.
Отговор в тема
Страница 16 от 59 ПървиПърви ... 612131415161718192026 ... ПоследнаПърви
Резултати от 376 до 400 от общо 1463
  1. #376
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    т.е. ти виждаш качества в себе си, но не се идентифицираш с тях и как става това, тогава с какво ги идентифицираш, все пак тези качества трябва да имат някакъв източник.

  2. #377
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    скапан сатан си.....

    ПП: докторе, а понякога да си забелязвал странни прояви на някакви необичайни свръх способности в тебе - независимо дали са умствени или физически - нещо като следващо ниво на човека (свръхчовека).
    Последно редактирано от defender : 12-04-2013 на 23:36

  3. #378
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    т.е. ти виждаш качества в себе си, но не се идентифицираш с тях и как става това, тогава с какво ги идентифицираш, все пак тези качества трябва да имат някакъв източник.
    Качествата са характеристика на всеки един предмет или личност, но идентификацията с тях ( в смисъла на включването им към АЗ образа, като повод за гордост, срам и т.н ) е присъща само на човека. Ние си изграждаме образа за себе си според това какво тези качества означават, или каква е стойността им. Но стойността им дефакто се определя само от обществото. Затова и някои хора изпитват гордост от някои напълно условни качества, като примерно това да си българин, или пък да си богат. Всичко се върти около това какво изгражда АЗ образа. Това е разликата между качество и идентификация с него. Аз мога да притежавам дадено качество, но то да не определя кой всъщност съм, като какъв се идентифицирам. А и няма как иначе, понеже всички качества са релативни, тяхната стойност се поддържа от всички вярващи в социално-определената реалност, и само за тях качествата им дефакто имат значение. Трябва някой първо да забележи дадено качество у нас и да ни похвали или засрами, че да станем съзнателни за притежаването му. Всяко качество има нужда от някой, който да го оцени, иначе няма как някой да се гордее от притежаването му. Тъкмо от тези неща произхожда всяка гордост или всеки срам, които са спътник на всяка една идентификация.

    Колкото до мен, качествата, които в дадена социална система имат отрицателна или положителна стойност, не определят нищо. Това са просто думи, около които хората градят представата за себе си, без да разбират че тази представа за тях не е тяхна, а отражение на социалната действителност.

    Не знам какво си се залепил за тоя Ницше и свръхчовека. Действително автора има доста добри идеи, част от които и аз споделям, понеже до немалко от тях съм достигнал и самостоятелно. Но идеята за свръхчовека, която толкова лекомислено използваш, няма нищо общо с придобиването на разни качества.
    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 12-05-2013 на 09:28

  4. #379
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Всяко качество има нужда от някой, който да го оцени, иначе няма как някой да се гордее от притежаването му.
    А защо да е задължително да е нужен някой друг, човек не може ли сам да оцени нещо свое, не според логиката и философията на социума, а според своята изградена философия, всеки който е разумно същество има способност да оценява. Дори когато се храниш ти сам не оценяваш ли храната си каква е, не оценяваш ли сам за себе си кога си нахранен и кога не - без да у нужен страничен социум, дори това, че живееш означава цениш нещо в себе си, не е нужно задължително да има социум, който да те оценя.

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Не знам какво си се залепил за тоя Ницше и свръхчовека. Действително автора има доста добри идеи, част от които и аз споделям, понеже до немалко от тях съм достигнал и самостоятелно. Но идеята за свръхчовека, която толкова лекомислено използваш, няма нищо общо с придобиването на разни качества.
    като използвах думата свръхчовек, нямах намерение да я свързвам с Ницше, просто за да се изразя тя ми дойде на ума, без да асоциирам с Ницше и според смисъла вложен от мен в тази дума, автентичен и творчески.

    ПП: дявола не е в социума, а в самите нас
    Последно редактирано от defender : 12-05-2013 на 11:58

  5. #380
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    доктор сатанко празна му извън-социумната торбичка.

    хихи
    Последно редактирано от defender : 12-10-2013 на 13:58

  6. #381
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Моето обяснение за гордостта, директността и високото самочувствие изобщо в обществените взаимоотношения е че, този тип поведение цели да компенсира скрито, вътрешно, подсъзнателно неудовлетворение от самия себе си.
    (Копирах ти част от мнението от другата тема тук, за да не спамим в онази тема.)

    а пълното удовлетворение от себе си не е ли пак гордост.

