклонения или може би е кризата на средната възраст, но ти желая поне да не се самоубиеш от хитлеристки мисли и омраза.
    Успех, могъщи сине на Зевс

  15. #1740
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Другарят Херкулес по някакъв странен начин ми напомня на другаря Исаев!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #1741
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Завъртяхме разговора на ново. Не мога пак да преразказвам неща, които ги писах скоро.
    Защо водим такъв разговор, мислиш си че си спечелваш спора като говориш едно и също като развален грамофон? Жените са такива, педалите са такива, други мъже са пак така абе смешния принцип "аз съм в бяло, другите в лайна!"
    Разговорът, който водим търси отговори на много въпроси, които умишлено се избягват, а обществото раболепничи пред законите, които му налагат част от малцинството и в частност феминизма. Въпросът е, защо мъжете се съгласяват на закони, които погазват мъжкия облик, след като физически са по-силни и могат да ги променят със сила, а не защо жените искали това или онова? Това женско искане и претенции би трябвало да зависи от мъжкото разрешаване, а не безнаказан женски произвол. Не съм и си помислял да спечеля или да загубя спор, в който това няма никакво значение за спорещите. Просто търся отговор, защо лъвът, като цар на животните е съгласен коза да го опикае в лицето и той да стои и да гледа безразлично. Дано схванеш метафората!


    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Самия факт, че ме нарече жена, само защото не се съгласявам (не защитавам) с твоите агресивни закани към когото и да е било, показва колко си прост или заблуден, ако не и двете.
    Всеки има право на мнение, а коментарът му е израз на интелекта и културното му поприще. Прост или заблуден са термини, които всеки може да каже за някого, който не му харесва. Заканите ми няма как да са агресивни, защото при анонимност всеки свободно изразява мнението си защитен от физическа агресия. И, личното мнение не може да бъде закана, след като такава не е отправена персонално към някого, и да има реална възможност за изпълнение. Как искаш да те нарека мъж, след като си с женско самосъзнание и защитаваш женската кауза за равенство, равноправие и равнопоставеност?


    "Най-лошата форма на неравенство е изравняване на нещата, които не са равни. - Аристотел!


    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Сега ще спра да ти пиша, но ще ти простя, все пак не мога да знам за твоите психически отклонения или може би е кризата на средната възраст, но ти желая поне да не се самоубиеш от хитлеристки мисли и омраза.
    Успех, могъщи сине на Зевс
    Интересен е сарказмът ти! Изявяваш се, като властелин, от когото искат прошка простосмъртните, а аз не знам да съм ти искал такава. Психическите отклонения при слабия пол днес са нещо нормално, и голяма част от женското съсловие често изпада в истерия с мания за женска власт, а мъжете се принуждават по традиционен начин да възпират психо-отклонението им.

    Другарят Херкулес по някакъв странен начин ми напомня на другаря Исаев!
    Хей грозен, грешиш много! Изобщо не знам кой е Исаев, но се развам, ако има и други мислещи като мен! И не съм ти никакъв другар, ако си с феминистични въжделения!

  17. #1742
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ще чакам да ми отговориш тогава! Не вярвам да нямаш време, защото виждам, че се ангажираш доста с другите, които не могат да те настъпят така.
    Да, ще ти отговоря. Наистина нямам време, защото трябва и да работя. Имам работници, на които трябва да осигурявам прехраната, и времето, което ми остава за в нета за разтуха не е много. А, ти не си мисли, че си ме настъпил!? Настъпваш себе си с глупостите които си съчинил, или си чул, но не си видял.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Любимата тема - плюскането! Да споменаваме ли колко празни са били магазините? Че пенсиите са били по-мизерни и от сега и без "буркан икономика" не се е оцелявало? Как въпреки "изобилието" и "качеството" хората варяха компоти на село или пред блоковете? Че е миришело на гнилоч от магазините и че млякото се е вкисвало, защото не е имало хладилни камиони? И че всички са точили лиги на "neckermann-а" и на витрините на корекома, където само богоизбрани другари с достъп до зелена валута са можели да купят нещо "по-така".

