.
Отговор в тема
Страница 148 от 195 ПървиПърви ... 4898138144145146147148149150151152158 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 676 до 3 700 от общо 4872
  1. #3676
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    ...
    Охохооо, при Миялков на квото и да си, все ще е голям смях. А за оборотите по - добре верно да не ги пипат, да не вземат да ги пипнат така, че после да има чичко доктор или в най - добрия случай сервизния техник.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  2. #3677
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Охо, ама ти даже си и КСИ чудно.
    По-добре в КСИ отколкото да си еб* майката във ФМИ още 1 курс и да се откажа след това.

  3. #3678
    Като сте се заговорили за асансьори, нашите в целия кампус, включително и в моето общежитие са с магнитен ключ и право на такъв имат инвалидите + разни работещи из сградата. Иначе са доста модерни... Добре, че си взех апартамент на първия етаж, защото ако бях на 5-тия не ми се мисли как щях да се нанасям.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  4. #3679
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Death Gun Виж мнението
    По-добре в КСИ отколкото да си еб* майката във ФМИ още 1 курс и да се откажа след това.
    Ама чакай бе младо мое зелено момче. Те и в КСИ няма да те пощадят. Като ви дойдат тва ПИК, Математика, Електротехника. Да ви се струпат доц. Гоцева (много е печена не правете грешка обаче да я злепоставяте), проф. Боровска, проф. Наков и т.н. ще си пеете. Вярно един от по-лесните факултети е това, но пак няма да може да минете изцяло по тънката. Отделно ще се сблъскате с един любим преподавател на име доц. Николов, води по АСЛС в не помня кой курс вече, но е от първите. Никога, ама никога не му се извинявайте с неща от сорта на "Ама аз бях на работа".

  5. #3680
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    относно присъствието, при нас по информатика се пускаше един лист и хората се записват, само че никой не ходеше на тия лекции и все имаше молби м/уколеги: "брат, запиши ме и мен". Една сутрин пак така пусна списъка и в него имаше около 50-60 записани човека,а ние бяхме ... 7 и един колега (отсъстващ) беше записан 3 пъти
    Последно редактирано от therichbitch : 09-25-2014 на 23:44

  6. #3681
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Да се похваля, излезе ми програмата вчера. Доста е симпатична, единствено във вторник малко ще ни понатоварят може би, но нищо, дано поне е интересно.
    Четвъртък и петък са ми свободни :Д (в петък има спорт, ама е сутринта, след това съм фрее)

    Много се вълнувам.

  7. #3682
    Супер фен Аватара на bloodfrozen
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Far From The Sun
    Мнения
    1 275
    При нас всички лекции се водят задължителни, но реално преподавателите определят режима. Да споделя друг вариант - преди началото на лекцията раздават индивидуално на всеки листче с подпис на катедрата, на което се пише името и групата. Листчетата се събират в края на лекцията, изготвят се списъци с присъстващите и се следи. При повече от 3 отсъствия - няма заверка.
    You are broken, I can fix you...

  8. #3683
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    4) Никога, ама никога не оставяйте ключове върху струга, ако не искате да се самоубиете или в най-добрият случай да се контузите тежко.
    Това не го разбрах, ще обясниш ли?

    Ех, часовете по трудово бяха забавни. Честно, повече ме биваше на дървообработване отколкото на шиене :д

  9. #3684
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Това не го разбрах, ще обясниш ли?

    Ех, часовете по трудово бяха забавни. Честно, повече ме биваше на дървообработване отколкото на шиене :д
    Ми стругът се задвижва от електромотор, който се върти с много обороти в минута, като освен, че се върти, създава и доста вибрации, особено струговете в ТУ. И като си оставиш ключовете (или някакъв друг предмет като цяло) отгоре и те попаднат върху задвижвана част, ще излетят със скорост, правопропорционална на ъгловата скорост, с която се задвижва стругът, която ъглова скорост зависи от оборотите му. В най - добрия случай скоростта е такава, че да нанесе при подобен случай сериозни наранявания. Това има предвид.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  10. #3685
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    относно присъствието, при нас по информатика се пускаше един лист и хората се записват, само че никой не ходеше на тия лекции и все имаше молби м/уколеги: "брат, запиши ме и мен". Една сутрин пак така пусна списъка и в него имаше около 50-60 записани човека,а ние бяхме ... 7 и един колега (отсъстващ) беше записан 3 пъти
    :Д и при нас беше тъй по някои от предметите
    а относно храненето, май ни се позволяваше извън залата и в почивката, не помня

  11. #3686
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    липсва ми учебната дейност.
    не средата, не и хората, по-скоро онова търсене на истината, пхахах:Д
    не, сериозно, не спирам да си уча някакви неща и да трупам върху снежната топка, но ми липсват ситуациите, в които се намира някой, който да ме провокира интелектуално... а и никога не съм била в реална университетска среда, любопитно ми е много какво става, като не сте между 2-ма и 10-на души в стаята:Д

