.
Отговор в тема
Страница 51 от 59 ПървиПърви ... 41474849505152535455 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 251 до 1 275 от общо 1463
  1. #1251
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Не знам дали си забелязал, и дали изобщо си го изкарал, но губиш абсолютно обонянието си, отчасти и вкуса. При мен, а и чух от други хора също, че губят зрението си.
    Не съм го боледувал или ако съм го преболедувал е било безсимптомно
    И то, като имаш предвид, че от началото на пандемията (демек от март 2020) няколко пъти съм вземал причастие с обща лъжица, сигурно около 10 пъти съм пътувал София –Пловдив, както с влак, така и с автобус (а на няколко пъти автобуса беше пълен с хора), като маската съм я носил небрежно, защото се задушавах и ми прилошаваше, тъй като явно при непълноценно дишане, кръвта не може да достави нужното количество кислород на мозъка, а по празниците се събирах с роднини и приятели и повече от месец ходих на зъболекар (щото и зъболекарката мислеше че нещата са преувеличени, но много нейни колеги не работеха) - така и не ме тръшна вируса.
    Горе-долу единственото нещо, с което съм си променил живота, това е, че нося маска, като пазарувам в магазина, защото иначе няма да ме пуснат. Но все пак маската мога да я махна по всяка време, когато си поискам, но ваксината, като ми я бият няма да мога вече да я махна – така че приема ли ваксината, то значи доброволно приемам, че живота ми не е нищо повече от кучето на Павлов и аз съм един неосъзнат роб, предопределян предварително в поведението си от някой друг, заблуждавайки се, че съм свободен, а свободата ми всъщност ще се изразява само в някакви либерални суетни простотии от рода на дали да спя с жена или с мъж, или какъв джендър пол съм, дали да пикая прав или седнал – демек формална свобода за либерал-идиоти.

    За това, което казваш, че целта е може би да докарат населението до масова психоза мисля, че си прав, защото всичко беше много раздуто и преувеличено. А лекари от щаба нон-стоп да ти говорят за чували за трупове беше прекалено, а според лекарските правила, ако един лекар не може да помогне, то поне не трябва да вреди на пациента.

    Бе тая пандемия поне мисля, че показа, че констатацията на един професор, че 80% от хората били с дебилни наклонности, с пълна сили важи и за лекарското съсловие.
    Последно редактирано от defender : 01-11-2021 на 17:27

  2. #1252
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Буквално ще се иска от тебе да си продадеш душата за да имаш работа и хляб.
    Всичко зависи от това колко хора ще се пречупят и ще се ваксинират, ако са малко, то корпорациите няма да могат да пречупят обществото, но ако се много ваксинираните, и останат някакъв нищожен процент неваксинирани "бунтовници" с характер (които проявяват някаква свободна воля), то те ще бъдат изхвърлени от системата и буквално така ще се извърши една негативна селекция, в която да останат само страхливи бачкатори, първични консуматори, без мнение, характер и свободна воля.

    За хората, които изобщо не са се раждали духовно (и не разбират изобщо какво е това "водорасло"), изборът ще бъде лесен (даже няма да има избор, защото те са си предопределени още в зародиш), но за другите ще е битка, най-вече със себе си.
    И как това, че се ваксинираш, означава, че си продаваш душата? Ти анти-ваксър ли си? Не вярваш във ваксинацията ли?
    Бъркаш свободната воля с потенциално убийство. Свободна воля е да се надрусаш и да шофираш, но дали е редно? Прави ли те подобно поведение бунтар и човек с характер?
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    тоя фалшив вирус ще накара хората да се разделят на вярваши и невярващи в него, и тогава вече ако пуснат истинския вирус, ще стане доста кофти, щото само половината хора ще повярват.
    Ти очевидно си от невярващите Това, че при теб примерно минава безсимптомно, не означава, че аз не мога да умра от него. Но някои хора се прекалено егоистични, за да помислят за тези около тях. Доста хора умряха от тази зараза и все още се намира някой, който да отрича съществуването ѝ. Вярно е, ако не си в рискова група, вероятно няма да я усетиш. Но много хора са в рискова група и заради глупостта на тях и на хората около тях им се съкращава живота.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не знам, но не съм много обнадежден, че няма да стане:

