Последните изследвания говорят, че работохолизмът е опасно психическо разстройство.
На пръв поглед той е доста изгоден икономически, но последствията за здравето са толкова сериозни, че в края на краищата страдат и индивидът, и общ
id="internal-source-marker_0.294407347851919" style="font-size: 10pt; font-family: Verdana; color: rgb(0, 0, 0); background-color: transparent; font-weight: normal; font-style: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline;">Последните изследвания говорят, че работохолизмът е опасно психическо разстройство.
На пръв поглед той е доста изгоден икономически, но последствията за здравето са толкова сериозни, че в края на краищата страдат и индивидът, и обществото.
Учените дават диагноза работохолик на човек, който обича да работи извънредно и продължително, като с това сякаш компенсира чувство на вина заради мнимо безделие.
Специалистите дори предлагат работохолизмът да се разглежда заедно с останалите поведенчески фактори, влияещи върху психическото и физическото здраве на хората.
При работохолиците е гарантирана прекомерната умора и изтощението, нарушенията в съня, а понякога се налага и да се прибегне към психотропни вещества.
Специалистите съветват да не се работи повече от 50 часа седмично, защото в противен случай съществува риск от появата на високо кръвно, диабет и дори рак.