.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 56
  1. #1
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678

    Давате ли пари на

    На бедни и всякакви непознати хора, ако ви поискат на улицата?
    На мен лично ми става жално и почти винаги давам,за което много се ядосвам :X

  2. #2
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Па зависи, ако е някаква стогодишна баба много ясно, ако е някой мангал който мрънка жално, ама вчера съм го видял да цъка на гесемето не.

    Но аз имам опит от работа с такива хора та имам основания да си вярвам на преценката
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  3. #3
    ами .. много рядко
    ако е на дете-да
    баба на мноого години-да
    но някой които е на 30 и може да работи-НЕ

  4. #4
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Днес един млад ,че и българин ми искаше и аз къв то съм заблуден му дадох , а тоя взе се оказа някъв нахален,че почна да мрънка и да иска още, дори ме пита колко съм имал (бил гладен , искал да си купи блалал трънки ;D )
    Аве тай де взе ,че ми стана смешно и му викам ,че и на мен ми трябват пари
    Ама ,ако знаех ,че е такъв още от начало щях да му тегля една майна
    Като ги знам тез майни ходят само на ученици или деца да просят , пък като видят някво лапе малко почват да го изнудват
    Тегля му един стриит фитнес другия път

  5. #5
    Супер фен Аватара на daq96
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Русе
    Мнения
    1 103
    Майка ми е продавачка и онзи ден някаква жена отишла да си купи цигари, но нямала пари. Майка ми й казала че не може да й даде щом не може да си ги плати. Седяла тя пред павилиона и от всеки, който си купи нещо искала. За 20 минути събрала пари и си купила цигари за 4.50лв.
    Смятайте за цял ден колко пари събират...
    I'm beautiful in my way....

  6. #6
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Цитирай Първоначално написано от daq96 Виж мнението
    Майка ми е продавачка и онзи ден някаква жена отишла да си купи цигари, но нямала пари. Майка ми й казала че не може да й даде щом не може да си ги плати. Седяла тя пред павилиона и от всеки, който си купи нещо искала. За 20 минути събрала пари и си купила цигари за 4.50лв.
    Смятайте за цял ден колко пари събират...
    едни за бира пияниците разбирам, но за цигари да проси 20 минути е бас тъпата изперкала жена
    Смятай 100% съм сигурен ,че е излъгала всички , че иска да си купи хляб

  7. #7
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Не, само веднъж съм дала, но доколкото си спомням човекът нямаше крака, отвътре ми дойде. Давали сме храна и дрехи само. Ако забогатея искам да дам пари на някоя асоциация за деца с изгаряния, и всякакви лицеви или увреждания изобщо, като „С лице към света“ на Мария Бонева. Това още отпреди си го мисля, искам да помагам на такива хора.

  8. #8
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    Не, само веднъж съм дала, но доколкото си спомням човекът нямаше крака, отвътре ми дойде. Давали сме храна и дрехи само. Ако забогатея искам да дам пари на някоя асоциация за деца с изгаряния, и всякакви лицеви или увреждания изобщо, като „С лице към света“ на Мария Бонева. Това още отпреди си го мисля, искам да помагам на такива хора.
    Moже да отидеш в дом за деца или болница. Готино е да им четеш примерно.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  9. #9
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    почти всички които просят са мангали, не им давам, те са си виновни за това положение....
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  10. #10
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Цитирай Първоначално написано от awerw Виж мнението
    почти всички които просят са мангали, не им давам, те са си виновни за това положение....
    За съжаление просещите българи приближават броя на мангите
    ЦИганитата поне са седнали на земята и всички ги знаем ,но когато видиш българин пенсонер отчайно да те моли , кат се има предввид,че е по-образован от теб .. (демек може и висше да има)

  11. #11
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Moже да отидеш в дом за деца или болница. Готино е да им четеш примерно.
    Това е така, ходила съм в старчески дом, но аз говоря за хора със сериозни увреждания, които се нуждаят от спешна операция.

