.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 37 от общо 37

Тема: Връзка

  1. #26
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Имаш интересна социална среда и интересни виждания.
    Само за протокола, социалната ми среда е претърпявала много изменения и настоящата ми, както в това число и начинът ми на живот, нямат нищо общо със “съветите”, които давам тук. Ако не “хабиш време и емоции” сега (в младостта си), кога? Сега е времето да опознаваш един свят с хора, характери, жени, мъже... “Часовникът тиктака” и там, където отиваш (и отиваме и всички) нищо не те чака...

  2. #27
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  3. #28
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Връзките са за удоволствие.
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Колкото "по-къснозреещо" едно момче, толкова по-вероятно е да си задълбочи компексите и да стане някой социопат...
    Последно връзките за удоволствие ли са или за съзряване?

    Но пък ако една връзка е за съзряване ти в нея трябва да влагаш искрени чувства към този човек, че ще си с него, и че това е човекът, а не наужким, само за удоволствие, защото тогава осъществяването на съзряването няма да се случи, няма и да се напрягаш.
    Най-много ще се превърнеш с психика на някакъв пич еднодневка от магазин за 1 лв. И това няма да е съзряване, а по-скоро прецакване.

    Осъществяване на съзряването зависи от отношението, което влагаш във връзката, а не от самата връзка сама по себе си.

    Познавам човек, дето имаше, като тинейджър доста връзки, несполучливи. Сега е над 30 и не може да се хване в сериозно връзка, явно има вече изграден някакъв комплекс относно жените, че пак няма да се получи.
    Последно редактирано от defender : 05-04-2020 на 16:03

  4. #29
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Апропо, не хабя никакви надежди, че ти пука за социалната ми среда. Дали ме цитира иронично или не, аз все пак реших да ти отговоря.

  5. #30
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Последно връзките за удоволствие ли са или за съзряване?
    И за двете. Всеки човек, с когото си бил във връзка ще ти даде нещо, с което да съзрееш по малко или в някои случаи много.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Но пък ако една връзка е за съзряване ти в нея трябва да влагаш искрени чувства към този човек, че ще си с него, и че това е човекът, а не наужким, само за удоволствие, защото тогава осъществяването на съзряването няма да се случи, няма и да се напрягаш.
    Най-много ще се превърнеш с психика на някакъв пич еднодневка от магазин за 1 лв. И това няма да е съзряване, а по-скоро прецакване.
    Не разбрах какво искаш да кажеш в първото изречение на този цитат. Чувствата са човешко качество. Не само ти се учиш в една връзка. Двупосочно е тук и за двете души. А дали ще си курвар е отделна тема. Със сигурност това е негативен ефект от прекаляването. Както и при курвите. Но как някой ще си прекарва личното време си е негова работа. Пред обществото всички са с някакви маски, така че нямам енергията за това да приемам навътре всеки кой какаъв е. Дали аз, тя, този или онзи са прецакани? Какво значение има?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Осъществяване на съзряването зависи от отношението, което влагаш във връзката, а не от самата връзка сама по себе си.
    От много неща зависи съзряването. Нека не синтезираме универсална схема за всеки живот тук. Невъзможно е. При всеки е резултат от различни обстоятелства какво ще научи и така...

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Познавам човек, дето имаше, като тинейджър доста връзки, несполучливи. Сега е над 30 и не може да се хване в сериозно връзка, явно има вече изграден някакъв комплекс относно жените, че пак няма да се получи.
    Може би не вижда смисъл след толкова много “преживявания” да се ангажира за пореден път с нещо, което знае как ще завърши. Но целта на урока от връзките не е в края им. Може този да си е научил каквото му трябва или да му предстои тепърва. Кой си ти, че да знаеш в крайна сметка какво е върешното състояние на някой друг, “ако не си бил там”.