    ПП: т.е. дали ти не си същия като нас, но просто се самозалъгваш.
    Последно редактирано от defender : 12-10-2013 на 13:01

  7. #382
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    (Копирах ти част от мнението от другата тема тук, за да не спамим в онази тема.)
    > Намеквайки, че ме интересува дали спамя или не...
    > Намеквайки, че изобщо имам намерение да водя поредната безсмислена дискусия с теб.

  8. #383
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    да водя поредната безсмислена дискусия
    Брех, какъв смислен човек.
    Добре, а "безсмислен" добро или зло е, аааа да, ти не правиш разлика, но упорито го избягваш безсмислието ......... поредното доказателство, че човек е създаден за да се стреми към добро, въпреки, че ти уж не съзнаваш какво е добро и зло, но подсъзнателно го правиш (по някакъв вътрешен, вроден, готин закон на удовлетворението)
    Последно редактирано от defender : 12-10-2013 на 19:34

  9. #384
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Каква тема обсъждате ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  10. #385
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "УМ без любов прави човека ХИТЪР.
    ~ Ум, прилаган с любов, прави човека ЧЕСТЕН.

    ЛЮБЕЗНОСТ без любов прави човека ЛИЦЕМЕРЕН.
    ~ Любезност, изразена с любов, прави човека ОТКРОВЕН.

    РЕД без любов прави човека ДРЕБНАВ.
    Ред, оформен с любов, прави човека ВЕЛИКОДУШЕН.

    ПОЗНАНИЕ без любов прави човека НЕОТСТЪПЧИВ.
    ~ Познание, приложено с любов, прави човека ТАКТИЧЕН.

    ВЛАСТ без любов прави човека НАСИЛНИК.
    ~ Власт, упражнявана с любов, прави човека СПРАВЕДЛИВ.

    ЧЕСТ без любов прави човека ВИСОКОМЕРЕН.
    ~ Чест, носена с любов, прави човека СКРОМЕН.

    БОГАТСТВО без любов прави човека АЛЧЕН.
    ~ Богатство, управлявано с любов, прави човека ЩЕДЪР."

  11. #386
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Невежеството без любов прави човека идиот.
    Невежеството с любов - лицемерен идиот.

  12. #387
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Любовта се издържа, но само ако можеш да се справиш с психическото
    напрежение, а мисля, че това едва ли може да се очаква от човек чиято слабост го води по-скоро до някакво извънбариерно бягство и отричане.

    Възможно ли е да очакваш любов от страха?
    Последно редактирано от defender : 04-08-2014 на 12:32

  13. #388
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Аз не бягам от нищо, няма и защо, но пък ето, че тъкмо ти имплицитно бягаш от качествата, които изброи по-горе като продукт на не-любов, а именно: хитрост, лицемерие, дребнавост и т.н. А смешното е че бягаш от тях не по вътрешно осъзнато желание, а по необходимост, за да запазиш кохерентност в убежденията си. Достатъчно показателен е факта, че повечето от тези качества сам проявяваш. Игрите на порицание на отрицателните качества, и стремеж към положителните такива, пък са любими на тези, които отричат себе си в името на авторитарни идеали. Пък ти си толкова лицемерен, че дори себеотрицанието ти не е истинско, а само поредната религиозна играчка-залъгалка.

    Колкото до самите положителни качества, запитай се на кой е изгодна идеята, човек да бъде доброжелателен към останалите? Не е ли на самия човек, който проявявайки такова поведение, очаква същото в замяна? Необходимостта от договореност при всяко социално взаимодействие, която да гарантира и регулира личните интереси, е причината за издигането на тези качества в култ и всички колективни идеали са само израз на индивидуални нужди.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 04-08-2014 на 13:35

  14. #389
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Аз не бягам от нищо, но пък ето, че тъкмо ти имплицитно бягаш от качествата, които изброи по-горе като продукт на не-любов, а именно: хитрост, лицемерие, дребнавост и т.н. А смешното е че бягаш от тях не по вътрешно осъзнато желание, а по необходимост, за да запазиш кохерентност в убежденията си.
    ами така е, лош съм, моите дела са винаги лицемерни и лоши (въпреки, че се старая да бъда добър, но винаги често се получава лицемерие, но това не пречи да се опитвам да бъда добър до края на живота си). Нас ни спасява Изкупителя, не нашето лицемерие.
    Последно редактирано от defender : 04-08-2014 на 13:17

  15. #390
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ами така е, лош съм, моите дела са винаги лицемерни и лоши (въпреки, че се старая да бъда добър, но винаги често се получава лицемерие, но това не пречи да се опитвам да бъда добър до края на живота си). Нас ни спасява Изкупителя, не нашето лицемерие.
    Стараят се да бъдат добри само онези, които искрено се осъзнават като лоши. А при теб осъзнаването като лош служи само като инструмент за игри на стараене и преструване на добър. Жалко е наистина лицемерното ти себеотрицание, понеже вътрешно се смяташ за морално по-висш и това веднага си проличава.

