.
Отговор в тема
Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 118
  1. #26
    Ахахахахаха. Да и аз...
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  2. #27
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ужасни сте

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #28
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    От къде на къде някакъв мърльо и спрелите й родители ще й казват дали да има дете, или да няма.
    Ако гореизброените я оставят без пари, сама да се оправя, ще са най-големите боклуци - детето е благословия, щастие, толкова хора искат да имат, а не могат, а някакви малоумници, едните:
    - ми аз не съм готов на 27г.
    другите:
    - посрами ни тука, леле ужас :д

    Щом имат пари да й дават да учи в UK, значи имат пари да й платят и количките, и каквото друго е необходимо.
    Това да накараш майка да абортира, без да иска, е престъпление. Срещу човешкото, срещу индивида. Без значение кой за какво е готов, кой колко пари има и т.н.
    И да я съсипват емоционално така, направо не са хора тези около нея.
    Тамън мислех да се обърна към теб като те цитирам,но ти си ми прочела мислите сякаш и си го направила първа.

    Та да спомена. Мен майка ми ме е родила на около 20 години.Баща ми е бил на 27 години. Честно казано грам не смятам,че е правилно постъпено. Особено от гледната точка на майка ми. Та какво е видяла тя от живота. Нищо и половина не е видяла. До 20 години и хоп хаде семейния живот. Друг е въпроса днес колко жени на по 21-22 съм виждал дето решили,че им е вече момента да имат деца. Че някой и по 2. И какво? Вземе та им писне от семейния живот и така помежду другото започнат да си търсят разни нови пичове. В един случай просто се крият и си вършат тайно нещата поне докато не ги уловят,а в другия направо хващат и си разбиват семействата установявайки,че има мъж дето видимо поне за момента ги влече бая повече от мъжа им. А тук изобщо не говорим даже и за финасова или каквото и да била стабилност. Извинявай,че го казвам но хората на тези години на теорията са вече мъже и жени,но на практика са много по-близо до децата отколкото до мъжете и жените,а деца се създават като въпросните вече грантирано ама гарантирано са се наиграли. А не да установяват когато вече е късно,че им се играе още.Това води до нещастие,включително и за децата и разбиване на семейства оставяйки понякога децата между чука и наковалнята или намирането им на "нови родители" от една от двете или от двете страни дето въобще не пасват на децата. И т.н.

    Подвластна на емоцията и ти всъщност забравяш нещо. Това дете не е дете,на един човек,а на двама,които трябва да са готови за него. Ако ги нямаше неговите сперматозоиди можеше тя да си го иска колкото си иска.Е, ако много го иска трябваше или да не подбира мъже да и го направят или да се подложи на новите методи какъвто е и аборта. Напълно го разбирам пича,защото и на мен например даже и в момента изобщо не ми е до деца. Не смятам,че бих бил способен да им дам поне това,което искам. А родителите и колкото и да са "спрели" все по-добре от нея знаят как се гледат деца и все повече от нея,че дори о от теб и мен знаят за какво става въпорс. Да се водиш от чуждото мнение е гадно,но понякога може и да се има нещо предвид. Детето може и да е благословия и щастие,но както казах,когато си напълно готов за него и когато може да го направиш поне малко щастливо. Защото като порасне малко и я задърпа за вафлички и сладоледчета без да знае какво и е,а тя не може да си плати сметките за вода, парно, ток и т.н. няма да и е много до щастие. Нито пък на него като гледа как на съседчето му всеки ден му купуват.

    И не, не е баш така. Щом имали пари да и дват за УК значи непременно трябва да и дават и за детето. Ще и дават ако искат.Те са му баба и дядо. За нея са давали като е била малка,а сега бебето ще си има майка. Да те може да и помогнат от човещина,но не и по задължение.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  4. #29
    Тъпо е да кажете, за УК имат да дават, за едно бебе нямат. Тя е искала да учи там, те са решили, че могат да си го позволят, ок. Ама сега са баба и дядо. Изобщо не са длъжни да дават каквото и да е. На 22 вече ме е срам да искам пари от нашите и не го и правя, представям си ако имах и дете...

    Авторката няма оправдание. По-горе е писала, че някои хора решават да "убият" детето си. Ай сиктир, кви са тия заключения, убийства и т.н. Един аборт не е убийство, а е решение на проблема. Свалила си си гащите = носиш си последствията.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  5. #30
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    @Някойтам - тук не става дума за семеен живот, а за хвърлен камък, и факт, който е дете в корема, което няма как да бъде премахнато.
    Тя иска това дете.
    Тези ненаживялите се не искат обикновено.
    Пълнолетна е, а и не само - на 21 е.
    След 10 години детето ще е на 10, ще ходи на училище, тя ще може да работи и да се забавлява по каквито иска начини - танци, пътувания от време на време - когато имаш порасло дете, не си роб 24/7.
    Не знам защо наживяването го разбирате като секс туризъм и яко секс, предполагаемо алкохол ( и/или наркотици) - че колко готини и интересни неща има навън, ако щеш и вкъщи за четене, или като хоби.

    Да, детето е на двама, но ако той не го поиска - си остава тя самотна майка.

    И искам само сега да попитам - колко от децата по света са се родили в перфектната от вас описана среда?
    а именно:
    - с двама родителя
    - на всичкото отгоре наживели се
    - с добри и стабилни финансови средства
    - без изневери
    - без разводи
    - с дете, което са заченали по план, при това над 25г. - 27г.