    Ти въобще видял ли си това, или я караш на свободно съчинение? Може да съм малко повече от 50 и много неща съм видял и преживял. Баща ми беше ветеринарен лекар и имахме качествена храна на масата, а не както сегашните боклуци, напомпени с нитрати и безброй Е-та в хранително вкусовата промишленост днес. Правехме суджуци от свинско и телешко месо, буркани пълни с пилешко и свинско месо. Правехме и по над 1 000 консерви с провизии, компоти, сладка, домати, пипери и много други дето нямаш представа. Имахме двор на село, където гледахме прасета. Смеските, които купувахме струваха 13 ст. килограма. Вземахме си и лично ползване от кооперацията (царевица) и пълнехме хамбарите със зърно. Ти ли ще ми говориш за глад по онова време? Празни магазини друг път. Аз като малко момче пазарувах и помня цените. Киселото мляко беше с върховно качество-масленост, продаваха го в насипно състояние, като го слагаха в съдове на клиенти с черпак и го теглеха на кантар. 1 кг- кисело мляко беше 16 ст. 1 кг прясно мляко 12 ст. 1 хляб по килограм "златна добруджа-бял струваше 20 ст. Черният 15 ст. Една голяма триъгълна баничка беше 10 ст. една вафла без фалшиво съдържание беше 5 ст. Кутия цигари 32 бр. в кутия"Слънце" струваше 20 ст. Кутия "стюардеса с филтър" беше лукс и струваше 32 ст.
    1 литър обикновен бензин - 18 ст.
    1 литър бензин "супер" - 25 ст.
    1 литър газьол (нафта) - 12 ст.
    1 кг сирене 60 ст.
    1кг кашкавал 80 ст. при лека инфлация по бай-Тошово време кашкавала стана 1,20 и хората се разбунтуваха и заплатите скочиха.
    1 билетче за автобус в градския транспорт (автобусите бяха "икарус" дълги с хармоника по средата) струваше 3 ст. но в последствие стана 6 ст.
    Мога да изброявам още, но не виждам смисъл. Заплатите бяха средно изравнени и всеки работещ в завод или в леката промишленост получаваше около 150 до 190 лв. на месец. Смятай ако можеш, колко зле са били хората тогава. Баба ми получаваше 56 лв. пенсия и парите и стигаха, дори спестяваше, имам спестовната и книжка, като семейна реликва. Никъде и никога никой не е плащал за здравеопазване. Сега, ако си безпаричен и не сложиш нещо под масата, било за операция или нещо друго умираш веднага. Здравната каса не плаща всичко. Сигурно не си чувал и за Кооп-витрините, стоки за 1 милиард, магазините на Булгар-плод и др., където имаше хранителни стоки в изобилие и не умираха хора от глад, както сега, след "демокрацията".
    Бумът с некерманите стана, защото половото съзряване сред младежите търси отдушник, а при тогавашните условия, сексът не се промотираше както сега. Мъжете бяха потентни, жените не лаеха за права, аборти и останалите им простотии. Педерасти и лесбийки не се афишираха както сега и извратенията нямаше почва. Преди "демокрацията" бяхме държава с 9 милиона население. Сега след демокрацията вече не се женят, жените не раждат, мъжете не искат и те семейство и деца, и останахме под 5 милиона.
    Какво според теб имаше в корекомите? Разни дрънкулки дръжкофони алкохол и луксозни бонбони. Както винаги, реклама на опаковката. Нашите шоколадови изделия бяха много по-качествени и тогава, нищо, че опаковките им бяха грозни. Кутия шоколадови бонбони "пияни вишни" също бяха за предпочитане пред западните бонбони. Зелената валута се търгуваше 2-3 лв. на черно, а при търговски обмен беше лев за долар.
    Снимките, които си постнал не са доказателство. Ако взема и аз да постна мизерията в САЩ след кризи и икономически сривове, това дето показваш ще избледнее. В целия свят настъпват икономически кризи по различно време. ако беше показал снимки след бомбардировките на София от мръсниците САЩ и Англия, щеше да си по убедителен. То сега и паметници им издигнахме демократично, на загиналите бандити, дето благородно ни бомбардираха, а Чърчил предложил България да бъде разорана и там да се засадят картофи!

  18. #1743
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението

    Ето малко снимки от "развития социализъм" от СССР и от България. (Тези фотографии трябва да се показват на децата периодично, за да видят какво "велико минало" е било е било затрито! А ти, ако си на 50 лазарника както твърдиш, не може да не помниш какво е било и ако отричаш си гнусен манипулатор, платен трол или в най-извиняващия те случай с тежка амнезия!)









    Народопсихологията тук обикновено още казва "преклонена глава сабя я не сече", "болен здрав носи", "да би мирно седяло, не би чудо видяло" и "учи мама, за да не работиш". Всичко ли трябва да слушам щом е "народна мъдрост"? И като всички мъже до 2008-ма са били в казарма, защо сме последни почти по всички икономически и социални показатели в Европа? Нали уж това са хората, които не са деца, пряко отговорни за построеното в държата до този момент (ако считаме, че другите след това са "хлапаци" и може да им се прости. Няма все пак какво толкова да си успял да построиш до 30, така че да считаме, че онези били в казарма са и тези, които са изпълнили дълга си и са възпитани в "ценности", с които да направят силна държава. Е, защото тогава всичко е толкова калпаво? НалЕ са копали дупки, налЕ са давали наряд и са козирували? НалЕ за рОдината са се учили да дават мило и драго? Как пък нещо не се връзват нещата?
    Еее, за малко да пропусна, как тоя златен полувек и най-прекрасен строй се срина? Всички налЕ бяха много свестни и нямаше джендъри? Защо всичко се срина? Как европедерастическите ценности излъгаха толкова много "истински мъже" произвеждани до тогава от тая казарма? Междудругото, Азис е ходил в казарма. Май нещо се обърква логиката ти. Или?
    Отново говориш глупости. Народната мъдрост е поука за поколенията. То ти си предубеден и не слушаш мъдри съвети. Има много абстрактна истина в народната мъдрост. "Наведена глава сабя не я сече, но високо вдигната глава, сабя не я стига". Не си ходил в казарма и нямащ представа от нея, за това говориш глупости. Строят който се е сринал се е сринал, поради продажни ръководители и добри лъжци на запада. То той и капитализмът вече почти се е сринал, с тази либерастия положението е очевадно и пак клони към социализъм, само че женски! Кой знае, когато половината мъже изпедерастеят, а жените оглавят управлението на света, ще се заживее щастливо и безгрижно. Моята логика не се обърква, а твоята въобще я няма! Имахме най-боеспособна армия на балканите от 180 000 щика, която можеше да се справи с половин Европа-НАТО. Сега сме с наведена глава и брюкселските дерибеи в световното правителство се гаврят с нас и трябва да им коленичим, иначе започват санкциите. Никой днес не знае, какво ще последва в едно необозримо бъдеще, но по екстраполация е предвидено, че на територията наречена България, етническите българи ще са малцинство, ако въобще останат такива!
    Ред е сега и аз да те настъпя, за да не ти остана длъжен!!!!!

    Малко данни за „руската заплаха” и „руската агресия”, от които Русия е длъжна да се защити от САЩ.

    23 юни 1941 г. и по време на ВСВ „Ако ние видим, че побеждава Германия, следва да помагаме на Русия, а като видим, че печели Русия, трябва да помагаме на Германия и по такъв начин те да се избиват взаимно колкото се може повече…” Хари Труман, сенатор и бъдещ президент на САЩ от 12 април 1945 г. до 20 януари 1953 г..

