.
Отговор в тема
Страница 42 от 151 ПървиПърви ... 323839404142434445465292142 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 026 до 1 050 от общо 3762
  1. #1026
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако ме пита за християнството му казвам, иначе защо да му казвам, като не се интересува. Все пак това е тема Православие, щом си влезнал нещо те е заинтересувало.
    О я стига, всеки знае какви са греховете според християнството. На никой не си му притрябвал ти за това.Още повече, тук ти не си ми казал " Докторе, според християнството тия неща са грешни", сам разбираш колко е малоумно да ми казваш толкова очевидни неща. Тонът ти в тоя форум винаги е бил осъдителен, особено към мен, но никога не е бил информативен и градивен.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре ще ти го кажа по по-светски начин: "смъртта съществува и ти си смъртен"
    Айде бе, верно ли? И какво общо има това с греха? Смъртта за мен е съвсем естествено явление, също толкова естествено колкото и живота. Двете взаимно се допълват и обусляват, така както реда и хаоса се допълват в материалния свят. Нищо общо няма греха в случая, освен това че теб те е страх да умреш, не толкова физически, колкото ментално. И в желанието си да живееш тръбиш навред" Хей, недейте да правите това и това и ще живеете вечно" и аз някакси трябва да повярвам че всичко това го правиш с цел да ме спасиш. Моля ти се...

    Научи се да умираш, и чак тогава ще се научиш и как да живееш.

  2. #1027
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Почти винаги следващия им въпрос е - какво можеш да работиш с това? И като им кажа че го уча защото ми е интересно и не мисля да работя в тая сфера, почват да ме гледат стерео. Като че ли познанието и образованието, трябва непременно да е свързано с някаква професионална реализация.... Ето това е твоя прагматизъм, дефенди. Едно към едно.
    Аз съм изправен пред една голяма пропаст. От една страна искам да се отдам на философски размисли и други учения за света, които според мен изискват много усилия. На другия полюс е професионалната реализация, с която мога да си изкарвам прехраната, да се свързвам със социалната среда и семейството. Намирам се в междинно положение. Професионалната сфера също изисква години труд и усвояване на научен материал, който от друга страна не се свързва и докосва до разбирането на езотеричните познания.


    И какво следва да правиш, когато родителите ти спрат да те издържат или нямаш покрив ?

  3. #1028
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Разбира се, така е, но както виждаш това при мен не достига до трагизъм и мрънкане я към Бог, я към събеседника.
    В предния пост ми казваш, че смъртта е реална, а сега че не достигаш до трагизъм. И какъв по-голям трагизъм има от това да виждаш света и хората, като подвластни на греха? Какво по-трагично от това да се кланяш на някой умрял доброволно на кръста?

  4. #1029
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    В предния пост ми казваш, че смъртта е реална, а сега че не достигаш до трагизъм. И какъв по-голям трагизъм има от това да виждаш света и хората, като подвластни на греха? Какво по-трагично от това да се кланяш на някой умрял доброволно на кръста?
    В нашия свят има много несъвършенности, сигурен съм. И причината е най-вероятно в греховете на хората, които не са по някакви причини устремени и в контакт със съвършенната любов. Кое друго освен любовта и обичта може да бъде в хармония и единение с всички негови части?

  5. #1030
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Аз съм изправен пред една голяма пропаст. От една страна искам да се отдам на философски размисли и други учения за света, които според мен изискват много усилия. На другия полюс е професионалната реализация, с която мога да си изкарвам прехраната, да се свързвам със социалната среда и семейството. Намирам се в междинно положение. Професионалната сфера също изисква години труд и усвояване на научен материал, който от друга страна не се свързва и докосва до разбирането на езотеричните познания.