    Без ваксинация няма заплата! Работодател принуди служителите си да се ваксинират, при това - задължително...
    https://glas.bg/sviat-evropa/bez-vak...rinudi-448305/
    Когато дете постъпва в детска градина - искат то да е ваксинирано, за да не плъзне някоя зараза. Не виждам защо работодателите да не искат същото. Свободата не трябва да вреди на останалите!
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ем да, ако някъде все пак стане, това ще е в страни като Германия. Но пак казвам, сценариите са много, и някои от тях са далеч по-страшни от въвеждането на задължителна ваксинация. Първо че може да се появи по страшен вирус. А не изключвам и вируса да има други ефекти които изобщо не са известни. Не знам дали си забелязал, и дали изобщо си го изкарал, но губиш абсолютно обонянието си, отчасти и вкуса. При мен, а и чух от други хора също, че губят зрението си. Но зрението не просто като неврологична функция, а зрение в по метафизичен смисъл на думата. Не че не можеш да гледаш, а като че ли не виждаш, не може да фокусираш, все едно нещо е постоянно пред теб, но е размазано и колкото и да се опитваш, не може да го видиш. В същото време виждаш и четеш всичко, без никакъв проблем, тоест проблема не е в очите. Както и загубата на обоняние не беше заради запушен нос. Доста странно. Това което искам да кажа е че, вируса явно засяга сетивата на неврологично ниво, а кои знае - все пак неврологията е път и към психологията. Нищо чудно да са измислили вирус, които да влияе на психиката. Това не считам че е доста вероятно, но друго което забелязах е психологичния механизъм в колективното съзнание, които се активизира в такива пандемии, и което вероятно е била основната цел на задкулисните играчи. Най-страшното е самия страх. Аз например се разболях почти преднамерено, понеже осъзнах че е много по добре да се разболееш отколкото да си постоянно в напрежение кога ще го прекараш, дали и в какво състояние и т.н.. Отделно като не спират да плямпат навсякъде по медии за това, психозата допълнително се засилва. И това става въпрос за мен, дето като цяло изобщо не ме беше страх да се разболея, не съм в рискова група, и даже и не следя особенно много медии. И въпреки това усетих и аз напрежението, като усещане за неизбежна опасност от което не можеш да се отърсиш. Представям си какво е за било за хора, които са склонни към филмиране, в рискови групи и забозили пред новините 24/7. Винаги когато има такава опасност, и когато индивида я осъзнае, активизира се онази примитивна част от мазъка, т.нар. рептилски мозък, лимбичната система, която отговаря тъкмо за реакция в такива ситуации. Рационалната част от мозъка изключва и остава само "Бий се или Бягай" механизма. Та може би това е била целта поначало, да докарат населението до масова психоза.
    Не бях чувал това за зрението, но четох, че в много редки случаи могат да се образуват кръвни съсиреци в някои органи, което би могло да има странни последствия. Но ако развиеш пневмония - след това цял живот ще караш дори обикновените настинки по-тежко. Дробовете ти няма да се представят толкова добре, колкото преди и т.н. Не е най-обикновено грипче. А това, че е изкуствено създаден е интересна хипотеза, но никой няма интерес. Кой би си затрил бизнеса? Защото всички бизнеси умряха.

  3. #1253
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    И как това, че се ваксинираш, означава, че си продаваш душата? Ти анти-ваксър ли си? Не вярваш във ваксинацията ли?
    Бъркаш свободната воля с потенциално убийство. Свободна воля е да се надрусаш и да шофираш, но дали е редно? Прави ли те подобно поведение бунтар и човек с характер? ...........

    Когато дете постъпва в детска градина - искат то да е ваксинирано, за да не плъзне някоя зараза. Не виждам защо работодателите да не искат същото. Свободата не трябва да вреди на останалите!
    Първо: Психически неуравновесения човек, когато прави нещо за себе си, след това той иска да го наложи и на всички останали да го направят, защото иначе се чувства застрашен по някакъв начин т.е. той иска да осъществи контрол над другите на всяка цена, чрез психическо или физическо насилие, нападки, вина.
    Психически уравновесения човек, като прави нещо, го прави на себе си, той владее емоциите си и оттам не си позволява да налага нещо насила на другите, а ги приема такива каквито са.

    Второ: Ти след, като се ваксинираш, то нали ваксината ти помага да си изградиш мега напомпан имунитет и те пази от заразяване, а ако не те пази, тогава излиза, че смисълът от ваксината се губи.
    Значи хората, дето не искат да се ваксинират и би трябвало да са по-изложени на заразяване не реват, а ти дето си ваксиниран, пак ревеш, че ще те заразя и искаш да ми наложиш твоята правила и контрол. - Ами отиваш на психиатър да ти помогне с фобиите човек - на такива хора угодия няма, ако ще и 10 ваксини да си сложа утре пак ще излезе нещо, този човек пак ще се насере и пак ще ми налага да правя нещо. Ами сори човек, вземи и ти да съобразиш с мене веднъж.