    За мен е нелепо това да се изтъква като фактор, защото всеки един от нас е жертва поне на едно или две, и трябва да ви е вече ясно, че това е реалността.

    @мерилин

    Ако ей сега братовчедка ми забременее ( а леля ми няма пари дори да я гледа в София), тъкмо ще имам по-голяма мотивация да напусна час по-скоро, защото и сега ще мога да я издържам и нея, и детето, без да ми се отрази много, пък да не говорим, ако се чупя както е по план след няколко месеца.
    Ако иска да учи/живее/работи в чужбина, ще я взема с мен.
    А тя самата почти е приключила с ученето, предполагам, че това лято сама ще успее да си намери стаж/работа.

    Ето за това е семейството за мен, в такова семейство съм расла, където решенията се уважават и подкрепят и като става дума за пари - който няма, се дават безвъзмездно.
    Гледана съм от леля ми като нейно родно дете, докато майка ми е била в чужбина да изкарва пари.
    Майка ми й е платила някаква огромна глоба, защото се е развела след няколко месеца, защото са я тормозили ( вместо да й каже - сама си бързала да се омъжиш на 18-19, твой си е проблема ).

    Това са само частни примери.

    Ако семейството й са хора разбира се, че ще й помогнат. Човек трябва да е нечовек да има възможности и да остави сама млада майка.

    А чели ли сте някога историите в бгмама на жени, които не са искали да го направят, а са абортирали? Ако ги бяхте чели, щеше да се жегнете лекичко, защото жените плачат за неродените си деца, ходят на врачки да проверяват какъв пол е щяло да бъде, помнят годишнина кога са абортирали.
    А пък тези, които имат проблеми със зачеването заради аборт?


    Иначе, за абортът, то на нейно място веднага щях да абортирам, защото не искам и не харесвам деца, но мога да се поставя и на нейно място, защото съм чула достатъчно мъка и виждам какво е за една жена, която иска да има деца, да убие първият заченат плод.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #31
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    @Някойтам - тук не става дума за семеен живот, а за хвърлен камък, и факт, който е дете в корема, което няма как да бъде премахнато.
    Тя иска това дете.
    Тези ненаживялите се не искат обикновено.
    Пълнолетна е, а и не само - на 21 е.
    След 10 години детето ще е на 10, ще ходи на училище, тя ще може да работи и да се забавлява по каквито иска начини - танци, пътувания от време на време - когато имаш порасло дете, не си роб 24/7.
    Не знам защо наживяването го разбирате като секс туризъм и яко секс, предполагаемо алкохол ( и/или наркотици) - че колко готини и интересни неща има навън, ако щеш и вкъщи за четене, или като хоби.

    Да, детето е на двама, но ако той не го поиска - си остава тя самотна майка.

    И искам само сега да попитам - колко от децата по света са се родили в перфектната от вас описана среда?
    а именно:
    - с двама родителя
    - на всичкото отгоре наживели се
    - с добри и стабилни финансови средства
    - без изневери
    - без разводи
    - с дете, което са заченали по план, при това над 25г. - 27г.

    За мен е нелепо това да се изтъква като фактор, защото всеки един от нас е жертва поне на едно или две, и трябва да ви е вече ясно, че това е реалността.

    @мерилин

    Ако ей сега братовчедка ми забременее ( а леля ми няма пари дори да я гледа в София), тъкмо ще имам по-голяма мотивация да напусна час по-скоро, защото и сега ще мога да я издържам и нея, и детето, без да ми се отрази много, пък да не говорим, ако се чупя както е по план след няколко месеца.
    Ако иска да учи/живее/работи в чужбина, ще я взема с мен.
    А тя самата почти е приключила с ученето, предполагам, че това лято сама ще успее да си намери стаж/работа.

    Ето за това е семейството за мен, в такова семейство съм расла, където решенията се уважават и подкрепят и като става дума за пари - който няма, се дават безвъзмездно.
    Гледана съм от леля ми като нейно родно дете, докато майка ми е била в чужбина да изкарва пари.
    Майка ми й е платила някаква огромна глоба, защото се е развела след няколко месеца, защото са я тормозили ( вместо да й каже - сама си бързала да се омъжиш на 18-19, твой си е проблема ).

    Това са само частни примери.

    Ако семейството й са хора разбира се, че ще й помогнат. Човек трябва да е нечовек да има възможности и да остави сама млада майка.

    А чели ли сте някога историите в бгмама на жени, които не са искали да го направят, а са абортирали? Ако ги бяхте чели, щеше да се жегнете лекичко, защото жените плачат за неродените си деца, ходят на врачки да проверяват какъв пол е щяло да бъде, помнят годишнина кога са абортирали.
    А пък тези, които имат проблеми със зачеването заради аборт?