  6. #31
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не разбрах какво искаш да кажеш в първото изречение на този цитат.
    Искам да кажа, че ако искаш да съзрееш по правилен начин за връзка, ти трябва да влезеш в една връзка не с настройка за връзка еднодневка, която е просто за удоволствие, а трябва да влезеш в тази връзка с настройка, че това е човекът, с който искаш да създаваш семейство. От това отношение към връзката зависи правилното ти съзряването за връзка и за правилно отношение към партньора.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Може би не вижда смисъл след толкова много “преживявания” да се ангажира за пореден път с нещо, което знае как ще завърши. Но целта на урока от връзките не е в края им. Може този да си е научил каквото му трябва или да му предстои тепърва. Кой си ти, че да знаеш в крайна сметка какво е върешното състояние на някой друг, “ако не си бил там”.
    Ами пича беше барман, нон-стоп връзки за удоволствие и накрая така си остана. Хем иска да има сериозна връзка, а все се случва, че тази връзка е била само удоволствие и краткотрайна.
    И то човека почва да се замисля, абе братче, защо само така се получава, не мога една жена да задържа.
    Явно като е свикнал с такива връзки за удоволствие, и такъв му е останал манталитета във връзката и сега жените виждат, че той става за забавление, и дискотеки, ама не става за сериозна връзка.
    Демек тоя човек не е съзрял по правилния начин във всички тия връзки сета и сега когато е пораснал отношението му във връзките си остава същото, както е свикнал, а той вече иска сериозна връзка.
    Сега е с едно момиче, цели 16-17 години по-малко от него, да видим, какво ще стане. Макар, че мисля, че пак ще бъда използван за връзка за удоволствие.
    Последно редактирано от defender : 05-04-2020 на 17:34

  7. #32
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да, една голяма част от причината тези хора да се бъгнат е ако са имали дебилни родители, особено опасно е явлението "дебилна майка", при наличието на която, дори смея да твърдя, че в този случай от гледна точка на психологическо развитие на детето (а не от към чисто материалната му осигуреност), детето по-добре да е без майка.
    Разбира се мисля, че нещата не са съвсем предопределени от родителите, и този вече пораснал човек има шанс да се съвземе от смачканата си психика, но това ще му струва големи страдания и усилия (+ Божията помощ).
    Това е едно от малконо теща за които съм съгласен с теб.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами пича беше барман, нон-стоп връзки за удоволствие и накрая така си остана. Хем иска да има сериозна връзка, а все се случва, че тази връзка е била само удоволствие и краткотрайна.
    Това е така, защото твоят познат така си е избрал и не търси нищо сериозно. Дори да иска някак си сериозна връзка, вече е създал други навици.
    А можи би дори и след 30, все още няма пари и жените сами бягат!

    Както обикновено - евалата на TrollFactory! Казал е почти всичко и почти не се сещам какво да добавя!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #33
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това е едно от малконо теща за които съм съгласен с теб.
    Не помня за нещо да съм спорил с теб.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    А можи би дори и след 30, все още няма пари и жените сами бягат!
    Мисля, че не е заради парите, защото е барман не в някоя забита селска кръчма, а в известна чалготека в един голям провинциален град.

  9. #34
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искам да кажа, че ако искаш да съзрееш по правилен начин за връзка, ти трябва да влезеш в една връзка не с настройка за връзка еднодневка, която е просто за удоволствие, а трябва да влезеш в тази връзка с настройка, че това е човекът, с който искаш да създаваш семейство. От това отношение към връзката зависи правилното ти съзряването за връзка и за правилно отношение към партньора.
    Няма как да знаеш подчертаното от самото начало. Трябва да поживееш няколко години с този човек, за да разбереш дали искаш това да ти е ритъма на живот до края на живота и дали вашите "скорости" си пасват.


    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами пича беше барман, нон-стоп връзки за удоволствие и накрая така си остана. Хем иска да има сериозна връзка, а все се случва, че тази връзка е била само удоволствие и краткотрайна.
    И то човека почва да се замисля, абе братче, защо само така се получава, не мога една жена да задържа.
    Явно като е свикнал с такива връзки за удоволствие, и такъв му е останал манталитета във връзката и сега жените виждат, че той става за забавление, и дискотеки, ама не става за сериозна връзка.
    Демек тоя човек не е съзрял по правилния начин във всички тия връзки сета и сега когато е пораснал отношението му във връзките си остава същото, както е свикнал, а той вече иска сериозна връзка.
    Сега е с едно момиче, цели 16-17 години по-малко от него, да видим, какво ще стане. Макар, че мисля, че пак ще бъда използван за връзка за удоволствие.
    Добре го анализираш. Да, сигурно е свикнал е да е по забавленията и купонджийството. Затова и си е намерил момиче с ~ 20 години по-малка. Защото тя е във възрастта, в която купонджийството е на първо място и него това го устройва, защото съзнанието му е на точно такава вълна, а не на тази, на която са повечето от неговите набори (на "улегнала" възраст попръцкващи си на дивана с тумбак, от който не могат да си видят онази работа). Ако обаче не я върже с дете, тази няма да се задържи с него 100%. Разликата в годините си оказва думата независимо дали сега са на "една вълна" за момента. А тя едва ли ще иска дете от сега, при това от мъж на възрастта на баща й, освен ако няма някакви "daddy issues" и търси "бащината фигура". Иначе дългогодишният бармански живот, който е основно нощен труд със сигурност го е изкривил доста. То са наркотици, алкохол, проституция... Може като цяло този тип да си е пропаднал с времето и да е вече негоден вече за създаване на семейство, освен ако и жена му не е танцьорка и барманка в същия бар и съответно са склонни да си прощават забежките, защото са част "старите навици", които и на двамата са им до болка познати и не биха се съдили един друг толкова остро, ако ги повтарят. До колко това ще е здравословна семейна среда не може да се каже. Може да е перфектно устроена връзка за тях, а за външните наблюдатели някакъв абсурд. Но независимо от случая, всеки има право да се опита да бъде щастлив, било то лека жена или "плейбой".