    Следва 19 декември 1949 г., когато Труман приема Плана „Dropshot“ (800 страници). Като термин от тениса „Dropshot“ означава „кратък удар“, във военен смисъл – „моментален удар“ или „последен изстрел“. Планът е разсекретен през 1978 от президента Картър.

    Начало на военните действия – 1 януари 1957 г..
    Причина – агресия от страна на СССР (предстои да бъде съчинена).
    Първа фаза: D-Day, начало на бомбардировките над СССР – 300 атомни бомби и 250 000 тона обикновени бомби с цел „стабилизация на ранното съветско настъпление“, т.е. – неутрализиране. В първия ден трябва да бъдат унищожени 20 млн. съветски граждани и 85% от промишлеността на СССР. Общ брой на авиоатаките – 6000.

    Втора фаза: мащабни настъпателни операции по всички линии на фронта с всички родове войски.

    Трета фаза: настъпление на 114 дивизии от запад, а от юг, по северозападното крайбрежие на Черно море – 50 дивизии. Цел – унищожение на въоръжените сили на СССР в Европа. Крайна цел – капитулация на СССР и на неговите съюзници.
    Четвърта фаза: установяване на контрол и налагане на условията за капитулация.

    Участници: 164 дивизии и 20 милиона военни от НАТО.

    Планът разделя СССР на 4 „района на отговорност“. Първи: Западна част; Втори: Кавказ-Украйна; Трети: Урал-Западен Сибир-Туркестан; Четвърти: Източен Сибир-Забайкалие – Приморие. Районите се разделят на 22 „подрайона на отговорност“. Две американски дивизии се разполагат в Москва и по една – в Ленинград, Минск, Мурманск, Горки, Куйбишев, Киев и още 15 града.

    Набелязани цели при бомбардировките – 1000. Само в Москва – 179 цели, в Ленинград – 145. Резултат – пълно унищожение.

    На пълно унищожение подлежат Пекин, Източен Берлин и Варшава.

    Общ брой на жертвите на СССР – неизчислим. След 300 атомни бомби резултатът е 300 Хирошими. Планът предвижда целенасочено и хладнокръвно унищожение на 40 млн. цивилни граждани на СССР.


    „Новият световен ред при хегемонията на САЩ се създава против Русия, за сметка на Русия и върху руините на Русия. Няма съмнение, че Русия ще бъде раздробена и под опека. Русия е една излишна страна“. Збигнев Бжежински.

    „Аз предпочитам в Русия да има хаос и гражданска война пред тенденциите към нейното обединение в единна, силна, централизирана държава“. Хенри Кисинджър

    Това са твоите кумири САЩ, гадове и мръсници, които искат днес да минат за благородници. Голямата страна, на неограничените възможности!
    Последно редактирано от herkules : 08-26-2020 на 14:56

  19. #1744
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    още продължение...

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Какво според теб имаше в корекомите? Разни дрънкулки дръжкофони алкохол и луксозни бонбони. Както винаги, реклама на опаковката. Нашите шоколадови изделия бяха много по-качествени и тогава, нищо, че опаковките им бяха грозни. Кутия шоколадови бонбони "пияни вишни" също бяха за предпочитане пред западните бонбони. Зелената валута се търгуваше 2-3 лв. на черно, а при търговски обмен беше лев за долар.
    Такова нещо "лев за долар" никога не е имало! Просто чужденците идващи в България изкуствено е трябвало да обменят парите си по измислен курс "1 долар за 1 лев", когато са тук. Обратното не е важало никъде другаде по света и никой не е искал да пазарува българска валута. Знаеш ли изобщо как се определя стойността на дадена валута? По това колко силна е икономиката на нейната страна. Когато държавата ти има какво да продава, останалите трябва да обменят пари в нейната валута, за да купуват от нейното производство. И колкото по-търсени стоки произвежда, втолкова по-скъпа е стойността на нейната валута. Никой не е търсил български левове, защото е нямало какво да се купи от нас. Нито сме произвеждали конкурентно способна техника, нито храни, без които другите да не се можели, нито нищо. Само дето сме изнасяли продукция към СССР срещу газ и разни мегаломански проекти работещи на абсолютна загуба като Кремиковци. Каква изгода може да носи руда за обработка вкрана от 10 000 километра разстояние? Как в комунистическа икономика без реални пазари, където единствените играчи са държавите (а държавата е доказано лош стопанин) може да има работещи икономически принципи? Търсене, предлагане? Няма как да имаш икономика с планиране по петилетки. Да оставиш държавите като единствени играчи на пазара е формула за икономическа катастрофа. Особено за вътрешния пазар. Една държава няма как да се конкурира със самата себе си, а хората нямат стимул да си дават зор, за да произвеждат качествена продукция, защото нищо не зависи от индивида. Не него не му пука понеже от цялата тази работа (производствения процес) дори няма да получи и петаче от горе независимо дали се скатава или работи повече и по-качествено в сравнение с другите. Ако ти беше държавата, на твоите работници едва ли щеше да им пука как работят. Всички щяха да се крият зад колективната безотговорност. И това се отнася за всички сфери от живота. Нищо чудно, че този глупав строй падна, а ти ми го хвалиш.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Снимките, които си постнал не са доказателство. Ако взема и аз да постна мизерията в САЩ след кризи и икономически сривове, това дето показваш ще избледнее. В целия свят настъпват икономически кризи по различно време. ако беше показал снимки след бомбардировките на София от мръсниците САЩ и Англия, щеше да си по убедителен. То сега и паметници им издигнахме демократично, на загиналите бандити, дето благородно ни бомбардираха, а Чърчил предложил България да бъде разорана и там да се засадят картофи!
    Че може да ми поажеш някой живеещ на палатка в САЩ не се и съмнявам, но аз ти говоря за това е било масовото състояние на магазините в източния блок. Така ли се живее щастливо? Показвам ти конкретно магазините. Ако човек не го мързи и работи здраво, в западния свят може да си осигури достойно съществуване. Не може да се каже същото за комунистическата система, при която просто всички са еднакво бедни.
    А за бомбардировките чети тук https://www.168chasa.bg/article/7169664 , за да не спорим!