    Трето: Ясно ли ти е, че една ваксина трябва да се изпитва доста дълго време (с години), защото след, като бъдеш ваксиниран, тя може да предизвика автоимунни заболявания чак 4-5 години след, като си ваксиниран и ти изобщо да не се сетиш, че това ти е дошло от ваксината.
    А тая ваксина я разработиха, че дори я и изпитаха за няма и година.

    Четвърто: Казваш, че съм бил убиец, че не се ваксинирам, защото съм щял да те заразя, ама тогава да те светна, че ваксинираните може да са защитени да не боледуват, но те си остават приносители на вируса и разпространители на зараза - ами тогава излиза, че ти не само, че също си "убиец" ама си и насран, защото страхът е правопропорционален на тъпотата.

    Ето чети:
    https://offnews.bg/zdrave/vaksiniran...HD9fUejSOLz0Lw
    Последно редактирано от defender : 01-12-2021 на 15:43

  4. #1254
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Първо: Психически неуравновесения човек, когато прави нещо за себе си, след това той иска да го наложи и на всички останали да го направят, защото иначе се чувства застрашен по някакъв начин т.е. той иска да осъществи контрол над другите на всяка цена, чрез психическо или физическо насилие, нападки, вина.
    Психически уравновесения човек, като прави нещо, го прави на себе си, той владее емоциите си и оттам не си позволява да налага нещо насила на другите, а ги приема такива каквито са.

    Второ: Ти след, като се ваксинираш, то нали ваксината ти помага да си изградиш мега напомпан имунитет и те пази от заразяване, а ако не те пази, тогава излиза, че смисълът от ваксината се губи.
    Значи хората, дето не искат да се ваксинират и би трябвало да са по-изложени на заразяване не реват, а ти дето си ваксиниран, пак ревеш, че ще те заразя и искаш да ми наложиш твоята правила и контрол. - Ами отиваш на психиатър да ти помогне с фобиите човек - на такива хора угодия няма, ако ще и 10 ваксини да си сложа утре пак ще излезе нещо, този човек пак ще се насере и пак ще ми налага да правя нещо. Ами сори човек, вземи и ти да съобразиш с мене веднъж.

    Трето: Ясно ли ти е, че една ваксина трябва да се изпитва доста дълго време (с години), защото след, като бъдеш ваксиниран, тя може да предизвика автоимунни заболявания чак 4-5 години след, като си ваксиниран и ти изобщо да не се сетиш, че това ти е дошло от ваксината.
    А тая ваксина я разработиха, че дори я и изпитаха за няма и година.

    Четвърто: Казваш, че съм бил убиец, че не се ваксинирам, защото съм щял да те заразя, ама тогава да те светна, че ваксинираните може да са защитени да не боледуват, но те си остават приносители на вируса и разпространители на зараза - ами тогава излиза, че ти не само, че също си "убиец" ама си и насран, защото страхът е правопропорционален на тъпотата.

    Ето чети:
    https://offnews.bg/zdrave/vaksiniran...HD9fUejSOLz0Lw
    1. Психически неуравновесеният човек изпитва нужда да показва безсмислено бунтарство и да доказва себе си. Границата между бунтарството и откровения идиотизъм е доста тънка. Когато едно действие има вероятност да навреди на останалите, че даже и да ги убие - то правилното решение е то да се забрани. Точно затова не е законно да шофираш в неадекватно състояние - има шанс да навредиш на себе си и околните. Същото е и ако не се ваксинираш.

    2. Да, аз ще имам имунитет и няма да ме бърка. Но ако има едно множество, което не се ваксинира - вирусът ще продължи да си има среда за развитие. Защото средата му за развитие сме ние - ние сме неговият гостоприемник. Освен че докато вирее ще продължи да убива хората с отслабена имунна система, той може да мутира и ваксините да не му влияят. И цялата суматоха с пандемията да продължи. Освен това има хора, които не могат да се ваксинират (поради алергии и т.н.), на други пък ваксините не им действат - единствената надежда за тези хора е всички ние да функционираме като общество и да се ваксинираме и да изградим някакъв стаден имунитет.

    3. Ясно ми е. На няколко места четох, че това е една от най-масово тестваните ваксини.
    Страничните ѝ ефекти са по-леки от тези на аналгин. Но по твоята логика тези автоимунни заболявания могат да се отключат и след 10г. Това означава ли, че трябва да се чака да минат 10 години? А означава ли, че не трябва да се ваксинираме изобщо? Защото алтернативата е ествествен подбор - който умре - лека му пръст.

    4. Така е, вирусът би могъл да се разпространява. Точно затова още известно време ще трябва да се спазват мерки. Но ако се ваксинират поне 70% - вече има условия за образуване на стаден имунитет и вирусът няма да върлува.

