.
Отговор в тема
Страница 1 от 7 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 167
  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317

    изтрийте ми акаунта

    Този пост ме провокира да пусна темата

    auriss:
    на голяма част от пишещите тук профилите попаднат ли пред ейч ар директно отпадат от подбора
    може да греша ама от целия коптор тук само номката и сигурно рънъра бих могъл да търпя по 8 часа на ден струва ми се

    а те бая дълбаят - не оставяйте следи към местата, където влизате да си избивате лиготията или нуждата от конфликт
    Замислих се колко много следи оставяме, докато ползваме Интернет, съзнателно или не, мислейки си, че сме анонимни зад даден псевдоним. Някой с малко повече време и умения би могъл да сглоби пъзела за нула време. Всеки човек пише/разсъждава и се изказва по определен начин. Различните реакции в определени ситуации допълнително отсяват възможностите.

    Неприятното е, че цялата тази информация е в някакви бази от данни на някакви сървъри и никой не знае за какво би могла да бъде използвана в бъдеще. Откъде да знам, например, че нетинфо не продава IP + постовете ми на дадена рекламна агенция, или че в бъдеще няма да го направи? Ако въпросната рекламна или каквато и да е корпорация събере информация от соц. мрежи и още няколко сайта, тя има пълен психо профил на една сериозна част от населението. След това стигаме и до HR-те, които могат да не те одобрят само заради някаква простотия, която си писал, като си се напил в даден форум/соц.мрежа.

    Това е в разрез с човешките права, превръщаме се в продукти и в хора без лично пространство, което на мен не ми допада. Затова вярвам, че бъдещето на форумите от този тип е в image-board системите, където няма нужда от регистрация и на първо място е обменът на информация. Така пък потребителите няма да могат да си четкат егото и да си набавят нужната онлайн валидация, но това е дълъг преход, през който човечеството трябва да мине.

    Въпросът ми е: има ли вариант да ми бъде изтрит профилът и има ли гаранция, че няма да има остатъци в базата от данни?

  2. #2
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Не, веднъж в Интернет, завинаги в Интернет, така работи Интернет.

    Добре, че нямаш нерви.

    P.S. Ако това, което този потребител е написал, беше вярно, въпросния нямаше да си намери работа в сферата, при положение, че неведнъж се е изявявал с откровено грозни расистки коментари + подтикване към насилие. И това в предполагаемо сериозни теми в раздел Политика.
    Последно редактирано от dreamwalker : 06-02-2017 на 22:14
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  3. #3
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    hohohohho
    ауриса никога не е имал собствено мнение и не е отстоявал собствена позиция
    ако не планираш да ставаш президент на България
    никъв проблем нямаш с простотиите в нета
    плюс това не вярвам да се казваш Нямам с фамилия Нерви

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не, веднъж в Интернет, завинаги в Интернет, така работи Интернет.

    Добре, че нямаш нерви.

    P.S. Ако това, което този потребител е написал, беше вярно, въпросния нямаше да си намери работа в сферата, при положение, че неведнъж се е изявявал с откровено грозни расистки коментари + подтикване към насилие. И това в предполагаемо сериозни теми в раздел Политика.
    Не е задължително да бъде така. Това е доста пораженческо мислене.
    Относно послеписа - насочен е към човека и не е аргумент. Дигитализацията ще се разпространява още повече и след време всичко това ще бъде автоматизирано и с много по-голяма точност. Представи си как един изкуствен интелект отсява кандидатите за дадена позиция по това какво е намерил за тях в мрежата.


    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    hohohohho
    ауриса никога не е имал собствено мнение и не е отстоявал собствена позиция
    ако не планираш да ставаш президент на България
    никъв проблем нямаш с простотиите в нета
    плюс това не вярвам да се казваш Нямам с фамилия Нерви
    Първия ред е към човека, игнорирам го.
    Не е много трудно човек, който иска, да направи връзката. Ако реша, мога да разбера как се казваш и да намеря още информация за теб (не се хваля или нещо от сорта). Просто несъзнателно изпускаме доста информация, която не се знае как и от кого ще се ползва.