    Иначе, за абортът, то на нейно място веднага щях да абортирам, защото не искам и не харесвам деца, но мога да се поставя и на нейно място, защото съм чула достатъчно мъка и виждам какво е за една жена, която иска да има деца, да убие първият заченат плод.
    Не, напротив точно за семеен живот става въпрос. Ако поне малко не си егоист само за собствените си чувства ще се замислиш овреме какво можеш и не можеш да дадеш на бъдещото си дете,а не ината ти да надделява,защото...ами просто защото трябва покажеш колко силна личност си и как никой не може да ти наложи мнението си.
    И да детето вече не може да бъде премахнато по законен път и без да се убие.Факт. Само че е имало време,когато е могло и нейния веднага се е поинтересувал без грам да се бави във времето с обсъжданици и дъъъълги разисквания с нея.Но не,тя е трябвало да си мисли как убива няколко скупчени клетчици и да се инати.Съжалявам че го казвам,но те хората са си го казали: "Акъл море,глава шамандура."
    Доколко тя е искала това дете или доколко не е искала да "убива" десетте скупчени клетки вече е друг въпрос.
    Иначе ООООО да,ненаживяли се не искат обикновено. Защо ли пък тогава съм се нагледал на млади майки с деца дето си крият любовници,на млади майки с деца дето си събират багажа и със скандали и циркове се развеждат с мъжете си и т.н. и т.н. Защо ли даже съществува и понятието милфки. Убеден съм,че въпросните милфки са именно млади майки или пък не чак толкова млади,които обаче са се омъжили на доста млади години и освен,че не са се наиграли въпросната "игричка" с брака взела та им писнала.
    Това че е пълнолетна и е на 21 всъщност нищо не значи.Тя е както казах по-близо до момичетата отколкото до жените.В България пълнолетието се признава от 18 годишна възраст,а в САЩ и Турция точно от 21 годишна.
    Защото и самотна майка на около 22-23 познавам. Да знаеш много и е готино.Да си намира с бебето разни нови татковци,които са от ненормални по-ненормални,а детето не е като често де не се възприема като пречка. Мен например биха гледали доста накриво ако тръгна с някоя с дете си мисля.Може и да направя тъпо изказване,но поне на тоя етап и аз някакси не мога да си се представя да се грижа за нечие чуждо дете на някоя изоставена майка при положени,че хем не съм готов,хем,че когато съм готов мога да си направя свое с моите си гени. А не цял живот да го врънкаш евентуално и накрая да вземе да каже: "Искам си истинския тате"

    Абе тя попринцип и след като го роди може да го остави на баба и дядо и да ходи да си пие кафе и да си пуши цигарки,но не е хич правилно. А на 10 като стане какви танци,какви забавления,какви ексурзии? Нали трябва да седне да му помогне с уроците,да му покаже как се решава домашното,да му изпере дрехите,да изчисти и сготви,да пазарува и за него т.н и т.н.

    Иначе да,то поринцип в Африка децата са като скелети,на разни места има просещи деца,крадящи,има деца по домове,деца на самотни родители,деца дето и двамата родители са се отрекли от тях,деца дето живота им ги е направил престъпници. Дай и тя да вземе да последва примера им. Какво толкова,че детето и ще бъде нещастно.Нали не е "убила"няколко клетки по-рано.

    Мислиш ли че ако въпросното дете е момче особено след време майка му ще може да му налага кой знае какъв контрол.Аз мисля,че не.

    И да както казах майка ми е е родила на 20. Аз не го смятам за правилно.Брат ми е направен случайно в прилив на страст,когато майки ми и баща ми не са се виждали дълго време,защото са го викнали от запаса. Оставили са го.После майки ми е забременявала още няколко пъти. С брат ми сме били малки.Питали са ни дали искаме братче или сетриче.Казвали сме.че не искаме.Вадили са ги това е. И добре,че са го направили. До 94та сме си позволявали наистина много глезотийки след това обстановката се усложни,а на нашите щеше да им е много по-трудно да се грижат за 4-5 деца вместо за две имайки предвид,че в един период най-големите скндали ставаха именно заради намалелия ни бюджет и привикването към новата ситуация.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  7. #32
    Nom, естествено, че семейството е за да помага и е чудесно, че имаш такова семейство. Но аз вярвам, че децата се правят с любов и с желание, а не по случайност. Ако една двойка е стабилна, обичат се и тн и тогава случайно жената забременее, това е друго. Но ей така, една почти тийнейджърка си навива на пръста, че ще си роди, това е безотговорност. Родителите ѝ може би нямат възможност да я гледат, нито пък с бебе. Не знаем с какви финанси разполагат, дори и да се върне в България, пак може да е трудно положението с парите/място в апартамент и т.н. А и в крайна сметка, родителите ѝ са отгледали нея и сестра ѝ, общо взето са си свършили работата. Те трябва да са баба и дядо, а не майка и баща на едно бъдещо детенце. Изключително неприемливо е за мен да тръгнеш да се размножаваш, когато не можеш да гледаш дори себе си. Това е безотговорно. Абортът е травма, която се преживява. Има риск, разбира се, (здравословен), но понякога е по-добрият избор.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  8. #33
    Какво означава да се наживея? Та аз и преди да забременея не съм си падала по купони и напивания и други такива. Не съжалявам за решението си да задържа детето, гадно ми е, че то най-вероятно ще расте без биологичният си баща, освен ако нещо не се промени, но ако ли не, то тогава аз ще си го гледам.
    Освен това е много обидно как не сте спряли да ми говорите колко грешно било да го оставям да го гледат баба му и дядо му. Те няма да го гледат, аз ще си го гледам. Родителите ми и мен никога не са гледали, отгледаха ме баба ми и дядо ми. След това родителите ми не искаха да заминавам за Англия, трябвало да си седя там. Следователно сега не ме и издържат те. Работя си и сама си изкарвам пари.

    Всеки има право на мнение, в случая обаче става дума за моето тяло и за моето желание да го имам това дете. Бяхте написали "10 клетки", да точно такова е било, но сега вече не е. Niakoitam, задръж епитети от рода на "глава шамандура" за себе си понеже и твоите размишления след като ги прочетах не ми изглеждат много умни.