  12. #12
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Брей, с дядковци как е?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  13. #13
    Супер фен Аватара на Di
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 689
    ewwww
    no.
    ..................
    не се изказвай неподготвен,прасе

  14. #14
    Бих дала само да не е на някой пияница. В нашия си имаме един Бай Васо, който не изтрезнява, иска ти пари и ако му дадеш ти предлага цигара.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Брей, с дядковци как е?
    Ами как да е, става ми мъчно, защото живеят в някакъв ад там, къпят ги с маркучи с ледена вода и е някаква страхотна мизерия. Опитвам се освен всичко да им дам някаква морална подкрепа, чета им, развличам ги някак си да "избягат", щото иначе те не излизат навън, като приковани са. Мъка.
    Последно редактирано от Concussion : 01-30-2012 на 18:32

  16. #16
    Супер фен Аватара на HolyShit
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    2 295
    За к'во да им давам пари,да ходят да пушат и пият ли ?

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    да, добре е да се помага, разбира се кой както и с каквото му е възможно, Исус никъде не е казал да се дава точно определен процент, идеята е да се помага така че нуждаещите се да получават и имат достатъчно за своя дом

    "Ако даруваш на гладния желаното от душата ти, И насищаш наскърбената душа, Тогава светлината ти ще изгрява в тъмнината, И мракът ти ще бъде като пладне; Господ ще те води всякога, Ще насища душата ти в бездъждие, И ще дава сила на костите ти; И ти ще бъдеш като напоявана градина, И като воден извор, чиито води не пресъхват." Исая 58: 10-11,

    "ако върша това доброволно, имам награда, но ако с принуждение, то само изпълнявам повереното ми настойничество:" 1 Коринтяни 9: 17
    Последно редактирано от npp : 01-30-2012 на 19:41

  18. #18
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    да, добре е да се помага, разбира се кой както и с каквото му е възможно, Исус никъде не е казал да се дава точно определен процент, идеята е да се помага така че нуждаещите се да получават и имат достатъчно за своя дом
    Maрк 10:21 motherfucker

    21 Исус го погледна с обич и му каза: „Има още едно нещо, което трябва да направиш – иди и продай всичко, което притежаваш, раздай парите на бедните и ще имаш съкровище в небето. След това ела и ме последвай.“

    Kaзва процент. 100% за да бъда по-точен.

    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  19. #19
    Супер фен Аватара на HolyShit
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    2 295
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    да, добре е да се помага, разбира се кой както и с каквото му е възможно, Исус никъде не е казал да се дава точно определен процент, идеята е да се помага така че нуждаещите се да получават и имат достатъчно за своя дом

    "Ако даруваш на гладния желаното от душата ти, И насищаш наскърбената душа, Тогава светлината ти ще изгрява в тъмнината, И мракът ти ще бъде като пладне; Господ ще те води всякога, Ще насища душата ти в бездъждие, И ще дава сила на костите ти; И ти ще бъдеш като напоявана градина, И като воден извор, чиито води не пресъхват." Исая 58: 10-11,

    "ако върша това доброволно, имам награда, но ако с принуждение, то само изпълнявам повереното ми настойничество:" 1 Коринтяни 9: 17
    А кво казва Бог,като аз давам парите на бедните,а те си купуват да пушат,вместо да вземаш 2 хляба?? А?? .. В крайна сметка обаче,тогава трябва ли да им давам ? ... А?? ..

    Не стига ще им давам пари с данъците,а парите отпускани/ако биват давани/ ги харчат за цигари и алкохол(рядко да се намери някой свестен да вземе 1 хляб) ,ами сега ще им давам и на пътя?? И наистина за какви хора говорим??

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Maрк 10:21 motherfucker

    21 Исус го погледна с обич и му каза: „Има още едно нещо, което трябва да направиш – иди и продай всичко, което притежаваш, раздай парите на бедните и ще имаш съкровище в небето. След това ела и ме последвай.“

    Kaзва процент. 100% за да бъда по-точен.