  5. #1255
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    1. Психически неуравновесеният човек изпитва нужда да показва безсмислено бунтарство и да доказва себе си. Границата между бунтарството и откровения идиотизъм е доста тънка.
    Аз не го правя за да доказвам себе си!
    Както има физическо здраве, така има психическо здраве, всеки човек си има някакъв психически предел да спазва мерките, това е моят предел (предела ми свършва до ваксинирането и изпадам в психологическа непоносимост) и в същото време отнасям това само до себе си без да насилвам никой, който иска да се ваксинира (за разлика от тебе), нито казвам, че това е най-правилното нещо, просто това е моят предел. Който го е страх препоръчвам му да се ваксинира.

    Например, ако не обичам кисело мляко, а ти ми го навираш насила в устата поради някаква твоя фобия, аз ли съм лудия ве?
    Ако един мъж му се прави секс, защото иначе щял да се побърка, но някоя случайна жена на улицата не му пуска и той я изнасилва, тогава кой е лудия ве? Сигурно според теб жената го прави за да се доказва и е идиотка, а?
    Последно редактирано от defender : 01-12-2021 на 21:38

  6. #1256
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Аз не го правя за да доказвам себе си!
    Както има физическо здраве, така има психическо здраве, всеки човек си има някакъв психически предел да спазва мерките, това е моят предел (предела ми свършва до ваксинирането и изпадам в психологическа непоносимост) и в същото време отнасям това само до себе си без да насилвам никой, който иска да се ваксинира (за разлика от тебе), нито казвам, че това е най-правилното нещо, просто това е моят предел. Който го е страх препоръчвам му да се ваксинира.

    Например, ако не обичам кисело мляко, а ти ми го навираш насила в устата поради някаква твоя фобия, аз ли съм лудия ве?
    Ако един мъж му се прави секс, защото иначе щял да се побърка, но някоя случайна жена на улицата не му пуска и той я изнасилва, тогава кой е лудия ве? Сигурно според теб жената го прави за да се доказва и е идиотка, а?
    Всеки човек си има някакъв психически предел да спазва законите, това е моят предел (предела ми свършва до шофирането в адекватно състояние и изпадам в психологическа непоносимост) и в същото време отнасям това само до себе си без да насилвам никой, който иска да шофира в трезво състояние (за разлика от тебе), нито казвам, че това е най-правилното нещо, просто това е моят предел. Който го е страх препоръчвам му да шофира в адекватно състояние.

    Ето така звучиш.
    Нали осъзнаваш, че като не се ваксинираш, пречиш на образуването на стаден имунитет и удължаваш пандемията.

    В конкретния случай ако не се ваксинираш - ти вредиш на обществото, тоест в аналогията, която предложи, ти играеш ролята на изнасилвача, защото нанасяш вредата. Засега никой не те кара насила да се ваксинираш, можеш да изчакаш следващата партида, ако толкова те съмняват ваксините. Но чета, че мислят да въвеждат имунизационни паспорти, което би ти било проблем, ако мислиш да пътуваш в чужбина.
    Последно редактирано от changemymind_1 : 01-12-2021 на 22:50

  7. #1257
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    (предела ми свършва до шофирането в адекватно състояние и изпадам в психологическа непоносимост)
    Не, това означава, че вие ваксинираните сте с булдозери на пътя, а аз съм с трабанче и на вас пак ви преча. Дори и да карам неадекватно ако се блъсна с вас, аз би трябвало да умра.
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    Нали осъзнаваш, че като не се ваксинираш, пречиш на образуването на стаден имунитет и удължаваш пандемията.
    А ти нали осъзнаваш, че ако ме накараш насила да се ваксинирам пречиш на моето психическо здраве и вътрешен комфорт със себе си. А според мен психичното здраве е определящо и за физичното ти здраве, и за адекватното ти външно поведение.

    Така, че няма как да стане. Лекувай си неконтролируемия страх от смъртта. Аз нищо не мога да направя повече за тебе - носих маска, спазвах дистанция. А ти с какво си се съобразил с мене?
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 00:12

  8. #1258
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    50-60% процента ваксинирани, колкото сте толкова, какво да се прави, трябва да се съобразяваш и с другите за да има общество. Но вие сте неспособни на това, защо ли?

