PDA

View Full Version : Може ли да е забреняла няколко дена след цикъла и?



просто питам
01-25-2006, 19:23
С приятелката ми правихме секс,а тя имаше цикъл преди няколко дни.Възможно ли е да е забременяла?????

the_green_man
01-25-2006, 19:27
napulno vuzmojno e da e zabremenqla. Postinor pi4!!! ZADULJITELNO!!!

Ekita
01-25-2006, 20:05
Ще си позволя да те притесня,но е за твое добро...Периода няколко дни след цикъла и най-опасен.Ще обясня и защо.Така, овулацята е приблизително 14-15 дена след първия ден на предишната менструция(овулация-период на отделяне на зряла клетка от ячника,в който шанса да се забременее е най-голям)
Та,смяташ приблизително 5 дена цикъл + "няколко дена след" + 5 дена(периода,през който сперматозоидчетата живеят в женския организъм) и се получава,че точно през тези дни е опасничко да се прави секс без предпазни средства...То не че през останалото време е безопсно,но този период е един от най-рисковите,така че Постинор,докато не е станала твърде късно.

01-25-2006, 20:06
то всъшност не свърших в нея...позлвахме си презерватив,но после като го свалих ако съм се упрял и да не станал някъв гаф....

one_touch
01-25-2006, 20:16
po princip se vidi bezopasna sedmica,no ima slu4ei v koito sa zabremenqvali taka 4e nqma ni6to sigurno prosto po malko veroqtno .e sedna duma ako e popadnala sperma vyv vlagali6teto i-da veroqtnosta nalice

Ekita
01-25-2006, 20:18
po princip se vidi bezopasna sedmica,no ima slu4ei v koito sa zabremenqvali taka 4e nqma ni6to sigurno prosto po malko veroqtno .e sedna duma ako e popadnala sperma vyv vlagali6teto i-da veroqtnosta nalice

Точно това имах впредвид-че хич не е безопасна,макар че широко се шири това вярване.Най безопасна е седмицата шреди цикъл,а не след...

Ekita
01-25-2006, 20:46
то всъшност не свърших в нея...позлвахме си презерватив,но после като го свалих ако съм се упрял и да не станал някъв гаф....
Ако е само това-НЕ я карай да пие хапчета!!
Не бъдето толкова параноични,бе хорица:)Я малко по-спокой!Хем не си свършил в нея,хем си бил с презерватив,хем се притесняваш...
Това все пак не са бонбонки за след всеки път,а във вашия случай просто няма смисъл!

01-25-2006, 21:32
Момичета изяснете кое време е най-рисково за забременяване.По време на овулацията,по време на менструацията или между двете?Доста е объркващо.

Ekita
01-25-2006, 21:58
:))Обяснимо,все пак са много понятия...
Та,по време на овулация,аз съм ти писала в скоби какво означава.
А за да пресметнеш кога горе-долу настъпва овулацията смяташ около 14-15 дена от началото на миналата менструация,тоест от първия ден,в който приятелката ти е била в цикъл.Това е горе-долу повтарям,защото е за 28 дневен цикъл,а при доста жени той е или по-дълъг или по-къс.Но хайде стига съм те затормозявала и горното ти стига за сега.
Независимо кога,ползвайте презервативи!Така няма да се притеснявате от дати,овулации,цикли и т.н.
И не бъдете параноични!