  20. #1745
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не ти осигуряваш прехраната им, а обратното, но както и да е.
    И защо си толкова сигурен? С колегите сме приятели. Аз работя наравно с тях, като осигурявам и материали, а инвестицията е изцяло моя. Осигурявам ги на 1200 лв., а след рекапитулацията заработените пари, остатъка разделям по равно. Дори аз по някога съм оставал без средства, но за тах винаги е имало. Всички знаят колко сме изкарали за месец и предварително знаят колко ще получат. Далеч си от истината.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Пиша съвсем адекватни и обективни неща. Милиони разумни хора по света чакаха онзи глупав строй да падне (и за съжаление на някои тъжни места горките хора още живеят в очакване) и ти нямаше да имаш възможността да бъдеш шефче и да осигуряваш прехрана както се изрази по-горе, ако още беше комунизъм. Ако не беше паднал, сега ти щеше да носиш каскет, да караш най-много някоя лада и да си закрепостен на едно място налагайки ти се да ближеш задните части на някой партиен деец, за да ти дадат "пътен лист", за да може изобщо да пътуваш из страната, а да пътуваш по света извън източния концлагер като бял човек да не говорим.
    Пишеш откровени лъжи, в които липсва обективност. Добър манипулатор си. Аз съм живял по това време, живея и сега. Нищо вярно няма в това, което казваш. Просто си съчиняваш и си толкова убедителен, но само за тези, които не знаят истината. И преди нищо не ми липсваше, не ми липсва и сега. Аз вложих най-много средства и създадох фирмата, но и приятелите-колеги имат принос. Ние сме радиолюбители и електрониката е наше хоби съчетано с професия. Някога, по линия на ДОСААФ окръжните радиоклубове получаваха безвъзмездно радиомателиали и обучаваха специалисти за армията. За теб може да е невероятно, но е факт.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Всичко това е лично производство!!! А какво е имало в магазините? Толкова не е имало глад, че всеки е трябвало да си вари компоти, за да оцелява през зимата като включително и ти ми обясняваш за зимнина по-горе! Затова най-редовно хората се биеха по опашки, когато "пуснат нещо". Ето откъс от един доста известен филм от това време. Да не кажеш, че си измислям! https://www.youtube.com/watch?v=SRwSbVpUuNQ И не ми говори глупости за "Е-та" все едно, че тогава е нямало разни "неща" в храните. Просто не е имало как да видиш. Саламът е бил известен като "кучешка радост" и е имало известното "Рококо" (рога, козина, копита) и то ако пуснат разбира се.
    Пак лъжи, за тези които не знаят. Че аз и сега си имам лично (домашно производство). На село у дома съм си пострлоил "консервен комбинат", който си работи откакто се ожених. Имам си и няколко "Изаури"- лели и роднини, начело с тъщата, които произвеждат висококачествени храни, без консерванти и останалите боклуци, като всичко е на затворен цикъл. От производството на разсада до бурканите (консервите.) А и ти как тълкуваш откъса от филма? Ние сме земеделска страна. Дали от "Булгар плод ще пуснат чушки, домати, или друга продукция, когато и дойде сезонът. Зеленчуци по онова време бол, и никъде нямаше гладуващи хора, както сега. На село преди три години почина жена от глад. Червата и били залепнали при аутопсията, а дъщеря и живеела в София и идвала да види майка си веднъж в годината. От глад умря и един мъж. Ровеше в казаните за боклук, но от гладуване отслабнал толкова много, че не можал да излезе навън, останал без сили в съборетината, наследство от родителите му. И това ли ще кажеш, че не е вярно. Преди никой не гладуваше, а който нямаше работа му намираха. Проверяваха периодично в автобуси и на обществени места, кой къде работи, като искаха паспорта му, и ако не работи никъде, му осигуряваха работа. Бяха едни зелени паспопти, но ти откъде да знаеш тези подробности. Можеш само да лъжеш преекспонирайки измислената си беднотия на народа. Е-та тогава нямаше. Ползваха ацетилсалицилова киселина, или по просто казано аспирин. Е-тата и останалите химични боклуци станаха популярни след "демокрацията. Саламът кучешка радост беше най-евтиният и освен за народа, с него хората хранеха и кучетата. Ако сравним днешните колбаси, пълни със соя вместо месо, то "кучешката радост" ще се окаже с най-високо качество, защото пак лъжеш. Рога, козина и копита мелят и слагат в днешните салами. Ходих в кланица и там видят чували с гранулирана свинска кожа, внос от Турция, като пълнеж за разни варени наденици и др. колбаси, на цена в магазините 6-8 лв. А, "кучешката радост струваше под лев за килограм.




