.

Създадоха компютър, който се управлява само с поглед

Китайската компания "Lenovo" показа прототип на първия notebook, който се управлява само с поглед. Човек трябва само да погледне компютъра, за да избере файловете, които иска, да отиде на нова интернет страница или да намери нужната инфо

Създадоха компютър, който се управлява само с поглед
EF="http://www.nasamnatam.com/darjava/Kitai.html" target="_blank" class="linkedlink">Китай
ската компания "Lenovo" показа прототип на първия notebook, който се управлява само с поглед.

Човек трябва само да погледне компютъра, за да избере файловете, които иска, да отиде на нова интернет страница или да намери нужната информация в интернет. От компанията са сигурни, че това е революционен начин за преминаване от една операция към друга. По този начин се усъвършенстват клавиатурата, сензорният панел и мишката.

Технологията е достатъчно развита за приложение в стандартния компютърен интерфейс. Нейното внедряване на пазара ще подбие цените на останалите компютри и те ще станат значително по-евтини. Другото предимство е, че прототипът на този notebook пести доста енергия. Когато човек отклони поглед от монитора, той веднага загасва.

Такъв тип компютри напълно ще завладеят пазара след близо 2 години.

Реклама Инвестор.БГ


Вход и регистрация
Влез или се регистрирай за да пишеш...