    И какво следва да правиш, когато родителите ти спрат да те издържат или нямаш покрив ?
    Уместен въпрос. Предполагам няма общовалидно решение за всеки. Аз затова събирам всякаква информация свързана с оцеляване във всякакви условия, така че винаги имам план Б в случай че реша нещо друго. Проблемът не опира толкова в липсата на желание за реализация, колкото до безсмислието от такава реализация, защото в днешния свят работата се свежда до изкарване на пари, а не до призвание, самоусъвършенстване и влагане на душа в създаденото. Все още можеш, разбира се, да работиш това, което ти харесва да правиш така или иначе.
    На тоя етап, пред мен има само две възможности - или да злоупотребявам със системата или да не съм част от нея, доколкото мога. В крайна сметка, тая система е създадена тъкмо от тия, които искат да злоупотребяват с нея. Би било акт на огромна глупост, някой да си помисли, че може да промени системата докато е част от нея.

  6. #1031
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Христовото Откровение е начин на живот в пълнота. Христос не ни носи нова теория или нова идеология, а ново предложение за живот, което е възкресно, т.е. пълно със смисъл".

    Да, виждам трагизмът на грехът и се кланям се на живота, ти ако не се кланяш на живота, ходи се гръмни на мига.
    Последно редактирано от defender : 12-20-2016 на 13:24

  7. #1032
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Христовото Откровение е начин на живот в пълнота. Христос не ни носи нова теория или нова идеология, а ново предложение за живот, което е възкресно, т.е. пълно със смисъл".

    Да, кланям се на живота, ти ако не се кланяш на живота, ходи се гръмни на мига.
    Добре. Може първо тебе да гръмна обаче.

  8. #1033
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Добре. Може първо тебе да гръмна обаче.
    Ми защо, аз ти казвам, че се кланям на живота, ти ме обвиняваш, че съм тъп. Ако искам да ме гръмнеш, това противоречи на обекта на когото се кланям.

  9. #1034
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    аз ти казвам, че се кланям на живота...
    Пускай Фридрих на 'репийт'.

  10. #1035
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Защото няма смисъл има да убивам някой, който не се страхува за живота си...

  11. #1036
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Абе дефенди, я да те питам. В ситуация, където е или моя живот или твоя, ще ме убиеш ли за да се спасиш?

  12. #1037
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    В крайна сметка, тая система е създадена тъкмо от тия, които искат да злоупотребяват с нея. Би било акт на огромна глупост, някой да си помисли, че може да промени системата докато е част от нея.
    Ако създадетелите на тази система са от вън, тогава - да. Но ако те са част от системата - милиардерите, диктаторите и разни други, които буквално притежават собствеността и опредлят законите, пазарите, световната политика...

    Друг е въпросът до колко сме способни да се изкачим до тези позииции. Особено когато са окичени по един и същи пътеки, свързани с извън морални ценности...


    В крайна сметка не знам какъв план Б имаш, но аз лично не знам какво да правя.

    Нарушаването на законите не е нещо лесно..
    Прав си, че се гледа на първо място печалбата.. Самия факт, че на първо място са парите е достатъчен, за да ликвидира всичи останали стремежи на работодателя и неговоте съдружници. Предприемачите и инвеститорите наемат слуги за осъществяването на проекти, които в основата си стоят на икономическа зависимост. Университетите и научните институти са в пълен синхром с интересите на системата. Все пак науата се води от финансиране и трябва да е икономичеси изгодна на този, който плаща.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 12-20-2016 на 13:53

  13. #1038
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Ще се присмее, защото толкова му стига разумното сиво вещество. Да. Повечето закони днес =квантовата физика ги оборва. А в бъдеще не се знае каква наука ще съществува. Може би 90% от това, което е днес е лъжа и не само лъжа, ами една капкчица от океана. Тъй като учените в голяма част се манипулират само от тяхното несъществуващо материално, а отричат духовната същност.