    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    За млякото коментирах вече по-горе. А за "чудните цени" няма нужда да коментирам при условие, че сам казваш какви са били заплатите и пенсиите. Може да прочетеш това https://www.flagman.bg/article/199005 Очевидно най-обикновената луканка е била дефицитна стока. Сега като влезеш в един магазин имаш 100 вида сирена и колбаси. В самата статия има много коментари на хора все живяли в този най-прекрасен строй и един от тях описва цените: Цена на луканката прези 1979 - 7.20, филе Елена - 9,00 лв, агнешко 3,20, свинско 2,40... и то при тези заплати. Сметни си сам за колко месо ти стига голямата социалистическа заплата и пенсия... Няма да навлизам в повече глуапави анализи по този въпрос. Изтоници бол. Ти, ако желаеш спори или навивай другите колко прекрасно се е живеело, защото билетчето за градския е било 6 ст.
    Когато говориш тези глупости, поне малко вярваш ли си? Киселото млако беше с отлично качество, с голяма масленост, и над 10 пъти по-евтино от сегашния боклук. Преди киселото мляко вкисваше след 3-4 ден от производството му, а днес кофичките от кисело мляко стоят със седмици в хладилника и не вкисват. Кое кисело мляко според теб е по-добро? И да, цените бяха нормални и всеки можеше да се храни без проблем с висококачествена храна, а не с химия в зеленчуците и в останалите храни. Да не би на запад всички да ядат филе "елена или скъпи суджуци. Бедни и богати е имало винаги, но преди нямаше умиращи от глад, а и по онова време и на запад не е било розово, а в сравнение с нас храната им е била фалшива. Искаш ли и аз да ти поства откъс от филма с Луи дьо Фюнес "крилце или кълка"? Луканките и деликатесите поскъпнаха след "демокрацията" а ограбването на народа днес стигна кулминацията си. Кога преди е имало такива протести? И, като постваш линк от Флагман, поне прочете ли коментарите под статията? Аз лично съм купувал луксанка по 6 лв. за килограм, агнешко по 1,60 лв. свинско по 1,20 лв, , карантия по 25 ст. Купувал съм ги много рядко, защото сами си произвеждахме суджуци, пастърми, бахур-кървавица, "БАБА"- пълнен стомах от прасето с дреболии от черния дроб сърце и бъбреци с ориз. По традиция който целунеше дупето на прасето, след като го опърлят, получава мехурът му Такова благоденствие за народа както някога днес няма, и сигурно никога няма да има. Днешните сто вида сирена са чиста отрова за хората, произведени от сухи млека от Китай и палмово масло. Наскоро видах по ТВ. коментари, как дори и палмовото масло изместили с вода и желиращ компонент. Преди имаше истинско сирене, като го пуснеш в горещ чай ставаше на ластични конци, а днешното е тебеширено и смърди на лекарства, а цената му пак космическа за пенсионерите. Луканката на цена 36 лв. е само овкусена сланина с 10% месо, и ако я изпечеш или минеш през микровелето остава само маз и малко месо на конци. Твоите източници лъжат или изкривяват истината. По-добре ще е да попиташ някой от поколението живяло по онова време, за да разбереш истината, само че, не ти изнася.

    P.S аз не купувам почти нищо от хипермаркетите (освен олио и маслини), защото си го произвеждам сам. Млекар ми носи за сезмица три пъти по 2 литра прясно краве мляко, което правя на кисело и за готвене в кухнята, а сирене си купувам домашно по 8 лв., но истинско, а не боклука по магазините.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Да, то затова извинието "лекарите го сбъркаха" е било редовното извинение за смъртни или печални случаи от това прекрасно здравеопазване. Никой не си е и помислял, че може да осъдиш лекар за негова грешка. По лекари се е ходило само в крайни случаи от страх да не те "объркат". Масово са се вадили грешни зъби, не е имало никаква хигиена и ако е трябвало да разчиташ на лекар или медицинска сестра за нещо е трябвало да подариш нещо. Без корупция е нямало да ти обърнат внимание.



    Източник тук: https://www.dw.com/bg/от-жилището-до...б/a-44873960



    Източник тук: https://e-vestnik.bg/7727/pasporti-na-lekari/
    Е, то на такова дебелоочие здраве му кажи! Днес лекарските грешки са от земята до небето, да си видял до сега осъден лекар? Майка ми и баща ми си отидоха и двамата от лекарска грешка. Женският "лекар" хирург, не е знаел, че разлютената бенка на майка ми предизвикваща меланома се реже по 5 см. в здраво месо! Друг женски лекар поставя грешна диагноза на баща ми без да е разбрал, че има болест на Хочкин, дори е пуснал изследвания за спин. Женският лекар за мен не е никакъв лекар и никога не бих се съгласил ако се наложи да ме оперира жена-сърдечен хирург! То при сегашните зъболекари голяма хигиена. Отново женски зъболекар изтървал на земята материал за пломбата взел го издухал го с въздуха и после го сложил в устата на пациент. И пак не е вярно, че лекарите преди не са обръщали внимание на пациентите, а напротив. Получавали са си заплатите от държавата и са лекували хората без рушвети както сега. Днес лекарите са 20 % лекари и 80% бизнесмени, а пациентите им вече са клиенти. Няма да коментирам линка ти, защото пак е манипулация. Никое правителство не прави публично такава самокритика. Може да е имало подобно нещо, но е многократно преувеличено!

  21. #1746
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Нормално като съборят стените на един затвор да се разбяга населението! И стига с тези опорки! Къде сме станали 5 милиона? Лелелелелеле! Кого се опитваш да манипулираш? Според официални данни дори сега сме 7 милиона. Освен това, абортите по времето на социализма са били мнооого! Просто данните са били грижливо пазени... Че кой иска да ражда в концлагер? А една страница по-назад нали според теб никой не говорил за потенцията? Сега защо обърна палачинаката и точно пък за това колко потентни били мъжете ми говориш!



    Източник тук: https://www.dw.com/bg/кои-успехи-на-...а/a-38248722
    Те тези официални данни са манипулирани, както и статията от линка ти. Когато един затвор се заменя с много по-зловещ затвор, не става по-добре за хората. Лъжа отново и манипулация. Преди имаше детски консултации и мед.сестри посещаваха домовете по график. Официалните ти данни за 7 милиона са измислени! Ако имаш предвид общо българи, турци, роми и останалите етноси, то в момента статистиката сочи 6 893 262 за 2014 г., но с всеки ден намаляват, поради отрицателния прираст на етническите българи, които скоро ще са под 4 000 000. По екстраполация учените-демографи са пресметнали, че през 2050 г. етническите българи ще са под 3 000 000, след като измрат пенсионерите.