    изкарал си цитата от най-изопачена версия на Библията, ето го от много по-стандартната ревизия от 1940г., "иди, продай имота си" означава изостави неправедната вяра/религия, а "дай на сиромасите" означава спри да съдиш/осъждаш човеците и започни да показваш съвършена милост към тях в вярата, "и ще имаш съкровище на небето" означава че така вярата никак няма да бъде неправилна, "и дойди и Ме следвай." означава че така вярата с сигурност ще бъде съвсем съвършено правилна, в Марк 10: 21 се говори за вярата, понеже както пише там, онзи, който Го попитал как да наследи вечен живот бил някакъв духовник от тогавашната юдейска/фарисейска религия, и затова Исус му казал: "Знаеш заповедите:"Не убивай; Не прелюбодействувай; Не кради; Не лъжесвидетелствувай; Не увреждай; Почитай баща си и майка си"."(Марк 10: 19), понеже той е бил обучаван още от дете в систематичната вяра, както и той самият разкрил: "всичко това съм опазил от младостта си."(Марк 10: 20), библейските писания са книги за вярата, не за езически дейности

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от HolyShit Виж мнението
    А кво казва Бог,като аз давам парите на бедните,а те си купуват да пушат,вместо да вземаш 2 хляба?? А?? .. В крайна сметка обаче,тогава трябва ли да им давам ? ... А?? ..

    Не стига ще им давам пари с данъците,а парите отпускани/ако биват давани/ ги харчат за цигари и алкохол(рядко да се намери някой свестен да вземе 1 хляб) ,ами сега ще им давам и на пътя?? И наистина за какви хора говорим??
    да, всеки е добре да си внимава за нещата, аз също няма как да ви насочвам с уоки токи за това на кой да давате повече отколкото на друг и пр., лично аз предпочитам да давам повече на най-крайно нуждаещите се отколкото на онези, които имат примерно в пъти повече, разбира се не защото ги презирам, а защото най-крайно нуждаещите се са в по-голяма нужда

  22. #22
    Голям фен Аватара на toad
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    675
    В София избягвам , но пак давам избирателно . Като знам и , че особено тези по централните места са използвани и малтретирани от мафиотски мрежи ... да се чудиш дали да спонсорираш дебеловратите и евентуално мизерника да отърве боя или да не се занимаваш изобщо . В по-малките градове като цяло този вид организирана престъпност липсва и там давам по-често ,но на цигани никога.

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    изкарал си цитата от най-изопачена версия на Библията, ето го от много по-стандартната ревизия от 1940г., "иди, продай имота си" означава изостави неправедната вяра/религия, а "дай на сиромасите" означава спри да съдиш/осъждаш човеците и започни да показваш съвършена милост към тях в вярата, "и ще имаш съкровище на небето" означава че така вярата никак няма да бъде неправилна, "и дойди и Ме следвай." означава че така вярата с сигурност ще бъде съвсем съвършено правилна, в Марк 10: 21 се говори за вярата, понеже както пише там, онзи, който Го попитал как да наследи вечен живот бил някакъв духовник от тогавашната юдейска/фарисейска религия, и затова Исус му казал: "Знаеш заповедите:"Не убивай; Не прелюбодействувай; Не кради; Не лъжесвидетелствувай; Не увреждай; Почитай баща си и майка си"."(Марк 10: 19), понеже той е бил обучаван още от дете в систематичната вяра, както и той самият разкрил: "всичко това съм опазил от младостта си."(Марк 10: 20), библейските писания са книги за вярата, не за езически дейности
    npp на тебе май какъвто и цитат да ти се даде от Библията и ти си го тълкуваш по подобен на гореописания ти начин. Като ти говорех за кръщението и ти давам цитати ти пак си ги тълкуваше по подобен начин; като ти говорех за вярата и ти давах цитати ти пак си ги тълкуваше по подобен начин. Христос ти говори в прав текст със супер ясни думи и ти пак си ги тълкуваш и интерпретираш по подобен на гореописания ти начин. Имам чувство, че дори ако ти кажа "отивам до магазина да си взема хляб и кашкавал, ама сирене и боза няма да взема, защото са развалени" и ти пак ще намериш чалъм да си го изтълкуваш по вече споменатия или подобен начин.