  16. #391
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Игрите на порицание на отрицателните качества, и стремеж към положителните такива, пък са любими на тези, които отричат себе си в името на авторитарни идеали.
    гандалф4о, тука няма никакви авторитарни идеали, аз изразявам себе си според моето ниво, никой не желае някой да бъде копие на авторитарни идеали, които да обезличават индивидуалността и творчеството му, като ги поробват, излез от логиката на скапаните си матрици - а да ти просто не можеш, защото ще излезеш от състоянието си на комфорт, задръстеняче.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Колкото до самите положителни качества, запитай се на кой е изгодна идеята, човек да бъде доброжелателен към останалите? Не е ли на самия човек, който проявявайки такова поведение, очаква същото в замяна?
    в замяна на моето поведение не очаквам нищо добро. Не знам просто, мисля, че не знаеш за какво говориш, въобразил си нещо за християнството, вкарал си го в рамките на някакви правила по образец на земни матрици и на базата на това правиш изводи по човешка логика. Всъщност съм забелязал, че този начин на философия ти прилагаш към всичко, не само към християнството, защото просто не можеш да се изкараш от начина на мислене на матриците от материалния свят и светът на Азът и тъй като не можеш да си представиш че има и друг начин на логика, просто принизяваш християнството до философията на шаблоните, които си възприел и от които не можеш да видиш по-далеч, защото са те осакатили, вързали са те в някакви граници и ти дори не можеш да си представиш,че зад тези граници може да съществува една друга логика. Караш ме да коментирам мненията ти, като се опитваш да вкараш спора в границите на логиката на твоите шаблони.
    Последно редактирано от defender : 04-08-2014 на 14:13

  17. #392
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    понеже вътрешно се смяташ за морално по-висш и това веднага си проличава.
    тъдъъъм. Морално по-висш от кого бе бабо Пуси, аз когато реша да върша нещо ти изобщо не си в съзнанието ми, за какво да се смятам за по-висш от тебе, след като когато реша да върша нещо изобщо не се сещам за тебе. Ако се смятам за по-висш от тебе, то аз трябва към всяко мое действие първо да приложа сравнение между мене и тебе.

  18. #393
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Хах, сам падна в капана на собствената си ненавист и се изобличи.... а аз дори никъде не казах, че се имаш за по-висш от мен, но ти това искаше да видиш - това и прочете...
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 04-08-2014 на 14:39

  19. #394
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    доообре, сега ще кажа на Скарлет да те напляска........................ .

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    а аз дори никъде не казах, че се имаш за по-висш от мен, но ти това искаше да видиш - това и прочете...
    а аз използвах думата "тебе" като събирателен пример на това, което ти имаше предвид, но ти точно това искаше да видиш и това и прочете.............
    Последно редактирано от defender : 04-08-2014 на 14:51

  20. #395
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    докторе, а при тебе има ли лицемерие и ако има как го преодоляваш....

  21. #396
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Я, се успокойте малко .


    Щото въпросът е един единствен... Да бъдеш или да не бъдеш ?...
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  22. #397
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    еййй, абе тва българите са най-готините мъже и интелигентни, уважават жените и кавалери, мани ги тия италианци, братче.

  23. #398
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    във "Философия и религия" не остана никой да го играе от лошите бе братче, доктора почна да се държи като захаросана баклава.

    дали да си направим един кастинг.

    изискания:
    Невъзпитан, не зачита човешкото достойнство, за да повиши значимостта си и компенсира самооценка си, да напада, нагрубява и принизява хората, егоист и неспособен на самокритичност. - той обаче да е убеден, че е естествен.

    ПП: и естествено много талант.
    Последно редактирано от defender : 04-09-2014 на 23:58

  24. #399
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Aз ще заместя доктора... Само казувай темата да те оборя

    Обаче аз съм си аз, няма да покривам скапаните изисквания... ONLY DEMOCRATION, FREE WORLD, FREE SOCIETY#
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  25. #400
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    Обаче аз съм си аз, няма да покривам скапаните изисквания...
    браво, браво, самородните таланти винаги са с предимство....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си