  10. #35
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искам да кажа, че ако искаш да съзрееш по правилен начин за връзка, ти трябва да влезеш в една връзка не с настройка за връзка еднодневка, която е просто за удоволствие, а трябва да влезеш в тази връзка с настройка, че това е човекът, с който искаш да създаваш семейство.
    99% от хората (поне момчетата/мъжете) влизат точно така в първите си връзки, без значение какво говорят. После една сериозна част се изкривяват и едни стават плейбойчета, други стават депресирани чехльовци и една част късметлии стават нормални хора. Да, опитът учи, ама на 16, че дори и на 20 малко трудно осъзнаваш, че твоят опит не покрива цялата палитра от възможности и оставаш с усещането, че "всички са такива". Какви "такива" зависи от опита ти.
    Без да съм по никакъв начин религиозен, бих отбелязал че примерно в християнството(и не само) е прието едно доста добро решение на проблема. Без секс преди брака и без разводи и изневери след това. Макар да изглежда "насилствено", реално мисля че е добро чисто от логическа гледна точка... Първо - ако наистина се въздържаш до брака, то е почти 100% сигурно, че няма да издържиш толкова време, че да станеш "стар ерген" или "стара мома". Второ - на по-малки години (15-20) си достатъчно влюбчив и наивен, за да се хвърлиш с целият си ентусиазъм да градиш семейство, дори човекът да не е идеален(какъвто и след цял живот търсене няма да намериш така или иначе). Трето - изграждайки семейство на по-ранна възраст се обвързваш доста повече с човека до теб, защото вие буквално "растете" заедно и все още не сте напълно завършени характери, така че можете да се нагаждате един спремо друг без това да ви коства някакво напрежение. Доста по-трудно е да се променят и напаснат двама човека на по 30години, които вече са напълно оформени като характер и навици.
    ^Тук напълно изключвам идеята за отрепките, които си бият или тормозят жените и децата.
    Макар да съм доста далеч от всякакви религиозни учения, някога като имам деца не бих им набивал в главите само да "внимават" и да ползват презервативи и да гледат първо да си завършат там 8-те степени образование и да натрупат "опит", а след това да мислят за семейство с "идеалният".

  11. #36
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    99% от хората (поне момчетата/мъжете) влизат точно така в първите си връзки, без значение какво говорят. После една сериозна част се изкривяват и едни стават плейбойчета, други стават депресирани чехльовци и една част късметлии стават нормални хора. Да, опитът учи, ама на 16, че дори и на 20 малко трудно осъзнаваш, че твоят опит не покрива цялата палитра от възможности и оставаш с усещането, че "всички са такива". Какви "такива" зависи от опита ти.
    Хубаво започна мнението си, но хубавото свръши до тук. Да видим нататък.

