.
Отговор в тема
Страница 1 от 141 123451151101 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 3522
  1. #1
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662

    Фон-дьо-тени,коректори,основи за грим, пудри, ружове и т.н

    Нека в тази тема да обобщим всичко. Например вместо всеки потребител да пуска различна тема кой Фон-дьо-тен бил по-добър и т.н може да пита тук.
    Надявам се темата да ви се хареса и да преуспее.

    Основен наръчник:
    Добрата основа изисква точния цвят, текстура и вид. И разбира се малко умения. Ето как да направиш правилния избор.



    Не е за вярване колко много и различни фон дьо тени се предлагат на пазара, а да не говорим за нещата, които обещават. Наистина е объркващо да влезеш в магазин с много козметични марки, предлагащи всякакви видове като започнеш от светлоотразяващи, противостареещи, котролиращи омазняването, овлажняващи и т.н. И като капак на всичко забелязала ли си какво голямо разнообразие от пудри има? Компактни, прозрачни, матиращи, блестящи, копринени, без талк и т.н. Така че, за да те улесним в избора ти, решихме да внесем малко разяснения по този въпрос. Предлагаме ти някои важни неща, които трябва да знаеш за фон дьо тените.

    Видове

    Според основата:

    На течна основа: Подходящи са за всеки тип кожа (могат на бъдат с маслена или водна база – трябва да провериш)
    На маслена основа: За жени със суха и много суха кожа, както и за повече блясък.
    На кремообразна основа: За суха и застаряваща кожа. Нанасят се с гъбичка.
    На водна основа: С по-леко и прозрачно покритие за всеки тип кожа (включително мазна или проблемна кожа).
    На минерална основа: подходящи за всички типове кожа, дори и за чувствителна.

    Според текстурата:

    Матираща: предназначен за мазна или комбинирана кожа. Осигурява на кожата красив сатенен резултат, без да лъщи.
    Блестяща: Блещукащи частици са добавени във формулата за по-перлен, сияещ тен.

    Според покритието

    Невидимо (съдържа по-малко от 50 процента оцветители ): много подходящи са за светла кожа. Към тях се отнасят тониращите хидратанти, фон дьо тените на водна основа и някои тониращи слънцезащитни кремове, които осигуряват естествен и безупречен вид на кожата ти.
    Прозрачно: тези фон дьо тени стоят естествено върху лицето и са подходящи за кожа с лека пигментация или малки несъвършенства. Те изглаждат тена, а останалото можеш да прикриеш с коректор.
    Средно: покриват около 60 % от пъпките и неравномерния тен. Има много разновидности, като те съветваме да се спреш на тези, които са на водна основа за свеж резултат.
    Пълно: Нуждаеш се от него, за да прикриеш белези, рождени петна, тежко акне, дори татуировки.


    Как да избереш точния цвят?
    Перфектният фон дьо тен не би трябвало да се забелязва върху кожата. Винаги го изпробвай върху линията на челюстта ( там цвета е по-близък до цялостния тен на лицето ти), а не върху ръката ти. Мацни на няколко места три или четири нюанса и леко ги разнеси по кожата. Изчакай мъничко да изсъхнат и прецени резултата. Често пъти светлината в магазина е изкуствена и приглушена, така че излез навън, на дневна светлина, и прегледай внимателно. Не забравяй винаги да носиш в чантата си джобно огледалце. Ако кожата ти е мазна, изчакай 15 минути, тъй като себума може да потъмни цвета. Точният нюанс е този, който се слива с кожата ти и изчезва.

    Съвет: Избягвай нюанси с алени подтонове. Нюансите с жълтеникав подтон неутрализират зачеряването от спуканите капиляри и петна. Вероятно, гледайки флакона ти се струва, че цвета е доста наситен, но не се притеснявай, няма да изглеждаш страховито.

  2. #2
    Може ли нещо повече за основата за грим . Какво точно представлява р как се нанася . И някой ако има представа на новият AFINITONE кой е най-светлия цвят , защото на мен 16 ми е тъмно
    I want to be strong but sometimes I`m not sure...

  3. #3
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662
    Цитирай Първоначално написано от peti123
    Може ли нещо повече за основата за грим . Какво точно представлява р как се нанася . И някой ако има представа на новият AFINITONE кой е най-светлия цвят , защото на мен 16 ми е тъмно
    Има различни видове основи, но всичките те служат за подготвяне на кожата за грима и за засилване на устойчивостта му. Затова ако не смятате да използвате основи постоянно, имайте ги предвид, когато искате гримът ви да издържи максимално дълго време.

    В състава на много съвременни основи за грим често са включени полезни за кожата вещества. Това обаче не означава, че базите могат да заместят козметичните ви средства за поддържане на кожата. Основите за грим винаги се нанасят върху нормално използваните от вас кремове, след като са попили добре.
    Аз имам основа на Орифлейм,но не съм много доволна. Казват,че основите на Артдеко са много хубави.
    Нанасят се с пръсти(поне аз така я нанасям)


    * - Няма по-светъл цвят на Афинитон,за това по-добре потърси някой друг фдт,който да ти пасва (http://beautycosmetic.biz/images/may...etone%2001.jpg)

    Надявам се да съм помогнала

  4. #4
    Къде мога да намеря този фон дьо тен на Artdeco? Заинтересувах се.