    Не мислиш ли, че нещо не е наред, а!!!
    Последно редактирано от defender : 01-30-2012 на 21:38

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    npp на тебе май какъвто и цитат да ти се даде от Библията и ти си го тълкуваш по подобен на гореописания ти начин. Като ти говорех за кръщението и ти давам цитати ти пак си ги тълкуваше по подобен начин; като ти говорех за вярата и ти давах цитати ти пак си ги тълкуваше по подобен начин. Христос ти говори в прав текст със супер ясни думи и ти пак си ги тълкуваш и интерпретираш по подобен на гореописания ти начин. Имам чувство, че дори ако ти кажа "отивам до магазина да си взема хляб и кашкавал, ама сирене и боза няма да взема, защото са развалени" и ти пак ще намериш чалъм да си го изтълкуваш по вече споменатия или подобен начин.

    Не мислиш ли, че нещо не е наред, а!!!
    а нима ако продадеш всичко, което имаш и се оттървеш от парите ставайки клошар по този начин ще прокопсаш (много) повече отколкото иначе?!, защо си мислиш че Исус иска да натовари своите последователи и въобще човеците като цяло с тежки бремена?!

    "книжниците и фарисеите..... свързват тежки и непоносими бремена, и ги налагат върху плещите на хората, а самите те не искат нито с пръста си да ги помръднат(т.е. а в същото време те в качеството си на духовни служители не искат да разтоварват човеците от бремената, а дълг за всички духовни служители е да разтоварват човечеството от бремената)." Матей 23: 4,

    защо мислиш че те казвайки Му това: "Ето, ние оставихме всичко и Те последвахме."(Марк 10: 28 ), Той им отговорил:

    "Истина ви казвам: Няма човек, който да е оставил къща, или братя, или сестри, или майка, или баща, или чада, или ниви, заради Мене и заради благовестието, и да не получи стократно сега, в настоящето време, къщи и братя, и сестри, и майки, и чада, и ниви, заедно с гонения, а в идещия свят вечен живот. Обаче мнозина първи ще бъдат последни, а последните първи." Марк 10: 29-31, при положение че Той е казал:

    "Хубаво! вие осуетявате Божията заповед за да спазите своето предание! Защото Моисей рече: "Почитай баща си и майка си" и: "Който злослови баща или майка, непременно да се умъртви". Но вие казвате: Ако рече човек на баща си или на майка си: Това мое имане, с което би могъл да си помогнеш, е курбан сиреч, подарено Богу, това прави разлика; вие не го оставяте вече да стори нищо за баща си или за майка си. И тъй, осуетявате Божието слово заради вашето предание, което сте предали и вършите много такива неща подобни на това."(Марк 7: 9-13), а относно жененето и разводното писмо е казал:

    "Поради вашето коравосърдечие ви е написал тая заповед; обаче, в началото на създанието, Бог ги е направил мъж и жена. Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си, и двамата ще бъдат, една плът; така че не са вече двама, а една плът. И тъй, онова, което Бог е съчетал, човек да го не разлъчва." Марк 10: 5-9

    възможно ли е Исус да си противоречи?!, къде е противоречието?!, можеш ли да посочиш разликите между Марк 10:29-31 и Марк 7:9-13+Марк 10:5-9 ?!
    Последно редактирано от npp : 01-30-2012 на 22:47

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    а нима ако продадеш всичко, което имаш и се оттървеш от парите ставайки клошар по този начин ще прокопсаш повече отколкото иначе?!, защо си мислиш че Исус иска да натовари своите последователи с тежки бремена
    Чааакай бе npp, още нищо не съм казал по този въпрос и ти ми сложи думи в устата.
    И между другото, аскети и отшелници са били точно такива!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си