    Вие сте агресорите, вие искате да се врете в нашия личен живот.
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 00:22

  9. #1259
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Директорът на "Пирогов" проф. Асен Балтов:
    "Абсолютно недопустимо е някои хора да излизат с твърдения за стаден имунитет. Това не е прост грип. При него няма стаден имунитет, няма как да придобием такъв"



    "Междувременно науката вече знае много повече за новия вирус. Така например напоследък се увеличават признаците за това, че заразените не изработват траен имунитет. Тоест, те могат да се заразяват отново и отново.
    Именно това изследване стана причина Карл Лаутербах, лекар по образование и експерт по медицинските въпроси на Социалдемократическата партия (ГСДП), да обяви фактическия край на концепцията за колективния имунитет."

    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 00:47

  10. #1260
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не, това означава, че вие ваксинираните сте с булдозери на пътя, а аз съм с трабанче и на вас пак ви преча. Дори и да карам неадекватно ако се блъсна с вас, аз би трябвало да умра.


    А ти нали осъзнаваш, че ако ме накараш насила да се ваксинирам пречиш на моето психическо здраве и вътрешен комфорт със себе си. А според мен психичното здраве е определящо и за физичното ти здраве, и за адекватното ти външно поведение.

    Така, че няма как да стане. Лекувай си неконтролируемия страх от смъртта. Аз нищо не мога да направя повече за тебе - носих маска, спазвах дистанция. А ти с какво си се съобразил с мене?
    Ако се касаеше само до твоята смърт - хубаво - решението си е твое, но ако по този начин ти застрашаваш и други хора. По-горе обясних, не искам да се повтарям.

    "А ти нали осъзнаваш, че ако ме накараш насила да спазвам правилата за движение пречиш на моето психическо здраве и вътрешен комфорт със себе си. А според мен психичното здраве е определящо и за физичното ти здраве, и за адекватното ти външно поведение.

    Така, че няма как да стане. Лекувай си неконтролируемия страх от смъртта. Аз нищо не мога да направя повече за тебе - смених си гумите, сложих хубави спирачки. А ти с какво си се съобразил с мене?"


    Опитваш се да ми вмениш страх от смъртта, което не е вярно. В предишния си пост съм написал какъв е смисълът от масовата ваксинация. Ако те слушаме теб - все още щеше да върлуват зарази като туберкулозата. Ти ваксиниран ли си срещу туберкулоза?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    50-60% процента ваксинирани, колкото сте толкова, какво да се прави, трябва да се съобразяваш и с другите за да има общество. Но вие сте неспособни на това, защо ли?

    Вие сте агресорите, вие искате да се врете в нашия личен живот.
    Хубаво, ще копирам, то се е видяло, че не четеш.

    "Но ако има едно множество, което не се ваксинира - вирусът ще продължи да си има среда за развитие. Защото средата му за развитие сме ние - ние сме неговият гостоприемник. Освен че докато вирее ще продължи да убива хората с отслабена имунна система, той може да мутира и ваксините да не му влияят. И цялата суматоха с пандемията да продължи. Освен това има хора, които не могат да се ваксинират (поради алергии и т.н.), на други пък ваксините не им действат - единствената надежда за тези хора е всички ние да функционираме като общество и да се ваксинираме и да изградим някакъв стаден имунитет."

    "50-60% процента шофирате адекватно, колкото сте толкова, какво да се прави, трябва да се съобразяваш и с другите за да има общество. Но вие сте неспособни на това, защо ли?

    Вие сте агресорите, вие искате да се врете в нашия личен живот."
    Когато замениш ваксиниране с шофиране адекватно не ти ли звучи нелепо?

    Разсъждаваш малко като ислямистите в европейските страни, които искат останалите да са толерантни към тях. Искат да се изучава арабски в училищата, момичетата да са забулени, да се изучава Исляма в училищата, чат-пат убиват някой-друг карикатурист, защото са се почувствали обидени. И ти, като тях, искаш да толерираме убийци.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Директорът на "Пирогов" проф. Асен Балтов:
    "Абсолютно недопустимо е някои хора да излизат с твърдения за стаден имунитет. Това не е прост грип. При него няма стаден имунитет, няма как да придобием такъв"



    "Междувременно науката вече знае много повече за новия вирус. Така например напоследък се увеличават признаците за това, че заразените не изработват траен имунитет. Тоест, те могат да се заразяват отново и отново.
    Именно това изследване стана причина Карл Лаутербах, лекар по образование и експерт по медицинските въпроси на Социалдемократическата партия (ГСДП), да обяви фактическия край на концепцията за колективния имунитет."

    Това изказване е във връзка с твърденията на проф. Мангъров, че по естествен път ще придобием стаден имунитет. Докато в случая става дума за ваксиниране.