    Възможно е за Хитрино. Заради тежката политичска криза у нас. Мислиш, че не съществуват ХААРП и много други системи? Ясно е колко работиш с ума си и колко го използват други без да знаеш.
    Не, ще ти се присмее щото някъв пишлигар - прочел няколко статии в нета или някоя и друга книжка на известно доказан ''масон'' на тема езотерика и окултност - без никакъв опит в научната сфера, с лека ръка отхвърля световно доказани теории, не от един-двама учени ами от 96% от целият научен консенсус. Ти нали разбираш че някой хора посвещават цялите си кариери на една единствена теория или сфера на изучаване? Какво ти дава правото на теб да твърдиш че на еди-кой си научното познание е 90% грешно само защото си "freethinker" или някво дете индиго? Имаш по-голямо познание в тези сфери от учените ли? Май така трябва да го приемам.

    Чел съм и аз измишльотини преди, този Ян Ван Хелсинг и Джим Марс, та кви ли не още такива глупости. Но подложиш ли ги на " "cross-check" потвърждаване на фактите които твърдят за истина, най-много 4% да ти излезнат правилно.
    Последно редактирано от Zlennox : 12-20-2016 на 14:01

  14. #1039
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Защото няма смисъл има да убивам някой, който не се страхува за живота си...
    Ми аз като искам и сам ще умре ве, ти какъв се явяваш, в жиголото на смъртта ли. Задоволяваш й капризите.

  15. #1040
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Абе дефенди, я да те питам. В ситуация, където е или моя живот или твоя, ще ме убиеш ли за да се спасиш?
    Трудно е да се каже. Например Иисус, когато е бил заловен за да бъде разпнат, не се е съпротивява с насилие или убийства.

    Но аз в такава ситуация може и да се превърна в машина за убиване. Честно казано, не знам какво ще стане.

  16. #1041
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Ако създадетелите на тази система са от вън, тогава - да. Но ако те са част от системата - милиардерите, диктаторите и разни други, които буквално притежават собствеността и опредлят законите, пазарните, световната политика..
    Естествено че са от вън. Хората които насочват световните процеси съвсем не се интересуват от пари, първо защото си имат достатъчно и второ защото на над-системните нива парите не означават нищо, а информацията и контрола над нея определят всичко.
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Друг е въпросът до колко сме способни да се изкачим до тези позииции. Особено когато са окичени по един и същи пътеки, свързани с извън морални ценности...
    Ще ти кажа само че хората, които си задават такива въпроси и се опитват да се "борят" срещу системата и нейните несправедливости, дали пряко или чрез разпространяване на информация, са най-добрите помощници на тая система.
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Нарушаването на законите не е нещо лесно..
    Не знам, за мен изобщо не е трудно.
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Прав си, че се гледа на първо място печалбата.. Самия факт, че на първо място са парите е достатъчен, за да ликвидира всичи останали стремежи на работодателя и неговоте съдружници. Предприемачите и инвеститорите наемат слуги за осъществяването на проекти, които в основата си стоят на икономическа зависимост. Университетите и научните институти са в пълен синхром с интересите на системата. Все пак науата се води от финансиране и трябва да е икономичеси изгодна на този, който плаща.
    Не знам защо си толкова обсебен от тия финансови интереси, но от това което аз съм проумял, мога да ти кажа че финансовите интереси са на най-ниското равнище, що се отнася до това как и защо света функционира така. Но понеже финансовите интереси са най-преки, очевидни и масови, то е съвсем закономерно човек да се заблуди, че те определят нещата на високи равнища.

  17. #1042
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението

    Но аз в такава ситуация може и да се превърна в машина за убиване.
    Това би бил огромен триумф на преклонението ти пред живота, нали, хахахахха. Ох, иронията...