  12. #3687
    ^ Да сте 2-ма или 10 е доста по-готино отколкото да сте 350 в амфитеътър за 200. Затова и предпочитам практиките когато сме по максимум 15 души в група. Доста повече неща се научават и има време всеки да си зададе въпросите.
    На мен пък много ми липсва да си имам целия материал и да си уча вкъщи. Най-тъпото е да ходя на основна лекция, защото я няма никъде качена. Плюс, че точно в момента дори когато пристигам по-рано винаги е пълен амфитеатърът и когато ми се наложи да съм на 20+ ред нищо не виждам и все едно съм си губила времето.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  13. #3688
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    ^ Да сте 2-ма или 10 е доста по-готино отколкото да сте 350 в амфитеътър за 200. Затова и предпочитам практиките когато сме по максимум 15 души в група. Доста повече неща се научават и има време всеки да си зададе въпросите.
    ами, не точно. предполагам, че зависи от материята;
    но когато нямаш с кого да обсъждаш отделни проблеми, тенденции, хрумки и т.н. (моята сфера е: изкуства, критика, културни политики, мениджърски стратегии), в най-добрия вариант само(с)т(оятел)но се изграждаш като един Чарли Чаплин и никога няма да можеш да създадеш работен/творчески екип, просто защото нямаш хора, с които да израствате паралелно и заедно (през едни и същи обучения, тренинги, в една и съща среда и времепространство).

    и не е най-забавният студентски живот да си на лекция ти и преподавателя всеки божи ден, всеки божи университетски час. учебният процес започва да прилича по-скоро на срещи/интервюта/изпити, ако можеш да си представиш за какво говоря:Д
    //честно, не препоръчвам на никого да е сам (в) клас:Д

  14. #3689
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    а сега си представете да се откачи някой диск за рязане, дали ще останете с глава, а?
    не че е смешно, опасна работа си е

    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Не крадете крушките в асансьорите. Наистина, не ви трябват .
    omg
    Последно редактирано от therichbitch : 09-26-2014 на 14:34

  15. #3690
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Това не го разбрах, ще обясниш ли?

    Ех, часовете по трудово бяха забавни. Честно, повече ме биваше на дървообработване отколкото на шиене :д
    Ако нещо падне върху главата то излита с висока скорост в непредвидена посока най-често към теб. Когато се работи с машини с въртящи се части никога не се работи с широки дрехи, виснали ръкави. Жените винаги трябва да си връзват косата и т.н. Има си общо взето правила за безопасна работа и оставянето на ключа, защото с него се закрепя детайла за главата и съответно ножа върху струга е недопустимо.

    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    а сега си представете да се откачи някой диск за рязане, дали ще останете с глава, а?
    не че е смешно, опасна работа си е
    omg
    Дискове за рязане на практика е невъзможно да се откачат ей така. Те най-често се пръскат.

  16. #3691
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Ами не е като да не се е откачвал.

  17. #3692
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Ами не е като да не се е откачвал.
    В такъв случай бих заключил тотална липса на познание в тоя който го е монтирал. На какво ти се е откачил диск ? На каква машина ?

  18. #3693
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    хаха на мен нищо, майка ми е ставала свидетел на такова нещо, завършила е и тя МЕИ-то, ще я питам на какво

  19. #3694
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Наистина ли не разбираш разликата между твоите примери и идеята да се бориш за място с още 5-6 човека?
    Щото за Паулу Коелю някак няма места.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  20. #3695
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114

  21. #3696
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Not piss Maggie off, бързо си вдъхнала респект у студентите усещам
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  22. #3697
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Разбира се.

  23. #3698
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Разбира се.
    Усещам, че ти доставя удоволствие :Д
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  24. #3699
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918

  25. #3700
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Имам спешен казус, мили ми колеги /предимно индиректни/
    Значи преподавателката ми по език е една възрастна аристократка, доста начетена жена уж. Много се заяжда с мен, предимно защото прекъснах и й ходя в лекциите (имам това право) и защото работя междувременно и чат пат се случва да отсъствам.
    Както и да е, проблемът е че забелязвам че има правописни грешки на адски много места. Тоест преподава думите грешно. Аз ги проверявам в настолен речник и отделно в 3-4 онлайн речника и сравнявам с преподаваното миналата година и няма нищо общо. Какво мога да направя в случая, т.к. моите колеги ще го научат по нейния начин, а аз не искам да уча думи грешно, но ако ще ми пише после слаби оценки, защото не съм написала думата по нейния начин на контролно няма да има какво да кажа?!
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си