.
Отговор в тема
Страница 52 от 195 ПървиПърви ... 24248495051525354555662102152 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 276 до 1 300 от общо 4872
  1. #1276
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от mimsssssss Виж мнението
    Сиси, нали знаеш, че и да влезе, после и да излезе, накрая пак нищо може да не става от нея... Така че, кой къде "учи" не е толкова важно, а дали наистина му влиза нещо в кратунката
    О, да, просто може да я засека някъде из факултета другата година и ще ми е интересно.

    А то, аз съм сигурна, че голяма част и от нашия поток не са точно "перспективни млади учени" като ги гледам как възприемат материала.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  2. #1277
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Аз к'во да кажа като сме на самообучение Смятай даже професорите са незаинтерсовани. Вече даже процедират така - дават ни един списък с литература 40-50 книжлета и да се оправяме... Пък после мрънкат студентите това, студентите онова

  3. #1278
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Леле, при нас някои кадри колко са... уникални. Едва втора година съм, а вече имаме второ пианде за асистент. Никой не иска да седи на първите чинове, защото от далече лъха на евтин алкохол и мръсотия. Ако бях декан, първо с това щях да се захвана. Да подновя кадрите. Все пак... как така ще ви дават списък с книги и да се оправяте сами? Плащате си за обучение.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  4. #1279
    Ами досега мисля ,че съм доказала ,че има доста знания в главата

    Такаче мен не ме мислите

  5. #1280
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    На твое място не бих била толкова сигурна. Всички влязохме с много знания. Пиши след първите ти срещи с Парталин.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  6. #1281
    Супер фен Аватара на SpiritInBlack
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 963
    http://vbox7.com/play:fd4ca54f ей тва е основната полза да си студент

  7. #1282
    Аха, значи като завършиш, повече няма да правиш секс в живота си? Или евентуалните кандидатки са единствено пияни момичета от малки населени места, току-що дошли в Софията и впечатляващи се от всичко? Това не е ли твърде жалко?
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  8. #1283
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Цитирай Първоначално написано от SisiStrange Виж мнението
    Леле, при нас някои кадри колко са... уникални. Едва втора година съм, а вече имаме второ пианде за асистент. Никой не иска да седи на първите чинове, защото от далече лъха на евтин алкохол и мръсотия. Ако бях декан, първо с това щях да се захвана. Да подновя кадрите. Все пак... как така ще ви дават списък с книги и да се оправяте сами? Плащате си за обучение.
    Мисля, че университета в който уча е един от най-пропадналите. Както и от към сграда, така и администрация. Имай на предвид, че сега няма парно, защото задочниците сме малко. Правили сме подписки, глупости, никой не ни отразява. А ако си носим духалка, пък ни глобяват. И още ред измишльотини. Уча там защото ми е най-близо, а задочно имаше и на много малко места. Аз другаде и не подавах документи. И като се сетя с какъв мерак кандидатствах, сега съм с мерак да завършвам по-бързо.
    Иначе това за пияндето е много гадно. При нас тези неща по-скоро са от към студентите. Професорите просто са незаинтересовани и само гледат как да изсмучат някой лев... което е лошо де, щото като не платиш и не ти го дават изпита.

    п.п. Познати ме базикат, че за пръв път виждат студентска книжка с толкова двойки и отличен успех. Има някои при които се учи здравата, предават се хиляда и триста неща и ти пишат оценка. Има други, които само искат да кихнеш нещо с 2 нулички отзаде... Иначе те късат.

  9. #1284
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от mimsssssss Виж мнението
    Мисля, че университета в който уча е един от най-пропадналите. Както и от към сграда, така и администрация. Имай на предвид, че сега няма парно, защото задочниците сме малко. Правили сме подписки, глупости, никой не ни отразява. А ако си носим духалка, пък ни глобяват. И още ред измишльотини. Уча там защото ми е най-близо, а задочно имаше и на много малко места. Аз другаде и не подавах документи. И като се сетя с какъв мерак кандидатствах, сега съм с мерак да завършвам по-бързо.
    Иначе това за пияндето е много гадно. При нас тези неща по-скоро са от към студентите. Професорите просто са незаинтересовани и само гледат как да изсмучат някой лев... което е лошо де, щото като не платиш и не ти го дават изпита.

    п.п. Познати ме базикат, че за пръв път виждат студентска книжка с толкова двойки и отличен успех. Има някои при които се учи здравата, предават се хиляда и триста неща и ти пишат оценка. Има други, които само искат да кихнеш нещо с 2 нулички отзаде... Иначе те късат.
    Добре де, а не се ли оплаквате някъде? о.О И при нас има частта с късането, за да платим по-късно поправките, но се насочват към хора, които наистина не си знаят и просто се стараят да ги дообъркат. Те как въобще ви взимат парите? Защо не снимате някой път? Честно, адски мръсно ми се вижда да си плащате семестрите и после да ви крадат още все едно баш университетите имат нужда от пари.