  18. #1043
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Не, ще ти се присмее щото някъв пишлигар - прочел няколко статии в нета или някоя и друга книжка на известно доказан ''масон'' на тема езотерика и окултност - без никакъв опит в научната сфера, с лека ръка отхвърля световно доказани теории, не от един-двама учени ами от 96% от целият научен консенсус. Ти нали разбираш че някой хора посвещават цялите си кариери на една единствена теория или сфера на изучаване? Какво ти дава правото на теб да твърдиш че на еди-кой си научното познание е 90% грешно само защото си "freethinker" или някво дете индиго? Имаш по-голямо познание в тези сфери от учените ли? Май така трябва да го приемам.

    Чел съм и аз измишльотини преди, този Ян Ван Хелсинг и Джим Марс, та кви ли не още такива глупости. Но подложиш ли ги на " "cross-check" потвърждаване на фактите които твърдят за истина, най-много 4% да ти излезнат правилно.
    Не, нямам никакво познание. Дори не чета много. Може и да си прав.
    Не, не отхърлям. Но не я и приемам за истината. Това е теория. Колкото учения е жертвал, за да я развива, толкова други учени са жертвали за други теории. Може и да има истинност.

    Но като гледам и ти отхвърляш труда и живота на някои християнски и религиозни духовници.


    Доказателствата не винаги могат да се обобщят и покажат пред всеки човек. Фактите погледнато от един ъгъл на съзнанието - изглеждат по един начин, а от друг ъгъл - по друг. Човешката логика не е съвършенна. Ние действаме най-вече на база сравнения и свързване на прости елементи. Най-големите открития са толкова прости в основата си. Толкова прости и разбираеми. Сложността като че ли стои в откриването им.


    Но, да.. Наиситна прекалих, тъй като разбирам моята неиформираност и несъобразителност.



    Наистина подкрепям да има повече сложност и разсяснения, а не просто приказки. Обаче вярвам, че някой път е нужно сам да разбереш истинноста, а думите и човешкия език не са в състояние на осмисляне и заключения на някои неща.

  19. #1044
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Ох, иронията...
    Явно не правиш разлика между мен и Иисус. Например учениците на Иисус са умрели мъченически за Него, без да убиват. Защо гледаш мен, гледай тях.
    Мъченици в християнството колкото щеш.
    Последно редактирано от defender : 12-20-2016 на 14:27

  20. #1045
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Естествено че са от вън. Хората които насочват световните процеси съвсем не се интересуват от пари, първо защото си имат достатъчно и второ защото на над-системните нива парите не означават нищо, а информацията и контрола над нея определят всичко.

    Ще ти кажа само че хората, които си задават такива въпроси и се опитват да се "борят" срещу системата и нейните несправедливости, дали пряко или чрез разпространяване на информация, са най-добрите помощници на тая система.

    Не знам, за мен изобщо не е трудно.

    Не знам защо си толкова обсебен от тия финансови интереси, но от това което аз съм проумял, мога да ти кажа че финансовите интереси са на най-ниското равнище, що се отнася до това как и защо света функционира така. Но понеже финансовите интереси са най-преки, очевидни и масови, то е съвсем закономерно човек да се заблуди, че те определят нещата на високи равнища.
    Не ме разбра добре.

    Парите са инструмент, нали така?
    Хората, които по някакъв начин управляват света не може да кажеш, че не се интересуват от парите си. Те имат много, много пари, които ги използват с определена цел.. Зависимост за какво ще ги реализираш.

    В последния си абзац писах за по-обикновенните хора, не за кукловодите. Обикновенните хора имат страст да трупат и разширяват капитала си на първо място, защото без това губят един вид контрола.


    Може да си прав за това, че когато разпространявам информация за сиситемата съм им в помощ.. Все пак само това чакат - да се покаже грешката. Но аз не смятам, че до сега съм разпространил някаква съществено важна информаия, тъй като ако имах такава, нямаше да съм тук.

    Да, погледнато на световен план - парите са нищо. Има други скрити сили, за които нищо не знам. Със сигрурност има обаче и по-разумни същества, които се борят за спасението на хората. И със сигурност не всичко е така лошо както си мислим.. Много от затрудненията сами си ги измисляме и произвеждаме.