  5. #5
    Супер фен Аватара на darrie
    Регистриран на
    Dec 2009
    Град
    In your mind.
    Мнения
    1 468
    ^ Не ФДТ, а основа за грим на Artdeco.
    Иначе и на мен Afiniton ми е тъмен най-светлия цвят.


    http://vbox7.com/play:27671a29

    http://vbox7.com/play:cb758a54
    Карай внимателно - спаси живот!

    http://www.facebook.com/pages/Dream-of-love/172035706162256 & http://www.facebook.com/pages/The-st...22269861159010 ~ Страници за бележки във Фейсбук.

  6. #6
    Супер фен Аватара на NqkfaNikakva21
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 192
    препоръчайте някой лек фдт за светла кожа с румени бузки
    Весииии

    Една Любов, Една Борба, Един Отбор


  7. #7
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    На Ревлон Photo Ready има светли нюанси и на първо пробване ми изглеждаше лек, а и ми стоеше естествено. На мен най-светлия цвят, не съм сигурна кой номер е, ми пасва, но аз съм доста беличка. Пробвай го. Пробвала съм и ColorStay пак на Ревлон. Откровено казано ужасен за моята кожа- стои ми като паска, адски неестествено, мирише ми точно на латекс, а и така го усещам по лицето ми. Също пробвай на Клиник- anti blemish. На мен лично ми харесва- стои ми добре, кожата ми се чувства добре с него. Бях чела, че е за кожа, склонна към акне, но все пак го пробвах и ми хареса.
    Трябва да кажеш горе/долу до каква цена искаш, защото има много леки и добри, които мога да ти препоръчам...
    Everything changes, but beauty remains ...

  8. #8
    Препоръчайте ми фон дьо тен за мазна кожа, с добро и дълго покритие, матиращ.. Не бих питала принципно, но сега имам възможност да се охарча повече и нямам никаква представа на какво да заложа...

  9. #9
    Супер фен Аватара на NqkfaNikakva21
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 192
    20лв да речем
    Весииии

    Една Любов, Една Борба, Един Отбор


  10. #10
    Повече от прекрасно...

  11. #11
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662
    Цитирай Първоначално написано от nomatterwho
    Къде мога да намеря този фон дьо тен на Artdeco? Заинтересувах се.
    От къде си?


    NqkfaNikakva21 - Аз съм много доволна от новия на Боржуа Healthy Serum.Има много хубави и естествени цветове за светлата кожа

    LambOfGod - Кожата ми не е мазна и за това не мога да ти препоръчам нещо,но най-добре отиди в някой козметичен магазин и попитай там,в кой фдт не съдържа мазнини http://www.impalacosmetics.com/index...mid=54&lang=bg - това намерих

  12. #12
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Импала ли и предлагаш? Недей, в никакъв случай, това е най-отвратителната марка!!! Мноооого ще сгрешиш.
    Иначе мисля, че ColorStay на Ревлон е с добро покритие, но на мен лично не ми харесва как стои. Имаше си за мазна кожа май, не съм сигурна. На Лореал новият фон дьо тен Mat Morphose матира доста добре, видях го на кожата на една приятелка, много добре и стоеше на нея. Много ми се искам да го пробвам, някой може ли да дде някакви отзиви? Цветовете май с дост тъмнички обаче...
    Everything changes, but beauty remains ...

  13. #13
    Супер фен Аватара на Djuff
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    1 048
    препоръчайте ми някъкъв не течен коректор за околоочния контур, моля.
    и ако слагам коректор под очите и на някой места без да имам фтд или пудра ще бъде ли на петна?

  14. #14
    I ♥ machoka Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    2 981
    Цитирай Първоначално написано от LambOfGod
    Препоръчайте ми фон дьо тен за мазна кожа, с добро и дълго покритие, матиращ.. Не бих питала принципно, но сега имам възможност да се охарча повече и нямам никаква представа на какво да заложа...
    Препоръчвам ти този http://www.manhattan-iran.com/Portal...Images/141.jpg изключително много матира,премахва всякакъв тип лъщене,прикрива ВСЯКАКВИ пъпки/белези и е само 13лв.
    Buzzzz { } { } { }
    FuckIt <3 <3 <3 <3
    Ваааско,Nedddddddd <3 ;*
    Обичам.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    За София - магазин на АртДеко има на Пиротска, там е цялостната им гама. Техни продукти се намират и по много други козметични магазини. Аз за последно ги видях в Мол Сердика в Дъглас.
    Основите на АртДеко до колкото помня бяха три, две основи за сенки, едната от която е без аромати, третата основа е за цялото лице.
    Аз лично ползвам основата на Ланком, става за цялото лице, включително и устните и е много силно хидратираща.

    За мазна кожа препоръчвам крем пудрите, имат доста добро покритие.

