.

Колекцията от бижута на Елизабет Тейлър отива на търг

Говори се, че за звездата на Холивуд,  Елизабет Тейлър, трите най-любими неща в живота й са били съпрузите Майк Тод, Ричард Бъртън и бижутата .  Сигурно затова тези двама от осемте й съпрузи,   не се скъпели да й подаряват огъ

Колекцията  от бижута на Елизабет Тейлър отива на търг
id="internal-source-marker_0.6425491500698912" style="font-size:9pt;font-family:Verdana;color:#000000;background-color:transparent;font-weight:normal;font-style:normal;font-variant:normal;text-decoration:none;vertical-align:baseline;">Говори се, че за звездата на Холивуд,  Елизабет Тейлър, трите най-любими неща в живота й са били съпрузите Майк Тод, Ричард Бъртън и бижутата .  Сигурно затова тези двама от осемте й съпрузи,   не се скъпели да й подаряват огърлици, пръстени и обеци.  Така,  постепенно,  легендарната красавица с виолетовите очи,  успяла да скъта бижута за повече от 21 милиона евро. Това съкровище ще  се предлага на търг в Ню Йорк  от аукционната къща “Кристи’с”.  

Едно от любимите украшения на Тейлър е 33-каратов платинен пръстен с диаманти, подарен й от Ричард Бъртън през 1968 година, който струва 2,5 милиона евро.  Други ценни  скъпоценности на покойната актриса са колие от диаманти и перли от 16-ти век и пръстен със същите камъни. 

Реклама Инвестор.БГ


Вход и регистрация
Влез или се регистрирай за да пишеш...