    Благодаря на всички отговорили. Грешка беше че въобще пуснах тази тема.

  9. #34
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Всеки в тоя живот има право да прави грешки и да се учи от тях. Ти вече отдавна си направила своя избор. Изинатила си се. Така че ще се учиш по трудния начин. Това е.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  10. #35
    Авторке, наживяването не винаги означава само купони и дискотеки. Означава да си млад, свободен и да опознаваш себе си, света, да пътуваш. Университетът не е само напивания в Студентски, а е много повече. Защото те среща с хора, създаваш контакти, учиш нови неща, разполагаш с времето си, това са едни прекрасни години, които никой не може да ти върне. Образование и на 30 можеш да завършиш, можеш да си намериш хубава работа и т.н., ама не е същото като да си студент на 20. Та... наживяването има много аспекти, не знам защо винаги го свързвате с напивания. И да, най-вероятно големият проблем е, че детето ти ще живее без биологичния си баща, ама за това ти си си виновна. Все пак, каквото си посееш, това ще си пожънеш, не случайно са казали хората. Успех в живота!
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  11. #36
    Супер фен Аватара на sl1nceetoo
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    1 095
    Много грешно ви е разбирането за непълното семейство, възпитанието и авторитетът. Усеща се понякога липсата на единия родител, но това не означава, че другият няма да ти даде цялото нужно възпитание и да ти осигури уют. Всичко си функционира нормално и без баща. Няма да задълбавам, мога много да пиша по темата. Ще пожелая само успех на авторката и да си отгледа детето с гордо вдигната глава, предвид всички нежелаещи го.

  12. #37
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    @някойтам, стигнахме до момент, където нещата опират до светоглед/възприятие, съответно няма да достигнем до нищо плодотворно чрез дискусия.
    Също, фиксирал си се много върху сексуалната част, няма ли други забавления освен секс? :д

    @мерилин, съгласна съм, така трябва да е. И с приятеля ми не веднъж обсъждаме как хората, които имат деца, е трябвало да ги научи някой първо кога трябва да имат деца и как да се грижат за тях.
    И след това се замислям за това, което някойтам отклони към децата в африка - повечето деца се раждат в неидеална среда. Всъщност, всяко семейство има проблемите си.
    Да си самотна майка без пари не е най-големият проблем, по-голям проблем да не обичаш детето си, или да си дявол по душа.

    И колкото и да приказваме как не е правилно според нас, просто се замислям как някой ей така ще ми каже на мен нещо, дето аз искам, че не е правилно, и че ще навредя с него, при положение, че няма как да се знае.
    Всъщност, казвали са ми много пъти, и добре, че съм имала волята да игнорирам, иначе днес сигурно и аз щях да съм клета студентка в УК, с огромни заеми, смазан дух, под контрол на родителите си, също заробени в заеми.

    Или щях да прекъсна работа заради университета, или щях да си оставя любовта на живота си ( колкото и малоумно да звучи, е така ) заради голяма възрастова разлика и голямо разстояние.

    Имам предвид, хората постоянно мислим, че знаем най-правилно как другите трябва да си изживеят живота, и постоянно има някой, дето ще ти каже, че си сгрешил и правиш нещо идиотско, пък истината е, че всеки проблем има решение, от всяка ситуация има изход, в затвора също можеш да намериш покой, за съжаление не знам какво става като умреш, и от това все още няма връщане назад.

    Всичко останало е поправимо, инстинктът за самосъхранение и запазване на рода е достатъчно силен, че тази майка да се постарае да даде максималното на детето, и пак казвам, по-лошо е да растеш в студенина и стрес между двама родителя, от колкото обичан от един.

    Пък че не се е наживяла, че сега с това дете ще й е пълно приключение, видях и последният й коментар.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  13. #38
    Nomi, аз вярвам, че всеки човек иска да даде най-доброто на детето си. Ако е израснал в проблемно семейство, ще се постарае така, че да не създаде и свое такова. Ако е бил беден, ще се старае да осигури и стабилност, като цяло вярвам, че хората сме такива. Поне аз съм такава. Не съм израснала в перфектното семейство, а напротив. Пари не са липсвали до крайна степен, имало е и периоди на ограничения, но не и лишения. Но много нематериални неща липсваха, даже все още липсват. Това също е важно и трябва да се прецени, защото авторката каза, че ако биологичният баща се съгласи, тя ще се върне при него. Това хубаво трябва да се обмисли, защото не е 100% сигурно, че тая връзка ще я бъде.

    Иначе за това, че не бива да позволяваме другите да ни влияят... права си. Принципно и аз съм пример за това, че отдавна отказах да слушам родителите си. А и това все пак е форум, тук даваме съвети с условието, че не познаваме авторите на темите, не сме засегната страна по въпроса и повечето тук са тийнове. НЕ вярвам някое момиче да попита "ДА направя ли аборт? (примерно), всички да ѝ кажат "ДА" и тя да ги послуша без да се замисли.
    Даването на съвети е много отговорно нещо и честно казано винаги внимавам какво казвам, особено пред приятелки. Най-добрата ми приятелка поддържа връзка, за която знае, че аз съм против. И аз пак давам съвети, но внимателно. Защото не мога да ѝ кажа "Остави го, той е боклук." Друга моя приятелка ходеше с циганин, за кеото аз пак бях против, ама изживя си 2та месеца влюбване, после го видя какъв е и добре, че нямаше последици за нея. И така... исках да кажа, че съветването е отговорно, но средата, в която ни поставя форума е различна, защото има много неизвестни.