    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Такова нещо "лев за долар" никога не е имало! Просто чужденците идващи в България изкуствено е трябвало да обменят парите си по измислен курс "1 долар за 1 лев", когато са тук. Обратното не е важало никъде другаде по света и никой не е искал да пазарува българска валута. Знаеш ли изобщо как се определя стойността на дадена валута? По това колко силна е икономиката на нейната страна. Когато държавата ти има какво да продава, останалите трябва да обменят пари в нейната валута, за да купуват от нейното производство. И колкото по-търсени стоки произвежда, втолкова по-скъпа е стойността на нейната валута. Никой не е търсил български левове, защото е нямало какво да се купи от нас. Нито сме произвеждали конкурентно способна техника, нито храни, без които другите да не се можели, нито нищо. Само дето сме изнасяли продукция към СССР срещу газ и разни мегаломански проекти работещи на абсолютна загуба като Кремиковци. Каква изгода може да носи руда за обработка вкрана от 10 000 километра разстояние? Как в комунистическа икономика без реални пазари, където единствените играчи са държавите (а държавата е доказано лош стопанин) може да има работещи икономически принципи? Търсене, предлагане? Няма как да имаш икономика с планиране по петилетки. Да оставиш държавите като единствени играчи на пазара е формула за икономическа катастрофа. Особено за вътрешния пазар. Една държава няма как да се конкурира със самата себе си, а хората нямат стимул да си дават зор, за да произвеждат качествена продукция, защото нищо не зависи от индивида. Не него не му пука понеже от цялата тази работа (производствения процес) дори няма да получи и петаче от горе независимо дали се скатава или работи повече и по-качествено в сравнение с другите. Ако ти беше държавата, на твоите работници едва ли щеше да им пука как работят. Всички щяха да се крият зад колективната безотговорност. И това се отнася за всички сфери от живота. Нищо чудно, че този глупав строй падна, а ти ми го хвалиш.
    Дали изобщо има смисъл да споря с теб, лично аз съм обменял лев за долар и дори лев за два долара. И нали уж чужденци не са идвали у нас, как така само те са обменали валута, след като ги е нямало. По онова време с долари не се пазаруваше в магазините, а чужденците и те огладняват и не живеят на фотосинтеза! И не се запъвай с "колективната отговорност" защото ще се изложиш. Имаше много заводи, които произвеждаха продукция (лека и тежка промишленост. Производство на лагери, инструменти, електрокари, текстил, и оръжие ако щеш. Освен в соц. лагер имаше търговскси обмен и със запада. Нямаше нещо, което беше необходимо за живота за народа да не може да бъде произведено у нас. Ако "глупавият строй" е паднал според теб, защо на запад вече се ориентират към него? Някога имаше стая "за жената" за работничките с деца и доста облаги за жените на работните места. Днес феминизмът налага "позитивна дискриминация" за мъжете от запад на изток. Феминизмът е рожба на социализма!



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Че може да ми поажеш някой живеещ на палатка в САЩ не се и съмнявам, но аз ти говоря за това е било масовото състояние на магазините в източния блок. Така ли се живее щастливо? Показвам ти конкретно магазините. Ако човек не го мързи и работи здраво, в западния свят може да си осигури достойно съществуване. Не може да се каже същото за комунистическата система, при която просто всички са еднакво бедни.
    А за бомбардировките чети тук https://www.168chasa.bg/article/7169664 , за да не спорим!
    Явно за теб времето през което минава животът на хората няма значение, и не включваш техническия прогрес. Казах ти да питаш пенсионерите за живота им преди и сега. Магазините за тях са били манна небесна преди, а днес за 2/3 от тях са недостъпни и парите не им стигат на някои за хляб и мляко, след като си платят лекарствата, водата тока и парното през зимата. Пропуснах да ти спомена!!!
    1 квт. електро енергия 2 ст.
    1 кубически метър вода 3 ст.
    Да кажеш, че всички са били еднакво бедни е все едно да кажеш, че всички са били еднакво богати. За да схванеш вземи аналогията с чашата, дето може да е наполовина пълна, или наполовина празна! Въпрос на гледна точка е!

  22. #1747
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    свинска кожа, внос от Турция
    Отлична логика!
    В Турция само прасета гледат и свинското се търси най-много, шЪ знайш!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  23. #1748
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    И защо си толкова сигурен?
    И защо не? Ти си капиталист! Съмнявам се бизнесът ти да е устроен като комуна (всички да взимате по равно, включително и ти). Твой ангажимент е да си платиш на работниците в края на всеки месец, дори и да не си на печалба. Не изкаравай ангажимента си по договорни отношения като някакъв вид благордоство! То и това оставаше, да не им плащаш...