  11. #1261
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Виж, целият въпрос е в това:
    Приемете, че ще има хора, които няма да се ваксинират без да се превръщате в зверове. В което се съмнявам, защото мисля, че вътрешни ви свят не е много подреден (вие по принцип сте хора, които сте свикнали да пренебрегвате вътрешния си свят заради външен комфорт и нагаждачество, конформизъм) и затова, когато външните условия станат подходящи, то вие щете не щете, веднага ще си проявявате зверската природа и навън.
    Както е казал Иисус, отвънка са като варосани, красиви гробници, ама отвътре вълци и чудовища (не го е казал точно така, ама такъв е смисъла).

    Освен това се вижда, че сте перфекционисти.
    Ами дори ваксинираните да не достигнете 70% приемете го, колкото-толкова. Перфекционизмът ви на всяка цена да сте в рамките на стадния имунитет също свидетелства за разклатена психика.

    Нали всички успели хора дрънкат как живеели извън зоната си на комфорт, сега почти същите хора искат едва ли не на всяка цена всички да ги ваксинират - ами живейте малко извън зоната си на комфорт ве, не бъдете толкова инфантилни. Защото явно излиза, че не сте толкова умни колкото се изкарвате, когато всичко е спокойно.
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 12:17

  12. #1262
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    changemymind е трол, дефенди. Не особено успешен при това. Не си прави труда да вярваш че тои си вярва на това което пише. Но при всички случаи - поздрав https://www.youtube.com/watch?v=X29l...annel=GeenNaam

  13. #1263
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Бихте ли излезли от своя егоизъм и ми подарете апартамента си?! - ето така се чувствам, когато някой, като changemymind_1 ми каже освободете се от своя егоизъм и се ваксинирайте. И после аз съм виновен. Бахти наглите психо-изнасилвачи.
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 21:19

  14. #1264
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Виж, целият въпрос е в това:
    Приемете, че ще има хора, които няма да се ваксинират без да се превръщате в зверове. В което се съмнявам, защото мисля, че вътрешни ви свят не е много подреден (вие по принцип сте хора, които сте свикнали да пренебрегвате вътрешния си свят заради външен комфорт и нагаждачество, конформизъм) и затова, когато външните условия станат подходящи, то вие щете не щете, веднага ще си проявявате зверската природа и навън.
    Както е казал Иисус, отвънка са като варосани, красиви гробници, ама отвътре вълци и чудовища (не го е казал точно така, ама такъв е смисъла).

    Освен това се вижда, че сте перфекционисти.
    Ами дори ваксинираните да не достигнете 70% приемете го, колкото-толкова. Перфекционизмът ви на всяка цена да сте в рамките на стадния имунитет също свидетелства за разклатена психика.

    Нали всички успели хора дрънкат как живеели извън зоната си на комфорт, сега почти същите хора искат едва ли не на всяка цена всички да ги ваксинират - ами живейте малко извън зоната си на комфорт ве, не бъдете толкова инфантилни. Защото явно излиза, че не сте толкова умни колкото се изкарвате, когато всичко е спокойно.
    Приел съм, че има такива хора. Както и приемам, че има хора, които избират да шофират неадекватни.
    Тоест няма да се ваксинираш само и само да докажеш (пред кого?) какъв анти-конформист си? Страхотно!
    Исках да разбера каква е причината и до тук стана ясно, че се опасяваш от евентуални странични ефекти, както и че искаш да си бунтар.

    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    changemymind е трол, дефенди. Не особено успешен при това. Не си прави труда да вярваш че тои си вярва на това което пише. Но при всички случаи - поздрав https://www.youtube.com/watch?v=X29l...annel=GeenNaam
    Карлин е забавен, един от най-добрите сатирици. Надявам се не взимаш насериозно всичките му скечове, защото в конкретния случай той подкрепя естествения подбор. Набеди ме, че съм трол и няма какво да направя, но до тук излагам само проверена информация, в която вярвам :^)

  15. #1265
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Бихте ли излезли от своя егоизъм и ми подарете апартамента си?! - ето така се чувствам, когато някой, като changemymind_1 ми каже освободете се от своя егоизъм и се ваксинирайте. И после аз съм виновен. Бахти наглите психо-изнасилвачи.
    Бихте ли излезли от своя егоизъм и ми подарете апартамента си?! - ето така се чувствам, когато някой, като changemymind_1 ми каже освободете се от своя егоизъм и спазвайте правилата за движение. И после аз съм виновен. Бахти наглите психо-изнасилвачи.

  16. #1266
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    При правилата за движение първо се явяваш на психотест дали можеш да понесеш шофирането и дали си годен за шофьор и ако не си годен не ставаш шофьор и това не е защото го правиш нарочно, а просто психически не ставаш.
    Аз си казвам, че психически не ставам за ваксина и нека да ми дадат документ с който да го представя за да не ме ваксинират.