    Тя авторката ще си прави, каквото иска, то това е ясно. Просто мисля, че е пуснала темата, за да намери малко подкрепа или да си излее душата. Не вярвам, че моите думи или нечии друг текст, написан тук, ще ѝ повлияе особено.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  14. #39
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    @някойтам, стигнахме до момент, където нещата опират до светоглед/възприятие, съответно няма да достигнем до нищо плодотворно чрез дискусия.
    Също, фиксирал си се много върху сексуалната част, няма ли други забавления освен секс? :д

    @мерилин, съгласна съм, така трябва да е. И с приятеля ми не веднъж обсъждаме как хората, които имат деца, е трябвало да ги научи някой първо кога трябва да имат деца и как да се грижат за тях.
    И след това се замислям за това, което някойтам отклони към децата в африка - повечето деца се раждат в неидеална среда. Всъщност, всяко семейство има проблемите си.
    Да си самотна майка без пари не е най-големият проблем, по-голям проблем да не обичаш детето си, или да си дявол по душа.

    И колкото и да приказваме как не е правилно според нас, просто се замислям как някой ей така ще ми каже на мен нещо, дето аз искам, че не е правилно, и че ще навредя с него, при положение, че няма как да се знае.
    Всъщност, казвали са ми много пъти, и добре, че съм имала волята да игнорирам, иначе днес сигурно и аз щях да съм клета студентка в УК, с огромни заеми, смазан дух, под контрол на родителите си, също заробени в заеми.

    Или щях да прекъсна работа заради университета, или щях да си оставя любовта на живота си ( колкото и малоумно да звучи, е така ) заради голяма възрастова разлика и голямо разстояние.

    Имам предвид, хората постоянно мислим, че знаем най-правилно как другите трябва да си изживеят живота, и постоянно има някой, дето ще ти каже, че си сгрешил и правиш нещо идиотско, пък истината е, че всеки проблем има решение, от всяка ситуация има изход, в затвора също можеш да намериш покой, за съжаление не знам какво става като умреш, и от това все още няма връщане назад.

    Всичко останало е поправимо, инстинктът за самосъхранение и запазване на рода е достатъчно силен, че тази майка да се постарае да даде максималното на детето, и пак казвам, по-лошо е да растеш в студенина и стрес между двама родителя, от колкото обичан от един.

    Пък че не се е наживяла, че сега с това дете ще й е пълно приключение, видях и последният й коментар.
    Ами не.Не съм се фиксирал само върху секса. Само дето има една мисъл."Човек се учи докато е жив". А въпросната авторка още е много малка да е чак толкова напред с материала наречен живот.Защото сама каза,че да не повярва човек,но този път и проработил късмета за разлика от други пъти и хайде ще се хвърляме насляпо.Щом се е получило дете ще имаме дете.Само дето в един момент може да реши,че някой нов човек,с който се е запознала някъде и допада много повече от този,с който са направили случайното дете. Преди време се запознах с една таква майка около нейните години.Не беше изобщо лош човек само дето доста видимо се усещаше желанието и да скача от мъж на мъж и да се чувства желана.От една страна даже я и разбирам имайки предвид,че ни сподели че някога е била около 90 и нещо кила,а сега била около 70 и нещо. Норнално самочувствието да и се повиши,да разшири критериите си,да започне да се колебае в правилния си избор някога,когато е имала много по-ниско самочувствие. И ето ти го комфликта.Докато на по-голяма възраст тя ще е минала през различни периоди,ще е опознала по-добре себе си,ще е опознала критериите си когато е в депресия,когато е щастлива,когато и е по-ниско самочувствието,когато и по-високо самочувствието. Ще се е запознала с повече хора.Ще може да реши какво максимално се доближава до критериите и и какво не. Какво максимум се доближава до исканото от нея и какво не.Защото както казах бебето не е тамагочи.

    Иначе като се заговорихме кой в какво семейство е израснал. Аз лично съм израснал в едно що годе стабилно патриархално семейство дето бащата постоянно командори,а майката често е безгласна буква.Като малки често са ни гледали баба ми и дядо ми по бащина линия Бог да ги прости,когато нашите са били на работа и когато не сме ходили на детска градина. Гледали са и братовчедите,които не са ходили никога на детска градина.Брат ми и той прекъсна,когато аз приключих там. До 94та не сме били лишени от нищо,включително и ежегодно ходене на море.След това нещата се поусложниха,а сега...е понякога си позволяваме някоя и друга глезотийка. Баща ми е от мъжете дето си позволяват да си пускат ръцете.При мен и брат ми вече трудно му се отдава. Е при майки ми...аз и брат ми вече се стараем да го отказваме от тези мераци.Особено аз,защото брат ми напоследък се мярка от дъжд на вятър предимно Събота и Неделя,но и тогава не е сигурно.Преди 17 години някъде се беше стигнало почти до развод.Този ад,който изживяхме около една две години още ми се върти пред очите.Тогава майка ми подхваната от рутината и постоянно заформящите се скандали за пари направи нещо...което не трябваше да прави.И разбира се беше хваната...

    Иначе се чудя като цяло защо авторката пусна тема тук. Да пита дали да направи аборт или не? Имайки предвид че вече е в напреднала бременост на 4 седмици май изключваме тая възможност. Да кажеме колко е печена,как трябва да държи на позициите си и какъв тъпак е нейния че се е отказал от детето им? Ооо да,по-скоро на това ми бие.