    При нас просто избират хора, които никога не бих сложила за учители, на когото и да било, с изкл. на няколко златни катедри. Досега освен двете пияндета имаме една истеричка, която крещеше по всички все едно всеки ден е в ПМС и на 5 кафета, един откровен шизофреник (сериозно, ходеше с кабел вместо колан, драскаше по стената вместо по дъската и дърдореше странни неща) и един (когото иначе харесвам като човек), който редовно пропускаше да идва на лекции та се оказвахме 70 човека, разкарали се напразно.

    Иначе, за стипендиите редовно ни цакат. В първи курс бях с 5.50 успех и не взех стипендия, а другарите от Биология и География взимаха с 4ки. Разпределят ги по специалности и ни набутват хората с магистратурите все едно се броят в нашия поток. Те, естествено, няма как да имат много под 6ици и накрая оставаме с пръст в уста. Тази година мой колега пак не взе с 5.60 успех.

    Но като гледам как вас ви обират, не мога да се оплача много точно за стипендия.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  10. #1285
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от SisiStrange Виж мнението
    Иначе, за стипендиите редовно ни цакат. В първи курс бях с 5.50 успех и не взех стипендия, а другарите от Биология и География взимаха с 4ки. Разпределят ги по специалности и ни набутват хората с магистратурите все едно се броят в нашия поток. Те, естествено, няма как да имат много под 6ици и накрая оставаме с пръст в уста. Тази година мой колега пак не взе с 5.60 успех.

    Но като гледам как вас ви обират, не мога да се оплача много точно за стипендия.
    моят успех варира между 5,70 и 5,90 вече четвърта година. за разлика от теб, обаче, за мен Е проблем практиката с квотите за разпределяна на стипендии. не че едната стипендия би покрила семестриалната ми такса, но малко или много... е някаква обратна връзка. това за мен е важен фокус за студентските съвети, които и без това само се почесват и тийм-билдингират...

  11. #1286
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Колко лева е една стипендия?
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  12. #1287
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Цитирай Първоначално написано от Violenza Виж мнението
    Колко лева е една стипендия?
    ако се не лъжа-нещо от сорта на 200 лева.
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  13. #1288
    Аз имам точно едно оплакване от учител за 3те си семестъра. Не беше ненормален, просто боклук. Държеше се супер арогантно, разплакваше момичетата, които отидат в кабинета му да си видят работите след изпита. Беше дал на изпита една непредавана тема и една, която се изразява в 3 реда и после защо имало толкова скъсани. Колегите ми постоянно се оплакват от някои преподаватели, но не могат да осъзнаят, че този човек е сложен да ги учи, не да им подарява точки, не да се грижи дали те ще продължат, не да им бъде приятел, майка, баща. Съвсем наскоро се оплакваха от една много готина асистентка, че усмивката и била "мазна". Жената беше дала две контролни с решавани задачи със същите числа даже, те като не са си ги решили, чий проблем е?!
    Иначе нашите стипендии, Violenza , са 70лв обикновената(която включва успех и доход) и 120 евростипендията, която е само за успех, не са ли навсякъде така?
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  14. #1289
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    JoLLiE,какви са точно условията за обикновена стипендия? Какъв трябва да е доходът ти?

  15. #1290
    Трябва успехът ти да е над 4.00, за да подадеш. Други изисквания няма. Според зависи колко хора подадат и какви са техните успехи и доходи :Д Не знам в какво съотношение ги гледат, уж щяха да са 90% успех и 10% доход последната година. Изчисляването на тея доходи е много странно. Носиш служебни бележки за абсолютно всичко, което се сетиш - доходи на вашите, твои, дори ако вашите са разведени и единият е повторно женен, искат доходите на новия партньор. При мен баща ми не се води към нашето семейство и доходът на майка ми се дели на две, така че се получи по-малко и вземам.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  16. #1291
    Цитирай Първоначално написано от takerman Виж мнението
    Казвам се Таньо.
    Приет съм Бизнес Информациони Технологии в Пловдивския унивеерсите и съм супер доволен изцяло от всичко!
    Всичко е на ниво, учи се програмиране и бизнес дисциплини които са мн атрактивни, хората са мн добрички. общо взрто е ок.
    Влезнал съм с изпит по информатика, който изкарах с 6.00 може и по математика
    И аз искам да уча това,но се колебая между УНСС и ПУ. Ти вече сигурно си 3-та година и би ли ми казал как е всичко,има ли работа след това, нещо повече.Ще ти бъда много благодарна.