    Демек, това е като сам да си призная, че не психически не ставам за шофьор. Не ми понася шофирането и не искам да стана шофьор. Ама ти идваш и ми казваш, нее, ти ще станеш шофьор. Айде беее.
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 21:54

  17. #1267
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    При правилата за движение първо се явяваш на психотест дали можеш да понесеш шофирането и дали си годен за шофьор и ако не си годен не ставаш шофьор и това не е защото го правиш нарочно, а просто психически не ставаш.
    Аз си казвам, че психически не ставам за ваксина и нека да ми дадат документ с който да го представя за да не ме ваксинират.

    Демек, това е като сам да си призная, че не психически не ставам за шофьор и не ставам шофьор
    Разликата е, че в единия случай ти не шофираш и не си заплаха за останалите, а в другия ти продължаваш да бъдеш потенциален развъдник на зарази и да пречиш на колективния имунитет. Фобия от игли ли имаш?

  18. #1268
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Развъдник на зарази си и ти ве, нали ти дадох статия, че дори да се ваксинираш, може да не боледуваш, но пак пренасяш вируси и зарази ве.

    От друга страна ами такъв живота, не е толко розов, ние живеем с хиляди милиони бактерии около нас, не може да живееш, като в някой декоративен аквариум, ами седи си вкъщи, като толкова много те е страх то зараза. Да ме караш да се ваксинираме е все едно аз да те карам да си седиш само вкъщи като толкова много те е страх от зарази. Как е чувството, ще седиш ли. Нанай си.
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 22:09

  19. #1269
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    Приел съм, че има такива хора. Както и приемам, че има хора, които избират да шофират неадекватни.
    Само дето шофирането неадекватен е обективно опасно, в смисъл такъв че никой не оспорва опасността му и това може да се провери от всеки, чисто аналитично, както и експериментално. Сравнението е меко казано некоректно. Въпроса с ваксините опира до много други въпроси и условия, които в един или друг случай се свеждат до основни допускания и предположения, до вяра в определени източници на информация. Ако имаш някаква вътрешна информация, тоест ако си наясно с крайната цел или липсата на такава, тогава може би имаш възможност да изведеш някаква истина от цялата работа. В противен случай си оставаш просто спекулиращ. Естествено няма нищо лошо да разсъждаваш, предвид че въпроса касае всеки един, независимо в какво вярва. Но дотук всичките ти допускания не са нищо повече от пропагандата, която се дъвче по медиите от толкова време насам, което тъкмо пък прави трола ти крайно очевиден.
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    Набеди ме, че съм трол и няма какво да направя, но до тук излагам само проверена информация, в която вярвам :^)
    Мхм значи вярваш безусловно в "официалната информация". Сигурно затова преди пишеше против левите идеологии, цензурата и политическата коректност. Затова и името ти е заемка от мийма със Steven Crowder.

    Брат, кат ще тролиш поне направи си нов акаунт. Бахти мързеливото копеле
    Последно редактирано от Knispel666 : 01-13-2021 на 22:28

  20. #1270
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Развъдник на зарази си и ти ве, нали ти дадох статия, че дори да се ваксинираш, може да не боледуваш, но пак пренасяш вируси и зарази ве.

    От друга страна ами такъв живота, не е толко розов, ние живеем с хиляди милиони бактерии около нас, не може да живееш, като в някой декоративен аквариум, ами седи си вкъщи, като толкова много те е страх то зараза. Да ме караш да се ваксинираме е все едно аз да те карам да си седиш само вкъщи като толкова много те е страх от зарази. Как е чувството, ще седиш ли. Нанай си.
    Ами да бе, хората с нарушен имунитет да го духат, защо изобщо се ваксинираме? Който оцелее - оцелее. Важното е на теб да ти е комфортно и да не те занимават с някакви там ваксини. Пък че хора умират и икономики се сриват какво те бърка? Майната ѝ на медицината, важното е да сме хладнокръвни анти-конформисти. Ваксиниращите се са страхливци! Вместо да постъпят като мъже и да обрекат по 100 човека на ден на смърт, те ми се ваксинират, джендъри. Едно време не беше така.

    А иначе последните няколко месеца точно в къщи си седим, ако не си разбрал, за да не се разпространява заразата. Не е болка за умиране за няколко месеца да не ходим по кръчми, като се има предвид че здравната система колабира.