    Друг е въпроса,че някой жени го правят съвсем умишлено това и уж се пазят. Хващат си някой богаташ и правят така че да забременеят и после му изтръскват детето с вече взетото решение,че това дете остава та ако могат да го "вържат" разчитайки на отговорността му за гените му и за морално възприетото сред хората. Не мога да кажа,че авторката е от тези,но не мога и да кажа че не е.

    А онзи случай дето го казах със самотната майка е следния. Мъж и жена гаджета.Уж си пасват само дето приятелите му оттук таме подочуват,че тя зад гърба си се челастри с разни други.Не им се бъркат в отношенията обаче. Тя му тресва,че е бременна от него. Той и казва да направи аборт иначе ще я зареже.Тя казва,че няма да направи.След време му казва,че не е негово, а след това пак казва,че не негово,а междувременно живее с бившия си който пие и я подшамаросва отвреме навреме,.Пише на другия от разни фалшиви профили.Намесва и приятелката си. Той започва да свиква с мисълта и е готов едвали не да приеме това дете.Просто иска да му се направи ДНК тест за да е абсолютно сигурно. Тя му се тросва,че това няма как да стане и че щом не и вярва на едната дума това си е негов проблем така да се каже.

    Иначе да,колкото и да и се ще едвали не на авторката да бъде нахранен мъжа аз пък идеално го разбирам и идеално разбирам постъпката му.Не е като да е избягал и веднага да не се е поинтересувал как може да и се реши проблема.Освен това според думите и са ползвали и предпазни средства. Но авторката си е навила на пръстта: "не аз това дете ще го имам пък ако си такъв педал ще си го гледам и сама.Нищо и грам на идея нямам как".

    И да Ева много е лесно попринцип да обясняваш как на детето му трябвало само любов,а не пари от позицията на човек взимащ заплата от около 600+ лева. Само че се замисли дали пък ще му стигне само любовта ти ако постоянно гледаш как да цепиш стотинката на две,ако нещо психологическо ти пречи,ако знаеш че това ще обърне живота ти на 180 градуса,ако ти е трудно теб си да гледаш камо ли пък и дете.И всъщност това няма как да стане толкова пък ненадейно. Въпросната авторка като се е усъмнила в това и е станала грешката е можела да пийне едно ескапелче. Стига да не е и против него.Все пак в днешно врме за измислили противозачатъчни средства и за малко след секса.

    Като малката дъщеря на шефовета на майка ми. Родила дете. Вече е на няколко месеца. И сега изтресла на родителите си,които държат заведение и по-голямата им дъщеря и мъжа и доста активно им помагат там,а тя се меркала от дъжд на вятър и гледала да не влиза вътре в кухнята за да не се умиришела принцеската и накрая им била изтреляла: "Сега вие или трябва да гледате детето или да събирате пари за частна детска градина." А тя си работи добра работа като преводач. Абеееее алооооууу. А като си разтваря крачката и реши да го имаш това дете не мислеше кой трябвало да му събира тия пари пък и за частна детска градина принцеске.
    Никога не съм ги разбирал подобни нахалитети. Аз съм безработен. Помгам в нас без значение дали с желание или не. По-скоро без желание. Видими фрапантни физически недъзи нямам.Имам обаче някаква доста гадна съвест. Вероятно имам и някакви психологически проблеми,които хората гледайки ми визията не могат да ги разберат.Не напразно и Пантерата току ме подбъзгва как не съм се видял с една девойка 2 години и такива ми ти работи. Само дето аз не наглея както разни други а се простирам според чергата си. Не отричам че понякога и брат ми малко ми помага като например,че може да черпи или да ми направи някоя ексурзийка с разни други хора до някое по далечно място веднъж два пъти годишно. Само дето аз се простирам напълно според чергата си. На заведение излизам примерно от около 4 пъти месечно до около 1 пъти на два месеца и гледам по повече от 5 лева да не харча.В краен случай 10. По-сбирки с випуска или на ексурирзии или пък на София,защото е малко по-скъпо всичко гледам повече от 10-15 в краен случай 20 лева,да не харча....
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  15. #40
    Хорааа, хайде поставете се малко в ситуацията. Представете си какъв е този ад. Забременяла е непланирано, самата тя не е искала дете. Някои хора имат чувствителен морал, който не им позволява аборта. Дали вие сте pro-life или pro-choice, е без значение. Да имаш някакви морални задръжки не е шега работа. И изборът да се запази едно дете трябва да се уважава, независимо дали вие сте съгласни с него, и на нейно място вие как бихте постъпили.


    Това е вече случила се ситуация. Факти. Няма много какво да се направи. Очевидно пътят напред ще бъде труден. Можем ПОНЕ да покажем морална подкрепа, а не да й сипваме "Как може да очакваш от родителите си подкрепа".
    Със същата лекота може да се зададе въпроса "Как може да НЕ очакваш от родителите си подкрепа" - нали все пак са семейство, крепи ги обич, кръв...
    Как се извращаваме в 21в., че сме готови да се нахвърлим на човек, изпаднал в истинска беда. Вместо да окажем съчувствие, хвърляме камъни как си събувала гащите, как не се пазила, и щом ще задържа дете, можела и сама да си го гледа. Теоретично е така. Но има и неща от порядъка на символичното, на моралното. И то е да сме хора, да си помагаме. Особено семейството - ако на него не можеш да разчиташ, на кого?