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Пишеш откровени лъжи, в които липсва обективност. Добър манипулатор си.
    Манипулация е да казваш, че магазините са били пълни при условие, че все още има милиони живи изтоници, които да потвърдят със своя опит каква мизерия е бил целия "златен" период от 44-та до 89-та. Аз нямаше да говоря нещата, които казвам, ако не бях уверен, че са така. На теб ли да се вярва или на снимките от магазините по това време? Дефицитът на всякакви стоки и услуги и то не само специални, а такива и от първа необходимост е характерен за целия период на "бай тошовото" време.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Аз съм живял по това време, живея и сега. Нищо вярно няма в това, което казваш. Просто си съчиняваш и си толкова убедителен, но само за тези, които не знаят истината. И преди нищо не ми липсваше, не ми липсва и сега. Аз вложих най-много средства и създадох фирмата, но и приятелите-колеги имат принос. Ние сме радиолюбители и електрониката е наше хоби съчетано с професия. Някога, по линия на ДОСААФ окръжните радиоклубове получаваха безвъзмездно радиомателиали и обучаваха специалисти за армията. За теб може да е невероятно, но е факт.
    На запад е било пълно с техника по магазините и не е трябвало да имаш разрешително за радиоприемник, че да не би случайно да чуеш забранени музикални вражески радиостанции. Тук се е чакало с години за техника и определени честоти са се заглушавали, а ако те хванат да слушаш нещо забранено те е грозял концлангер. Ето и позволителна бележка. Да не кажеш, че си измислям за това какъв строг контрол е имало изобщо върху радио и видеоприемниците:



    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Пак лъжи, за тези които не знаят. Че аз и сега си имам лично (домашно производство). На село у дома съм си пострлоил "консервен комбинат", който си работи откакто се ожених. Имам си и няколко "Изаури"- лели и роднини, начело с тъщата, които произвеждат висококачествени храни, без консерванти и останалите боклуци, като всичко е на затворен цикъл. От производството на разсада до бурканите (консервите.)
    Ти може и да имаш лично производство, но не си зависим изяло от него. Сега можеш да отидеш в кой да е магазин и да си купиш каквото ти трябва. Имаш избор от стоки от цял свят. Не си зависим от сезоните. А хората, които са били без "вила" (колиба на село) е нямало как да си произвеждат и е трябвало да гладуват или да купуват нелегално от тези, които са собствена продукция за студените зимни дни. Див комунизъм. Това е било! Гладуваш си през зимата и няма от къде какво да си купиш, ако изпуснеш опашките за хляб и консерви сутрин. Да не говорим, че хората са можели да вкусят най-елементарни плодове само по нова година. Бананите са били лукс и семействата са се редяли на опашка преструвайки се, че не се познават, за да може да вземат повече.


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    А и ти как тълкуваш откъса от филма? Ние сме земеделска страна. Дали от "Булгар плод ще пуснат чушки, домати, или друга продукция, когато и дойде сезонът. Зеленчуци по онова време бол, и никъде нямаше гладуващи хора, както сега.
    Да ама друг път! Той сеознът да не е от 2 дни? Защо като "пуснат" нещо и са ставали километрични опашки?




    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    На село преди три години почина жена от глад. Червата и били залепнали при аутопсията, а дъщеря и живеела в София и идвала да види майка си веднъж в годината. От глад умря и един мъж. Ровеше в казаните за боклук, но от гладуване отслабнал толкова много, че не можал да излезе навън, останал без сили в съборетината, наследство от родителите му. И това ли ще кажеш, че не е вярно.
    Има хора с всякакви психически проблеми. Днешно време няма как някой да умре от глад, освен ако не иска да работи. Ако някой е в толкова лошо здравословно състояние му дават телк и пак може да крета със социалната пенсия. Има и обществени кухни за бедни, църкви, които всекидневно дават храна и прочее.

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Преди никой не гладуваше, а който нямаше работа му намираха. Проверяваха периодично в автобуси и на обществени места, кой къде работи, като искаха паспорта му, и ако не работи никъде, му осигуряваха работа. Бяха едни зелени паспопти, но ти откъде да знаеш тези подробности. Можеш само да лъжеш преекспонирайки измислената си беднотия на народа.
    Сам го каза, че проверявали периодично обикновени граждани. Какви са тези проверки, а? Знам, че ако си се шляел по улиците по обедно време и не си бил на работа и случайно са те видили милиционерите са ти искали паспорта и са те питали къде работиш или учиш. Ако не си имал уважителна причина за това защо си навън в работно време са те прибирали в милицията и са те спуквали от бой, а при последващо такова провинение са те пращали "на почивка в някой лагер". Думата тунеядец идва от тогава. Обърни внимателно за какво служи следната предупредителна карта! (намерих такава за СССР, не бих се учидил да има такива и на български)




    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Е-та тогава нямаше. Ползваха ацетилсалицилова киселина, или по просто казано аспирин. Е-тата и останалите химични боклуци станаха популярни след "демокрацията. Саламът кучешка радост беше най-евтиният и освен за народа, с него хората хранеха и кучетата. Ако сравним днешните колбаси, пълни със соя вместо месо, то "кучешката радост" ще се окаже с най-високо качество, защото пак лъжеш. Рога, козина и копита мелят и слагат в днешните салами. Ходих в кланица и там видят чували с гранулирана свинска кожа, внос от Турция, като пълнеж за разни варени наденици и др. колбаси, на цена в магазините 6-8 лв. А, "кучешката радост струваше под лев за килограм.
    Стига си говорил глупости! Днешно време има прекрасни месни изделия и не ти трябва да си горд собственик на свиня, за да имаш месо и колбаси!
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-28-2020 на 13:14

  24. #1749
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Когато говориш тези глупости, поне малко вярваш ли си? Киселото млако беше с отлично качество, с голяма масленост, и над 10 пъти по-евтино от сегашния боклук. Преди киселото мляко вкисваше след 3-4 ден от производството му, а днес кофичките от кисело мляко стоят със седмици в хладилника и не вкисват. Кое кисело мляко според теб е по-добро? И да, цените бяха нормални и всеки можеше да се храни без проблем с висококачествена храна, а не с химия в зеленчуците и в останалите храни.
    Киселото мляко се е вкисвало поради липса на хладилници, а не защото не са го пълнили с боклуци

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Да не би на запад всички да ядат филе "елена или скъпи суджуци. Бедни и богати е имало винаги, но преди нямаше умиращи от глад, а и по онова време и на запад не е било розово, а в сравнение с нас храната им е била фалшива.
    От къде знаеш каква им е била храната на запад след като никого не са пускали там?