  21. #1271
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Само дето шофирането неадекватен е обективно опасно, в смисъл такъв че никой не оспорва опасността му и това може да се провери от всеки, чисто аналитично, както и експериментално. Сравнението е меко казано некоректно. Въпроса с ваксините опира до много други въпроси и условия, които в един или друг случай се свеждат до основни допускания и предположения. Всичките ти допускания не са нищо повече от пропагандата, която се дъвче по медиите от толкова време насам, което тъкмо пък прави трола ти крайно очевиден.

    Мхм значи вярваш безусловно в "официалната информация". Сигурно затова преди пишеше против левите идеологии, цензурата и политическата коректност. Затова и името ти е заемка от мийма със Steven Crowder.

    Брат, кат ще тролиш поне направи си нов акаунт. Бахти мързеливото копеле
    Това да не се ваксинираш също е обективно опасно. В смисъл че никой не оспорва ефикасността на ваксините. Сравнението е напълно коректно. А дали се дъвче по медиите няма значение - фактите са си факти и човек не бива да се влияе от това кой ги казва.

    Не вярвам безусловно на нищо, но определено не вярвам на безпочвени твърдения. Аз продължавам да не подкрепям левите идеологии, но тук има цензура . А Steven Crowder си служи с факти в повечето случаи, така че не виждам нищо парадоксално.

  22. #1272
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    А иначе последните няколко месеца точно в къщи си седим, ако не си разбрал, за да не се разпространява заразата. Не е болка за умиране за няколко месеца да не ходим по кръчми, като се има предвид че здравната система колабира.
    Ами седи си цял живот вкъщи и аз таман няма да се ваксинирам. Представяш ли си тези, дето не искат да се ваксинират, насила да накарат тези, дето много ги е страх от зарази, да си седят нон-стоп вкъщи (както вие насила искате да ни накарате да се ваксинираме без никакви скрупули) - ами това няма да стане, защото ние не сме психопати, ве, имаме емпатия.

    Виж какво, вместо да ни караш насила да се ваксинираме, по-добре си вземи един водолазен костюм с кислородна бутилка и си живей с него, като излизаш на улицата, така вече ясно ще си проличи фобията ви, а няма да си избърсвате ръцете с нас, прехвърляйки ни вината и прикривайки психопроблемите си с реалния живот. :
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 22:36

  23. #1273
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами седи си цял живот вкъщи и аз таман няма да се ваксинирам. Представяш ли си тези, дето не искат да се ваксинират, насила да накарат тези, дето много ги е страх от зарази, да си седят нон-стоп вкъщи (както вие насила искате да ни накарате да се ваксинираме без никакви скрупули) - ами това няма да стане, защото ние не сме психопати, ве, имаме емпатия.

    Виж какво, вместо да ни караш насила да се ваксинираме, по-добре си вземи един водолазен костюм с кислородна бутилка и си живей с него, като излизаш на улицата, така вече ясно ще си проличи фобията ви, а няма да си избърсвате ръцете с нас, прехвърляйки ни вината и прикривайки психопроблемите си с реалния живот. :
    Ами седи си цял живот вкъщи и аз таман няма да спазвам правилата за движение. Представяш ли си тези, дето не искат да шофират адекватни, насила да накарат тези, дето много ги е страх от катастрофи, да си седят нон-стоп вкъщи (както вие насила искате да ни накарате да шофираме адекватни без никакви скрупули) - ами това няма да стане, защото ние не сме психопати, ве, имаме емпатия.

    Виж какво, вместо да ни караш насила да шофираме адекватни, по-добре си вземи един водолазен костюм с кислородна бутилка и си живей с него, като излизаш на улицата, така вече ясно ще си проличи фобията ви, а няма да си избърсвате ръцете с нас, прехвърляйки ни вината и прикривайки психопроблемите си с реалния живот. :


    Каква емпатия имаш, като целенасочено избираш да пречиш на колективния имунитет и да спомагаш за удължаването на пандемията, която убива хора всеки ден?

  24. #1274
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    Каква емпатия имаш, като целенасочено избираш да пречиш на колективния имунитет и да спомагаш за удължаването на пандемията, която убива хора всеки ден?
    Имаме емпатия, защото няма да ви караме насила да правите нищо, което не можете психически да понесете ве, влизаме ви в положение, че да изискваме това от вас е зверство (например насила да ви караме да си седите нон-стоп вкъщи, като толкова ви е страх от зарази). На тъп ли се правиш.
    Последно редактирано от defender : 01-13-2021 на 22:51

  25. #1275
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Имаме емпатия, защото няма да ви караме насила да правите нищо, което не можете психически да понесете ве (например насила да ви караме да си седите нон-стоп вкъщи, като толкова ви е страх от зарази). На тъп ли се правиш.
    А емпатия към хората, които се сблъскват с вируса нямате ли? Или за тях не остана?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си