    Животът все пак не е нещо механистично. Теоретично никой не ти е длъжен за нищо. Виждаме, че биологичен родител може да се отрече от детето си. Все пак е пълно с изоставени и/или неглижирани деца (бг действителност).
    Но тук има нещо друго, от порядъка на моралното, правилното.. ако щете - символичното!
    Семейството би трябвало да подкрепя отроците си, дори когато "кривнат" от пътя. Би трябвало!


    Пожелавам успех на авторката, и да намери сили да се справи сама, щом не може да получи подкрепа от приятеля си, и дори от семейството си.
    Съветвам я да се обърне към институции, към различни правни организации и да провери какво може да направи, за да живее относително спокойно поне финансово, както и да защити своите, и правата на детето си.
    Останалото (нов приятел, любяща среда) е наистина божа работа.
    И наистина стискам палци хората около нея да се вразумят и да съумеят да я подкрепят поне морално!
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  16. #41
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    А онзи случай дето го казах със самотната майка е следния. Мъж и жена гаджета.Уж си пасват само дето приятелите му оттук таме подочуват,че тя зад гърба си се челастри с разни други.Не им се бъркат в отношенията обаче. Тя му тресва,че е бременна от него. Той и казва да направи аборт иначе ще я зареже.Тя казва,че няма да направи.След време му казва,че не е негово, а след това пак казва,че не негово,а междувременно живее с бившия си който пие и я подшамаросва отвреме навреме,.Пише на другия от разни фалшиви профили.Намесва и приятелката си. Той започва да свиква с мисълта и е готов едвали не да приеме това дете.Просто иска да му се направи ДНК тест за да е абсолютно сигурно. Тя му се тросва,че това няма как да стане и че щом не и вярва на едната дума това си е негов проблем така да се каже.

    Уоу. Абсолютен антипример.

  17. #42
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    сякаш си правите състезание кой ще напише на-дълъг коментар

  18. #43
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Някойтам, говориш само в примери, да започна ли аз с примерите с хепиенд, защото според теб всичко е черно и няма оправия.

    Иначе, наема + парното в момента само са ми повече от 600лв, за съжаление, добре че преди 3г. на 24ти ми беше бала, така на 28ми започнах работа, защото няма кой да ме гледа вкъщи безработна.

    А съм гледана като малка с отсъствието на майка ми, защото е трябвало да ходи да изкарва пари, за да гледа всички останали.
    Живяли сме в бедност, с лишения в храната, не ми е любимата тема на разговор, за сметка на това и двамата ми родители са безумно интелигентни, малко или малко повече откачени :д , но винаги са ме обичали много.
    Майка, като се прибра, постоянно ми повтаряше, че съм принцеса, че съм умна и красива, че съм най-умното и прекрасно дете, че всичко, което поискам, мога да постигна, когато имах проблеми с много хора ми обясняваше, че просто ми завиждат.
    Е, и някои ми завиждаха, например, отивам с приятелки у нас и майка ми ми реши косата, прави ми прическа, и после ми говорят зад гърба каква съм лигла :д
    До късна възраст ме обличаше и да ме гласеше ( 5, 6 клас )

    Не сме имали пари, гимназията карах с дрехи втора употреба от някакви познати на семейството, най-много да си спестя 5, 10 лв от седмичните 30лв ( учех в друг град ) и да си купя нещо от студентски , и после вкъщи да ме гледат странно, и с недоумение защо тези 5-10лв не съм ги спестила за другата седмица.
    Парите от коледа от другите роднини ми бяха за храна, докато ги свърша, не са ми били за подаръци.
    Около мен само гледани добре деца, бях в елитно училище, където се влизаше с частни уроци. На мен не ми трябваха, защото майка ми се дипломира като учител по математика, въпреки, че никога не го е практикувала. Та извадих късмет.

    И въпреки това много ме обичаха, въпреки, че не ми купуваха, което ми изби после на някаква мания да хвърлям по 300-400лв на месец само за дрехи, но отмина този период.

    Пък, харесвам историята на майка ми -

    Родила дете на 24, започваща бакалавър на 30, вече на 46 и с 3 магистратури, и две професии, от които едната й е фриилансерска, от вкъщи, и скоро ще напусне другата работа, защото си докарва достатъчно.


    Та, това което се опитвам да ти обясня е, че
    - ако не правиш нищо ново и не учиш нищо ново, и не се развиваш, няма да получиш пари, няма да получиш и удовлетворение
    - когато гледаш в чуждата паничка и си казваш - таз е гледана със златна лъжица, пък аз в лишения - така само се закопаваш
    - безпаричието е временно, бедността е за цял живот - всеки има шанс да се измъкне от първото, а второто си е начин на мислене и на живот, говоря за младите хора до 50г. , защото по-възрастните по комунистическо време всеки е имал работа, колкото и да работиш, или да не работиш, но днес я няма държавата да се погрижи за теб.
    и нещо от 9гаг, което видях вчера
    https://scontent-mad.xx.fbcdn.net/hp...7b&oe=55CD611E

    И пак повтарям, любовта на майка ми ме е спасила от неприятната участ на лишенията, ако сега поради някаква причина остана без работа, на улицата, просто ми е ясно че - искам, не искам, трябва да науча занаят, който е доходоносен и да започна отначало, да свия разходите, пак да отида на споделена квартира, или просто да замина за другаде, да науча езика, ако не става с английски и това е.

