.

Българският ансамбъл по художествена гимнастика - Световен Шампион

Българският ансамбъл по художествена гимнастика взе златен медал на Световното първенство във Франция, Монпелие преди броени минути. Да са живи и здрави нашите българки: Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христ

Бълг
рският ансамбъл по художествена гимнастика взе златен медал на Световното първенство във Франция, Монпелие преди броени минути.

Да са живи и здрави нашите българки: Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова.

Тя успяха да надвият италианките, които оглавяваха първото място във временното класиране на финала на ленти и обръчи.

В събота вечер спечелиха бронзов медал в многобоя, а вчера още един на финала на топки като получиха оценка от 26.950. На първо място тогава се класираха рускините, а на второ - италианките.