    хахаха Въпросът е за каква цена ще нарушиш закона и какво ще постигнеш.

  21. #1046
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Явно не правиш разлика между мен и Иисус
    Напротив, тъкмо в тая разлика е иронията.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защо гледаш мен, гледай тях.
    Защото ти си този който проповядва думите на Иисус като истина, без сам да се ръководи от тая истина. А истината в случая е много проста - не можеш да уловиш свободата и не можеш да се биеш за мир. Толкова е просто че и едно бебе може да го осмисли, ако не им промивахме мозъците. Ако някой те бие с камшик и ти обичаш камшика, тогава това не обесмисля ли биенето? Тоя който те бие става пълен глупак. Но ето че ти сам признаваш, че не обичаш камшика, и не би обърнал другата буза, така че какъв е смисъла от присъствието ти тук и това да информираш другите относно християнството? А пък да не говорим за това че постоянно съдиш останалите...

  22. #1047
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Но като гледам и ти отхвърляш труда и живота на някои християнски и религиозни духовници.
    По-голямата част от религиозните духовници да, но не защото гледам над труда им като безмислен, по-скоро защото няма реална практика и приложение, идеологиите са опресиращи и деградивни/регресивни. Но от научна гледна точка на допринасяне към философията/теологията, мисля че не са излишни. Дори бих казал че до някаква степен съм съгласен с някои морални/етически възгледи.

  23. #1048
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Защото ти си този който проповядва думите на Иисус като истина, без сам да се ръководи от тая истина.
    Нали ти казах, че не знам какво ще стане, как сам да не се ръководя от тази истина. Старая се, но не знам какво ще стане.

    Това е все едно един болен човек от главозамайване да казва, че нормалното за хората е да не могат сами да отидат до тоалетна без помощ, изхождайки от болестта си. Но всички знаем, че здравия човек може сам да отиде до тоалетна, затова болния трябва да се стреми да оздравее, а не да казва, че това е нормалното за хората.

  24. #1049
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    По-голямата част от религиозните духовници да, но не защото гледам над труда им като безмислен, по-скоро защото няма реална практика и приложение, идеологиите са опресиращи и деградивни/регресивни. Но от научна гледна точка на допринасяне към философията/теологията, мисля че не са излишни. Дори бих казал че до някаква степен съм съгласен с някои морални/етически възгледи.
    А философско погледнато, всичко има смисъл.

  25. #1050
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Не ме разбра добре.

    Парите са инструмент, нали така?
    Хората, които по някакъв начин управляват света не може да кажеш, че не се интересуват от парите си. Те имат много, много пари, които ги използват с определена цел.. Зависимост за какво ще ги реализираш.
    Парите със сигурност могат да бъдат използвани като инструмент, но оригиналната идея е те да са инструмент под формата на символ, съответстващ на количеството положен труд с цел размяна. Но ако се замислиш, в днешния свят, това кой колко работа е свършил, няма никакво отношение към това колко пари има. Всъщност има отношение - обратнопропорционално. И това напълно обезценява един вид парите. Така парите остават само като инструмент на желанията и затова тоя филм с парите е толкова жестоко пропагандиран на всяко ниво от системата. Простичко е човек да се досети, че тези които са извън тоя филм е много по-вероятно също така да имат и пари, защото за тях всичко това не е нищо повече от игра на монополи.
    И едва тука вече идват парите като инструмент, така както ти ги представи в конкретния случай. Така че, да зависи за какво ще ги реализираш.
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Със сигрурност има обаче и по-разумни същества, които се борят за спасението на хората.
    Аха, добре. Отивам да си сложа шапката от алуминиево фолио Не, сериозно, единствените по-разумни същества са по-разумни хора
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    хахаха Въпросът е за каква цена ще нарушиш закона и какво ще постигнеш.
    Въпросът със закона е подобен на тоя с парите...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си