    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Без да съм по никакъв начин религиозен, бих отбелязал че примерно в християнството(и не само) е прието едно доста добро решение на проблема. Без секс преди брака и без разводи и изневери след това. Макар да изглежда "насилствено", реално мисля че е добро чисто от логическа гледна точка... Първо - ако наистина се въздържаш до брака, то е почти 100% сигурно, че няма да издържиш толкова време, че да станеш "стар ерген" или "стара мома".
    В християнските общности (особено фанатизираните - нека речем, че говорим за тях, а не за онези, които просто "така се пишат", когато ги попиташ) точно насилствено се уреждат браковете, така че няма нужда да го слагаш в кавички. Младите, с редки изключения, имат думата по върпоса и родителите им избират с коя/кого да ги бракосъчетаят. Християнската традиция повелява родителите да се почитат и те имат думата (най-вече главата на семейството), така че дори и да не останеш стар ерген или стара мома, това не означава, че ще се чувстваш щастлив и пълноценен в една такава уредена връзка дори и да правиш секс (чиято цел междудругото според християнството е главно за възпроизводство, а не толкова за запълване на психолигическата и физическа нужда от секс, които по дефолт са изключени в него и затова сексът е абсолютно табу преди първата брачна нощ)


    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Второ - на по-малки години (15-20) си достатъчно влюбчив и наивен, за да се хвърлиш с целият си ентусиазъм да градиш семейство, дори човекът да не е идеален(какъвто и след цял живот търсене няма да намериш така или иначе).
    Не съм виждал съвременен човек, който на 15 да е с ясна за себе си цел в живота, камо ли тя да е точно създаването на семейство/потомство още на тези години, освен ако не е от някоя малцинствена група с "традиции", според които булката се продава, а момчето знае, че трябва да я изконсумира и да й направи деца според предназначението на "сделката", която отново родителите са сключили вместо младите. Не искам да спекулирам с бекграунда ти, така че по-добре обясни сам защо застана точно зад тези си думи тук.

    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Трето - изграждайки семейство на по-ранна възраст се обвързваш доста повече с човека до теб, защото вие буквално "растете" заедно и все още не сте напълно завършени характери, така че можете да се нагаждате един спремо друг без това да ви коства някакво напрежение. Доста по-трудно е да се променят и напаснат двама човека на по 30години, които вече са напълно оформени като характер и навици.
    Отново ме втрещяваш. Ранната женитба в никакъв случай не означава, че на 30 ще сте все още същите хора, които са ви оженили на 15. Нищо не пречи да си израснал първо с някого в детските си години и в много по-късен етап да се откриете като партньори. Ранното сключване на брак и изсипващите се в последствие купища семейни отговорности (създаването на дом и деца) е по-вероятно яко да бъгнат психиката на все още развиващите двама души, които нито виждат себе си като възрастни на този етап (само така им казват другите възрастни, които са ги набутали в тази "сделка"), нито се знае от някого дали семейният им живот от толкова рано няма да се превърне в ад. Че какво, ако уж "имат време да напаснат характерите си", но пък се дърпат в различни посоки? Много по-добре е да се ожениш на 30 +, когато вече си се изградил като личност от колкото да се набуташ на (хайде не на 15) 20 в брак ей така, за да видиш какво ще е.


    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    ^Тук напълно изключвам идеята за отрепките, които си бият или тормозят жените и децата.
    Макар да съм доста далеч от всякакви религиозни учения, някога като имам деца не бих им набивал в главите само да "внимават" и да ползват презервативи и да гледат първо да си завършат там 8-те степени образование и да натрупат "опит", а след това да мислят за семейство с "идеалният".
    Според мен и представа си нямаш за какво говориш, камо ли деца как да възпитаваш. Като му дойде времето за тях надали ще си "далеч" от това да "не им набиваш в главите" как трябва да внимават и да се пазят. Та нали ти като родител имаш пряка отговорност за това, което си създал. Естествено, че ще приемаш присърце решенията на творението си и с кого си лягат преди 18...

  12. #37
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Горните неща са си въпрос на някакви виждания, така че няма смисъл да се впускам да ти ги оспорвам.
    Единствено за последното мога да поспоря. Използването на контрацептиви не е решение на проблемът с кого си лягат. В известен смисъл, дори е поощрение да НЕ се внимава с кого, щото си "застрахован". Изобщо нямам предвид да почнат да се множат преди още да са завършили училище дори, а да не се плашат, че най-голямата опасност е да забременее момичето. Има куп болести, които могат да се хванат, за част от които дори и презерватива не е защита. Има опасност другият човек да те повлече в лоша среда, което може да има сериозни последици. Има опасност ако щеш и ножа да си теглиш заради забъркване с грешен човек в грешен момент на тези години. Като цяло - доста неща, от които презервативите не пазят, а последиците могат да са по-тежки от бебе на 18-19.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си