  5. #5
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Първия ред е към човека, игнорирам го.
    сега като се замисля е добра идея да спреш да ползваш нет
    и да се върнеш към математика

  6. #6
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Не е задължително да бъде така. Това е доста пораженческо мислене.
    Относно послеписа - насочен е към човека и не е аргумент. Дигитализацията ще се разпространява още повече и след време всичко това ще бъде автоматизирано и с много по-голяма точност. Представи си как един изкуствен интелект отсява кандидатите за дадена позиция по това какво е намерил за тях в мрежата.
    Добре, така да е.

    Ако е изкуствен, тогава няма да е HR. Точно Аурис с форумното си поведение опровергава твърдението си. От доста години съм в този форум и някои от неговите коментари са едни от най-отвратителните, които съм чела, от хуманистична гледна точка.

    Влизаш от дъжд на вятър във форума, нямаш и 200 мнения, тук повечето са с над 2000.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Първия ред е към човека, игнорирам го.
    Не е много трудно човек, който иска, да направи връзката. Ако реша, мога да разбера как се казваш и да намеря още информация за теб (не се хваля или нещо от сорта). Просто несъзнателно изпускаме доста информация, която не се знае как и от кого ще се ползва.
    Режи си кабела за интернета и си живей живота щастливо тогава, защо се оплакваш в онлайн форум, който пък те "шпионира" и ти "краде информацията"? Жалка гледка.

  8. #8
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    към всички бъдещи HR-и - такава съм, това е положението
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    сега като се замисля е добра идея да спреш да ползваш нет
    и да се върнеш към математика
    Сигурно имаш право. Просто постове от този род не допринасят с нищо за дискусията и по-скоро биха предизвикали изместване на темата.
    https://cryptome.org/2012/07/gent-forum-spies.htm

    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Добре, така да е.

    Ако е изкуствен, тогава няма да е HR. Точно Аурис с форумното си поведение опровергава твърдението си. От доста години съм в този форум и някои от неговите коментари са едни от най-отвратителните, които съм чела, от хуманистична гледна точка.

    Влизаш от дъжд на вятър във форума, нямаш и 200 мнения, тук повечето са с над 2000.
    Хората се променят постоянно. Понякога са афектирани, друг път пишат ей така, за да предизвикат драма. В истинския живот имаме избирателна памет и често такива случки ги забравяме, докато тук всичко се пази и това е анти-човешко. Не може да се съди един човек само по лошите му постове (в случая). А това колко поста има даден потребител няма значение, важното е какво съдържат. Примерно тези във 'фън' не дават кой знае колко информация за индивида, сякаш някакви чат ботове си пишат.

  10. #10
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    НямамНерви, тази твоя тема ме подтикна да науча всичко за теб, преди не се бях интересувала.

    Сега ще направя всичко възможно да стана HR.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  11. #11
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Откъде да знам, например, че нетинфо не продава IP + постовете ми на дадена рекламна агенция, или че в бъдеще няма да го направи? Ако въпросната рекламна или каквато и да е корпорация събере информация от соц. мрежи и още няколко сайта, тя има пълен психо профил на една сериозна част от населението. След това стигаме и до HR-те, които могат да не те одобрят само заради някаква простотия, която си писал, като си се напил в даден форум/соц.мрежа.
    мога да ти гарантирам, че нетинфо продават само мейли, кво като държат абв-ето, толкова малко им е акъла на тъпаците

  12. #12
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Хората се променят постоянно. Понякога са афектирани, друг път пишат ей така, за да предизвикат драма. В истинския живот имаме избирателна памет и често такива случки ги забравяме, докато тук всичко се пази и това е анти-човешко. Не може да се съди един човек само по лошите му постове (в случая). А това колко поста има даден потребител няма значение, важното е какво съдържат. Примерно тези във 'фън' не дават кой знае колко информация за индивида, сякаш някакви чат ботове си пишат.
    Именно.