  17. #1292
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Ох дълга и широка с две думи

  18. #1293
    Цитирай Първоначално написано от slavito007 Виж мнението
    В УНСС съм първа година, икономика с чуждоезиково с английски и се надявам след втората година да ме приемат МИО. Полагаш изпит избираемо по литература, история, география или математика. След това по език - английски, немски... Знай, че тук има и математика. Ако те интересува повече УНСС кажи и ще обясня да не драскам сега напразно.
    Иначе кандидатствах МИО и в Търново. Там не е задължителен вече изпитът по език - може и с матура, но трябва да се явиш на 1 изпит поне. Аз се явих на тест по български - правопис, пунктуация и едно есе. Изкарах 5 някъде и ми беше предостатъчно. Но после си пренаредих приоритетите и тази специалност я избутах назад що се отнася до ВТУ.
    Мен ме интересува,я кажи.

  19. #1294
    Цитирай Първоначално написано от POLLINA Виж мнението
    Ох дълга и широка с две думи
    като цяло да Има списък с около 15 неща, от които за теб са няколко, зависи от много неща. Примерно аз ходя с копие от данъчната декларация на майка ми и решение за развода и това е. Въпросната декларация се поръчва и се чака седмица за нея. Освен това трябва да имаш сметка в избрана от университета ти банка, не която ти си искаш.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  20. #1295
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Сега ще ги потърся тези изсквания за дохода,ама нещо ме съмнява да се получи.

  21. #1296
    Нищо не губиш. В момента кампанията е за евро-то, които не искат доход, а само успех. Регистрация в интернет, принтиране на формуляра и носене в университета и после чакаш. :Д
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  22. #1297
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Е чак успех 6 нямам
    Ще разпитам за другата Мерсиии.

  23. #1298
    Пак ти казвам, нищо не губиш. Аз за обикновената щях да подавам ей така, без надежда, върнаха ме да ходя до банката за картонче с IBAN-а, аз викам я заеби :Д една приятелка едва ме нави да отидем да си вземем и накрая ме одобриха. Сега тя иска процент от стипендията ми
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  24. #1299
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Иначе нашите стипендии, Violenza , са 70лв обикновената(която включва успех и доход) и 120 евростипендията, която е само за успех, не са ли навсякъде така?
    не. стипендиите в отделните университети зависят от бюджета на всеки и се разпределят от ректора (т.е. от него зависи дали ще ги пусне по 90 (както са редовно) за х души или по 50 за почти двойно повече).
    //при нас последните години почти няма стипендии, поради, цитирам "липса на средства", при все това, таксите ни се увеличават всяка година. (когато влизах бяха 600, мисля, сега са по 750 на семестър) Евро стипендиите са добър и работещ проект, но при нас отново е изкривен - също поради разпределянето на квоти от ректора. Някак си е неадекватно, знам ли. Няма значение, че в дадена специалност учат по-малко от 10 души (общо, 4-те випуска), по простата причина, че такъв е типът на специалността. Просто липсва качественият анализ, а само на количествен е все едно мерим банани... Виждам, че започвам да се паля, та спирам:Д

  25. #1300
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    не. стипендиите в отделните университети зависят от бюджета на всеки и се разпределят от ректора (т.е. от него зависи дали ще ги пусне по 90 (както са редовно) за х души или по 50 за почти двойно повече).
    //при нас последните години почти няма стипендии, поради, цитирам "липса на средства", при все това, таксите ни се увеличават всяка година. (когато влизах бяха 600, мисля, сега са по 750 на семестър) Евро стипендиите са добър и работещ проект, но при нас отново е изкривен - също поради разпределянето на квоти от ректора. Някак си е неадекватно, знам ли. Няма значение, че в дадена специалност учат по-малко от 10 души (общо, 4-те випуска), по простата причина, че такъв е типът на специалността. Просто липсва качественият анализ, а само на количествен е все едно мерим банани... Виждам, че започвам да се паля, та спирам:Д
    Съгласна съм с теб. Имам по-нисък успех и пак много се разочаровах. И при нас таксата е 750лв годишно, а е била 600. Броят на самите стипендии също е по-малък и да ме гръмнат, не разбирам ЗАЩО ги намаляват. Когато аз кандидатствах бях разгледала класациите от миналата година, за да знам има ли смисъл. Най-ниския успех със стипендия беше 5.20. Та бях сигурна, че взимам. Като не си видях името, такъв рев му ударих после най-вече от разочарование, че няма накъде повече. Тази година са качили прага още. Много е дразнещо и квотите са супер малоумна система. Откъде накъде специалности, в които не стига, че ги няма половината предмети, които при нас (имам в предвид другите биологични профили при нас), ами и накрая взимат с 4.50 стипендии, а ние с 5.60 не се вреждаме?

    Както и да е, аз отдавна съм се отказала от идеята за взимане на стипендия та вече не се ядосвам.

    ПП. За моя успех тогава отговаряше 350 лв. При нас са по успех. Примерно, ако си взел стипендия с пълно 6 са 600лв (май, не съм 100%). С 5.50 са 450лв, с 5ца още по-малко и така до 4ка.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си