.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тема: Помощ

  1. #1

    Помощ

    Здравейте! Искам да знам какви са ми възможностите да се махна от нашите преди 18г. дори ако трябва по съдебен път да ме отделят от тях. Общо взето абсолютно всички възможности искам да знам. Ако някой знае нещо, моля да сподели! Благодаря предварително!

  2. #2
    Цитирай Първоначално написано от mincheto Виж мнението
    Измисли си история и подай жалба в полицията след ,което ще им викнат сигурно социалните направиго 2-3 пъти може и след обикаляния по държавни инстанции и може дори да те настанят в дом за сираци,a накрая може да те осиновят и други родители.Другият вариянт е да избягаш далече и никой нищо да незнае за теб.
    Добре, а няма ли някакъв вариант с разрешително или нещо такова ако те са съгласни и да се махна? Знам, че има ученици от селата, които отиват да живеят на квартири сами в града, защото там учат. На 16г. съм иначе.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Добре, а няма ли някакъв вариант с разрешително или нещо такова ако те са съгласни и да се махна? Знам, че има ученици от селата, които отиват да живеят на квартири сами в града, защото там учат. На 16г. съм иначе.
    Ако си под 18, няма начин да нямаш попечител под формата на биологичен, приемен или друг законен родител или институция/дом.

    А ти какво смяташ да правиш като се "махнеш" от дома си?! Къде ще живееш и как ще изкарваш пари?
    От писанията ти ми се струва, че си някоя разглезена фръцла, която е в риск да попадне в лапите на сутеньори !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ако си под 18, няма начин да нямаш попечител под формата на биологичен, приемен или друг законен родител или институция/дом.

    А ти какво смяташ да правиш като се "махнеш" от дома си?! Къде ще живееш и как ще изкарваш пари?
    От писанията ти ми се струва, че си някоя разглезена фръцла, която е в риск да попадне в лапите на сутеньори !
    Първо съм момче Второ аз нямам против те да са ми родители, но искам да сме на разстояние, просто да не сме под един покрив. Работя в един склад на 4 часов работен ден и от там изкарвам колкото мога, пък и те са длъжни да ми плащат издръжка до 18 щом са ми настойници по документи. Въпроса е има ли начин да не живеем заедно преди аз да направя 18?

  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Работя в един склад на 4 часов работен ден...
    И какви големи пари изкарваш с работата в тоя склад, при това на 4-часов работен ден ?!
    Не знам в кой град си, но потърси в сайтовете за недвижими имоти, как вървят наемите за квартири при вас. След това си купувай храна със собствени пари поне 3 дена и после умножи изхарченото за храна по 10. Добави резултата към сумата за квартирата и извади заплатата която получаваш в склада! Полученото число, ще е сумата която не ти достига да си самостоятелен и да "скъсаш" с вашите !

    Направи си тая проста сметка, преди да правиш каквото и да е друго! Да, вашите са длъжни да те издържат, ако живееш при тях, но ако ти не искаш те да са ти настойници, ще трябва да отидеш в дом или при приемни родители, докато станеш на 18.
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    ...те са длъжни да ми плащат издръжка до 18 щом са ми настойници по документи. Въпроса е има ли начин да не живеем заедно преди аз да направя 18?
    Ти колко време планираш да си под 18 ?!
    Ако сега си на 16, след година-две, вашите няма да са длъжни да ти плащат издръжка. Заплатата от работата в склада ще ти стига ли да се издържаш сам? Докато работиш там, ще успееш ли да си повишиш квалификацията, така че да започнеш работа с голяма заплата след като вашите спрат да те издържат ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    И какви големи пари изкарваш с работата в тоя склад, при това на 4-часов работен ден ?!
    Не знам в кой град си, но потърси в сайтовете за недвижими имоти, как вървят наемите за квартири при вас. След това си купувай храна със собствени пари поне 3 дена и после умножи изхарченото за храна по 10. Добави резултата към сумата за квартирата и извади заплатата която получаваш в склада! Полученото число, ще е сумата която не ти достига да си самостоятелен и да "скъсаш" с вашите !

    Направи си тая проста сметка, преди да правиш каквото и да е друго! Да, вашите са длъжни да те издържат, ако живееш при тях, но ако ти не искаш те да са ти настойници, ще трябва да отидеш в дом или при приемни родители, докато станеш на 18.
    Ти колко време планираш да си под 18 ?!
    Ако сега си на 16, след година-две, вашите няма да са длъжни да ти плащат издръжка. Заплатата от работата в склада ще ти стига ли да се издържаш сам? Докато работиш там, ще успееш ли да си повишиш квалификацията, така че да започнеш работа с голяма заплата след като вашите спрат да те издържат ?
    Еми тогава в дом щом се налага. Въпроса е какво да направя аз за да ме пратят в такъв дом?

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Еми тогава в дом щом се налага. Въпроса е какво да направя аз за да ме пратят в такъв дом?
    В такъв дом няма да ти е по-добре, нито ще си по-самостоятелен!
    Освен това е мизерия, няма да ти позволят да работиш, нито ще имаш пари за харчене!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    В такъв дом няма да ти е по-добре, нито ще си по-самостоятелен!
    Освен това е мизерия, няма да ти позволят да работиш, нито ще имаш пари за харчене!
    Питам какво да направя за да отида в дом, а не дали ще ми е добре там

  9. #9
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Питам какво да направя за да отида в дом, а не дали ще ми е добре там
    Вероятно трябва да се обърнеш към Агенция "Закрила на детето". Ако се задействат и преценят, че семейната ви среда е неподходяща, може да те преместят в дом, но е малко вероятно. Преместването в дом и отнемането на родителски права е мярка, която се прилага в краен случай. В повечето семейства средата е по-добра, отколкото в домовете, а и държавата не гори от желание да поема издръжката на деца, ако може да я плащат родителите.

    Така че, по-добе се откажи от тая идея. Щом имаш интернет, малко вероятно е да те пратят в дом.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си