    А НЕ течен коректор за околоочния контур би стояло ужасно. Имала съм коректори тип стик (като червило) и не само, че се нанася трудно, а и изглежда ужасно на кожата, подчертават порите и фините линии !

  16. #16
    Супер фен Аватара на NqkfaNikakva21
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 192
    благодаря
    Весииии

    Една Любов, Една Борба, Един Отбор


  17. #17
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Цитирай Първоначално написано от Rebirthing

    А НЕ течен коректор за околоочния контур би стояло ужасно. Имала съм коректори тип стик (като червило) и не само, че се нанася трудно, а и изглежда ужасно на кожата, подчертават порите и фините линии !
    Не е така. Аз за прикриване на сенките ползвам камофлажен крем на АртДеко. Не е от най-сухите, де, които наистина стоят ужасно, но и течен не е. Адски покривен и стои естествено, не ми подчертава нищо. Но пък аз го нанасям с четка. Адски съм доволна, разбрах за него от този форум.
    Everything changes, but beauty remains ...

  18. #18
    аз съм със супер мазна кожа.... и използвам на Ревлон colorstay и съм изключително доволна... 1-я път като си взех не си оцелих цвета беше отвратително като маска ми стоеше и се отказах от него .. но после отидох в магазин и попитах за фдт за много мазна кожа и ми предложиха отново този на ревлон помогнаха ми да си избера точния цвят и за мое щастие се слива ИДЕАЛНО с кожата ми.... стои супер естествено много съм доволна няма го ефекта маска... и не изглежда да съм с ФДТ .... СТРАХОТЕН Е горещо препоръчвам ако търсиш за мзна кожа фдт.. държи ми цял ден само след 7 часа някъде съвсем лекичко започвам да лъща около носа и минавам с БЕЗЦВЕТНА пудра само носа и виско е супер !!! :grin:

  19. #19
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    ^ ще ми обесниш ли малко повече за тази безцвета пудра ? матираща е нали? някаква марка да ми предложите.казаха ми ,че е добре за бала да имам такова нещо в чантата ,защото каквото и да ми сложат на лицето ,това все пак е кожа
    моята кожа не е мазна,но все пак

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от neeDaBosS
    Цитирай Първоначално написано от LambOfGod
    Препоръчайте ми фон дьо тен за мазна кожа, с добро и дълго покритие, матиращ.. Не бих питала принципно, но сега имам възможност да се охарча повече и нямам никаква представа на какво да заложа...
    Препоръчвам ти този http://www.manhattan-iran.com/Portal...Images/141.jpg изключително много матира,премахва всякакъв тип лъщене,прикрива ВСЯКАКВИ пъпки/белези и е само 13лв.
    къде мога да го намеря този !? Има ли го по обикновенните козметични магазини !? http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1280&bih=593 какво ще кажете за този някой ползва ли го !?
    I want to be strong but sometimes I`m not sure...

  21. #21
    Мега фен Аватара на MegiBoOm
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Света На Мечтите
    Мнения
    4 031
    Не знам защо, но на мен фон дьо тените на Манхатън не ми харесват особено!

  22. #22
    Мега фен Аватара на billytalent
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Карлово
    Мнения
    5 018
    Някой може ли да ми препоръча хубав коректор за лице.
    Използвах един от Ейвън и уж бях доволна, но не ми стоеше естествено на лицето.
    не мога да открия по-светли нюанси никъде.

  23. #23
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    гримьорка ми споодели ,че за цената си на бържоа са добри

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  24. #24
    I ♥ machoka Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    2 981
    Цитирай Първоначално написано от peti123
    Цитирай Първоначално написано от neeDaBosS
    Цитирай Първоначално написано от LambOfGod
    Препоръчайте ми фон дьо тен за мазна кожа, с добро и дълго покритие, матиращ.. Не бих питала принципно, но сега имам възможност да се охарча повече и нямам никаква представа на какво да заложа...
    Препоръчвам ти този http://www.manhattan-iran.com/Portal...Images/141.jpg изключително много матира,премахва всякакъв тип лъщене,прикрива ВСЯКАКВИ пъпки/белези и е само 13лв.
    къде мога да го намеря този !? Има ли го по обикновенните козметични магазини !? http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1280&bih=593 какво ще кажете за този някой ползва ли го !?
    Да,навсякъде се продава.
    billytalent,ужасно доволна съм от един обикновен коректор на орифлейм,мисля че цената беше около 3,50 до 5лв.Прикрива всичко..и се слива идеално ама наистина идеално с кожата..
    ей тоя е http://in.oriflame.com/catalog-image...bal/2947_1.png
    Buzzzz { } { } { }
    FuckIt <3 <3 <3 <3
    Ваааско,Nedddddddd <3 ;*
    Обичам.

  25. #25
    Мега фен Аватара на billytalent
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Карлово
    Мнения
    5 018
    Мерси. (:
    Сега се сетих, че преди съм използвала този на Орифлейм.
    Ще трябва да потърся каталог от някъде...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си