    Не знам дали си твърде наивен или просто ТУ ти влияе зле, но имам чувството, че не знаеш в какъв форум се намираш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  13. #13
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от Necrologist Виж мнението
    Режи си кабела за интернета и си живей живота щастливо тогава, защо се оплакваш в онлайн форум, който пък те "шпионира" и ти "краде информацията"? Жалка гледка.
    Решението е солидно, 10/10, но къде видя "шпионира" и "краде информация"? Проектираш. Това, за което пиша, е факт. Твоето е пораженческо мислене. Трябва да се стремим към градация.

    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Именно.

    Не знам дали си твърде наивен или просто ТУ ти влияе зле, но имам чувството, че не знаеш в какъв форум се намираш.
    ad hominem
    Последно редактирано от nqmamNervi : 06-02-2017 на 22:40

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Решението е солидно, 10/10, но къде видя "шпионира" и "краде информация"? Проектираш. Това, за което пиша, е факт. Твоето е пораженческо мислене. Трябва да се стремим към градация.
    Добре.
    Чао.

  15. #15
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Решението е солидно, 10/10, но къде видя "шпионира" и "краде информация"? Проектираш. Това, за което пиша, е факт. Твоето е пораженческо мислене. Трябва да се стремим към градация.



    ad hominem
    Не ми ad hominem-вай, че ще стана HR.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  16. #16
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Човек, ти нямаш нито едно несериозно мнение в този форум, защо си още тук.

    Това не е място за хора, които се вземат твърде на сериозно.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  17. #17
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Човек, ти нямаш нито едно несериозно мнение в този форум, защо си още тук.

    Това не е място за хора, които се вземат твърде насериозно.
    щото тва му е сериозния профил
    с другия псува като каруцар и се държи
    като дошъл от някоя пещера

  18. #18
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Човек, ти нямаш нито едно несериозно мнение в този форум, защо си още тук.

    Това не е място за хора, които се вземат твърде насериозно.
    Отново ad hominem. Ти си някакъв спец в изместването на темите, обаче.

  19. #19
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    щото тва му е сериозния профил
    с другия псува като каруцар и се държи
    като дошъл от някоя пещера
    Не, този няма други профили, гарантирам.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  20. #20
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Отново ad hominem. Ти си някакъв спец в изместването на темите, обаче.
    А ти си балък, който не може да преценява обстановката.

    Научил си две-три фразички, които ми пробутваш нахално.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  21. #21
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не, този няма други профили, гарантирам.
    твоята гаранция ще мине само във Франция
    той с причина цитира даден потребител

  22. #22
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не, този няма други профили, гарантирам.
    Всъщност грешиш

    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    А ти си балък, който не може да преценява обстановката.

    Научил си две-три фразички, които ми пробутваш нахално.
    А това вече си е заяждане, но не ми се занимава с теб (нямамнерви). Ако нямаш с какво още да допринесеш по темата, най-учтиво ще те помоля да не се занимаваш с моята персона.

  23. #23
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    твоята гаранция ще мине само във Франция
    той с причина цитира даден потребител
    Не, просто е от тези, които лесно се впечатляват и лесно се манипулират.

    Аурис е с няколко години по-голям от него.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  24. #24
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Всъщност грешиш



    А това вече си е заяждане, но не ми се занимава с теб (нямамнерви). Ако нямаш с какво още да допринесеш по темата, най-учтиво ще те помоля да не се занимаваш с моята персона.
    Да, окончателно доказа хипотезата ми.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  25. #25
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението

    Аурис е с няколко години по-голям от него.
    плюс това е с към 30 кила по-тежък и с 15см по-нисък
    ама в случая не обсъждаме ауриса дали е нисък и дебел очилатко

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си