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Луканките и деликатесите поскъпнаха след "демокрацията" а ограбването на народа днес стигна кулминацията си. Кога преди е имало такива протести?
    Посочих ти източници, според които се доказва, че луканките и деликатесите изобщо не са се яли, защото са били мега скъпи и са се пазели само за гости. Сега с една средна заплата може да си купиш стотици суджуци и други деликатеси! А протести преди просто не е можело да има, защото който гласно е показвал недоволството си е бил изтриван от лицето на земята! Било е диктатура с концентрационни лагери! Не знам как очакваш, че е можело някой изобщо да гъкне! Било е немислимо! В противен случай са идвали посред нощ и са те отвеждали заедно със семейството ти, за да нахранят прасетата някъде с вас и това е!




    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    ...сами си произвеждахме суджуци, пастърми, бахур-кървавица, "БАБА"- пълнен стомах от прасето с дреболии от черния дроб сърце и бъбреци с ориз. По традиция който целунеше дупето на прасето, след като го опърлят, получава мехурът му Такова благоденствие за народа както някога днес няма, и сигурно никога няма да има.
    Отново ми говориш за лично производство, а не за това по магазините! И селско щастие, за което не всеки е предназначен в живота! Освен това, ако му казваш благоденствие на това да маршируваш дори под радиоактивен дъжд, за да се симулира всенародната обич към партията докато партийните величия се крият някъде и ядат храна и вода доставена от безопасни места, а от населението ядрената авария се крие със седмици, здраве му кажи!


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    бла, бла, бла...Твоите източници лъжат или изкривяват истината. По-добре ще е да попиташ някой от поколението живяло по онова време, за да разбереш истината, само че, не ти изнася.

    P.S аз не купувам почти нищо от хипермаркетите (освен олио и маслини), защото си го произвеждам сам. Млекар ми носи за сезмица три пъти по 2 литра прясно краве мляко, което правя на кисело и за готвене в кухнята, а сирене си купувам домашно по 8 лв., но истинско, а не боклука по магазините.
    Отново за лично производство ми говориш. Явно си живееш през повечето време на село и семпъл човек. Няма какво да ти променям мнението. В хипермаркетите има и страхотна храна! Не е мой проблем, че има продават имитиращи продукти, но на техния етикет си го пише. При всички положения, всичко си има етикети и си е твой проблем, ако се правиш на разочарован от това, което усетиш, че ядеш. Има достатъчно качествена стока. Кеф ти сьомга, кеф ти филе, кеф ти луканка, кеф ти бири, в които не плуват "парцали" (по времето на соца, когато са пускали случайно бира, е трябвало задължително да вдигнеш шишето и да видиш под дъното му гледайки нагоре дали не плуват "парцали" ) и друг алкохол, а не само когато "пуснат". Кеф ти всякакви плодове и прочее... Не знам кого се опитваш да убедиш, че е мизерия по хипермаркетите...


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Днес лекарските грешки са от земята до небето, да си видял до сега осъден лекар? Майка ми и баща ми си отидоха и двамата от лекарска грешка.
    Съжалявам да го чуя, никой не е застрахован! Обаче в никакъв случай не може да кажеш, че здравеопазването по времето на соца е било "на космическо ниво". Просто не можеш! Сега има всякакви клиники, болници, медицински услуги... А едно време са си имали "правителствена болница" за величията от БКП и болници за всички останали... Къде се е чуло и видяло в нормална държава да имаш такова разпределение между хората?

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Те тези официални данни са манипулирани, както и статията от линка ти. Когато един затвор се заменя с много по-зловещ затвор, не става по-добре за хората.
    В никакъв случай не можеш да кажеш на съвременна България затвор! Но виж, преди 89-та си е било истински такъв! Никъде не може да мърдаш из държавата, дори да се разходиш да видиш малко природа без пътен лист. За пътувания на запад в чужбина и дума не може да става. Кажи сега, като е било толкова хубаво, защо са стреляли по границата и са пускали ток по оградите? За да не се разбяга току-виж някой "без да иска" от социалистическия рай ли?

    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Освен в соц. лагер имаше търговскси обмен и със запада. Нямаше нещо, което беше необходимо за живота за народа да не може да бъде произведено у нас. Ако "глупавият строй" е паднал според теб, защо на запад вече се ориентират към него?
    Не виждам никоя от "нормалните държави" да се ориентира към "глупавият строй". Ако ти виждаш, дай примери за такава, където в момента тече "великата октомврийска революция номер 2". Виж събитията в Беларус в момента и ми кажи след като са толкова доволни хората на социалистическата диктатура, защото милиони са по площадите, булевардите и улиците?


    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Явно за теб времето през което минава животът на хората няма значение, и не включваш техническия прогрес. Казах ти да питаш пенсионерите за живота им преди и сега. Магазините за тях са били манна небесна преди, а днес за 2/3 от тях са недостъпни и парите не им стигат на някои за хляб и мляко, след като си платят лекарствата, водата тока и парното през зимата.
    Не всички пенсионери са така. А тези, които се оплакват, да им стане ясно, че не може да развяват евразийски знамена и да очакват европейски пенсии!
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-28-2020 на 13:14

  25. #1750
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Отлична логика!
    В Турция само прасета гледат и свинското се търси най-много, шЪ знайш!
    Аз знам, ама ти не знаеш. Турците не ядат свинско месо, но в Бурса има много изселници от моя край. В близките села има ферми за прасета и освен за Турските заведения заради чужденците, изнасят свинско и за Европа. Ходил съм в Анталия с приятели и сме яли добре приготвени сочни свински рържоли. В кланицата в града ми имам приятел, работи поддръжка на ел. системи, който ме снабдява с кокали за кучетата и там видях чували със смляни свински кожи внесени от Турция, като тирът ги доставял през три месеца.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си