    Едит: И сега си представям как някой от колегите на майка ми ме коментира като дъщерята на шефката, без изобщо да имат и грам представа за какво става въпрос, както ти преди малко изкоментира онова момиче.
    Последно редактирано от NomNomNom : 05-03-2015 на 10:20
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  19. #44
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    За кое момиче става въпрос? Авторката, омъжената или самотната майка?

    Edit: Ако успееш да се снабдиш по някакъв начин с апартамент без значение дали сама или с родителска помощ след не чак толкова дълъг период ще го избиеш и даже ще си на известна печалба спрямо наетия апартамент.
    Последно редактирано от Niakoitam : 05-03-2015 на 18:39
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  20. #45
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Май след 3 месеца вече не е разрешен аборт,защото вече е оформена нервната система.Иначе по темата. Вие с какъв акъл не ползвахте предпазни средства.То не може така.Хем да го карате през просото хем да нямате деца.Големи хора сте уж.Особено той. Това да ти е обеца на ухото за друг път. Друг е въпроса защо понякога жените така се инатите и се запъвате като магаре на мост. Хубаво сгрешили сте,сгрешили. Но човека съвсем ясно ти е казал,че не му е до гледане на деца на тоя етап. По задължение ли ще го караш да го гледа и да ти плаща издръжката? Мислиш ли,че да си самотна майка е много готино? Това бебе на теб и чужд човек впоследствие дори може и да ти пречи за бъдещи връзки с други мъже. Ами грижите по него,основно на майка ти и баща ти ли ще ги прехвърлиш?
    Facepalm.

    После се питат защо има демографска криза.


    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    marilyn
    За раздухването на бременността сме на едно мнение- по-голяма простотия едва ли има. Каквото става в семейството, би трябвало да си остава в семейството.
    То е ясно, че бабата в активна трудова възраст ще го гледа, обаче тогава се обезсмисля думата *майчинство*. Пък за изграждане на авторитет/или липсата му спрямо родител/и, модели на възпитание и връзка майка-дете направо не ми се мисли...
    Винаги се сещам за онази мъдрост, че мама и тати възпитават, а баба и дядо глезят.
    W...T...F...

    По-добре да абортираме, отколкото да оставим детето на баба и дядо.




    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Кърменето ти маха автоматично разходите за кърма. Дрешки, количка и кошче може да вземеш втора ръка или *харизани* от приятелка, чието дете/деца са пораснали. Хигиенните съображение ги оставяме настрани с уговорката, че ще се простираме според чергата. Лекарствата са голямо перо и памперсите, освен ако не решиш да переш пелени, докато ти изгният ръкавите във вода. Материално криво-ляво ще вържем двата края. Остава въпросът за непълното семейство, авторитетът, възпитанието.
    Става все по-забавно...

    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Та да спомена. Мен майка ми ме е родила на около 20 години.Баща ми е бил на 27 години. Честно казано грам не смятам,че е правилно постъпено.
    Последно редактирано от dreamwalker : 05-03-2015 на 19:44
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  21. #46
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Edit: Ако успееш да се снабдиш по някакъв начин с апартамент без значение дали сама или с родителска помощ след не чак толкова дълъг период ще го избиеш и даже ще си на известна печалба спрямо наетия апартамент.
    Не пиши лъжи, защото след това няма на теб да ти се налага да си продаваш гъза, за да платиш вноските.

  22. #47
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението

    Авторката няма оправдание. По-горе е писала, че някои хора решават да "убият" детето си. Ай сиктир, кви са тия заключения, убийства и т.н. Един аборт не е убийство, а е решение на проблема.
    Ясно става кой е абортирал.

    Убийци.
    Последно редактирано от dreamwalker : 05-03-2015 на 19:53
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  23. #48
    Супер фен Аватара на fanton1
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    2 499
    Мале ... Няма да си правя и труда да чета всичко ще ми отнеме поне 2 дена... Как не ви е срам ?

  24. #49
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението

    Даването на съвети е много отговорно нещо и честно казано винаги внимавам какво казвам, особено пред приятелки.
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението

    Друга моя приятелка ходеше с циганин, за кеото аз пак бях против, ама изживя си 2та месеца влюбване, после го видя какъв е и добре, че нямаше последици за нея.
    Жал ми е за приятелките ти, ако някой те убие с камъни, ще им направи услуга.

  25. #50
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението
    Nom, естествено, че семейството е за да помага и е чудесно, че имаш такова семейство. Но аз вярвам, че децата се правят с любов и с желание, а не по случайност. Ако една двойка е стабилна, обичат се и тн и тогава случайно жената забременее, това е друго. Но ей така, една почти тийнейджърка си навива на пръста, че ще си роди, това е безотговорност. Родителите ѝ може би нямат възможност да я гледат, нито пък с бебе. Не знаем с какви финанси разполагат, дори и да се върне в България, пак може да е трудно положението с парите/място в апартамент и т.н. А и в крайна сметка, родителите ѝ са отгледали нея и сестра ѝ, общо взето са си свършили работата. Те трябва да са баба и дядо, а не майка и баща на едно бъдещо детенце. Изключително неприемливо е за мен да тръгнеш да се размножаваш, когато не можеш да гледаш дори себе си. Това е безотговорно. Абортът е травма, която се преживява. Има риск, разбира се, (здравословен), но понякога е по-добрият избор.
    Абортът е по-добрият избор, ако бременността е в резултат на изнасилване.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си